Имате ли домашни помощници?

  • 31 374
  • 285
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 988
как ги пускат тези филипинки в къщите си?

То не е необходимо да си запознат със съвременния начин на живот и да си живял все с електричество, за да чистиш богаташки къщи. Пък и те тези филипинки не се цаняват да работят тежък физически труд от добро. Повечето от тях не могат да се омъжат, ако не си заработят зестрата, а ако не се задомят, ще вършат пак същото в домовете на родителите си. Познавам три арабски семейства с филипински прислужници, момичетата бяха просто магьосници. Едни дребнички, слабички, на десетгодишни дечица приличаха - къщите блестяха, всичко се вършеше за секунди, с поклон и усмивка, не знам кога дишаха горките.

# 271
  • Мнения: 1 086
как ги пускат тези филипинки в къщите си?

То не е необходимо да си запознат със съвременния начин на живот и да си живял все с електричество, за да чистиш богаташки къщи. Пък и те тези филипинки не се цаняват да работят тежък физически труд от добро. Повечето от тях не могат да се омъжат, ако не си заработят зестрата, а ако не се задомят, ще вършат пак същото в домовете на родителите си. Познавам три арабски семейства с филипински прислужници, момичетата бяха просто магьосници. Едни дребнички, слабички, на десетгодишни дечица приличаха - къщите блестяха, всичко се вършеше за секунди, с поклон и усмивка, не знам кога дишаха горките.

сега ще ме накараш да внасям филипинки в Украйна  Joy
Кат ги знам кви са мързеливи лелките (обикновенно такива работят като чистачки), направо се чудя ще чисти ли или само ще се мота....

# 272
# 273
  • Мнения: 2 093
много е смешно как ние българите гледаме на другите народи с презрение. Познавам филипинки, дори имах колежка, с която се сприятелих. Тук повечето бавачки са филипинки, точно защото имат много добра репутация за такава работа. Повечето хора в Филипините са доста бедни и за това са принудени да имигрират, дори хора с висше образование. Поради нуждата от бавачки в страни като Канада, това е най-краткия пьт, по който човек може да си намери работа навьн. Повечето филипинци подпомагат парично семействата си в Филипините +че им изпращат доста хранителни продукти и дрехи. Там, дори неща като сухо мляко и кафе са скьпо. Моята колежка изпраща доста неща по контейнер до Филипините. Моите наблюдения са че тази нация са много по- задружни и си помагат. Не че хората са идеални, но абсолютно нищо лошо не мога да кажа за тях. Е, храната им е малко странна, но това вече е друга тема.

# 274
  • Мнения: 868
Филипинки чистачки при нас са рядкост. Филипинките са в здравната индустрия тука главно, работят като медицински сестри.

Много от жените, които чистят в моя край на гората са от Латинска Америка и, ако не са богати, не са и чак бедни или издъхнали от работа. Струва ми се, че си знаят цената. За около час работа получават най-малко $35. Една от тях, която лично познавам, кара огромен жълт Хамър (трудна логика за обяснения, но по-голяма кола--повече статус Simple Smile.   Много от тях са омъжени и мъжете им имат дребни бизнеси, например лендскейпинг. Аз поне не познавам от тези отчаяните, готови на почти всичко без добро заплащане чистачки, за жалост или пък за радост, зависи от интерпретацията.

Между другото, кризата не е променила това много.  Ако знаете къде са тия отчаяните, подсказвайте на лични Simple Smile Simple Smile

Последна редакция: чт, 04 авг 2011, 18:27 от Pixie

# 275
  • Мнения: 2 988
Уточнявам, че споменатите от мен филипинки бяха в арабски страни - две в Кувейт, една в Йордания. Това са страни, в които законовата закрила за домашните прислужници и отношението на "господарите" към тях е доста далеч от това в САЩ и Канада. Там момичетата отиват обикновено, защото наистина нямат избор. Може и отчаяние да го наречете, въпрос на терминология.
 
Тук единствените филипинки, които познавам, са докторантки в моя университет, робство не ги заплашва.

# 276
  • Мнения: 868
Яна, благодаря за уточнението! Важна е разликата.

Исках да кажа, че поне в легалния свят и наети по легални пътища, чистачка и бавачка в САЩ (от тези бавачки, които идват у дома на детето, а не родителите да водят в къщата на бавачката, защото има разлика в цената) не са евтини удоволствия тука.  Сигурна съм, че има и хора, които го правят и по нелегални начини, но с моят наивитет толкова години не разбрах как, а и не е справедливо към жените.

# 277
  • Мнения: 2 988
Ами аз писах, че бяха в арабски семейства момичетата.  Thinking

Пикси, наистина ли не знаеш как е възможно в САЩ да се наеме нелегален емигрант да ти чисти къщата или да ти гледа децата? Даже тук в Охайо обяви под път и над път, а даже не сме Калифорния или Флорида. Крейгслист, лепени обяви по стълбове и витрини, даже в супермаркетите и библиотеката на информационните табла - навсякъде се предлагат такива услуги на полуграмотен английски или директно на руски и испански. Личният морален кодекс е едно на ръка, но за възможности ако говорим - неограничени са на практика.

# 278
  • Мнения: 868
Знам за Крегслист, разбира се, но малкият ми опит с тях е плачевен. Въпрос на късмет, предполагам. Има по-добри и по-сейф начини да покани човек непознати у дома си. Обяви много, а добрите, съвестни хора малко.  Това пък е въпрос на предпочитания, но няма да е директно по темата, а и не е място да детайли.  Аз споделих каквото съм наблюдавала.


Последна редакция: чт, 04 авг 2011, 19:52 от Pixie

# 279
  • Мнения: 7 171
Знам за Крегслист, разбира се, но малкият ми опит с тях е плачевен. Въпрос на късмет, предполагам. Има по-добри и по-сейф начини да покани човек непознати у дома си. Обяви много, а добрите, съвестни хора малко.  Това пък е въпрос на предпочитания, но няма да е директно по темата, а и не е място да детайли.  Аз споделих каквото съм наблюдавала.




Абсолютно подкрепям това, мнение, особено за детегледачка. Не бих поверила дете на човек открит по хартийка в магазина.
Наемала съм tutor по подобен начин, но ми беше съседка и първата ни среща беше в библиотеката, където е работила като студентка. По подобен начин, чистачка бих наела или с лични препоръки или от агенция. Тя идва у нас когато ни няма, така че не мога да пусна в къщата си случаен човек.

# 280
  • Мнения: 7 605
Големи легенди се развихрят тук за Филипините - от прочетеното не можах да позная страната, аз съм живяла там  Whistling 

# 281
  • Мнения: 16
Аз едва смогвам напоследък и при мен ще започва от другата седмица една румънка,
не знам на колко е години, но предполагам че е на около 50/55.
В момента работи при един дядо/съсед, гледа го, а това при мен ще е допълнителен доход.
Веднъж в седмицата. Ходила съм в дома на този дядо, много е чисто.

Само едно нещо ме притеснява, че не съм свикнала чужд човек да ми е в къщата.
Да не би да чисти тоалетната и мивката с един парцал, втпреки че ще и покажа, да си каже, абе тази много знае, я да си правя както аз искам.
Ей, такива ми ти работи ми се въртят в главата.

# 282
  • Мнения: 2 786
Гея81, тогава си наеми човек с препоръки от хора, на които се доверяваш. Ако те й се доверяват, значи работят читаво. Аз така приказвам, но самата аз съм много мнителна да пускам непознати вкъщи в мое отсъствие и да им давам ключ дори (както са тук случаите, за които знам - жената чисти, докато хората са на работа, децата на градина или училище и вкъщи няма никой).

# 283
  • Мнения: 407
Моята домашна помощничка я наех чрез препоръка от приятелка. Особено като става въпрос за гледане на деца не бих наела някой от улицата чрез обява залепена в магазина.
Малко е мързелива и дума не може да и се каже или да и се направи забележка. С други думи си прави нещата както тя си реши и аз не и се меся много в работата. Не обичам да ми се мотае в краката когато съм вкъщи тъй че като се засечем двете вкъщи ако случайно не съм на работа ми е малко терсене. Не мога да си представя да имам домашна помощничка която живее вкъщи и ми се размотава из къщата през уикенда.

# 284
  • Мнения: 15
И аз нямам, но нямам нищо против да имам  Mr. Green Grinning

Общи условия

Активация на акаунт