Автоимунен тиреоидит на Хашимото (7)

  • 88 874
  • 752
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 89
Здравейте
◦♥Toche♥◦. това с имуностимулаторите и антителата явно е индивидуално. Аз преди да забременея пиех цитросепт и след това саменто за малко, щото се оказах бременна. Та за месец и половина МАТ падна от 860 на 660. Пих и селен де. Та не знам от кво ама се подобри. Но пък като почнах да пия хормоче сега като съм бременна за две седмици МАТ падна от 730 на 560. По памет цитирам ама ако греша разликата е минимална. Така че всички сме различни. И тъпите антитела си водят собствен живот.
Лек ден на всички

Мила и аз преди пиех цитросепт , всеки път като настина, обаче се оказа, че той възпрепятствал овулацията  Shocked

# 676
  • Мнения: 195
аа.., относно антителата забравих да кажа, че преди време един гинеколог поради генитална инфекция ми беше изписал БИОЗИН, който се води имуномодулатор., но в листовката пишеше да не се приема при автоимунни заболявания .., така че може и да не е много индивидуално влиянието на тези добавки .. 

Аненка , благодаря за информацията., аз ям много рядко месо и то предимно риба..,  веднага бегам до магазина да взема някакъв дроб ..  Shocked

# 677
  • Мнения: 152
аа.., относно антителата забравих да кажа, че преди време един гинеколог поради генитална инфекция ми беше изписал БИОЗИН, който се води имуномодулатор., но в листовката пишеше да не се приема при автоимунни заболявания .., така че може и да не е много индивидуално влиянието на тези добавки .. 

Аненка , благодаря за информацията., аз ям много рядко месо и то предимно риба..,  веднага бегам до магазина да взема някакъв дроб ..  Shocked

Те сега ще въведат гласуване по социален статус. Ще ходим в избирателните усекции с изследванията на пълна кръвна картина и там ще ни засичат хемоглобина: "ООООО, много е нисък, значи и социалния статус ви е нисък, демек бедни сте, отказваме ви право на глас" Joy
 hahaha

АНЕНКА, АНЕНКА, много обичам да чета смехотворни  постинги, представени като истина от последна инстанция, че и неприкрито злобни при това.  Joy. Ти даваш заявка непостижими рекорди в това отношение. Ще следя развитието ти с интерес.

Ти случайно да си чувала, за някои вегетарианци с висок социален статус, които уверявам те нямат проблеми с хемоглобина, и няма защо да си пускат туморни маркери. Да си жива и здрава!!! и ОТ ТАКИВА КАТО ТЕБ ИМА НУЖДА, УВЕРЯВАМ ТЕ, ти имаш своето място под слънцето.

# 678
  • Мнения: 478
g23l и птица, мерси Wink бавно започвам да стоплям как се получава въпроса с резистентността, със сигурност ме амбицирахте да се бода за инсулин, сега само да разбера къде е по-евтино от цибалаб и дали за този 3 кратен тест 'инсулин' също се пие глюкозата.

------------------------
Цитат
Шери
  Re: Автоимунен тиреоидит на Хашимото (7)
« #669 Понеделник, 08 Юни 2009, 13:29 »  
--------------------------------------------------------------------------------
Здравейте, момичета!
Предстои ми изследване на TSH, FT3, FT4, TAT i MAT. Бихте ли ми казали на кой ден от цикъла е най-добре да се пуснат и дали Цибалаб е подходящо място за целта? В бързината пропуснах да уточня тези неща с моя доктор, а той е страшно натоварен човек и не искам да му звъня за такова нещо.
Благодаря ви предварително!

Шери, Не трябва да сте в цикъл. Като вси хормони предна вечер да не сте се мачкали със съпруга, повечето хормони незнам защо ги наричат 'хормони на стреса', тези може да не са точно на стреса ..но взаимодействат. Разбира се на гладно и без кафета.

Цибалаб за мен лично е най-подходящо място, но ендокринолозите имат различни пристрастия повече за БОДИМЕД защото шефката на бодимед е в съвета на ендокринолозите. Някъде тук из форума се подмяташе информация че цибалаб имат най-добри реактиви по вътрешна информация(нечий съпруг снабдител).
Със сигурност си отваряйте очите на 4, ако ползвате услугите на Бодимед!!! Лаборантката да ползва ръкавици и да сте я видяли как ги вади чисто новите ръкавиците от кутията, повечко спирт изискайте да си намажат на дясната ръка с която потупва вената преди забождане. Пълно е в нета с оплаквания за хигиената на венепункцията в Бодимед.

# 679
  • Мнения: 478
Цитат
сийбискит
АНЕНКА, АНЕНКА, много обичам да чета смехотворни  постинги, представени като истина от последна инстанция, че и неприкрито злобни при това.
сийбискит, аз не усетих кое е 'неприкрито злобно', освен вашето 'неприкрито саркастично'.
Според мен няма смесване на вегетарианската чест със 'ниско социално-икономическо положение'. Изреждат се различни предпоставки но не и всичките и не са адресирани към никого конкретно.
Аз мога да ви кажа, че и паразитоза може да предизвиква намаляване на желязото, това няма да значи че ви наричам 'опаразитена'. Много лично да се тълкува не е на добре.
Според мен, всеки копира и поставя инфо от някъде си, дребнаво ми се струва да се хващат хората за косите за изрази, допуснете че може да не си го е формулирала анненка ами някой доктор.
 
Незнам за Аненка, но аз на нейно място тотално бих се обидила от такива 'сарказми' Sad

Аз лично имах голями проблеми с повишено желязо, и наистина се опитвах със неща съдържащи танин да го свалям. Повишеното желязо при мен беше в период на автоимунни и алергични реакции свързани с прекарана мононуклеоза.

# 680
  • Мнения: 195
.. дали за този 3 кратен тест 'инсулин' също се пие глюкозата[/b].

да., ще трябва да се пие глюкозата., инак ще се води че е на гладно ..  Grinning


момичета, искам да ви помоля да спазваме добрия тон помежду си., и да се опитаме да задържим разговора колкото се може по-конструктивен и полезен .., ако имате нужда да се изяснявате допълнително, моля да го направите на лични бележки ..   Hug

# 681
  • Мнения: 152
q23l, цитатът е твой, защото ти си здравомислещ човек, и аз предпочитам да тиражирам теб а не нечии глупости. Сами искам да попитам защо благодари на Аненка. Защото тя великодушно и щедро постави теб, мен, сестрата на Mlyna, майка ми и още поне 200 000- 300 000  жени в страната в категорията социално слаби неграмотни вегетарианки със злокачествени образувания (Пази Боже!). Ами да и благодарим сега за това наистина, че ни светна.
Аненка ти или не си даваш сметка как обиждаш хората или го правиш нарочно. Не искам да се извиняваш, проумей го просто.
Аз се извинявам за острата реакция, но бях предизвикана.  А репликата ми за мястото ти под слънцето (за която най-вече се извинявам) е заради комплексите за малоценност, което всяко твое писание издава. Повярвай, че си ценен човек и няма да имаш проблеми повече.

# 682
  • Мнения: 13 825
Ееее, момичета Stop


N, тук си говорим на "ти" още от самото начало - като децата по площадките и като продавачките към клиентите в магазините Joy Второто не одобрявам, но тук това "вие" ме стряска, така че давай на "ти" - по-лесно е и не така официално. И да се скараме, и да се посмеем, и да се успокоим Hug

Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 20:01 от птица

# 683
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Леле, девойки, сега ме вкарахте в мисъл и за анемия.  Аз отговарям на профила на Аненка - е, не съм неграмотна, де, но вегетарианка и със кръвно заболяване newsm78.
Не знам вие как сте, но на мен днес ми е трудно и пръст да помръдна. Направо нямам капка сила.

# 684
  • Мнения: 187
Сийбискит..........  newsm78.......... какво ти става? Rolling Eyes

# 685
  • Мнения: 152
Сийбискит..........  newsm78.......... какво ти става? Rolling Eyes

Знаеш ли...абсолютно си права а аз не съм ...и аз сега като се замисля, май сам направила погрешно заключение на базата на правилни аргументи.   Казусът  всъщност е по-скоро смешен отколкото дразнещ. Какво ли ми става? Да, избухнах по повод серия от дописки на Аненка, което е глупаво, и за което съжалявам, но се случи... още не мога да се излекувам от мнителността. Различни хора сме, аз съм загубила много от толерантността си, пиша тук донякъде и за да си я възстановя.  Тя е прекрасно качество, ти например не си я загубила.

# 686
  • Бургас
  • Мнения: 891
Момичета,
имам едно питане...
Кога се пълнее - при хипотиреоидизъм (>7) или при хипертиреоидизъм (<0.15). Възможно ли е от висока доза Л-тироксин, и ТСХ между 0.15 и 1.00 да се слабее?!

# 687
  • Мнения: 13 825
Пълнее се при хипо.

Самият Л-тироксин, като хормон, казват, че не оказва влияние върху кг., ако е правилно дозиран. От значение е как  се компенсира жлезата. Ако дозата Л-тироксин ти е по-висока от необходимото, жлезата минава в хиперфункция (ТСХ пада), метаболизмът се ускорява и съответно отслабваш.

# 688
  • Мнения: 478
сийбискит 
Целта не е да ви се поставят етикети ..кой как се храни и с какво разполага ..култура и т.н.
Търсят се причините които водят до желязодефицитна анемия, тъй-като сред причините може да са от незначителни като 'начин на хранене' до сериозни като 'злокачествени тумори'.
 
цитат от учебник 'Практическа клинична хематология'/библиотека общопрактикуващ лекар/

Цитат
Желязодефицитната анемия се изследва с много показатели. Ето някои показатели на желязната обмяна: 'желязо', 'желязосвързващ комплемент - ЖСК', 'степен на насищане на трансферина', 'серумен феритин', 'протопорфирин в еритроцитите', 'сидеробласти в костен мозък'.



обобщени причини за развитие на ЖДА(желязодефицитна анемия):

* повишени изисквания
--- ранна детска възраст и юношество;
--- жени в репродуктивна възраст;
------ хиперменорея, аборти;
------ бременност, раждане, кърмене;
* кръвозагуби от стомашно чревен тракт
--- диафрагмална херния;
--- варици на хранопровода;
--- ерозивен гастрит и гастродуоденит;
--- пептична язва;
--- полипи и злокачествени тумори;
--- улцерозен колит;
--- телеангиектазия, ангиодисплазия;
--- дивертикулоза;
--- външни и вътрешни хемороиди;
* белодробни заболявания
--- белодробна хемосидероза;
* заболявания на урогенитална система
--- хематурия;
--- хронична бъбречна недостатъчност;
* хемосидеринурия
--- хронична ДИК, ПХН;
* МАЛАБСОРБАЦИЯ
--- атрофичен гастрит;
--- стомашна резекция, гастректомия;
--- ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯ;
* нарушено хранене
--- недохранване, вегетарианска диета;
* чести кръводарявания

Ще го сложа този пост и в отделна тема та да се ползва от повече хора.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=404196.0

Последна редакция: вт, 09 юни 2009, 03:26 от n

# 689
  • Мнения: 478
g23l, мерси Wink ще имам готовност да го направя теста за резистентността.

Засега не намирам някой някъде да знае .. къде може да ми се направи стимулационен тест с ACTH за 17oh prog, както ми споменахте. От бодимед по тел ми казаха 'намерете си някой да ви стимулира пък ние само ще го премерим', така и баба знае Wink къде да го търся това чудо като все не ме вземат докитата на сериозно, а като гледам сега ходейки с моята роднина за очевадното 'хашимото' какви са дървени резачки ендокринолозите ... само аз им липсвам за мезе.

Приличаме си с вас, и аз не се удовлетворявам и не разчитам на докита, ако ги чаках и им се връзвах на глупости, както ми грешат диагнозите често(сбъркаха ми броя на счупените кости, и какво ли още не), щях да съм супер надрусана от невролептици предписани от невролог .. заради автоимунни алергични реакции от мононуклеоза, как само се изписват препарати за 'епилепсия' в БГ на здрави хора с един от елементарните симптоми за повишено желязо - мравучкане. За щастие попаднах на статии за хемолитични анемии и така се насочих да си изследвам желязо, с чаеве кисело мляко чесън и хранителен режим преодолях до 3 месеца мравучкането(като електрошок през цялото тяло денонощно). Това мравучкане може да е било или от алергия към пеницилина или от резистентният стрептокок и неговият 'невротоксин' или от повишеното желязо. Аз не мога да определя кое от всичките е, важното е че не се дадох да ме дрогират малоумниците, взеха ми 110лв за неврологично изследване.
Явно и двете крайности на желязото не са добре.

Последна редакция: вт, 09 юни 2009, 03:01 от n

Общи условия

Активация на акаунт