Много Майски бебчета са тука, а темата по шевовете се пука! N 40

  • 16 268
  • 282
  •   1
Отговори
# 270
  • Plovdiv
  • Мнения: 86
Добро утро момичета, много хубави новини тази сутрин ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ КОЙТО ВЕЧЕ ГУШКАТ СВОЙТЕ БЕБЧОВЦИ  newsm51 newsm51 newsm51 МНОГО ЗДАРВЕ И ЩАСТИЕ
На тези който днес им предстой леко раждане  Hug. Момичета аз мисля днес най-после да си събера чантичката за болницата, защото още не съм го направила(представяте ли си колко съм несериозна). Приятен ден на всички.  Hug

# 271
  • Русе
  • Мнения: 343
Ех, че много бебчета  newsm44!
ЧЕСТИТО НА Генобори, Плами, ГериБГ, Маева И Хрис30   bouquet!!! ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ БЕБОЦИТЕ!!! МНОГО ЩАСТЛИВИ МИГОВЕ ОТ ТУК НАТАТЪК И БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА МАЙЧЕТАТА!!!  Hug

СТИСНАТИ ПАЛЦИ НА ВСИЧКИ, ЗА КОИТО ДНЕС Е ГОЛЕМИЯТ ДЕН  Praynig!!!

ДОБРЕ ДОШЛИ НА МАМИТЕ И БЕЧЕТАТА, КОИТО ВЕЧЕ СА СИ В КЪЩИ!!! Hug

# 272
  • Мнения: 110
Ех, че хубав ден, честито на мамите с бебоците, с много хубави новини почва тази сутрин  newsm44

rosita, и аз изцяло подкрепям мнението на Дендри относно кърменето, много хубаво го е казала. В крайна сментка АМ си е "адаптирано мляко" - обработено по различни начини краве мляко за да може да бъде максимално близко до майчиното за бебета, които по някакви сериозни причини не могат да получават кърма. И на всички заместители на кърмата е отбелязано, че "Майчиното мляко е най-доброто за Вашето бебе".
А ти имаш достатъчно, малката папа, ака и пишка, направо всичко си перфектно.
За притесненията ти относно честото сукане най добре се обърни към кърмаческия, както те съветва Дендри. Причините могат да са много - скок в разтежа, ако се е уморила и е заспала след като е сукала малко, ще се събуди скоро пак за още...

Пиша по въпроса макар че нямам опит, защото и аз доста чета и се интересувам, и мен това ме чака скоро и си мисля, че е много важно да сме уверени, че правим най-доброто за малките  Heart Eyes

Относно лекцията вчера за дишането:
Беше много интересна, Елена (лекторката) е много добра. За техники на дишане, облекчаващи контракциите по време на разкритие не ни говори, тъй като за да има ефект трябвало да се правят упражнения от началото или поне средата на бременноста и не могат да се обобщят в рамките на една лекция.

Наблегна на дишане по време на изгонването. На мен следното ми остана в главата:

1. По време на напън - поема са дълбоко въздух (през устата!), задъжа се докато се напъва, издиша се - така към 3 пъти, акушерката дава команди "дишай издишай". Идеята, доколкото разбрах е, поетият въздух да помогне напъна да бъде ефективен върху коремните мускули, а не в бузите и лицето.

2. Когато главичката прорязва, за да няма разкъсване и напъна трябва да се задържи - за тази цел се диша леко и повърхностно - като куче в горещ ден.

За всичко това израждащата акушерка дава напътствия и е много важно да се слушат, ако може  Laughing Лично за мен това беше ползата от лекцията - да придобия някаква представа, което евентуално ще помогне да запазя самообладание на магарето. и да се забавлявам пуфтейки с една зала бременни  Laughing

Айде хубав ден и още бебенца да има на Ден Победъй  baby_neutral


# 273
  • София
  • Мнения: 2 430
ЧЕСТИТО НА МАЕВА И ГОЛЕМИЯТ ЮНАК!!!
СТРАХОТНА НОВИНА


ЧЕСТИТО НА ВСИЧКО РОДИЛИ МАМИ,
ДНЕС Е ХУБАВ ДЕН ЗА ПОЯВАТА НА НОВИ БЕБЕТА


 ДЕНЯ НА ПОБЕДАТА

# 274
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Честито на новите майчета живи и здрави бебчета а на вас бързо възстановяване момичета  newsm51 smile3525 newsm51
Благодаря на всички ви за подкрепата забравих да кажа че отначало давах 15-20 мин от едната гърда и толкова от другата но сега на всяко хранене давам само по една гърда която пак Еви не може да изпразни #CrazyАми това е за сега отивам да чистя че после разходка ни чака  1stroller

# 275
  • Мнения: 2 172
Здравейте,мами  Grinning

Честито на всички майки,които вчера са родили .Ама те много бе,хора  Crazy Пожелавам им да са здрави и силни деца и с много любов и щастие да даряват мама и тати  smile3525

НА мен в 7:00 сутринта ми сложиха хапчето за предизвикване на раждането.Състоянието на шийката било много по-добро от вчера,чак док се учуди. Каза,че няма да има уж проблеми,вече било благоприятно  Laughing  Сега си чакам контракциите (които май започнаха,ама все не мога да ги различа както трябва,не са някакви болезнени,ами само леко присвиване и стягане) и се чудя контракции ли са или не са  newsm78 Но все пак в 12:30 задължително пак в болницата и вече каквото е такова.Приемат си ме и там да ме оправят,системи,упойки,хапчета.. каквото трябва.
И се надявам до следобед да имам бебенце.
  Момичета,моля ви стискайте ми палци,много са ми нужни.Дано всичко мине безболезнено и бързо  Praynig

  Веднага щом мога ( се свестя  Laughing ) ще пиша на Дендри какво съм измътила  Mr. Green

 Хайде,мили майчета, приятен ден ви пожелавам и леко раждане на всички раждащи днес   Hands Thumbsup

# 276
  • София
  • Мнения: 86
Добро утро  в прекрасния днешен ден! Joy
Честити бебешорчета  на  Маева, Герибг,Хрис30!Да са им  живи  и  здрави, усмихнати и добри дечицата!
  ylinfant  ylinfant  ylinfant Misc Baby Bottle Misc Baby Bottle smile3525 smile3525 smile3525 smile3501 newsm44 newsm68
елфичка Flowers Four Leaf Clover  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
Добре дошла  на раличка!  bouquet

# 277
  • Мнения: 60
Здравейте момичета пълните ми очите със сълзи от умиление честито на всички родили мами до сега да са ви живи и здрави бебоците и да ви носят много радости.Елфичка стикам и аз палци Simple Smile.Без това нямам какво друго да правя.Сега вие сте хората които карат сърцето ми да е радостно.При нас случаите с починали бебенца расте  newsm45 сега вие ми давате сили да се усмихна и сили да съм сигурна че и аз ще си износя бебока въпреки проблемите.Продължавайте да ме радвате  Hug .За все още неродилите мами стискам ви палци всичко да мине леко и безпроблемно големи и здрави бебчета  Hug Hug

# 278
  • Мнения: 626
elfi4ka  ГериБГ е родила трази сутрин около 8 часа забравих да питам точно , другите бебчета са от вчера  Peace

# 279
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Здравейте, май-чета!  bouquet
Ние от вчера сме си вкъщи вече. Искам да благодаря на всички за прекрасните пожелания за нашето семейство и да пожелая леко и безпроблемно раждане на останалите 2 в 1  Heart Eyes - така, както аз родих!
Ние сме добре с беба Белослава, имахме малко проблеми със закърмването и сега с нощното будуване, но се надявам всичко да отшуми. Скоро ще кача и снимчици.
Честито на всички нови майчета - да са живи и здрави, да ги слушкат бебоците и щастието да огрява душите им.  baby_neutral  bouquet

# 280
  • София
  • Мнения: 2
Честити бебешорчета  на  Маева, Герибг,Хрис30!Да са живи и здрави и радост за майките си!!!!
Много вълнуващо - Гери я чакаме от толкова време и е даже още по-вълнуващо от това!

Елфичка, стискаме палци за лесно и успешно раждане.

Ваня1975, добре дошли! Да ви се решат всички проблеми бързичко, че слънчицето и кафенцата ви очакват!
Тилиата, Аркси, Кай Рен, вчера прекарах прекрасно, благодаря!

Абе и на мен ми се приражда вече... Каката утре има рожден ден. Спомням си как на 10.05 преди 9 години се събудих сред водопад от околоплодни води. Нямаше топла вода - прословутите профилактики - и се къпах с бързовар  Mr. Green Представяте ли си, ако се случи същото?!?! Хихихи. Едва ли, но е смешно да си го помислиш. Раждаме през най-хубавия месец, момичета! Ух, че прекрасно!

# 281
  • Мнения: 826
Честити бебчета  на Герибг, Маева,Хрис30! Да са им  живи  и  здрави и много да радват майките си!
Много се радвам, че с такива хубави новини е започнал деня.
а Гери ми е слабост, защото много ми обясняваше и съветваше, Blush та я мислех вчера...и ето. Ама то си и беше време. Много усмивки пожелавам на нея и бебка Рая. Heart Eyes
Елфичка ти си наред. Wink Ще чакам скоро да се похвалиш. Успех и леко ражадане! fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

# 282
  • Мнения: 1
Хайде да пълните новата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=395333.new#new  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт