Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 81

  • 34 260
  • 368
  •   1
Отговори
# 300
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
m_9 Джема беше правила шоколадово тесто от шоколад и мед но тогава коментирахме че бялото леко жълтее от меда а иначе тестото има аромат на мед така че може да се бие с вкуса на самата торта - за медовик обаче си мисля че ще пасне чудно. Ако добре помня пропорцията беше 600 грама шоколад на 100 грама мед но потърси ако можеш за по-сигурно.

# 301
  • Мнения: 1 173
Хм, Рая, аз ползвам уилтънското кафяво и си ми върши страхотна работа  newsm78 . Мечките за предизвикателството, кавала на Теодосий са правени с него...става си хубав наситен цвят, но трябва по повечко да се слага ( като с черното)  Peace . Иначе на Америколор боичките са страхотни, аз съм много доволна от тях  Peace
Ти направо ме хвърли в шах  ooooh!. Аз все си мислех че мечките са от шоколадово тесто . http://www.flickr.com/photos/26588310@N04/2982716181/in/set-72157608471765378/ ей това докарах аз с много боя ...
На АмериКалър имам 2-3 боички , не мога да преценя добри ли са. Ще видим техния "чокалит браун" какъв цвят ще докара . Иначе и разфасовките им от 4 унции са по изгодни от Уилтънските  Simple Smile

# 302
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Момичета, страхотни сте всички!!! Аз напоследък нямам време да влизам, но исках да поздравя наша Тандурка и да и благодаря за съвета. Ето с какво се сдобих благодарение на нея http://i58.photobucket.com/albums/g244/Petya72/My%20cakes/KitchenAid001.jpg
Голямо животно, че и мощно, а нямам повод да се развихря. Снимах до машината за хляб, която ми се струваше огромна, а тук е като мини...

# 303
  • Мнения: 7 091
Момичета, страхотни сте всички!!! Аз напоследък нямам време да влизам, но исках да поздравя наша Тандурка и да и благодаря за съвета. Ето с какво се сдобих благодарение на нея http://i58.photobucket.com/albums/g244/Petya72/My%20cakes/KitchenAid001.jpg
Голямо животно, че и мощно, а нямам повод да се развихря. Снимах до машината за хляб, която ми се струваше огромна, а тук е като мини...

Честито!!! Simple Smile Казах ти аз, това ми е най-добрата и смислена покупка за кухнята! Не го заменям за нищо! Simple Smile Бъзикам се с мъж ми, че сърцето ми ще спре 2 секунди след като спре миксера  Laughing
Да си го ползваш със здраве Simple Smile

# 304
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Atalanta страхотна придобивка - сподели подробности моля. Има ли приставки и какви, какъв е модела? Да си го ползваш много често и резултата да е винаги чудесен.

# 305
  • Мнения: 137
Момичета,благодаря ви за бързите отговори.Безценни сте ми!!!!!!!
И много се радвам,че ми харесахте тортата,много се забавлявах докато я правех.

# 306
  • Мнения: 1 965
Ето с какво се сдобих благодарение на нея
Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Виждаш ли колко съм позеленяла от завист...... След малко ще почервенея от яд  #Cussing out , а любимия ще побелее от ужас, като му кажа какво искам да ми подари за следващия празник.  hahaha Честито!!! Сигурна съм че си заслужаваш играчката!!!

Фиорче, пропуснала съм ти ягодовата прелест.  Rolling Eyes Какво ли да ти кажа за нея?!?!?! Shocked

patriyani - Браво за тази торта. Още по-голямо браво на детето. Другия път му кажи да добави и черен пипер и направо замазвай с майонеза. А вместо да се мъчиш да печеш блатове, направо филийки хляб ползвай......  hahaha
ai-ai - Много готина и свежарска торта. Страхотна четка!!! Изобщо цялата идея е много сполучлива.
Дарилка -И твоята торта съм пропуснала..... Срамота. Много готина. Кръстя се и се моля, някога да не ми се наложи да правя Пух и Ко. Първо ми се струват трудно и, второ съм от малкото изроди на тоя свят, които не харесват Г-н Пух. /срамота, ама факт/.
ай-ай - този цвят се постига лесно. Каквото и тесто да избереш, можеш да добавиш разтопен шоколад. Млечен обаче. След това можеш да добавиш малко червено. Но действай на капки. А най-добре, си оцвети две топчета предварително. Едно кафяво, едно розово-червено и добавяй по мъничко докато ти хареса. За да няма контраст в гамата с тъмните теста, добави и там малко червено-розово, колкото да притъпи острия кафяв цвят на шоколада.  Ако ползваш натурален шоколад за тъмното кафяво, внимавай. Става почти черно. Най-добре действай с млечен шоколад или тръгни от бяло тесто и добавяй готово кафяво. Ама, как го обяснииииииииих. Дано да си ме разбрала.
m_9 - незнам какво да я замениш освен с мед. Не е ли малко късно да се сетиш тепърва да правиш покритие??? Дано да успееш навреме. Да ти е живо и здраво детенцето и много да те радва

# 307
  • Мнения: 1 485
Atalanta ,честита ти придобивка-да знаеш колко ми харесва и аз искаммммммм!!!!!! Praynig
Шечетче, въобще нямам идея да се дразниме Wink,а относно какво да сканирам-ще попрочета първо и ще
преценя какво може да ви заинтересува. Peace
А моята ягодова торта е с баварския крем от Метро+готови блатове-нищо особено,
сглобена за 30 мин-все пак е за домашна употреба Wink

# 308
  • Мнения: 1 610

Аз пробвах с руска мастика 2 (голямата роза, която показах е от него) - чудесно става малко ми е трудно да изтъня толкова добре листенцата, но това се надявам да дойде с практиката.
Тц, две седмици се опитвам да изтъня листа, Късат се, не  идва май с практика. Смятам да сложа СМС и да приключа с борбата.  Hug Ако намериш трика, свиркай със снимки.
Хм, Шемет. Аз съвсем изпуснах курса,току чета нещо супер важно, казвам си- после ще го копирам и после нямам пак време. Ще ходя да ти събирам постингите като ми остане време, че доста важни неща даваш. Ей затова ни трябва сайт значи. Пуска си Шемета темата за цветята на Алън. Пише си вътре , а ние четем като ни дойде до главите. Ако някой не е съгласен, да ме контрира.

Казах ли ви, че юни си идвам в бг и тръгвам на междуградско пътешествие. Ще бъда в района на Търново, Варна, хехе Ахтопол, Петрич. София нямам засега намерение, стига да не ме измъчи съпругът да отидем. Та ще ми трябват торта в Търново, Кой от наш'те е там, ако не успея да се справя без аксесоари да спретна нещо, да замаже положението и да забърка по една торта вместо мен.  Grinning
А кой е във Варна? От кадемлия може ли онлайн да се поръчва.
този въпрос е малко рус, но ме простете, тази информация я прескачам , щото не ме е интересувала досега.а
Драгон ми беше казала скайпа им. Става ли чрез скайпа?
Копривке, аз за втори етаж изрязвам от подложките за ядене/ тези правоъгълните, пластмасови/ слагам сламки в долния блат, режа един сантиметър / че и по, малко , навън , мажа с крем подложката отдолу/ както ме научи Пепи/ и пльок! Готово. Както Рая ми каза," двуетажна торта си е просто две торти. Нищо сложно, само повече посуда за миене! "
Ай, ай -аз също бих сложила шоколад във фондана, друг метод - какао, аз имам и кафява боя 3 вида.
Рая,откакто написа за черния шоколад в ММФ , сън не ме лови, вчера си купих съвсем случайно черен шоколад  Mr. Green
Аталанта, това Kitchen Aid ли е?На такова прилича. Колко го взе, тук бяха намалени на 555 евро. Погледнах, преглътнах..та така

Самономинирам се в категорията Новак на годината2009, да ме имате предвид по коледа като се раздават тортените награди 2009. Факт> Имам пришка на показалеца от разбиване с миксер!

# 309
  • Мнения: 1 491
rien от Кадемлия можеш да си поръчаш през скйп  Peace 

# 310
  • Мнения: 325

m_9 - незнам какво да я замениш освен с мед. Не е ли малко късно да се сетиш тепърва да правиш покритие??? Дано да успееш навреме. Да ти е живо и здраво детенцето и много да те радва

Ванче,благодаря ти ! bouquet Намериха ми глюкоза тази сутрин,така че като ме остави малката на мира,ще започна да правя тестото.За тази вечер явно няма да я бъде,тортата е готова и за покритие ще импровизирам с друго,а с шоколадовото тесто ще направя друга торта за детското парти,което е в неделя.
Всъщност ти колко време преди това правиш тестото и фигурките и каква е дозата за покритие на квадрата (24х24) и фигурките?

# 311
  • Мнения: 79
Здравейте момичета!Разкошни торти сте направили всички!Да ви покажа и аз последната си торта:

И този път не се справих особено добре , но няма да се откажа.Сега помагайте със съвети:Как си заглаждате толкова добре тортите отгоре?Аз и с точилката я заглаждах и пак не стана добре.Предполагам че трябва отдолу да е много добре загладена с масления крем.Оттук и следващия ми въпрос:Най-горния блат на тортата сиропирате ли го?Затова ли не успявам да си разнеса хубаво масления крем и ми се получават неравности?Да не говорим че уж не разточих много тънко а ужасно много ми прозираше чаршафа като го положих.И още една молба имам:ако може някоя по-търпелива мама да ми обясни как да си публикувам снимките да се виждат направо , а не като линк ,ще съм много благодарна.Защото пробвах сама ама не успях EmbarassedОще веднъж поздравления за творенията ви и лек ден на всички!
P.S. Благодаря на Panadila за помощта за снимката.  love001

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 16:18 от ИСКРА

# 312
  • Мнения: 324
Момичета, извинете, че нахлувам в темата, но имам въпрос. Как да си направя хубава черна боя? Досега все тъмни нюанси на кафяво съм постигала, но сега ми трябва черно, защото ще правя пингвина на Linux и то за подарък...

# 313
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, извинете, че нахлувам в темата, но имам въпрос. Как да си направя хубава черна боя? Досега все тъмни нюанси на кафяво съм постигала, но сега ми трябва черно, защото ще правя пингвина на Linux и то за подарък...

Инфо за смесване на цветовете

Аз неведнъж съм писала че смесвам червено, зелено и синьо... понякога слагам и кафяво. Боите са ми сухи. Ако синее добавяш зелено, ако зеленее синьо.

# 314
  • Мнения: 324
Пепи, много ти благодаря!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт