Връща ли се лошото?

  • 6 627
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 388
Не е ли по-добре да махнеш с ръка, за забравиш, да бъдеш по-добър от тези, които са зли?
Авторката така и не е казала какъв всъщност е проблема.

То е много лесно да се напише, дори да се приложи за инцидентни случаи.
Когато обаче ситуацията е такава:

Представете си да нямаш близки ,приятели ,в чужд град си и един от новите ти роднини упражнява постоянно психически тормоз над теб безпричинно.И винаги подбира подходящи моменти ,когато си най-уязвим-погребение на близък ,операция ,големи твои празници ,които да развали.

Трудно е да реагираш всеки път по този начин ( с махването на ръка ).
За мен лично е невъзможно.

# 16
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Не е ли по-добре да махнеш с ръка, за забравиш, да бъдеш по-добър от тези, които са зли?
Авторката така и не е казала какъв всъщност е проблема.

То е много лесно да се напише, дори да се приложи за инцидентни случаи.
Когато обаче ситуацията е такава:

Представете си да нямаш близки ,приятели ,в чужд град си и един от новите ти роднини упражнява постоянно психически тормоз над теб безпричинно.И винаги подбира подходящи моменти ,когато си най-уязвим-погребение на близък ,операция ,големи твои празници ,които да развали.

Трудно е да реагираш всеки път по този начин ( с махването на ръка ).
За мен лично е невъзможно.

Не е лесно разбира се .... всичко става с практика  Wink



Хората са казали "Господ забавя, но не забравя". И съм убедена, че е така

Аз пък тази мъдрост я свързвам с нещо хубаво а не лошо  Wink


Явно всичко си е до човек и мироглед  Grinning

# 17
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
А бе то дали се връща или не незнам , но не бива да търпиш това повече.

# 18
Незнам какъв МУ е проблемът ,защото нямаме определен конфликт.
Той си е такъв-ехиден ,злобен.Не само с мен-досега не съм го чула да се изкаже положително за някой.Няма приятели ,със свекървата вечно са сами,не ходят по гости и гости в техният дом не стъпват.
Нямат маса за хранене в тях-ядат в леглата и от 20 часът вечерта са си легнали.
На майка си този човек е показвал вратата с думите "айде-леви,десни"-нещо от сорта беше.
Описвам всичко това ,за да разкажа що за особа е.На всичко е готов да се изсмее ехидно ,няма образование ,но е убеден ,че е изключително умен и интелигентен.Когато някой започне да говори прекъсва ,прави злобни забележчици или просто да се изхили злобно.
Не съм му сторила нищо ,дори свекъвра ми е признавала ,че синът им е просперирал ,откакто сме семейство.
Когато усети ,че съм тъжна или имам проблеми се нахвърля като лешояд на мърша с психоатаките си.
Говоря не просто тъжна ,а когато са ставали трагедии с близки за мен хора ,дори операцията на едното ми дете(абцес на дупето) ,което беше нещо рутинно ,но за майка като мен-абсолютен стрес и ужас.
Такъв е и не спира да излива злоба,обтяга отношенията между мен и съпруга ми ,който досега не взимаше страна с цел да потушава конфликтите ,но накрая открито започна да демонстрира неодобрение към поведението на баща си.

# 19
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
......извини ме но аз не виждам проблем , конфликт  Crazy Така както си описала нещата 
Thinking


Ако има нещо то ти сама неволно си го създаваш  Sunglasses





# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Нещо не вярвам, че злото се връща. Ако беше така половината население да е окапало.

# 21
Надали сама неволно създавам нещо-опитвам да се държа добре ,но той всеки път прави скандали при посещенията си и влизайки очаква едва ли не всички да му козируват

# 22
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Щом те влече , продължавай да му обръщаш внимание и така ..... Wink


И другите момичета са ти го казали , махни ръка и не си го слагай на сърце ..... игнор
Нищо не ти пречи да опиташ  Wink при мен с времето този подход подейства спрямо хора дразнители  Wink

# 23
  • Мнения: 372
Може би се връща, но не след 2-3 г, а много по-дълъг период.
Иначе разбира се, че трябва да отреагираме и да се защитаваме от такива хора. И ако е възможно да ги игнорираме.

# 24
  • Мнения: 2 388
След като явно той допринася за душевния ти дискомфорт и те натоварва психически, аз бих реагирала така.
1. Бих поговорила със съпруга си и бих му обяснила как се чувствам;
2. Бих се опитала да го игнорирам ( не защото съм бяла и добра ), а за да не се натоварвам допълнително;
3. "С неговите камъни по неговата глава".

# 25
След като явно той допринася за душевния ти дискомфорт и те натоварва психически, аз бих реагирала така.
1. Бих поговорила със съпруга си и бих му обяснила как се чувствам;
2. Бих се опитала да го игнорирам ( не защото съм бяла и добра ), а за да не се натоварвам допълнително;
3. "С неговите камъни по неговата глава".
И аз така процедирам за момента ,адски мразя скандалите и кавгите и не обичам да се конфронтирам.
Но не мога да продължавам да общувам с този човек все едно нищо не се е случило и винаги ще остана с хладно отношение към него.
След време не знам дали това би се усетило от децата ми,които сега са още много малки(имам породени дечица)и дали би повлияло това в отношенията им с дядо им.Не съм съвършена актриса ,но не бих ги настройвала никога-нещо ,което той би правил ,защото виждам отношението му към собственият му брат ,майка му ,другите хора.

# 26
  • Мнения: 2 388
Но не мога да продължавам да общувам с този човек все едно нищо не се е случило и винаги ще остана с хладно отношение към него.

Не винаги отношенията могат да бъдат "цветя и рози", не е и нужно.
В твоя случай, създаването на условия на взаимна търпимост мисля, че са едно добро решение.
Остава само да ги постигнеш.

# 27
  • Мнения: 2 908
Не се връща-опитах вече от тази боза, за да знам вкуса и.

# 28
  • Мнения: 114
xei,problema ne ti e golqm.na maja mi babata  jivee s nas.pra6tani na grobi6tata,kalneni da ymirame.zaliva peralnqta s olio,a ne se se6ta 4e posle trqbva da se brake i da si kypi novo.za men ne e nikav problem 4istq e. i dlyposti kolkoto o6te iska6.v na4aloto i vdigax skandali i tq mn.se kefe6e.v posledstvie ne i obra6tam nikvo vnimanie kakto kaza sapryga mi.vse edno ne sa6testvyva za nas,absolytno nikvo vnimanie,ako 6te ida se vargalq i 4elna stoika da vdiga.tq se krotna i sega tarsi vnimanie,no e kasno.tova vsi4ko se pravi6e kogato maja mi go nqma6e,a az bqx v mai4instvo.opravdaniqta pred maja mi bqxa 4e az sam vinova za vsi4ko i 4e zaradi men 6tqla da sko4i ot 4 etaj.toi saotvetno i otvori vratata na terasata,sloji stol do parapeta i  i kaza da ska4a.babata visq 3 h na terasata izmrazna i se pribra.ot togava e kato my6i4ka.ta na6ata istoriq e napravo za sapynen serial.

# 29
  • Мнения: 2
о,да. връща се. ама теб какво те грее това? нали знаеш приказката за битият си остава бит.
пиша ти го от опит. "новите" ми роднини направиха и невъзможното да ми вгорчат живота, аз гледах да им отвръщам с добро, те не се променяха, боледуваха, аз ги гледах;случваха им се нещастия, двамата с мъжа ми тичахме; не си взеха поука до самия край. сега и да искат, не могат да поправят грешките си. само че и аз късно осъзнах поуката от една друга приказка - прекаления светец и богу не е драг. разбих си нервите докато се усетя, че трябва да се оддръпна. така че мнението ми на препатил човек е да се дистанцираш, докато не са те психясали(стига да имаш възможност, разбира се).

Общи условия

Активация на акаунт