Бъдещи ЮНСКИ майки 2009! Тема № 60

  • 12 931
  • 288
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 132
Добро утро Simple Smile
 Аз вчера ходих на ЖК и си взех направлението за болницата и обменната карта. Взеха ми и влагалищен секрет. Казаха ми , че мога да ми на и без него, защото съм секцио, но аз реших, че така и така съм чакала и съм се настроила... Та при слизането ми от магарето така изтърсих всичката си тежест върху единият си крак, че болката, която имах когато се уморя от ходене преди на таза сега стана постоянна  Sad Не мога да си мърдам десния крак и даже мъжа  ми се налага да идва да ми помага да ставам и лягам...ужас.. и за цвят от вчера започнаха и на мен да ми отичат краката и боли и това. Да ви питам за Албумин специално изследване ли се пуска или го има в рутинните изследвания, защото вчера ги взех, пък не го виждам, да не би да е с друго име  newsm78

Имам един въпрос към тези, които са с планувано секцио- какви изследвания се правят преди това?

# 61
  • Плевен
  • Мнения: 862
Оооо Гамби, аз се чудех защо ми се струва, че сме "от една кръвна група", а ти си била Раче, като мен. Определено ги надущвам раците, без да знам още, че са такива - ето Айас, Аморето, Фантазия..... Краставите магарета се надушват, както се казва  Hug

Дари, и аз това се чудех, но Самбоди е права, то в болницата няма да можеш да изцеждаш кой знае колко, че да го даваш на бебето. Тогава се ползва май само са облекчаване на напрежението в гърдите, ако кърмата слезе бързо. А пък, не знам, може и да може да ги помолим в болницата да ни я стерилизират.

Момичета, при Гала ще дават за случая с починалата родилка след секцио при Мазнейкова, така, че тези със слабите сърца да не гледат!!! Аз лично съм запозната със случая и ще ми е интересно да чуя информацията от мъжът и родителите да изяснят повече.

# 62
  • София
  • Мнения: 2 658
Добро утро!

Tzvetiмай ти беше питала за safira, аз предния ден писах, че и досаждам от време на време, защото много я мисля. Бебоците са добре и само ги чакат да качат още малко.  Peace

Geraldine за секцио си се правят обичайните изследвания, а ако питаш за албумин в урината, в бланката е написано като белтък.  Peace

dari sari, не ти трябва да я стерилизираш помпата, няма да ти дадат да даваш изцедена кърма, защото всеки път помпата и шишетата с бибероните трябва да се стерилизират, а това няма как да стане там.

# 63
  • Мнения: 9 814
Ей, божеее с 300 зора и мъки си взех болничния 45 дни преди раждане.
То не бяха обяснения от лекарката, че не може да ми го даде, защото съм лежала в болница, то не бяха други лъжи и измислици....Най-накрая въпросът опря до 30 лв, които трябва да дам за ехограф. ooooh! ooooh! ooooh!
Е, прежалих ги, но на тръгване й казах, че току що е лишила нероденото ми дете от два пакета памперси  Mr. Green Laughing

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Добро утро!
Момичета знам, че беше обсъждано но на колко градуса перете бебешките дрехи? Нещо ми се върти в главата 30, но не съм много сигурна, а пък мисля и аз вече да се заемам, малко по-малко да пера и гладя.
Франчи на първата страница пише 4 двойки близнаци, не чакахме ли повече?  newsm78
Тези д-ри са ужасни, но те поздравявам за това което си казала.  Peace

# 65
  • Мнения: 9 814
До преди няколко седмици имахме 7 двойки близнаци, но 3 двойки вече се родиха.
Там пише ние сме ХХХХ бъдещи майки и очакваме ХХХХ бебета, от които ХХХ двойки близнаци.
За родените си има отделна графа.

# 66
  • София
  • Мнения: 2 132
petia_tag , благодаря за отговора,  точно за албумин в урината питам, защото започнаха да ми се надуват краката и ръцете, а изследванията са от скоро, но сега като погледнах в графата срещу белтък няма нищо, нито отр.,  нито пол. А вчера ме питаха в кабинета имам ли отоци и аз казах не и вечерта се отекох... В обменната карта пише белтък - отр. ама как са го разбрали  newsm78

# 67
  • София
  • Мнения: 215
Добро утро на всички .

Браво Франческа,аз изобщо не можах да го взема този  болничен.Остана за понеделник, направо полудях в поликлиниката сутринта Twisted Evil

# 68
  • Мнения: 35
Франчи, добре си я подредила твоята докторка,ама то с такива само такова отношение трябва Peace
ninand, аз изпрах дрешките на 60 градуса,а само одеалцата на по-малко.

Ох аз изкарах кошмарна нощ. Цяла вечер почти не мигнах. Като се размислих за тази вечер/нали Пламен ще го няма/ и ме обзе страхотна паника.Започнах да си фантазирам как водите ми изтичат,как ме срязва корема и други подобни и как няма кой да ме закара до болницата.Затова в крайна сметка реших,че ще ходя да спя в сестра ми довечера и ще съм сууупер спокойна.

# 69
  • Germany
  • Мнения: 8 009
Добро утро Simple Smile
Аз днес поспах повече и съм доволна. Вчера бях на запис и да си пусна последните кръвни изследвания. Всичко е наред. Хемоглобина ми е 122, всичко останало в норма. Лекарката каза последно да пия магнезия до 15 май и след това спирам. Качила съм 1 кило за последната седмица и много се подтиснах... Напоследък качвам по кило на седмица без да ям повече и вече съм се видяла в чудо.
За контракциите по време на оргазъм - изрично питах лекарката опасно ли е и тя каза "не".
За отичането и на мен почнаха да ми отичат ръцете и краката вечер, но лекарката каза, че е нормално и да не се притеснявам.

# 70
  • Мнения: 165
Франчи много хубаво си й казала, макар да заслужава доста по-остри реплики. Twisted Evil Съчувствам ти -явно е същата като моята лекарка. Аз изобщо няма да стъпвам повече при моята, че само като се сетя за отношението им се разтрепервам от яд и ще пращам мъжа ми, но очаквам че няма да дадат болничния, след като не съм отишла аз на прегледа, че да ми вземат 30-те лева за ехограф и дано поне дадат другите документи, че личната да издаде болничния. Определено се очертават доста ядове и разправии, ама ако продължават да правят проблеми ще пускам жалба до ЗК, и без това лекарката сама си призна че я вълнува само да не я дърпали от ЗК/изобщо не се е загрижила за мен, още по-малко за бебето/. #2gunfire
И на мен почнаха да ми отичат ръцете и краката, на ръцете е и доста болезнено.
Радвам се за хубавите новини от нашите мами!

# 71
  • Мнения: 136
Geraldine, , аз си пусках отделни изследвания и за белтък, и за албумин, които имаха съвсем ралзични показатели, така че не е съвсем едно и също явно. Странното е обаче, че белтъткът си ми беше в норма, а албуминът малко по-нисък и лекарят ми каза да ям повече белтъци  Laughing

lili_to, "Отчаяни съоруги" отдавна ги бях изгледала, а вече ми се гади от телевизия. Снощи все пак почетох малко една книжка и после заспах. Слава богу, всичко ми е наред днес, но и аз се бях успокоила съвсем през нощта.

За съжаление, обаче ставах през 30 мин., болките от станите, върху които лежах, пак бяха много. С една дума, и без да ми хъркат на главата, не мога да се наспивам. Съдба  Tired

Муцуна, леко ми се струва, че визираш точно моете виреене и моята чуФствителност в поста си. Ами съжалявам, такава съм, не знам какво ме очаква и е нормално да ме е страх и да се притеснявам. Но не мисля, че това е нещо, което трябва да се иронизира. И аз съм с чувство за хумор, но чак така не се изказвам. Освен това когато стана прекалено чувствителна към нечии проблеми, спирам да чета. Никога не съм винила никое от момичетата тук с проблеми, нито съм молила да не се пише за тях. Затова много моля за малко по-толерантни изказвания в това отношение.

А аз обещавам повече да не ви мрънкам  Peace

Франчи, моято болничен също ми го дадоха срещу скромната сума от 20 лв., дори не си направиха труда да ме прегледат (поне кръвно да ми бяха измерили). Нямам думи за родното "майчино здравеопазване" (на вратата на кабинета, където ходя на ЖК, има огромен плакат с тези думи - адски цинично ми се струва).

Един въпрос - кога се взима обменната карта? В МД ми казаха да отида ак в 37 г.с., но това ми се струва доста далече. Не се ли дава 30 дни преид термина?  newsm78

За срещата - имах предвид района на Редута, Гео Милев, Слатина, но ако не сте съгласни, ще дойда и до центъра. Само че ще трябва да пътувам с някоя от вас, вече ме е съвсем страх да се отдалечавам от вкъщи сама  Crazy

И утре ще пропусна лекцията в МД. Ще чакам после да кажете дали е имало нещо по-различно от лекцията в ЦУМ  Whistling

Последна редакция: пт, 08 май 2009, 11:07 от Gydelichkova

# 72
  • Мнения: 9 814
Гъди, обеменната карта заедно с направлението за раждане се вземат 30 дни преди термин, т.е. около 36 г.с.

Ние с Кати отиваме да се возим на метрото. Нали вече и Младост си има гара, като истинско село по думите на Кати Laughing
Сега вече за 7 мин. ще стигам до Графа....Ееее да живее човешкият напредък  newsm47

За каква среща става въпрос? Няма ли да има поне една последна обща за всички? Аз съм се записала на училището на 9 месеца, но без днес. Така че, с някой неродили ще се видим там.

# 73
  • Мнения: 136
Франчи, сигурно ще се организира обща. Всичко тръгна от това, че gmarinova каза, че вече е в болничен и нали живее близо до нас, прелдожих да се организираме и видим някъде наоколо. Но нямам против и общата среща, че после ще се видим чак след месеци с бебоците (нямам търпение за тази срещичка)  Peace

# 74
  • София
  • Мнения: 2 658
Гъди, на мен вчера акушерката отказа да ми даде обменната карта, защото не съм била навършила 37 седмици. Сега в последния момент ще ме размотават, като и обясних даже, че след 10 дена ще раждам.
А Geraldine пита за белтъка в урината, а не за този в кръвта.

за болничния, аз не мога да разбера, защо ви карат да си плащате прегледи, като този болничен е 45 дена преди термин и се плаща по съвсем друг начин. Аз нали като лежах в болницата ме изписаха в петък и в първия работен ден отидох и си ми го дадоха със задна дата даже.  newsm78 Никой не е и споменавал да плащам, даже акушерката от горе се развика, че са ме върнали и не са ми дали веднага болничния и тя ми написа един, който се дублира с този, който е 45 ден, но от работата ми казаха, че не е проблем, защото от НОИ си ги засичат и се смята, този, който е 45 дена, защото се плаща повече пари, а другия се анулира.

Общи условия

Активация на акаунт