Отговори
# 60
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Здравейте момичета,
отдавна не съм писала, но и аз бях болна почти цяла седмица и нямах сили за нищо.
Имах проблеми най-вече с гърлото, то големи налепи, голямо нещо - едвам дишах направо.
Ако има някой с болки в гърлото, аз пих Проспан и го препоръчвам.

После имах гости 2 дена и се поизморих доста, та днес съм се отдала на почивка.

Черил дано всичко е наред, стискам палци.

Относно симптомите и аз се надявах вече да ми поотминава гаденето, но уви...
Дано поне е само още 1-2 седмици, че не знам Simple Smile

Приятен ден ви желая!

# 61
  • Мнения: 1
She_R заглавието може да се промени на : ДЕКЕМВРИ АЗ ЩЕ СТАНА МАМА, ОТ МЕНЕ ПО-ЩАСТЛИВА НЯМА!

ЗА ВСИЧКИ:
Да не казавам голяма дума, ама аз като че ли взех да се пооправям, гърдите ми са си напрегнати и имам апетит, но гаденето и болежките поотшумяха, не е както преди. Новото е обаче, че сънъвам цели филми и хора, които не съм виждала с години, събуждам се доста объркана, защото сънищата са наистина много реални и...другото е, че съм раздразнителна доста, но деветгодишния ми син е доста разбиращо и умно дете и се старае:).
Горе главата на всички с тежки симптоми, ще отшумят, краят (или началото) си заслужават!

# 62
  • Мнения: 190
HugЗдравейте на всички бъдещи мами.За мен това е 3 бременност-другите 2 бяха преди доста години и си имам двама прекрасни синове...тази ми бременност е много различна и свързана със симптоми които не съм имала преди.Аз си го обяснявам,че съм с бременна благодарение на процедура- инвитро-икси и от многото хормони ,но се чувствам като прегазена от влак hahaha целодневно гадене,понякога и през ноща до към 2-3 часа не спя Sick газове имам но намаляха.да ви се похваля вече от 1 седмица ходя на тоалетна без помоща на сиропа Дуфалак-което ме прави много щастлива.Докъде я докарахме да се радваме на съвсем естествени житейски неща newsm78Повръщам рядко,бързо се изморявам,пада ми кръвното и неизлизам сама.Но се справям с айранче,лимон,морков и кисели краставички.Сега 2 дни се чувсвам добре и даже успях да се наспя,но не се радвам ,предния път имах такова затишие и се оказа пред буря-започнаха нощни изпълнения.Сега си почивам в къщи по-далеч от София и чистият въздух ми се отразява много добре-върнах си нормалния цвят на лицето-вече не съм призрак WinkБлагодаря на мама Ани за обяснението-разбрах го.Успешно оздравяване на всички и по-бързо минаване на лошите бременни симптоми newsm10  love001

# 63
  • София
  • Мнения: 10 704
а здравейте и днес....четох за киселините че се появяват малко по-късно, но при мен са си от самото начало Sad а гаденето започва да придобива осезаеми размери Tired чувствам се като парцал и само кревата ме влече...а и някакви кихавици от сутринта Tired аааааа да минава по-бързо че незнам...
ох,дано всичко е наред с Черил Praynig

# 64
  • Мнения: 1 391
Добро утро и от мен и честито на всички Ирини, ако и си имаме такива - днес имат имен ден!

Ние изкарахме една ужасна нощ, и съответно чак сега на обяд, за мен е утро... Дъщеря ми до 3ч плака и не може да спи, защото не иска да лежи "върху тези ужасни неща, които я притесняват" - така нарича пъпките... Но много геройски не ги докосва изобщо, защото сме й казали че не бива да ги чеше... но плаче, плаче, цяла нощ я мажем с разни спиртове и прахчета... а пъпките са милиони и докато се обработят наистина минава много време... Накрая вече се чудехме как да я накараме да спи, щото изнемогвахме от изтощение... и стана, като дойде при нас на спалнята, се успокои, та приказки разказвахме... мани мани... после цялото семейство като трупове спим, не можем да се отлепим от леглото.. а на мен успоредно с това, при всяко разбуждане през нощта ми се догажда... и ми се обръща стомаха и ми излизат звездички направо...
Има пъпки и по стъпалата и дори не може да ходи по земята.. толкова я боли всичко, и на стол не може да седи, щото има и на дупето... и само на леглото - а в устата й е пълно с афти и почти отказва храна... абе голяма гадост тая варицела!
Представям си La Fée как си я карала преди 3 години - може да е било пък по леко - не зная - но това при дъщеря ми е кошмарно направо.

И аз още имам температура и боледувам вече 10ти ден и се чудя и мая какво да предприема вече не зная... не ми се пие антибиотик, а не минава пустата болест... не зная как да я прокудя от себе си...

Иначе на Ели сме казали за бебето, но съм й казала, че то има да расте в мен 9 месеца и трябва много да го пазим и да му създадем условия да расте, за да не си отиде преди да дойде... И тя е много внимателна  -и едни приятели, които знаеха, като я питаха - ти ще ставаш ли кака, мама има ли бебе - и тя казва - ще видим - ако го пазим ще порасне. И така, с леко едно наум, тя също е по-внимателна и не разправя наляво и надясно. По-дискретна е, за което съм й благодарна...
Предния път - тъкмо бяхме разбрали и случайно и тя разрба -  и излезе в градината и веднага каза на съседката - а мама ще има бебе... дори моята майка още не знаеше... и съседката ми се хили - оооо, вие ще имате бебе - а аз й казвам, а ще видим -  не знам... и я отбих някак си.. после вече ми се случиха разните случки.. така че , не искам много да се говори, още не съм казала и в работата, макар че честно да ви кажа не зная как ще работя, в момента съм зле и хич не мога да си помисля... Само едно знам! Ще се справим и ще преодолеем всичко! Човек е странно животно - през каквито и трудности да минава, успява да се изправи и да продължи  - и това е прекрасно!

Нора 13 - писахме си бележки с нея - отговори ми, че засега бременността е непотвърдена, защото се вижда жълто тяло в яйчника, но каза още да не я трием от списъка. Но каза че няма да пише в темата ни.

Черил - много се надявам да се борят за спасението на бебчетата й и вероятно сега е в болница наистина... стискам й палци ...!

Трябва да опитам с кисели краставички, моркови и лимони, както казвате, още не съм пробвала - за гаденето.  Със студено не ми се и пробва че още съм болнава... и не ми е редно за гърлото. Още има няма месец и ще отшумят надявам се симптомите гадни, може пък и по-рано!

Направо се радвам, за тези, които не ги изпитват. Всяка бременност е различна и е напълно възможно и да не се усещат разни неприятни симптоми.

Пишете как сте  Hug!

# 65
  • София
  • Мнения: 10 704
Collibri,  аз преболедувах варицела когато бях на 20години и това което описваш за детенецето ти ми е адски познато и е много трудно за преживяване, но минава разбира се. бях по същия, че ако не даже малко по-лош начин болна.
на кой ден от болестта сте?ох, надявам се по-скоро да започнат да завехват гадните пъпки Praynig

# 66
  • Мнения: 5
Collibri , каква кошмарна нощ сте имали само ! Никак не сте за завиждане. Дано сърбежа на Ели скоро отшуми. Милата и тя много се е измъчила.

Аз имах най-много обриви по торса. Три-четири пъпчици по лицето...Оставиха ме с висока температура първото денонощие. Така тялото по-успешно се борило с вируса.
И после разни мехлеми със съмнително действие. Наистина сърбежът е побъркващ! Място не можех да си намеря. Но Ели е герой, след като не се чеше изобщо! Браво на нея!!!
По мои спомени най-трудни са първите 5 дни. После пъпчиците започват да завяхват и сърбежа отминава...

  bouquet


# 67
  • Мнения: 217
Момичета, гони ме зверски глад....моля ви кажете , че и вие сте така. В къщи постоянно ми правят забележка, че нещо съм искала да ям.....а най фрапантното е.....пица....от няколко дни за вечеря все това ми се яде. Първата вечер ми поръчаха в 10 ч. вечерта...а снощи като казах пак Embarassed" яде ми се'' и ми викат...а бече май се лигавиш Embarassed Embarassed....Момичета, не се лигавя. Просто това искам...ама взех да се съобразявам с другите, че май ставам досадна и нейскам да ги рпитеснявам много.....ох и тази вечер ми се яде...таз пица......ама.......
И с тези реклами по ТВ-то егаси му......постоянно нещо вкусно дават Embarassed  Crazy Вие как сте? Само аз ли съм толкова лакома и искам все да ям ooooh!

# 68
  • Мнения: 344
Здравейте мамита Simple Smile

И аз да се разпиша при декемврийчетата Grinning Термина ми е около Коледа - 24-25.12.  madnoel

Леко бременеене ви желая ...

# 69
  • Мнения: 217
Добре дошла MaMuHka ,
ние нещо сме супер неактивни тези дни, но ти не се плаши, просто момичетата си почиват и разпускат нанякъде. Много леки 8 месеца ти желая и живо и здраво бебе на финала..... Hug

# 70
  • Мнения: 344
Благодаря ти, Амбър! И на тебе ти желая лекинко носене  Praynig

# 71
  • Варна
  • Мнения: 1 618
MaMuНka, добре дошла и лека бременност. Добавих те на първа страница. Добавих и термините на тези, които посочиха. Ако има нещо казвайте Hug

# 72
  • Мнения: 518
мамухка , леко бременеене и на теб  Hug!
амбър , и аз изпитвам ужасен , ужасен стържещ глад до прималяване + гадене +(нуклеарбейби не си единствена  Simple Smile)+киселини . ям това от което не ми се догадява в конкретния момент . то е вс. път  различно , но предимно наблягам на въглехидратни храни .а сега заради теб  Crossing Armsще си поръчам пица !
сиана 42 , да бе - айрянче , морковки , кисели краставички - че ти си за завиждане , поне няма да качиш килограми !

вчера бях на театър - спектакъл на Камен Донев в Сатирата . забавлявах се истински , макар , че на излизане установих , че мога да се нацедя само в един панталон - за съжаление изпран и мокър , та се наложи да отида с друг , който успях да приближа едва на 2-3 пръста от чатала , с разкопчан цип . трудно намерих нещо и нагоре да прикрие резила Mr. Green (явно тази бременност съм се освинила по-рано), а в салона пийвах на вс. десетина минути вода , която заради киселините , имах чувството , че е подсладена със захар . така ми се припишка през средата на спектакъла , че хем не ми се щеше да свършва , щото Камен е супер талантлив и много ме кефи , хем не смея да се захиля , че едвам удържах фронта с мехура  Mr. Green!

колибри
и другите мами , ей това е което най-мн. ме тревожи ! колибри , ти си имала контакт с дъщеря си , без да знаеш , че е вирусоносител . така може да се получи не дай Боже , и зимата , когато малките мишоци са на дни или месеци ! наистина звучи много неприятно това което преживява твоята Ели и дано по-бързо му мине на милото детенце , но представи си какво би било за пеленаче ! така-че , дано наистина имаш антитела ,  поне каката няма да донесе тази шарка в къщи в по-неподходящ момент ! затова обмислям и аз да заразим Васето .

Jennie ,аз съм тази , която установи несъответствие в програмите на ехографите . за това говоря , да не приемате като абсолютен критерий коя г.с. показва и съответно предполагаемия термин . работата на гинеколазите е да установят термина и да ви го впишат в картона . най-добре по него да си смятате г.с. ,  които са важни за изследванията , а термина и за документите за майчинство (или отпуск или каквото там беше).

и аз мисля за черил и се моля да са овладяли положението и скоро да се включи с добри навиви !
колибри , благодаря че писа за нора. притеснявах се и за нея!

Последна редакция: вт, 05 май 2009, 19:34 от oska

# 73
  • Мнения: 47
Добре дошла MaMuHka   bouquet
Амбър и мен ме мъчи един глад,но не нещо специално а квото ми падне от сухите храни(пици,сандвичи,банички и т.н.).преди хапвах най много 2 пъти на ден а сега по 4(но в по малки количества)и резултата е на лице 2 кг. повече Blush
по някои път си викам че си въобразявам ,ама като не хапна ми става лошо и корема ме по4ва
шашава работа

# 74
  • Мнения: 344
She_R - благодаря, още не е с точност определен термина, това е ориентировъчно според разните му калкулатори. Ще изчакам до 8-ма седмица да ида на ехограф да го видим мъника Grinning

oska - искрено ме разсмя с това "мамухка"  Joy верно, че така е написано, че бих предпочела да се чете "маминка" Party

GERITO_77 - тенкю и на теб за посрещането! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт