Моля препоръчайте ми нещо ефикасно за задна хрема и уши

  • 16 018
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Какво сте давали на децата, кого стане така с гласа и нещата отиват към ларингит.Имам предвид от тези смучещите.
Може би питаш за хомеовокс-пресипнал глас, ларингит. Смучат се на всеки час по 2, след това се разрежда приема. Ще прочетеш на листовката.

# 16
  • Мнения: 657
Бяхме на лекар днес УНГ. Гърлото не е зачервено, обаче  си грачи като говори и това е.Даже  си носих и урбазон, но не сме го слагали.Каза да изчакаме.Продължаваме със Стеримар,Ксизал,за смучене Исла мус ,ако се появи кашлица Флудитек.Няма температура, беснее си ,обаче е пресипнала.
На всички включили се, благодаря за съветите.Април-май са ми кошмарни месеци с този ларингит.

# 17
  • Мнения: 175
Ние вече три години имаме проблем с тази задна хрема. Колкото лекари, толкова и мнения за причината, но основно се очертават две - трета сливица и алергия. Лошото е, че ако е алергия, ваденето на сливицата по-скоро ще навреди, така че досега не съм предприела тази операция. Пробвала съм всички видове капки, но няма никакъв ефект - просто трябва да се изтърпяват острите периоди. За пресипнал глас изключително ефикасен при нас е хомеоженът. Ериусът също подобрява нещата.

# 18
  • Мнения: 3 929
Моят син беше със задна хрема дълго време. Пробвала съм да го лекувам с какво ли не, но всичко беше временно или въобще нямаше ефект.
Мога да кажа, че вече го е израсъл този период, а и откакто започна да си духа носа, оттогава няма този проблем със задния ринит. Преди това сополите му се стичаха назад в гърлото и слизаха надолу и предизвикваха бронхити. Щом усетя, че нослето му започне да хърка, започвам да промивам със Стеримар или с физиологичен разтвор, за да втечнявам секретите и да ги изкарвам навън, като му издухвам носа след впръскването. Първия ден впръсквам по-често - да речем на всеки час - два, после намалявам, защото има опасност да спука капиляри и да потече кръв. След впръскването и издухването намазвам носа от вътрешната страна с олио или зехтин. Междувременно съм капала Макситрол или Тобрекс, които са за очи, но помагат в такива случаи - по 2 капки в ноздра 3 пъти дневно. Капя също клеева тинктура - в 10 мл физиологичен разтвор слагам 3 капки, че щипе. Много е важно да бъде навън през повечето време, на въздух - още по-добре, ако е на планина. А вкъщи въздухът трябва да не е сух.
И аз съм забелязала,че като е навън почти не чувам задния секрет.Би ли споделила на каква възраст долу горе задния секрет спря да ви създава проблеми.А Макситрола и Тобрекса не са ли силни,в смисъл те са с АБ,изписвали са ни ги само когато има гноен секрет.
Ами, спря някъде на около 2,8 год., защото вече можеше да си издухва нослето и това помага да се изхвърлят секретите навън. Що се отнася до въпросните капки, те не се ползват при всяко похъркване на нослето. Аз лично много рядко прибягвам до тях, само когато сополите са зелени, но дори и тогава не ги ползвам винаги. Преценявам състоянието на детето. Общо взето досега съм ползвала от тях около 4 пъти, но в никакъв случай не са задължителни. Те са очни капки, съдържат АБ. носни капки не използвам освен Пиносол, защото носните само влошават състоянието му и затова ги спрях. Тя и педиатърката ни не ги препоръчва.

# 19
  • София
  • Мнения: 498
"Тонзилотрен " хем ще ви предпази и от развитие към гърлото. 3-4 пъти на ден се смуче. Важно условие е преди и след хапчето 15 мин. нищо да не се слага в устата. И никакви ментови неща.
На моят син много му помага това лекарство. Но поне 1 седмица трябва стриктно да го пие , може и 2.
Капки за нос не са нужни , може само физ.разтвор.

# 20
  • Мнения: 324
Тази задна хрема мъчи моето момче от 2-годишна възраст. Винаги стигаме до бронхит или пневмония. От 3 дена е отново с хрема и му капя клеева тинктура разредена с физиологичен разтвор. Утре ще се снабдя и с грудка от циклама - препоръчва се за възпалени синуси (тази задна хрема) - за 3 часа гнойта изтича навън.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Тази задна хрема мъчи моето момче от 2-годишна възраст. Винаги стигаме до бронхит или пневмония. От 3 дена е отново с хрема и му капя клеева тинктура разредена с физиологичен разтвор. Утре ще се снабдя и с грудка от циклама - препоръчва се за възпалени синуси (тази задна хрема) - за 3 часа гнойта изтича навън.

Сподели нещо повече за тази грудка моля те,че след последния вирус се сдобих със синузит.

# 22
  • Мнения: 324
Глухарче, за задната хрема съм ползвала тази грудка от циклама, макар че е по-скоро за синузит. Но и в двата случая е налице изтичане на гной така че при нас се получи прочистване за има-няма 2-3 часа. Изкорених цикламата на майка ми и настъргах грудката. Изцедих сокчето през гъста марля и капнах в нослето 1-2 капки. Знам че саксийната циклама не е особено подходяща понеже е наторявана, но ми писнаха тия проблеми с нослето на малкия и реших да рискувам - получи се! Има лекарство извлечено от тази билка, но е забранена продажбата в България.

# 23
  • Мнения: 1 650
При нас същия проблем идва от сливиците и сега ще ги вадиме.

# 24
  • Мнения: 1 085
Хомеопатия и чести промивки с физ. разтвор.

# 25
  • Мнения: 801
Инхалация с лайка или евкалиптови капки на якичката, са много подценявани, но ефикасни. Важно е, детето като се разболее да е навън или в отворено хладно помещение, за да се избегнат бактериални усложнения на дихателните пътища и самозаразяването.
За ухото сме ползвали само капки, но компрес със настърган лук има същия ефект.

# 26
  • Мнения: 1 984
Здравейте дъщеря ми е с задна хрема от 10 дена спира и тръгва пак ,не знам с какво да я пръскам вече сполити и хем течни после стават гъсти и зелени какво е това чудо не знам не ходи на ясла от 3 седмици не контактува с болни не я извеждаме много а хремата и не минава от тия сополки и се възпалиха ушите капя и капки Oтипакс  но ефект нулев днес и изписаха антибиотик Амоксиклав .Препоръчайте ми нещо ефикасно за хрема и уши.
закъснели сте с АБ. отит се лекува с АБ. а за 3 седмици трябваше да се сетят че има бактерия и да я изолират. по принцип хрема над 7 дни задължително дава усложнение.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Глухарче, за задната хрема съм ползвала тази грудка от циклама, макар че е по-скоро за синузит. Но и в двата случая е налице изтичане на гной така че при нас се получи прочистване за има-няма 2-3 часа. Изкорених цикламата на майка ми и настъргах грудката. Изцедих сокчето през гъста марля и капнах в нослето 1-2 капки. Знам че саксийната циклама не е особено подходяща понеже е наторявана, но ми писнаха тия проблеми с нослето на малкия и реших да рискувам - получи се! Има лекарство извлечено от тази билка, но е забранена продажбата в България.
Благодаря ти.Изгоря на свекървата цикламата Mr. Green

# 28
  • Мнения: 324
Благодаря ти.Изгоря на свекървата цикламата Mr. Green
Joy Ми дано да е имало ефект. Вчера големия ми син отново се събуди с гъста хрема и една гнусна кашлица. Имах останало сокче от предния път и му капнах сутринта и на обед. Днес е ОК` и яде вече сладолед. Но знаеш ли - мчисля да не прекалявам с тая циклама, тъй като си е токсична като повечето природни лекове.  newsm78 Смятам при следващия случай да се опитам отново с Тобрадекс и ако няма ефект ще купувам саксии.

# 29
  • Мнения: 64
Здравейте момичета!

На моето момченце от вчера започна да му тече нослето.Секретите са обилни и прозрачни.Ходихме до личната-тя го прегледа ,и каза че гърлото не било зачервено,няма хрипове.Изписа му капки "ГАРАЗОН" и вит.С . Снощи малкия беше много неспокоен и плачеше,чак в 3ч. заспа.
Дали ще помогнат капките или да премина към хомеопатия?
(може и зъбки да излизат ,но лекарката каза че не било от зъбки а някакъв вирус-нацяло се обърках )
Моля ,помагайте със съвети!
Благодаря!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт