Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 10 703
Здравейте мацки Simple Smile
и днес се очертава хубаво време като че ли,вчера беше невероятно....
за съжаление май бременните симптоми няма да ме подминат май...като че ли се започват вече по-сериозните...чета че яко нерви и мързел навсякъде..та и при мен така.....а и пъпки някакви има гадни Sad гърдите са нещо ужасно огромно нещо...взех да се мажа...започна да ми става гадно на стомаха...и яко да ми се спи по обяд...ох и русата ми боядисана глава от преди няма и седмица вече все едно не съм я боядисвала от месец newsm78 какво става незнам Sad

# 46
  • Мнения: 155
Nuclearbaby защо се чудиш какво става,ами бременна си newsm53,всичко  в нас и около нас се променя и е съвсем нормално да не ние добре и до не ние удобно.Почти всички сме с тези симптоми,споко така ще е докъм 3 месец и после след 6 ще ни почнат и киселините,а към 8 вече всичко и ще ни тежи и безсънието идва,така че спете докато можете!!!!

# 47
  • Мнения: 217
Аз имам киселини много често, дори още преди да направя тест и така ми вървеха, че се маитапехме с това :"охххх бременна съм, какви киселини имам" пък една философка вика.....ами, киселини тръгват, когато на бебето му расте коса...да ама това са глупсоти....и в момента също имам така че при всеки има различни симптими.А така да ми се гадеше снощи...леле Sick едва съм заспала.....
Не се оплаквам....просто отбелязвам симптомите си Joy Joy hahaha

Момичета, ама много сте неактивни бе...къде сте?Какво правите?

# 48
  • Мнения: 1 391
Черил! Моля се за вас да сте добре!!!  Praynig

И аз да се присъединя към отбора на оплакващите се .... оо, мами мами... милото ми детенце е цялото на точки! Толкова много пъпки има, че направо ме свива като я гледам... по лицето има 20тина, по тялото милиони, по дупето на най-деликатните места, дори по стъпалата, с мехури, пукат се и сърбят и тя милата обаче много стоически издържа, дори под косата има... такова чудо не съм виждала...
Пръскаме я с едно бяло прахче и е като брашнян чувал! душата.
Аз си спомням от моето детство че майка ме маза с едно зелено или лилаво беше - майка каза че съм я карала варицелата по същия ужасен начин - с много много пъпки.
Чакам да дойде работния ден че да се изследвам. И съм се оставила в ръцете на съдбата - нищо не мога да направя -  в контакт съм с малката и просто дано наистина имам антитела  Praynig.
Иначе още съм болна  #Cussing out, още с температура и отпаднала като кисела краставица... само лежа и спя вече 10ти ден... и ми омръзна този безкраен водовъртеж....
отделно имам гаденето от бременността, което ме съпътства и се чудя дали от болестта, дали от бременността...
Някаква трагикомедия сме направо!

Чувствам се все едно изкачвам най-високия връх Еверест и по пътя ми има хиляда препятствия, като някакъв воин, се боря и поря бурените с голи ръце.... и това още повече ме амбицира да стигна върха и да не се предавам по пътя... доколкото зависи от мен...

Не мога да си представя как да ходя на работа изобщо... чувствам се всячески само не и работещо... просто как ще я караме не ми е ясно.
Опитвам се да ми минават светли мисли някакви  - но ежедневието ме тряска в земята с тези досадни отвратителни болести и още веднъж си казвам - ей, здраве да е! това най-важното - като старите хора вече....

Като пък хапна и после ми става гадно гадно, направо едва храносмилам... а пък не може да не се яде. Дивотия..
Като чета как ходите на планинка, толкова ви се радвам... аз съм планинарка и точно тези почивни дни в нормално време бихме изръшкали света! Толкова активни екскурзианти сме... обаче този път съм затворена като в затвор между четири стени с хиляди болежки.... голямо наказание! Или благословия! Кой знае! При всички случаи съм сигурна че си заслужава да се премине през всичко, за крайната цел!

А относно шарките - ами не зная дали е добре, ако имаш имунитет и не те е страх да ги изкараш и ти  - може да ги изболедува хлапето... все си мисля, че при положение, че няма ваксини, е по-добре да ги карат като деца, защото на дърти години е още по-ужасно, недай си боже ако са момичета по време на бременност... така че от една страна се радвам че я хвана тая шарка, та ще знам че я е карала да не се притеснява някой ден като е бреми и тя...
Още едно доказателство, че на мъжете им е по-лесно! Поне не се подлагат на риск като бременни...

Хубав ден мамчета! След моята ода се оттеглям в покоите си да събирам сили за следваща  Hug Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 5
Черил , стискам палци всичко да е ок !

И аз ще се оплача. Гаденето се върна с пълна сила. За няколко дни беше по-слабо. И сега пак! Не го чувствам единствено, когато спя!
Какво ли не пробвах...Лимони, хомеопатични, различни видове храна. И нищо не облекчава болките в стомаха, а от там гаденето !
Вече от 2м. все някакви болежки ме мъчат.  И сериозно започвам да се отчайвам. Станала съм апатична, нямам желание и сила за абсолютно нищо...
Не знам как още 2-3 седмици ще издръжа така? А ако са повече?  Cry
Единственото положително нещо (и най-важно разбира се) е, че ембрионът може би се развива добре. Ако гаденето е показател за това. За сега не съм имала кървене и т.н.
С нетърпение чакам първият ехограф !

Лека вечер на всички !

# 50
  • Мнения: 1 391
подкрепям на 100% чувствата ти, същите...
Явно няма мърдане - да ти кажа одеве си направих чай от мента - някъде четох  помага и май ми облекчи малко гаденето - не че не се върна пак сега де... но опитай - може да ти помогне -
най-тъпото е, че като ми се гади и не ми се яде нищо  - нямам вкус - един метален такъв, нямам апетит - точно апатична съм - както ти казваш... като мухъл... голямо безличие ме е налегнало... дори не ми се притеснява и мисли за нищо - толкова голяма апатия... в началото броях всеки ден че е минал, сега ми е все тая... тотално безразличие и дебилизъм... явно природата сама си знае работата - да ни отвлича по свой си начин от щурави мисли.
Ще отмине - само си спомням отпреди че след 3 месец вече става много весело и енергично! И чакам този момент с нетърпение - някак си да отмине този период неприятен. Ще ще, къде ще ходи!
При вас във Франсе - кога се прави първия преглед? Явно се изчаква повечко. Каква е там системата?

# 51
  • Варна
  • Мнения: 1 618
И аз съм съгласна с вас, аз дабе и нямах някак сили да го опиша по този начин Mr. Green Но да, явно си е нормално, въпреки, че не е никак приятно, го търпим и очкваме да влезем в по-добър триместър Hug

# 52
  • Мнения: 5
Collibri , възхищавам се на майките, които в този труден период освен всичките неприятности се грижат за дете/деца, че и на работа ходят!
Сигурно и малката сладурана се е измъчила с тази варицела (и ти покрай нея). И аз я изкарах преди 3 г. Не беше никак весело...Но наистина по-добре сега, отколкото по-късно.

И аз за сега  не съм много наясно със системата тук. Не искат да ме видят по-рано от края на 3м. И след прегледа, ако всичко е ОК ще ми връчат декларация, че съм официално бременна.
Иначе ДжиПи-то ще има грижата за всички изследвания и т.н. А ехографите - в болницата, в която ще раждам (намира се в друго населено място).

Когато стомахът ми е празен, гаденето се усилва. А след ядене още повече! Пробвах с повече зеленчуци, пловодве или месо - няма резултат. Вече си внушавам, че ми е по-добре, когато нищо не ям...Ама съм съгласна! Не може да не  се яде  Sad .
Даже, когато пия вода ми става още по-гадно. Устните са ми толкова сухи, а урината много тъмна. Напълно съм се обезводнила...

Дано всичко мине скоро. И най-после да започнем да се радваме на бременността !
Сигурно по-късно тези трудни моменти бързо се забравят...
Но наистина не бях подготвена за толкова тежки изпитания. И явно, който не го е изпитал не може и да си представи колко трудно е!

Кураж на всички!
Прегръщам ви !



# 53
  • Мнения: 47
за анкетата-аз кротко го давам ама съпруга ми който види той вече знае,човек ще каже че той е бременнен  newsm62

pamivo  ще почерпя,на линия съм

Черил , стискам палци всичко да е ок  Praynig

абе чета,чета ама ми се струва че доста мамита ги няма  newsm12
то вярно празници ама от доста време не ги засичам

# 54
  • Мнения: 666
Здравейте момичета, времето си лети, коремчетата растат, макар и неусетно за нас още. Аз гаденето го боря със студени плодове от хладилника и студен ябълков сок. Сладолед също ми помага, въобще всичко студено ми е на душа. Моят термин е за 19 Декември, вече официално доки ми го определи, само че аз съм със секцио първия път, така че и сега ще е така, та по-рано ще се появи малкия човек, само да сме живи и здрави до тогава. За протокола - на 32 години, втора бременност, 19 Декември  Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 96
Здравейте, момичета!

Да се включа и аз в новата темичка Laughing
Стискам палци всичко да е наред с Cheryl!!! А някой има ли новини от Nora13Laughing Извинявам се ако съм пропуснала някакви новини, но я мисля откакто писа за последно...
Аз пък все още нямам никакви оплаквания - чак вече взех да се тревожа леко (ама много леко Simple Smile) Предната бременност я изкарах с много тежко гадене и повръщане - дано сега ми се размине.
Аз минах първия си преглед преди няколко дни, видяхме плоден сак (и се успокоих, че не е извънматочна), но не се видя още ембрион. Ще ходя пак следващата седмица - дано всичко е ок, стискайте палци!
За протокола - втора бременност, термин 14.12.2009

# 56
  • Мнения: 429
Здравейте и от мен, момичета!

Не ми стига много времето, за да следя темите ни от край до край, но все пак гледам да се информирам какво става!  Wink

Виждам, че си говорите за гадене и за това какво помага. На мен само кисели краставички ми помагат. Гади ми се най вече вечер. Храня се само с домати, краставици, сирене, плодове и кисели млека във всякакъв вариант. Общо взето се чувствам добре, а дискомфорта се появява само вечер.  newsm78

Миналата седмица видяхме чрез коремен ехограф сакче - 22 мм., ембрионче - 7 мм. и пулсиращо сърчице.  Wink

Гледам да не чета разни статистически данни и скали за размерите на бебето, защото лекарката каза, че все пак става въпрос за милиметри и че ембриончето е извито и никой ехограф не може да улови абсолютно коректно размерите, а също че от ехограф до ехограф има разлика! Това последното го казвам по повод, че някой беше писал, че вижда разминаване в данните, които всяка една от нас съобщава!  Wink

Желая ви хубави пролетни празници и много добро настроение!   bouquet

# 57
  • София
  • Мнения: 55
Здравейте момичета и от мен! Как сте в това мързеливо утро. Аз се радвам на относителни липси на бременност. Гади ми се много рядко, много малко сутрин, докато си мия зъбите и вечер. Но тази сутрин все още ми се повдига малко. Но до повръщане не се стига! Имам киселини, вечер. Имам чувството, че от тях започва да ми се повдига малко. Нощем имам газове Embarassed много е гадно, но ще се търпи, няма начин. Сутрин като ида до тоалетната и преминават до следващата нощ! Ще се оправя. Като ви слушам къде, къде по-тежки симптоми на бременност имате, аз съм направо цвете.
Пожелавам бързо оздравяване на болните, дъщеричката на Колибри бързо да се оправя. Не знам какво стана с Черил, дано всичко е наред. Сигурно е в болница и затова не пише. Дано е за добро.
Някъде в други теми бях чела за Нора 13, че на прегледа не се е видяло плодно сакче. Дано всичко е наред и се включи да сподели какво става!
Хайде чао засега от мен. По-малко гадене и повече хубави преживявания! Laughing

# 58
  • Мнения: 850
         Здравейте , мили момичета със сладки коремчета !
 При мен най- силно изразения симптом е че доста ме боли кръста , както и постоянно напрегнатите гърди! Повръщане и повдигане няма за сега , апетита ми е нормален ! Дано тази седмица да стигнем до Сливен , за да видим дай боже сърчицето!

 Дано всяка една от нас се почуства по - добре за напред и болните дечица да се оправят !  Hug Heart Eyes

 Хубав ден и чакаме новини от Черил и Нора и стискам палчета  Praynig Praynig Praynig

# 59
  • Мнения: 479
Здравейте момичета.
Чета че пак има болни, стискам палци по-бързо се оправят, че в комбинация с гадните симптоми сигурно се чувствате ужсано.

Аз си починах доста добре на язовир Батак, без детето бяхме и успях поне да се наспя. Програмата вървеше по план, закуска, разходка, следобеден сън, пак разходка, вечеря и сън. Явно добре ми се отразява този режим защото нито веднъж не съм повръщала  Sick, което в софия ми се случваше всеки божи ден. Но всичко хубаво свършва и днес се прибираме. Утре ще празнуваме именният ми ден и после айде отново на тръстиката. Чак като се сетя и ме втриса направо  ooooh!.

Ние откакто казахме на дъщеря ни, че има бебе в корема на мама, познайте какво се случва щом видим някой. "Ние имаме бебе" после следва въпроса "Къде е това бебе", "В корема на мама" Така че, скрито покрито няма вече  Wink


Общи условия

Активация на акаунт