Мъжът ми е в чужбина...

  • 37 657
  • 645
  •   1
Отговори
  • Мнения: 163
Здравейте, момичета. Знам, че тази тема е така да се каже вече станала банална.  Но наистина не мога да се справя сама.
Ще започна от самото начало. На 21 февруари мъжът ми замина за Германия, за да работи. Това е тема табу за мен. Никога не съм приемала факта едно семейство да живее така и меко казано ми е трудно в момента. Живеем много далече от моите приятели и роднини, неговите близки също са в чужбина и сама се справям със задълженията на майка и съпруга. Не се оплаквам, но с финансите ни е трудничко. Той от доста време искаше да замине и в крайна сметка отиде. Първият месец беше невъзможен за мен, не че сега ми е по леко. Не искам да приема този начин на живот и искам да сме заедно. Имаше скандали от моя страна, отслабнах с 10 кг за месец и общо взето продължава да ми е адски тежко. Разбрах че адски много го натоварвам така и спрях с ревовете и скандалите по телефона, но все още не знам как да се справя. Той се прибра преди седмица , защото там беше великден, уж с уговорката да изкараме необходимите документи за детето и след месец някъде и ние да заминем с него, но проблема е че откакто е заминал той се държи супер резервирано, изобщо не говори за това и ме е страх, може би е и от работата, защото е изморен, но все пак ме притеснява. Сигурно ви говоря объркано и едва ли ще напиша всичко което ме тревожи и мъчи, но искам някакъв съвет. В крайна сметка наистина пуснахме документи за детето като паспорт и пълномощно да пътувам с него сама в чужбина, но......съмнението че той ще остане там,  а ние тук ме убива.  Други адски утежняващи ситуацията неща са, че той замина с колата , а ние живеем в село на 13км. От града и ми е трудничко да върша каквото и да било с малкия с градския транспорт, макар че вече посвикнах. Страх ме е да не се разболее някой път и да не мога да направя необходимото сама. Той често вдига много висока температура и....ппросто меко казано съм в депресия. Всичките ми познати работят и при непрекъснатото бърборене от моя страна за този проблем за мен, те вече едва ли не им омръзва и сигурно е нормално де, но.....как да приема тази ситуация и да бъда пълноценна майка. Откакто е заминал нашия тати не минава и ден, в който да не плача, не ми се излиза, а и с хора не ми се говори. Знам, че вече съм досадна на всички с това, но....ккакто казах това е адски трудно за мен. Може би отстрани е друго, но когато се случва на теб и си съвсем сама е....нямам думи. Как изобщо се справят хората с това?

Последна редакция: ср, 15 апр 2015, 09:54 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 4 270
Така като чета, наистина си досадна! За какво плачеш и се тормозиш? Я си кажи ясно условията, за да се знае какво искаш. Минавало ли ти е през акъла, че съпруга ти може още да не се е установил и подредил така, че да заминете при него? С постоянното си мрънкане обаче, със сигурност нищо няма да постигнеш.

# 2
  • Мнения: 22 867
Различно е, когато съпругът ти е до тебе и, когато трябва сама да се справяш с всичко. Но ситуацията е такава. Просто се стегни, приеми го като нещо временно и като възможност да си подобрите живота. Наистина не е нужно да му ревеш, още повече да вдигаш скандали, на него едва ли му е по-лесно. Поддържайте се един друг, макар и от разстояние. Ще се подредят нещата, просто се въоръжи с търпение и ги приеми такива, каквито са, колкото и да ти се струва трудно. Стискам палци всичко да е за добро!  bouquet

# 3
  • Мнения: 163
Не, не ми е минавало, защото знам, че се е устроил и работи за доста добри пари, въпросът е, че той е максималист.  А и за това говоря.  В Българие всички подкрепят хората, които заминават в чужбина и никой не мисли какво ни е на нас тук, които сме длъжни да приемем ситуацията. Знам, че мрънкам и съм досадна, но за мен е по добре да вложиш целия си капацитет и да се реализираш тук, където си се родил, а не да се предадеш и да заминеш. Не казвам, че на него му е лесно и затова започнах да го подкрепям, макар и с цената на адски много усилия. Но ей това отношение от всички около мен просто ме побърква.

# 4
  • Мнения: 1 308
В крайна сметка той е заминал за благото на семейството ви. И за два месеца едва ли се е установил и е толкова лесно да ви вземе при себе си. Има семейства, на които им отнема по 1-2 или дори повече години, за да се съберат в друга държава. Вдигайки скандали, плачейки и пр. истерии няма да донесат нищо добро и за двама ви. Едва ли на него му е приятно и лесно да замине за друга държава, не знам дали говори чужд език, но с всичките притеснения около местенето и намиране на работа, не му помагаш с поведението си, а напротив.
Поддържайте се, давай му надежда и разбиране, и когато дойде моментът ще се съберете. Междувременно си гледай детенцето и не се оставяй на депресията
   bouquet

# 5
  • Мнения: 46 535
Разбирам те и съм много крайна по този въпрос.
Бих поставила срок. След него край. Като не може да се установи за този период, да се прибира. Ако иска.

Изключение само, ако става дума за крайна нужда, т.е. буквално да няма какво да ядем.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 481
Мисля,че не бих реагирала по-различно от теб в такава ситуация.
Аз също като Не се сърди,човече, бих поставила срок. За мен самата ще е по-лесно, ако знам, че примерно трябва да издържа още 2 или 5 месеца.
Да разбирам ли, че те мъчи най-вече съмнението, че мъжът ти изобщо не бърза да сте заедно, а не че толкова не можеш да издържиш положението?

# 7
  • Мнения: 163
Именно, аз също си мислех, че с поставянето на условия и тем подобни ще стане. Но уви,ттой е прекалено горд,  и за него факта, че не може сам да ни издържа е  как да кажа срам за него. Той преди всичко е мъж, поне аз така го разбирам,а аз го обичам прекалено много. Мъчиме точно факта, че не знам още колко ще е така, иначе съм сигурна, че и той иска да сме заедно и знам, че прави всичко възможно, но....това пусто съмнение.  Той не знае език, но е заедно с немскоговорещ приятел. Ако ми каже примерно че още месец, два три ще ми е някак по спокойно, но нищо не е сигурно. Иначе знам от приятелка, чиито мъж също е с него, че той е казал, че аз и детето ще заминем при първа възможност, макар и да му е по трудно. С що така когато се прибра си говорихме надълго и нашироко на тази тема, но ме е страх от това да не би просто да ме е успокоявал.

# 8
  • София
  • Мнения: 9 568
Влизам ти в положението. Със сигурност ти е тежко,но от това, което пишеш според мен по-скоро сама си вкарваш някакви допълнителни тревоги. Щом е казал и пред други, че ще ви викне при себе си, просто се въоръжи с търпение и чакай, не си въобразявай нищо. Може би е преуморен и скандалите допълнително го отблъскват от теб. И за двама ви е тежко - той в непозната страна, чужд език, чужди нрави, а ти тук без подкрепа -  с малко дете по автобусите, сама денонощно, то болудива, ти също имаш нужди, няма близки хора до теб. Разбирам те, но си повтаряй едно - временно е. Опитай да се извадиш от депресията, в която потъваш, защото каквото и да стане между вас с таткото, това дете има нужда от здрава майка до себе си. Кураж! Всичко ще се подреди по естествен път.

# 9
  • Мнения: 46 535
...Казах му, че няма да ям, докато не се прибере...

Много детински неща са това. И какво ще усети той, при положение, че ти гладуваш  Laughing
Обсъдете нещата сериозно, без рев, мрънкане и скандали. Определени някакъв разумен срок 3-4 месеца (за мен лично 1 година е мааааксимумът, още повече щом казваш, че вече работи и изкарва пари). След което решавате ще бъдете ли семейство, което ще живее заедно или всеки да се спасява, както му харесва.

# 10
  • Мнения: 7 325
Ако сега ти е трудно и истерясваш, не те виждам в чужбина. Каквато и заплата да взима мъжът ти, не знае ли език нищо не му е сигурно. Около мен е пълно с неговорещи, които не могат на един доктор да идат, да не говорим как ги е...т работодателите. Не може да се разчита че някой ще е го/ви води за ръчичка непрекъснато, все пак хората не са безплатни преводачи с неограничено свободно време.
Не ти размахвам пръст, но той е е подложен на огромен стрес и ти допълнително го напичаш. Няма да ви вземе докато не се почувства сигурен, колкото и време да му е нужно и това ще е най правилното решение.
Преди доста години, по времето когато се работеше нелегално и се чакаше за документи, един познат се самозабрави и домъкна жена си и детето си прибързано. Нямаха документи, не знаеха език, нямаха спестени пари, а скоро след пристигането им той остана без работа. Няма да забравя как седеше и се чудеше на къде да я захване. Сега е по лесно, поне откъм документи, но от позицията на човек отишъл в чужбина без една дума мога да ти кажа че шока е огромен.
Съвета ми е да не изливаш емоциите си върху него и да му оставиш време ( без срокове, толкова колкото му е необходимо ), мъжът ти изглежда стабилен и разумен човек и факта че е хукнал по чужбините да осигури по добър живот на семейството си вместо да си кюта на мизерна заплатка у дома е достоен за уважение.

# 11
  • Мнения: 46 535
Разумен човек няма да остави жена си и детето без транспорт, когато живеят извън града, при положение, че в страната, в която отива може да намери кола за 500 евро.
Не изключвам вариантът всичко да е главата й, но и от другата страна не виждам адекватно поведение.

# 12
  • Мнения: 163
За емоциите се осъзнах, макар и след малко време. Знам какво му е, вече не си позволявам да си изливам нищо на него. Лошото е, че ме е страх, че това разстояние ще промени отношението по между ни. Иначе започвам да се осъзнавам и не ми остава нищо друго освен да чакам, пък каквото ще да става. Плюс това аз ако отида няма да си седна на д-то и да чакам само той да ни издържа. Поназнайвам малко английски, учила съм и немски и ще дам всичко от себе си за да помогна и аз, просто кофтито е, че тук никой не ме подкрепи или по скоро, как да кажа всички говореха да нека отиде, нека пробва, знам, че това не се прави самоцелно, нсно стресът първоначално, а и още е огромен. Да не биваше да си го изливам на него, но.....ееднствено искам да сме заедно. В крайна сметка пред олтара се врекохме и в трудност и в радост......

# 13
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Боже, с гладни стачки ли възнамеряваш да му припомниш в какво сте се вричали ooooh!. Някои жени си патят само от патешкия си мозък. С извинение.
Само мога да кажа, че аз ако съм на мястото на тоя клет мъж, не само че ще се откажа от всички планове за съвместен живот по света и у нас, но и ще го кажа директно. Ще пращам пари за детето и ще се запаля свещичка, че съм се отървал навреме от истерясалата си булка. В такива моменти се и разбира кой е здрав психически и може да "носи" при нужда. Не само в какво се били вричали Rolling Eyes.

# 14
  • Мнения: 6 565
Панева, успокой се, бе, жена! живи сте, здрави сте, семейство сте, спри се малко. така ще навредиш и на себе си, и на връзката си, и на детето. с нерви няма да стане по-добре, стегни се. мъжът ти вече е заминал, с вайкане и тръшкане не помагаш на никого. не се шашкай с тази кола. и да стане нещо, има линейки, имаш близки и познати с коли, за детето никой няма да ти откаже. планирай си по-добре времето и ходенията до града, сигурно може да се комбинираш с приятелка или съсед за превоз с кола да покупки напр.
трудно е да си самичка, но все пак не живеем в 15-ти век, че да чакаш писмо веднъж на два месеца, може да си говорите всеки ден, когато е удобно, да споделяте.
правилно си се насочила да не си сядаш на д-то като отидете при него, но може да не си сядаш на д-то и сега, започни да разглеждаш обяви за работа в района, където смятате да се установите, да си припомняш немския, да събираш информация за детските градини, въобще всичко, което ще ви е от полза, когато се съберете.

Общи условия

Активация на акаунт