Костенурките в домашни условия

  • 26 695
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
...а сега,седи на едно място,не може да се качи на островчето в аквариума,едва мърда и седи на една страна Rolling Eyes,не знам какво и става,даже днес помислих че е умряла,но като бръкнах в аквариума,тя се скри,после пак си остана на повърхността,все едно няма сили да се движи.Дайте някаква идея какво да я правя.
Препратката, която е пуснала Нели е страхотна Simple Smile : снощи четох до 2 часа.
Ако случайно не знаете, това което на мен ми хрумва, е че водата когато се сменя не може да е директно от чешмата, а трябва да е престояла поне 15 часа. Аз си пълня големи туби и на следващия ден я сипвам. А с малко калиев перманганат може да се дезинфекцира терариума, като се сипе малко (няколко зрънца) в терариума и след това да се измие, когато се почиства. Но само когато са болни костенурките може да киснат няколко минути в калиев перманганат и то в много слаб разтвор, защото е много силен и може да ги изгори.

# 16
  • Мнения: 0
Само това липсваше - да пускате червенобузи костенурки в природата!  Shocked
Отдавна се говори, че изобщо вносът им трябва да бъде забранен!
Те са хищници и пуснати в природата, създават екологична катастрофа! Не случайно преди време в Софийския зоопарк прибираха омръзналите любимци на недобросъвестни стопани - именно за да не ги пускат безразборно сред природата. За жалост, чух, че вече са преустановили тази практика - даже те нямало къде вече да ги гледат...
Хубаво отглеждате животинки разни, ама да бяхте се поинтересували малко що за твари са това? Не е като да нямате Интернет, а Гугъл знае всичко.
Ами не знам как да се изразявам вече Rolling Eyes
Има ли тема, която може да се води спокойно и без нападки?
Аз в гугъл чета непрекъснато и се интересувам за животинките си! Попитах с какво мога да допринеса за да помогна на изчезващ вид, ако някой знае? Учудих се че точно този вид (червенобузестите) биха могли да са на изчезване и само ако е така какво да се направи! Това, ако някой не се сеща, говори, че живо ме интересува какво е добро за животинката! В зоологическата градина знам, че има много от тях, защото стопаните им са се отказали да ги гледат и вече няма място за други.

Последна редакция: нд, 10 май 2009, 23:40 от Harmaqni

# 17
  • Мнения: 12 669
Гледам 4 броя от около 10 год. Давам им готова храна и месо, но знам, че трябва да е сурово - пилешко, телешко и естествено, много обичат риба. От време на време витамини. Също от това, което му викат жива храна - някакви водорасли във вода.
Когато взехме първата се получи това явление - сякаш беше заспала, не мърдаше. Гряхме я денонощно с нощна лампа и й взехме другарче. 
Вода сипвам направо от чешмата, ама аз съм си мърла. И на цветята така слагам.
Случвало ми се е да бягат - няколко дена не можахме да намерим една - нищо й нямаше.

Общи условия

Активация на акаунт