Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 81

  • 34 299
  • 368
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 325
Здравейте момичета,аз да ви попитам,с какво заменяте течната глюкоза,ако няма .Никъде в целия град не намерих,а за утре обещах на детенце да му направя торта (има рожден ден). Трябва да направя шоколадовото тесто на Ванчето. Намерих глюкоза на прах а също и еликсир "Роза",който съдържа и глюкозно-фруктозен сироп,обаче пък е розов и вероятно ще оцвети бялото тесто. Моля,помагайте,че не искам да го разочаровам,а за първи път ще правя такова тесто .Embarassed

# 286
  • Мнения: 137
МОМИЧЕТА ПОМАГАЙТЕ!!!!!
Според вас как да направя цвета на вторият етаж,освен с шок.тесто.За панделката ясно ще е от шоколадово тесто и маймуните.Лелеее Ванчееее ако не се справя до теб ще опра,да ми услужиш с твоите ТАРО,ако моите не помагат HugКоито не е бил на семинар ще се поти над тенджерите.

# 287
  • Мнения: 2 185
Ай-ай този цвят спокойно можеш да го постигнеш и само с боя- бледо розово + кафяво  Peace

# 288
  • Мнения: 137
Офффф проблема е,че кафявото ми е гадно и става по-скоро един мърляв цвят.Много ме е яд,сега си поръчвах Уилтънски боички,но кафявото беше свършило.Варианта е да проверя на Кадемлия,но там цените не ми харесват нещо.

# 289
  • Мнения: 1 271
Ай-ай, в предната тема, Рая ми беше писала рецептата за фондан от ММФ смесен с разтопен шоколад и глюкоза.Става перфектно кафяво.Имаш ли време да минеш набързо предишната темичка или да ти го пиша тук?

m_9 , защо не напревиш някое от другите теста, което не съдържа глюкоза и е бяло-например млечният марципан на Нат, има го в Бибилиотеката!

# 290
  • Мнения: 2 185
силрай, на нея и трябва по-светъл цвят дали ще може да го постигне така  newsm78> Трябва да смеси с доста бяло тесто и после с малко розово  Thinking .

Ай-ай в краен случай- кафяво се постига чрез смесване на зелено и червено, ако не се лъжа....малко е рисковано, но ако нямаш друг вариант можеш да опиташ  Peace

# 291
  • Мнения: 1 271
За средният етаж ли става дума?  newsm78 На тази последната с Пух, дънера е правен по реептата  на Рая за ММФ и шоколад, само че аз сложих млечен шоколад, а не от черния и стана горе долу такова кафяво.  newsm78 Не разбирам защо да слага розово  Confused Малеее, много ми се спи, хич не съм в час, ама ще ме прощавате-гледам да помогна доколкото мога....  ooooh!

# 292
  • Мнения: 2 185
Ами не знам, на мен ми се вижда като светло кафяво+ розово, но може и да е от момитора ми  Peace

# 293
  • Мнения: 1 173
Aй-ай и аз бих го направила с ММФ и шоколад . Но в Бг нали няма бели, та не знам...но Клеър предлага с розово , значи може да стане и с розови ММФ.
 На мен тази рецепта ми допадна много - няма бъркане на шоколадово тесто ( претопено , изгорено...) , тук направо се слага шоколада в още топлите ММФ и глюкозата и месиш...
Уилтънското кафяво е най гадния цвят който аз съм виждала - едно такова"пясъчно" , жълтеникаво....
Сега си поръчах на АмериКалър и на Чефмастър да видим....
 Тортата с четката много ми харесва , свежа...с любимия ми небесно син цвят  Heart Eyes

Отивам да бъркам ММФ , че се оказах с 2 тортички за в края на седмицата .

# 294
  • Мнения: 1 329
Дарилка, мен ми се стори че Пух нещо има проблем с лявата ръка, дясна на екрана Joy

Крисче, ами ръката му не беше "ампутирана" като на твоя Пух, но беше с дълбокаааа рана, порязал се на някой дънер или го е гонил Кумчо Вълчо.  hahahaАбе не успях да постигна червеното и отгоре му оцветявах елека, та го напреснах на няколко места с боя. Отделно че ползвам ГММ, която е за покриване и тя съхне бавно и затва се килват ръце, крака и всичко останало. Йори на следващия ден като го видях все едно беше минал слон върху него - сплескан и омаломощен изгреждаще.

Благодаря на всички за идеиките за къщурката. Вече имам представа каква да бъде. Тъй като не съм опитвала всички торти на вкус и кремчета, описани в бибилиотеката, затва питах за по-лек крем и по -възможност да не се разтича, ама то май няма такъв...Жегата всичко ще прецака Thinking
Шемет, още една идея ми хрумна като казваш, че може и ключ. Може да бъде изчистена торта само с табелката над вратата, с фамилията на семейството. Но тъй като мисля да е сметанова или отгоре с някъв крем, предпочитам да има цопната отгоре къща.

m_9, не съм го пробвала шоколадовото тесто, но доколкото виждам е доста трудно за улучване и нацелване откъм консистенция от първия път. Незнам какъв опит имаш с тортите, но за да е сигурно че ще направиш фигурки или там каквото си решила за РД на детето, по-добре опитай с марципан Варна. Доста по-лесно и вероятността за грешка не е толкова голяма... Peace
Фиорче, страхотна ягодова торта...Виждам и бадемки си използвала.
Ай-ай, много интересна идея за торта палитра. Светлето художничка ли е? Изправената четка чак като я загледах доста по-отблизо, забелязах че е правена, мислех че е истинска. Добра идея, отлично изпълнение.  Hug

Аз за днес имам едно тирамусу много вкусно, няма да ви го показвам, щото вие го знаете как изглежда

# 295
  • Мнения: 29
Благодаря на всички ,които се отзоваха  и ми отговориха доста подробно  bouquetТези дни може би ще имам късмета да пробвам да работя с Magic sugar.Обещавам ,ако всичко е точно да споделя опита със снимков материал и подробни обяснения GrinningИ още нещо:добри ли са Уилтънските бои и от къде ги взимате?Аз работя само с боите от Кадедемлия,бои на прах от някакъв доставчик(не пише на тях кой е производител).Впрочем и аз готиното кафяво го докарвам освен с боя и с малко какао(100%)а и Clairette точно така се получава кафявото - смес от зелено и червено, като ако искаш по топъл цвят червеното взима превес,а по студен -зелено повечко!

# 296
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Ох най-накрая си стигнах в къщи да поразгледам и картинките от днес ... в работата само хиксчета виждам голяма мизерия.
Много хубави торти - предимно сметанови ... Стаси Фиор и аз искам такива ама сметаната ми е мътна индия. Ай ай пак си се справила чудесно а тази торта дето ще я правиш е много бонбонска така че ще крада .... някой ден.
Фиор няма да се дразниме че аз получих току що колетче от Австралия за по-пряко.... та да не почна да вадя снимки - само дето аз освен снимки друго не мога да покажа пък ти вземи скенирай нещо по-интересно и дай да се образоваме.

# 297
  • Мнения: 157
големи красоти показвате ,за да не изпусна някои няма да изброявам  Hug Hug Hug
о4аквам критиките Ви за тая толкова измъ4ена торта.За аромат малката ми хулиганка решила да поръси блатовете с шарена сол ooooh! ...усетих 4ак като сложих 3-я блат..наново блатове,крем ooooh!

# 298
  • Мнения: 2 185
Хм, Рая, аз ползвам уилтънското кафяво и си ми върши страхотна работа  newsm78 . Мечките за предизвикателството, кавала на Теодосий са правени с него...става си хубав наситен цвят, но трябва по повечко да се слага ( като с черното)  Peace . Иначе на Америколор боичките са страхотни, аз съм много доволна от тях  Peace

# 299
  • Мнения: 325
 silrai , Дарилка, благодаря ви,че се отзовахте бързо!  bouquet
Сега ще се разровя да ги погледна. Детето иска торта "Шах" ,та трябва да е с бяло и кафяво,иначе аз съм правила много торти,но от този вид покрития-само с бонбони "Маршмелоуз" и стана много добре.Ама сега...

Общи условия

Активация на акаунт