Сладкиш в чаша само за три минути в микровьлновата печка

  • 16 440
  • 123
  •   1
Отговори
# 45
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
И аз на свой ред да се оплача, че и при мен кексчетата не станаха сполучливи.  Crossing Arms На вкус ги докарах, обаче са много, много сухи. Не разбирам къде бъркам!  Tired Дали да не пробвам да добавя малко повечко олио или мляко, или пък наистина разковничето ще се окаже в печенето на по - ниска температура?!  newsm78
И аз искам да станат така пухкави, като на Star2 и tutulina. #Cussing out

# 46
  • Мнения: 411
в пе4енето Ще да е 4е аз като видях първите как станаха като твърди бисквити,солените ги пекох на 800 за 7 мин,но двойна доза,т.е. една доза за 3,5 мин.станаха много хубави ,ей сега Ще хапна последното.
но всепак аз си предпо4итам големия кекс (сладък или солен ,без зна4ение) във фурната.но за ненадейни гости е супер рецептата за МВ

# 47
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Идеални са за приготвяне на нащо сладко за бързо.
Станаха от раз, може да е от късмета на начинаещия  Wink

# 48
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
в пе4енето Ще да е 4е аз като видях първите как станаха като твърди бисквити ...
И моите точно така станаха.  Mr. Green Значи следващия път ще пека при по - ниска температура.   bouquet

# 49
  • Мнения: 463
За да стане един сладкиш в МВ по-пухкав, аз му слагам повече яйца 2,3, които разбивам със захарта и една ванилия,докато се образува пухкава смес , слагам 1с.л. олио без мляко и брашно колкото е по рецептата но се разбърква съвсем леко.2 минути пека на 800 вата и минута, минута и половина, но към края на 500, за да не се изсушава прекалено.

# 50
  • Мнения: 126
  О , страхотна идея , благодаря ви . Ще пробвам , още сега , и то соления за следобедна закуска на синчето ми

# 51
  • Мнения: 411
За да стане един сладкиш в МВ по-пухкав, аз му слагам повече яйца 2,3, които разбивам със захарта и една ванилия,докато се образува пухкава смес , слагам 1с.л. олио без мляко и брашно колкото е по рецептата но се разбърква съвсем леко.2 минути пека на 800 вата и минута, минута и половина, но към края на 500, за да не се изсушава прекалено.

заЩо бе булка не ни светна по рано за пе4енето

# 52
  • Мнения: 463
BIZCOCHO, чак сега се зачетох кой, как ги е правил и защо на някой на стават както трябва Laughing.

# 53
  • DE
  • Мнения: 971
Ммммммм,изглежда много апетитно.Може би в по малки форми4ки става по добре.

Последна редакция: вт, 16 мар 2010, 20:51 от matze

# 54
  • София
  • Мнения: 3 789
Ето го моят в сладък вариант, със заливка от ягодово сладко Flutter

# 55
  • Мнения: 1 799
При мен се получиха два камъка Sad
Може би ми беше малко по-гъсто тестото, не знам, но няма да повторя.

# 56
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 443
При мен се получиха два камъка Sad
Може би ми беше малко по-гъсто тестото, не знам, но няма да повторя.

           Не се предавай,мило момиче,така с няколко опита ще се получи! Няма да се оставиш едни кексчета да ти развалят настроението. newsm45
           Хубави са и стават бързо! Когато ти трябва нещо сладичко и да става бързо ...ето  това са кексчетата.....Сигурна съм че ще им хванеш цаката накрая. smile3521
            Е за гости "по-така" разбира се, че ще се представяме със сладкиши,на които ще отделим повече време,но това е нещо за бързо.
             Желая успех и да покажеш твоите, с които "да ни удариш в земята" и да завиждаме! newsm61

# 57
  • Мнения: 1 799
Може и да опитам пак, знае ли се Wink , но все пак, ако някой има обяснение за моите камъни или просто е изпитал същия неуспех, да сподели.
Иначе няма да пробвам  Naughty Laughing

# 58
  • София
  • Мнения: 3 789
Може и да опитам пак, знае ли се Wink , но все пак, ако някой има обяснение за моите камъни или просто е изпитал същия неуспех, да сподели.
Иначе няма да пробвам  Naughty Laughing

Според мен течността ти е била малко или прекалено гъсто тестото, т.е сложила си повечко брашънце Thinking
На мен веднъж ми се получи такава "тухличка", когато го правих с овес. трици и сложих малко кис. мляко- наду се супер много, но беше твърдичко. Може би ако го бях използвала вместо пемза щеше да свърши работа.....замина за кофата тогава ooooh!

# 59
  • Мнения: 4 406
Направих соления вариант, хареса ми, един такъв дунапренен. Първото печене беше провал. Моята микровълнова няма 1000 вата, най много е 600. На 600 за 4 минути стана като камък, на 500 вата за 4 минути стана идеален. Нямах сода, сложих бакпулвер

Общи условия

Активация на акаунт