Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 81

  • 34 209
  • 368
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 173
На мен клипа ми се отвори направо без да се налага да го свалям ( е естествено после го свалих , за да остане в архивите ми )
Тандури добре са се получили . Работила ли си с готов гъм пейст и как ти се струва тази на Скот У. Моята стана точно като дъвка и съхне много бързо ( за разлика от готовия гъм пейст ). Аз смесвам с малко ММФ , понеже иначе не мога да работя с неговото тесто .
Шемет питай къде тук може да се намери такъв спрей . Алън между другото в книгата обяснява за някаква смес от isopropil alcohol и confectioner's varnish ( каквото и да е това) , обаче ако може готов спрей да се купи е много по-лесно.

# 46
  • Мнения: 7 091
Тандури чудесно се справяш - колко рози ще правиш?

Шемет, направо не знам какво да ти отговоря на този въпрос...
Питах днеска майката на момичето, тя вика четен брой...ама пък тука четни май само 12 бройки продават...просто не знам... Confused Направила съм досега 8, може би ще направя още 4 и да ги докарам до 12, само дето не знам дали ще ги събера всичките на тортата, тя не е много голяма.

Иначе тортата вече съм я направила, идеята е да има една свещ ( истинска), само че от по-широките, каквито те си палят в църквата, ще направя рози около свещта, може би някакви други дребни бели цветенца и зелени листа, отстрани кръстчето на синджирче ( което си нямам никаква идея как ще направя все още) сложено в/у кърпичката.
Най-вероятно с роял айсинг ще правя дантелата, обаче тя е толкова фина, най-вероятно няма да успея всичкото да направя, ще видим.
Благодаря за съвета Simple Smile Hug

# 47
  • Мнения: 29
raya_рая работя с  най обикновен тайванско производство пистолет,с отвор на дюзата 0,2мм,може да прави линии като от химикалка тънки и е купен тук в София.Струва само 150лв и е пълен комплект с накрайник,а резервоарчето си е вградено,не е нищо специално!3D тортите ги правим от нормалните торти,няма специални блатове или кремове.Самите торти обаче преди да ги обработваме са замразени,а кремовете не са сметанови.От всички видове торти правим 3D торти само без чиизкейк и тирамису защото са прекалено кремови.Най добрите за обработка торти са тези със по стабилен пълнеж като бисквитените.Просто използваме тортата като глина и от нея скулптурираме самата фигура максимално близо до това което искаме да направим,подробностите дооформяме после с тестото.Tandoori страхотни рози,очите ми останаха в тях!!!!

# 48
  • Мнения: 7 091
На мен клипа ми се отвори направо без да се налага да го свалям ( е естествено после го свалих , за да остане в архивите ми )
Тандури добре са се получили . Работила ли си с готов гъм пейст и как ти се струва тази на Скот У. Моята стана точно като дъвка и съхне много бързо ( за разлика от готовия гъм пейст ). Аз смесвам с малко ММФ , понеже иначе не мога да работя с неговото тесто .

Raya, извинявай, че чак сега отговарям. Толкова много работи ми се струпаха днеска Sad Дано да успея да завърша тортата така, както съм решила Sad Притеснявам се дали ще ми стигне времето.

За гъм пейста, много съм доволна от това как стана! Готови гъм пейст съм ползвала веднъж ( от тези на прах), но беше просто ужасен и много се измъчих с него. Беше ужасно мек и въобще не искаше да съхне, след 24 часа все още не бяха изсъхнали добре цветята. На мен фондана ми съхне по-бързо.
Това тесто обаче е много гъвкаво, еластично, много приятно се работи с него. Не съм го смесвала с фондан и нямам идея как е.

# 49
  • Мнения: 51
Привет на вси4ки мами
Имам едно въпрос4е или поскоро искам помоЩа ви?Как да изрежа блатовете във форма на цифра "3".Преди да ги намажа с крема или после когато са наредени и трите блата и тортата е стегнала ?
Видях много красиви торти и ви поздравявам вси4ки.Приятен ден Simple Smile

# 50
  • София
  • Мнения: 413
kremi_sisi аз лично бих ги изрязала преди да ги наредя с крема. По-лесно ще ми е...Правиш си шаблон, режеш блатовете и после сглобяваш. Ако сглобиш цялата трябва да я замразиш и с много остър нож да режеш...може да се изкриви...Май е въпрос на тренинг на ръката...аз понеже съм още мнооого начинаеща и по-лесно ми е преди да сглобявам да режа.  Rolling Eyes

Отивам да я мъча моята кравешка овцЪ!

Тандури розите са ти прелестни!    chef  bouquet

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Привет на вси4ки мами
Имам едно въпрос4е или поскоро искам помоЩа ви?Как да изрежа блатовете във форма на цифра "3".Преди да ги намажа с крема или после когато са наредени и трите блата и тортата е стегнала ?
Видях много красиви торти и ви поздравявам вси4ки.Приятен ден Simple Smile

А аз ще ти кажа да си опечеш медовик по шаблон 3. Така няма да имаш фира.
Иначе преди да сглобиш естествено. Ако са готови платки ще се срежат идеално, ако печеш ти- изпечи ги поне 24 часа по-рано.

# 52
  • София
  • Мнения: 413
Момичета, пак на крава мяза..... ушите такива ли трябва да са?  newsm78

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, искам да се извиня, че не мога да отбележа всяка една за усърдието и хубавите неща, които показва. много ми станаха форумите за следене, а вече стана време да излизаме с малкия.

Само ще отбележа красивите рози на Тандури, уФцътъ да Дидката и естествено производителността и красотите на Албена.

Албенка, това за ломоновият сок отдвана го знам, и все забравям да си купя лимон за да слагам. Раечка, която е източника на рецептата прави тази мастика с 1с.л. лимонов сок винаги.
Имам обаче една дребна забележчица по тортата с оранжево-белите рози.... драперията и цветята отстрани според мен са напълно излишни... на целият финес отгоре стоят леко грубо.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, пак на крава мяза..... ушите такива ли трябва да са?  newsm78
Рогата са излишни, но и стях ще стане, ако направиш ушите така. Сори, но бързам и ги направих за 2 мин. във фотошоп.

# 55
  • София
  • Мнения: 413
Пепииииииииииииииииии! ОбичЪм тА!   bouquet

# 56
  • Мнения: 1 461
Тандори страхотни рози  Hug

# 57
  • Мнения: 634
Тандори ,розите са ти страхотни. Hug Hug Hug
Пепи ,приемам забележката yes

# 58
  • Мнения: 1 369
 Понеже не ми се иска да пускам постове от рода на "запис" и си кютам и си чета и си търся всеки път темата. Ама оня ден спретнах една тортичка в рамките на научния експеримент и сега имам с какво да се запиша Mr. Green


 Вътре е тортата, която Нелка беше дала в предишната тема/или по-предишната, обърках се вече/. Страшна вкусотия се получи. Учих се да правя борд, това ми е първия борд, който правя, и не знаех точно как става...затова е такъв недоизкусурен, двуцветен и с прекъсване, понеже хартията ми свърши и нямах достатъчно дълга лента.
 Вътре й сложих сладко от къпини- щото компот от вишни нямаме. Абе много вкусно. Мерси много на Нелка за рецептата  bouquet
 Тук още малко снимки:
 http://www.snimka.bg/album.php?album_id=187775&pid=12068864

 Особено съм впечатлена от албумчето с торти на dianapak
 Страхотни рози на Тандури, нямам думи просто, не знам какви кусури им  намираш ти,ама съм сигурна,че всички ще паднат като видят тортата...
 Добичето на Дидка- било то овца или крава, също е много сладурско!

 И тортичките от събирането са супер, направо съжалих,че не съм била там. После си ги хапнахте сигурно,а newsm22

# 59
  • София
  • Мнения: 2 113
Тандури, очаквах твоите рози да са по-добри от тези в сайта с нагледното видео и не съм се излъгала! За дантелата - ще имаш ли достъп до кърпичката или само снимка имаш...може наистина да отсееш онези нишки и орнаменти, които я правят узнаваема и да пропуснеш най-фините...Нямам търпение да видя това твое творение...толкова ми липстват тортите ти и ти самата напоследък Cry Стискам палци да си доволна:)

Шемет, Рая - прави сте. Със стиропорени центрове ще са по-леки и няма да се смачкват....започвам да мисля как мога да олекотя центъра и пак да е ядлив и още нещо да питам всички, които знаят - защо не се яде гъмпейст? В смисъл - токсичен ли, просто не е вкусен, ядивна, но нехранителна съставка ли е гумата? Синът ми вече на няколко пъти хапва от тези неща, които съм правила с гъмпейст и се чудя колко и защо да го спирам вбъдеще...

KikiNiki , много добре и вкусно се е получила тортата! Браво!

Общи условия

Активация на акаунт