запек и бременност

  • 16 471
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • софия
  • Мнения: 2 140
Мене само големите количества плодове,които изяждам
ме спасяват от запека.

# 16
  • Мнения: 1 394
Не четох коментарите-може някой да е споменал,но и аз ще кажа.През първата бременност имах такива проблеми и то главно,защото се хранех с боклуци-закуски ,баници и т.н. и не наблягах много на плодовете и зеленчуците.През втората обаче  70% от дневното ми меню съставяха именно те-плодовете и зеленчуците в сурово състояние и такива проблеми нямах!  Peace Опитай да се храниш така-поне 400 гр плодове и 500 гр зеленчуци да хапваш на ден и мисля,че нещата ще се нормализират.На първо време можеш да хапваш киви-по 2 бр всеки ден ,за да се нормализира изхождането.Много помага.Или една -две к.л. смляно ленено семе-също вършат работа!

# 17
  • Мнения: 346
Шоколадчетата "Комфорт" на мен ми ги забраниха, защото сената можела да доведе до контракции. Мен ме спасяваше само Дуфалак, безвреден е.

# 18
  • Мнения: 370
Много правилно ти е написала dodyniki.И аз карах на банички и сухи неща,но си промених храненето и нещата се нармализираха,а ако изпия няколко чаши прясно мляко на другата сутрин съм първа в 00 Peace

# 19
  • Мнения: 381
МЕД! Peace Peace Peace
Ама да е хубав, истински, от някой пазар го вземи.
Помага безотказно, а да не говоря колко си е полезен по принцип! Hug Hug Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 1 057
Кисело мляко, грозде и ябълки. Ако не помагаше, правех си чай от "Зърнестец".

# 21
  • Мнения: 1 354
На мен лично ми помагаше Дуфалак и ябълки.

# 22
  • Мнения: 651
На мен лично ми помагаше Дуфалак и ябълки.
Киви и круши!

# 23
  • Мнения: 666
Дуфалака ме оправяше само Peace

# 24
  • Мнения: 347
внимавай
сините сливи предизвикват контракции

# 25
  • Мнения: 1 107
внимавай
сините сливи предизвикват контракции
това пък сега го чувам за първи път newsm78

# 26
  • Мнения: 347
внимавай
сините сливи предизвикват контракции
това пък сега го чувам за първи път newsm78

и аз не го знаех
а най-страшен бил ананаса-не само контракции ами едва ли не направо раждаш час след приема му  Confused

# 27
  • Мнения: 1 394
Цитат
внимавай
сините сливи предизвикват контракции
Олеее,я стига глупости!Кой ви ги говори тези неща?Що сливи и ананаси изядох през втората си бременност....само аз си знам.Не се хващайте така сериозно.По принцип от всички слабителни можеш да получиш контракции и това е нормално,но не означава,че ще родиш.А шоколадчетата комфорт ги препорэчват само при упорит запек,ако да речем  3 дни поне не сте ходили до тоалетна.Но за всичките видове плодове,това,че ще имате контракции и едва ли не ще родите са абсолютни щуротии.Яжте повече плодове и зеленчуци в сурово състояние и не ви трябват нито комфорт ,нито Дуфалак нито ,каквото и да е там лекарство.!  Peace

# 28
  • Мнения: 826
Топло прясно мляко + плод на закуска, две супени лъжици овесени трици на ден, много вода, Мукофалк (специално за бременни е и не е точно разхлабително, а прави някакъв филм в червата, което спомага тяхната функция доколкото знам). Ами, това изпробвах аз и се справих с доста упорития запек. Peace

# 29
  • Мнения: 666
хахахахах Това за ананаса ShockedАз цяла бременност се скъсах да ям ананас-плод,компот,сушен....е нищо ми нямаше,бебка се роди навреме Crazy

Общи условия

Активация на акаунт