Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 81

  • 34 208
  • 368
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 965
ittle_sweet_didka™  - твоята .... хм... да речем крава, ми прилича на .... овца. Махни и рогцата и сложи две бели ушенца и си става Доли. Много е готина. Прилича ми на една моя любима съфорумка от тук.  Rolling Eyes
shemet_neveroiaten - няма спам, бе душко. Коментираме си играчките и игрИчките. Знам го аз това компресорче... ама, много ще ми се напукат петичките ако си поръчам такова... Щото и пистолетчето..... пък и накрайничетата... пък и боички ще искам..... аз съм ги разучила нещата откъм аксесоарки..... чак толкова послушна и добричка.... не мога да бъда..... Тя, тая играчка ще е "...стотин" лв..... И без оферти и зарибявки моля ви се, че отдавна съм и мераклийка..... и много лесно ще се навия..... Освен това, проучвам и сравнявам с едни подобни играчки, с които рисуват по колите. Пак с такива малки резервоарчета.... Все още търся разликите и приликите и начините за приспособяване по нашата част. Като приключа с разследването, ще докладвам.

# 31
  • Мнения: 38
Цитат
Видях и доста нови имена. Ха, добре сте дошли.
van444eto- благодаря за посрещането.  bouquet
Момичета, имам нужда от малко помощ Praynig. За другата седмица ми се очертава един тортен маратон. Все още не съм намислила кое първо, кое второ да направя. Та значи имам поръчка за една торта с мотор (Хонда), ама да е без захарно покритие, торта бутилка алкохол, торта като 60-годишнина, или само инициали 60 (тази е по мои избор), 2 квадратни торти с плодове (да се режат на малки парчета), портокалово-кокосов сладкиш и евентуално мъфини. Всичко е за един рожден ден. Най-много ме притеснява тортата с мотора. Мисля да е рисувана отгоре, защото без покритие само сметана и рисунка отгоре пасва (а може и да греша). Нямам подходяща графика за мотор, а което намерих е по-сложно и не сам сигурна в себе си...Ако някои има някакви идеи, ще ви бъда много, много благодарна.. Hug

# 32
  • Мнения: 29
skai мотора моге и да го оформиш от самата торта легнал, но двуизмерен и да го зафилиш целия със най различна на цвят сметана,а гумите му да са шоколадови,след това само очертаваш подробностите като например двигателя и другите му там дребни части с черен или кафяв цвят-ефекта е доста добър!!!

# 33
  • Мнения: 1 491
skai според мен мотора можеш да го направиш легнал и да го замажеш със сметана и след това да си го нарисуваш вече с оцветена сметана .... Тъй, сега дали ме разбра е много спорен въпрос, щото аз едвам се разбрах  ooooh!  hahaha

За това, ето ти няколко идейки -
идея 1, идея 2, идея 3

# 34
  • София
  • Мнения: 413
ЗАБРАВИХ ДА БЛАГОДАРЯ НА antoan2006! ВДЪХНОВИ МЕ НЕЙНАТА ПРЕЛЕСТ! ЗА СЪЖАЛЕНИЕ ЯОЧНАХ ДА ...ПРАВЩ РУНО, КАТО НЕЙНОТО, ОБАЧЕ ВРЕМЕТО МЕ ПРИТИСНА И ПРИБЕГНАХ ДО СМЕТАНАТА. ПОСЛЕ ПЪК СЕ ОКАЗА, ЧЕ ТОРТАТА ЗА УТРЕ ОСТАВА АМА...

Ванче, много си мила!  Blush Благодаря ти за окуражаването!  Hug Ще направя утре едни ушета, вместо рогца!

# 35
  • София
  • Мнения: 2 113
Тандури, толкова се радвам, че ще видя изпълнението ти на рози:))) Както и си знаех, аз видеото не го видях, само няколко секунди ми се свалиха и прекъсва...ще затая дъх до понеделник и тогава...Иначе сайта на тази дама видях, розите ми харесаха, най-вече заради въздуха в тях, листата са толкова "свободни и дишащи"....Само със стиропореното центърче няма да се разберем, но...това си е мой проблем, аз искам всичко да е ядливо...

little_sweet_didka™, руното си е ясно и няма как да се сбърка с крава, но заради ширината на муцунката вероятно и заради рогата (както Ванчето е отбелязала вече) има известни препратки и към крава...Просто овцете са с тесни муцунки отпред, леко гърбави отгоре. Много хубаво руно си направила с шприца:)

# 36
  • Мнения: 484
little_sweet_didka™ ,много ти е сладка тортата!!

Албенка и всички останали,страхотни торти!!!  bouquet

Аталанта,розите са невероятно красиви!!!

# 37
  • Мнения: 1 271
Срам не срам само запис за сега, а утре по светло ще се върна назад и ще отбележа!   bouquet

# 38
  • Мнения: 1 173
Didke Другите вече казаха защо наподобява на кравичка , но пък си се справила добре .
Дими според мен жената използва стериопор, просто от удобство ( да прави конусчето , да чака да съхне .... а така "наготово) . Те и без друго масово работят с гъм пейст , така че ...всичко си е не ядливо .
Шемет то аз пистолета се замислях даже сега за деня на майката да си го взема "половинката" ми остави 300кинта гифт карти  от неговия РД  Laughing но нямам място в този апартамент за съхранение . Иначе "пистолетчето" и стенд миксер са ми  на чело в списъка .
Ванче то си е точно като пистолетите за боядисване на коли, просто с по -фини накрайници отпред . Аз намерих на Ибей и за 120$ ...но изчаквам още . Както каза Диана , компресора е по-скъпата част , самия пистолет е около 70$.
Диана би ли споделила ти с какъв работиш ...и аз още веднъж да попитам - с какви блатове се правят тези 3Д торти ? Крема ...сметана ли е ? Как се запазва формата....?

# 39
  • Мнения: 3 861
Едно бързо заплюване в темата да не ви изтърва, а утре ще наваксам

# 40
  • Мнения: 1 610
Дидке, аз пък го виждам като овца без съмнение. И не го казвам да те успокоявам. За мен тортата ти е станал много сполучлива. Peace
Скай, нарисувай мотора както прави Албенка с клечка върху сметана, после кувертюр в каналчетата и отделните зони с различни цветове желатин. Аз чакам удобен случай да направя някой желатинов трансфер. При удобен случай да дадеш ,ако имаш линк за портокалово-кокосовия сладкиш. Аз ползвам на Хелга сайта за рецепти.  http://www.helgas-backstube.pytalhost.de/

# 41
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Рая за едно пистолетче и такъмите му винаги ще се намери място - да не ме вземеш за подстрекател сега ... аз кротко си чакам да се сдобиеш с такова и да ти гледам тогава тортите Simple Smile

Дими центърчето винаги може да е от фондан. Зависи от какво ще го правиш центърчето но не е задължително да е сухо ако е достатъчно стегнато тестото.

Забравих да кажа че утре съм на демонстрация на Алън Дън - ако някой се сеща да пита нещо сега е момента - стига да мога да си задам питанките изобщо. Рая утре ще сравня лака за храна но съм 99.9% сигурна че е същия който намерих (проблема е че още не са ми потвърдили поръчката).

# 42
  • Мнения: 7 091
Ей ги на, официално моите първи рози с гъм пейст Simple Smile
,
Тази ми е най-първата роза

Ей тука още снимки:
http://www.flickr.com/photos/26588310@N04/sets/72157617751542115/


Имат много кусури, понеже не знаех изобщо как се работи с гъм пейст досега ( само теорията). После започнах да разточвам много по-тънко и ставаха много по-хубави розите, ама докато му хванеш цаката иска практика Simple Smile Най-последната роза ми е бяло-розовата ( по-голямата). Имам още доста рози да правя, направо не знам кога ще успея. Sad
Момичето иска кърпичката останала от баба и с ръчно плетена дантела да стане в/у тортата, засега още не съм измислила как ще я направя, направо изтръпвам.

Дими, тя слага тези стиропорови топчета вътре, защото иначе розите стават много тежки. Нейните са доста големи. За по-малките може да си направиш просто от захар, аз така сложих на моите, не са с изкуствени топчета. Обаче имат един доста голям кусур ядливите- трябва поне 24 ч. да изсъхне вътрешното. Аз всичко го правих днеска и голям зор видях, понеже въобще не бяха засъхнали. В моя случай мога да си направя отделно листата, да не са закачени за розата, защото иначе ако почна да увивам в момента, в/у неизсъхналата основа ще се разпадне всичко.

Между другото гъм пейста беше разкошен! Направих си го по рецептата на Уули и стана перфектно! Има я на сайта му, ако нещо не е ясно пишете да преведа.

# 43
  • Мнения: 2 185
Тандури страхотни са ти розите. Клипчето го свалям, но няма образ само звук  Laughing , вероятно проблема е при мен някъде и ще го боря. Исках специално да ти благодаря за клипчето, защото скоро ми се очертава и на мен да правя доста рози, а все не мога да си харесам модел и точно на време ми идва  Peace

# 44
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Клер кликни с десен бутон на мишката на линка който е дала Тандури за филмчето - дай му save target as и си го запиши някъде на диска - после го гледай от там - сваля се бавно защото е големичко но после си го имаш на компютъра.

Тандури чудесно се справяш - колко рози ще правиш?
За дантелената кърпичка що не направиш квадратна торта с тъмен или по-наситен фон и върху него да изрисуваш по ръба дантелата с роял айсинг - таман си му хванала цаката. Слагаш и две пеперуди ако можеш добави някой мотив отстрани на тортата и всичко е ок. Другото което се сещам е торта-кутия от която да се подава част от кърпичката и там някак трябва да вкараш дантелата.
Ако ти се занимава повече - може да я изрисуваш дантелата - като тортата на Буболинка с шарката на сервиза.

Общи условия

Активация на акаунт