Покажете си детските стаи - 6

  • 36 502
  • 322
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 2 896
Мерси за добрите думи!  Grinning

Змейче, шкафчето съм го купувала преди около година от един бебешки магазин, който няма нищо общо с мебели. Знам и още едно място, където се продават /на Оборище и Черковна, в магазин за фибички/. Ако решиш, че искаш ще ида да снимам и ако ти хареса нещо може да ти купя /50-ина лв. беше./ и да ти го докараме когато си идваме до П-в. За гардероба си чакам рафтовете /нямаше никакви, аз поръчах 4/ тогава ще ти го снимам. Иначе е само с метални пръчки за закачалки и отдясно, на половината, където се срещат горните с долните има 1! рафт  Laughing


Фър-р-р Бъз-з-з, да, сменихме вратите, строителя ни върна парите, ние си купихме тези, които се виждат - избелен дъб. Радвам се, че ти харесват моите цветове. И аз много им се радвам.  Laughing


kalitta_80, пердето е от магазин Сара на Ситняково, малко преди Подуене. Не знам, за съжаление, коя е фирмата производител, нито кой е сайта съответно.

_Nat_, още сега отивам да сложа тапата  Laughing
сериозно.

# 301
  • Пловдив
  • Мнения: 4 146
Аз точно това се чудя - дали в гардеробите да има изобщо от металните пръчки  newsm78
Те ще са 2 гардеробчета по 50 см, може би само в едното ще сложа релса... ще го измисля - на мен са ми много удобни чекмеджетата за прибиране на детски дрехи. В момента й побирам безбройните парцалки в един голям скрин  Peace

За шкафа ти благодаря, ще помисля, ако реша ще ти кажа  Hug Толкова много неща съм нахаресала, че ми трябват поне 3 детски да ги събера  Joy

# 302
  • София
  • Мнения: 2 896
Аз ако беше само за Ема, също нямаше да слагам релси, а само рафтове, но в момента и аз се помещавам там /докато измисля как и кога да направя дрешника в спалнята/, та  затова.

# 303
  • Мнения: 79
Гуш, чудесна стая - с пердетата,полилея и стикерите от мечтите ми за нашата детска стая  newsm51
Кажи моля те от къде са стикерите (май само за тях не сме те питали Simple Smile ), защото се утрепах да търся, но уви в "голяма Варна" стикери почти няма, а и в нета не намерих това което търся...и полилея също...  Embarassed

# 304
  • Пловдив
  • Мнения: 4 146
Мойта идея е за живот и здраве 2 деца - всяко да си ползва гардеробче  Peace



Аз имам едно питане по проекта за детската на картинката по-горе (цялото ще е бяло, вратичките ще са МДФ с профил, нещо като на Гуш вратичките в детската)

Та - както виждате на снимката гардеробите и надстройката са на 1 линия.
Обаче като умувахме с майстора, той вика - надстройката с 30-40 см дълбочина, а гардеробите с 55 см дълбочина...
Което на мен ми се струва, че няма да е много красиво, ще се развали линията...
Мотивът му за по-плитката надстройка е, че иначе ще подтиска легналия на леглото  Rolling Eyes
А пък от гледна точка на ограниченото място не искам и гардеробите да са толкова плитки  Sad то 30 см е нищо за гардероб...
Кажете си мнението  Praynig

# 305
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 878
Змейковица,прав е майстора.Наистина ще затиска,ако е 55 см.В детската имаме 2 гардеробчета по около 1,80 високи,55 см дълбоки и 50см широки.Отделно имам е гардероб на 70 см ширина/останалите размери са същите/,който е разделен на 2- за закачалки.Баткото ползва горната част,а малката долната.На мен лично 55см са ми много,защото дрехите се побират на два реда и отзад не се вижда какво е сложено.Иначе и аз съм на принципа всяко дете да си има свое гардеробче.А ги взех отделно нещата за да мога да ги размествам по което си време искам.

Гуш,много добре се е получило.Аз търся да сменя само дръжките на гардеробите и чекмеджетата с такива като твоите,но от ковано желязо.И все още не съм намерила. Sad Лампата ми хареса,ама няма ли да е много приглушена светлината? Thinking

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 14:58 от Вилиан

# 306
  • София
  • Мнения: 2 896
sunflower79, стикерите са от Джъмбо, евтинийка са, по 6-7 лв. пакет с 18 бр., а осветителното тяло е от Genesis, 15 лв.


Змейче, аз съм спала в една приятелка на такова легло под такава надстройка и нямах такова усещане, по-скоро обратнотo, някакси като защитено място. Според мен трябва да си ги направите еднаква дълбочина и мoже би пък да не правите полицата с прегражденията, така горните шкафове ще са доста нагоре.

# 307
  • Пловдив
  • Мнения: 4 146
Благодаря за мненията, момичета  Hug
Мисля да се спра на някакъв компромисен вариант и да са на 1 линия с 45-50 см дълбочина, а полицата над легълцето и на снимката е плитка - тя ще е към 20-25 см.  дълбока - колкото да се сложат книжки и някоя плюшена играчка примерно  Peace  newsm78
Наесен живот и здраве като я поръчаме ще показвам резултата  Mr. Green

# 308
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 878

Змейче, аз съм спала в една приятелка на такова легло под такава надстройка и нямах такова усещане, по-скоро обратнотo, някакси като защитено място.

Зависи от височината на гардероба.Ако е по-ниско от 226 см, ще затиска,пък и доколкото съм чела Змейковица май ще слага 2 легла едно под друго с чекмеджета,което допълнително ще намали мястото между горното легло и надстройката.

# 309
  • Мнения: 972
Змейче,не се притеснявай да си ги направиш с еднаква дълбочина!
Дала съм снимки на моите детски. В едната стая имаме легла на два етажа ,като долното е с широчина 114 см , горното -82 см.
Като си легнеш на долното легло ,въобще не се чувстваш затиснат от горното!
А по повод дълбочината на гардеробчетата . Правят се на 55 см ,защото ,когато има закачалки ,в по-плитък гардероб няма да стоят прави ,а под наклон.
Знам го ,защото и мъжо прави мебели и съм запозната с техническите  им характеристики.

# 310
  • Мнения: 79
Мерси Гуш, ще се опитам да намеря някой да ми ги купи и да ми ги прати  Rolling Eyes

Змейковица, и според мен няма да подтиска надстройката, та тя не е на ширината на леглото....и също като Гуш бих се чувствала уютно и "защитена".
BTW аз не бих махнала полицата  Peace

# 311
  • Мнения: 972

Зависи от височината на гардероба.Ако е по-ниско от 226 см, ще затиска,пък и доколкото съм чела Змейковица май ще слага 2 легла едно под друго с чекмеджета,което допълнително ще намали мястото между горното легло и надстройката.
Чекмеджетат а нямат нищо общо с височината на леглото. Ако няма чекмеджета ,така наречената царга се прави с височина около 40 см. Ако пък има чекмеджета те са високи 25 см., а над тях царгата е 15см.Така че пак се получава 40см височина на леглото. Може и по-малко ,по желание на клиента!
Мисля ,че ме разбрахте!

# 312
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Змейковица, аз мисля, че не е така, както ти казва майстора. Направи по-високи гардеробите и виж как полицата под настройките е по 30см., така 4е си го има този преход и няма да "затиска". Спорд мен, така както е на снимката си е далеееч по-добре Peace

# 313
  • Пловдив
  • Мнения: 4 146

Змейче, аз съм спала в една приятелка на такова легло под такава надстройка и нямах такова усещане, по-скоро обратнотo, някакси като защитено място.

Зависи от височината на гардероба.Ако е по-ниско от 226 см, ще затиска,пък и доколкото съм чела Змейковица май ще слага 2 легла едно под друго с чекмеджета,което допълнително ще намали мястото между горното легло и надстройката.

Да, правилно си ме чела   bouquet Hug
Ето такъв тип  ще е самото легло
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=204184&pid=11024640, за да може човек като спи на долното легло да няма чувството, че е на земята...

sunflower79 , и аз я харесвам полицата, пък и си мисля, че едно дете винаги има нужда къде да си оставя съкровищата  Crazy

sisko77 , права си за закачалките... но пък мога да сложа от онези хитри изтеглящи се лостове  newsm78
А височината на леглото идва към 65-70 см, то и с това не е съгласен майстора... високо било, но аз ще сложа стъпалце подвижно и няма да има проблеми да се качва. В кумовете леглото е на 60 см височина и се качи от първия път Калина  Laughing

Не разбрах тази царга какво е  Embarassed

Иначе майсторът ми даде цена 1300 лв за това цялото нещо - 3 метра дълго, с височина 250 см - струва ми се горе-долу добре, те вратичките всъщност оскъпяват  Rolling Eyes

# 314
  • София
  • Мнения: 2 896

Иначе майсторът ми даде цена 1300 лв за това цялото нещо - 3 метра дълго, с височина 250 см - струва ми се горе-долу добре, те вратичките всъщност оскъпяват  Rolling Eyes


супер цена ти е дал!

Общи условия

Активация на акаунт