Отговори
# 285
  • Мнения: 2 768
nuclearbaby, mmmshushy80, знам, че е трудно в този момент, но колкото може, пазете си нервите.
И аз се наслушах на много такива истински случаи на засечени за пръв път ембриони или сърдечна дейност в доста късни седмици, когато също бях "в джаза". В крайна сметка, лекарите разполагат като ориентир само с датата на последният редовен цикъл, а от там нататък всичко е възможно, няма точни норми. За какво казвам, че май ходенето на ехо в края на 3я месец (както е в Европа) изглежда никак не е лоша идея.

Заради тези филми, в които ме вкараха съм доста притеснена и живея в страхове тази бременност, въпреки, че ми е н-та по ред. Радвайте се на спокойствие, тия които го имате, че другият вариант хич не е работа... Дори гледах днес в нета домашно апаратче за тоновете на бебето, до каква степен съм изтрещяла!

Много добри вести, Collibri, радвам се!  Grinning Едно кило ...блазе ти! Аз се сдобих светкавично с три, което е ужасно много на фона на 7те кила плюс през цялата ми минала бременност! Предполагам организмът ми си отмъщава за дето го мъчих с диета цяла година и ми го връща с лихвите  Mr. Green Ама в първият възможен случай, живот и здраве, пак това му се пише. Не са мои тия кила и не ги искам  Mr. Green
Което не означава, разбира се, че в момента се ограничавам от нещо. Поне не ми се яде сладко и тестено и мисля да наблягам на плодове и зеленчуци в предстоящия сезон, те ми се услаждат доста.

И аз знам, че първото тримесечие завършва при пълни 12 седмици.
Сайтът, който е дала Collibri е много забавен, сега изчислявах по китайската таблица предполагаем пол и излиза мъжки. Да видим  Simple Smile

# 286
  • София
  • Мнения: 104
nuclearbaby и аз бих те посъветвала да се успокоиш и да изчакаш няколко дни - разлика от седмица не е фатална, защото никой не може да каже със сигурност кога ти е била овулацията Hug

# 287
  • Мнения: 1 391
ооо, да ви се оплача сега....
откриха ми стафилококи в гърлото .... и сега трябва антибиотик....
мъка мъкаа... затова не мога да оздравея толкова време.
Каза ми Зинат... някой ако знае нещо, нека казва... в потрес съм... но ще гледам позитивно кво да правя.
Но май тези тъпи стафилококи без антибиотик не се морят...

П.С. Намерих телефона на ЖК  Peace

Последна редакция: пн, 11 май 2009, 16:00 от Collibri

# 288
  • София
  • Мнения: 10 704
nuclearbaby и аз бих те посъветвала да се успокоиш и да изчакаш няколко дни - разлика от седмица не е фатална, защото никой не може да каже със сигурност кога ти е била овулацията Hug
оооо и не само няколко дни ще изчакам...докато не стигна 11-12 та или до края на трети месец,ако не се случи нещо преди това от самосебе си, няма да се дам! и тогава ако ще се маха да се маха...няма да е късно.

# 289
  • Мнения: 106
nuclearbaby и аз бих те посъветвала да се успокоиш и да изчакаш няколко дни - разлика от седмица не е фатална, защото никой не може да каже със сигурност кога ти е била овулацията Hug
оооо и не само няколко дни ще изчакам...докато не стигна 11-12 та или до края на трети месец,ако не се случи нещо преди това от самосебе си, няма да се дам! и тогава ако ще се маха да се маха...няма да е късно.
И аз ,скъпа,мисля,че тр да изчакаш-виждаш ли колко много мамчета са минали през това,а сега дундуркат бебоци,които със сигурност не са били кухи яйца,нали?Ако нямаш болки,къревене и др. нетипични признаци,в такъв случай трябва да си търпелива и силна/ние сме с теб/ и да отидеш пак на лекар ,но моля те,сега си мисли,че вс ще е ОК! Hug

# 290
  • Мнения: 388
Здравейте момичета Simple Smile

Така като ви чета се успокоявам, че не съм единствената, дето малко изостава с развитието на бебето... Ама вярно започвам да се убеждавам, че колкото повече знае човек, толкова повече се шашка и от най-малкото... А трябва да сме максимално спокойни, особенно първите седмици...

Тези няколко дни направо място не мога да си намеря - с леко кафеникаво течение съм и се побърках от притеснение, че какви ли не неща съм чела и чувала... Чак юрнах милото в събота да ходим в спешното, че имаше и червеникаво зацапване... там казаха че нямало кървене, да си лежа, било нормално около датата на МЦ(дето вече го нямам) и днес - на ехограф... докторката много любезна, потвърди че се виждало нещо си там, което сигурно причинява зацапването, ама не било опасно... в петък пак съм там, да види за 1 седмица дали се развива плода... То като моята бременност няма - първо беше със съмнения за извънматочна, после се съмняваха за мисед, сега пък ще вземе да се окаже цветна... абе лудница... Ама важното е бебчо да е добре, пък аз тъкмо ще се науча да не се шашкам за най-малкото  Mr. Green

Иначе и аз съм в отбора на изоставащите от графика - по дата на последен МЦ трябва да съм в 9г.с., а според ехографа май съм в 6-7ма. Като казах на докторката кога ми е бил последния цикъл и тя ей така  Shocked  (щото на ехографа сме си мънички още) , ама аз вече си знам и й казвам - Ама ние си изоставаме с около 2 седмички  Laughing ... та така... Важното е бебчетата да са наред и да растат, пък ако се появят 1-2 седмички по-рано или по-късно не е толкова важно. То всъщност май след 3-4тия месец вече може да се определи с точност термин и г.с., защото тогава са се образували повечето неща на бебето, а преди това всичко си върви със собствена скорост и е доста неточно... сега може да изостава, ама после пък може да навакса... така че не се притеснявайте от разликите  Peace всичко ще бъде наред  Hug

Оставям ви, че трябва активно да лежа (пък то и да лежиш не е лесно...  Rolling Eyes ), стискайте палци в петък да е всичко наред с малчо  Heart Eyes

# 291
  • София
  • Мнения: 10 704
Izzabella  
мила, благодаря и на теб Heart Eyes разбира се че нямам никакви проблеми, никакви болки,никакво кървене/да чукам на дърво/, имам си повечето бременни симптоми даже днес сефтосах тоалетната с  Sick а гърдите ми ...божкееей като бомби са и неможе да се пипнат почти, болят яко...
опитвам се да се оттърся от думите на лекаря днес,те наистина бяха ужасни и си повтарям думите на моята лекарка ама главата така ме е зацепила от цялото това напрежение и едва се сдържам да не ревна, ама няма...тя жената си ми каза, пък и чета и виждам много такива като мен с положителен резултат...пък и не съм единствена...пък в крайна сметка каквото е писано да става ще става....

# 292
  • Мнения: 388
опитвам се да се оттърся от думите на лекаря днес,те наистина бяха ужасни и си повтарям думите на моята лекарка ама главата така ме е зацепила от цялото това напрежение и едва се сдържам да не ревна, ама няма...тя жената си ми каза, пък и чета и виждам много такива като мен с положителен резултат...пък и не съм единствена...пък в крайна сметка каквото е писано да става ще става....

nuclearbaby, отпусни се и мисли само за хубави неща  Hug (ако трябва пусни си някое мнооооого смешно филмче или прочети някоя отпускаща книга... ) Аз съм живо доказателство, че лекарите могат да грешат и че трябва да се чака - ако бях послушала онзи доктор(при това шеф на отделението), още преди повече от 2 седмици щяха да ми направят кюретажа и всичко да приключи (а как ме убеждаваше, че няма смисъл да се чака и ако съм му била дъщеря веднага щял да приключи с въпроса...) ... Е, за 2 дена точно стана чудото и сакчето се появи на мястото си... така че изчакай и не се притеснявай... Просто трябва да се разсееш и да се опиташ да не мислиш за това...  Hug

# 293
  • Мнения: 106
Аз съм сигурна,че вс ще е ОК,още повече,че имаш налице симптомите за бременност и никакви оплаквания !Зареди се с хубави филми,книги и разхладителни напитки! Hug

За протокола да отбележа,че днес след 3 кисели ябълки,които изядох превантивно против гадене, ме нападна зверски апетит...тамън колегите се чудеха защо ям само киселяци,когато пред очите им налапах 3 огромни принцеси,наистина вече са тотално объркани какво става с мен....после гушнах содата,че пристъпите леко почнаха да се задават и едно уригане след пиенето на сода за почна да се задава,а то колко е трудно да се овладее,хей,....не ми се припомня...та така,целувки от мен и до утре!!!

# 294
  • София
  • Мнения: 10 704

краставичка, ааа за коя блоница иде реч? че моя първия е от тина киркова,шеф на отделение.

# 295
  • Мнения: 388

краставичка, ааа за коя блоница иде реч? че моя първия е от тина киркова,шеф на отделение.

Същата... то може и един и същ да е лекаря... така като гледам какво ти е казал...

# 296
  • София
  • Мнения: 10 704

краставичка, ааа за коя блоница иде реч? че моя първия е от тина киркова,шеф на отделение.

Същата... то може и един и същ да е лекаря... така като гледам какво ти е казал...
писах ти на лична...да не ги излагаме засега на обща

# 297
# 298
  • Мнения: 30
nuclearbaby, чакай колкото е възможно повече без да има усложнения за теб. Чакай, защото аз много много започнах да се тревожа и да съжалявам че отидох в болницата. Трябваше да чакам. Това е.
Иди ако трябва на 5ма лекари. Изчакай да мине малко време и тогава иди.
Аз съм прекалено изпълнителна и бях на два ехографа за моите 8 току навършени седмици. Трябваше да чакам. Но другия път (дано чудото стане  Praynig), ще се опитам да бъда търпелива, спокойна и да чакам колкото е нужно.
Момичета, засега спирам да чета и да пиша тук, че много се разстойвам и много се самообвинявам, макар и да ми бяха казали спрял растеж, деформиран ембрион и жълто тяло, липса на ток при доплера... И все пак...  Cry Cry Cry

Последна редакция: пн, 11 май 2009, 23:10 от tedunmedun

# 299
  • Мнения: 190
HugЗдравейте момичета-направо сте големи писателки,малко трудно ви догонвам със четенето newsm78Аз съм по-добре,определено с напредването на бременността и силите ми се позавърнаха-е не смея да се хваля много,щото после стигам до банята ама ще се търпи Sick....Утре съм на преглед и дано и второто ни бебче се покаже най-сетне Embarassed та поне да съм наясно колко сме...Момичета аз си блъскам главата със един въпрос-като дойде време за раждане къде да се насоча-от нашата клиника изпращат във Тина Киркова-някой има ли наблюдение как са нещата там.Защото аз желая и таткото да присъства на раждането,и изобщо естествено раждане допуска ли се там-как са условията и за бебчетата и за мамите?Знам,че е още рано да питам затова,но не съм наясно след промените,какво е състоянието на болниците.Имам наблюдение,че на всички момичета се насрочва дата за секцио,аз не съм съгласна с това.Имам си 2 нормални раждания.Колибри-не се тревожи за този антибиотик,много е добър-синът ми го пи преди 2 седмици по-същата причина.Сега пусна нов гърлен секрет и всичко е чисто,но гадината е упорита и периодично ще го наблюдават-няма нищо страшно.Лек и хубав ден на всички  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт