Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 81

  • 34 270
  • 368
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 091
Дими нямам идея дали е вредна гумата. На кутиите с гъмпейст обаче не пише никъде, че не става за ядене - напротив навсякъде гъмпейста е в ядливите продукти. Дори има написани хранителни данни или както там се водят - калории, мазнини, захар, протеини, витамини и т.н.


Вярно е, гъм пейста се яде! Трагаканта се използва в майонезата, ядлив е.  Peace

Аз още не мога да се побера в кожата си от яд, че забравих да си купя праха дето прави листата лъскави...и сега листата на розата ще са ми матови ( нещо което мразя от дъното на душата си).  Rolling Eyes Ама каквото такова...

# 76
  • Мнения: 2 185
Гъм пейста е ядлив, единствения прблем с него при ядене е, че става твърд като камък, затова и трудно се яде като изсъхне, но принципно не съдържа неядливи съставки  Peace

# 77
  • Мнения: 1 329
Такаааа.... върнах се, бях малко при мама на гости....

Виждам страхотни торти, незнам дали ще успея да ги спомена всичките, че доста страници изчетох.

Албенка, честито пълнолетие на дъщеря ти, много здраве и успех в живота и желая. Пу-пу много е красива...Тортата Гарфилд върху която сте се трудили на семинара също е много интересна, браво за уменията на всички.
Ванче, не съм била тоя път аз....за глюкозената афера става въпрос. Имам алиби, тъй че, нека твоя мъж каже коя девойка му се е хилила безумно Crazy. Освен че имаш талант за декориране, имаш и дар слово, което си го знаеш де, ама тоя път много добре си го описала цялото преживяване. Огромни благодарности за страхотния разказ.  Hug
Много добре сте си изкарали на семинара, следващия път няма да се оттървете...

Пепи, страхотна плейбойска торта. Изчистена и без много еротика.
Дидка, браво с овцата - крава. Добре си се справила, Антоан ти е казала че нейната е била без уши, така че няма с тревожиш.
Аталанта, страхотни красоти както винаги.
Тандури, розите са убиец, благодаря за линка ще му обърна специално внимание.
Клер, тортите от семинара са многоо изпипани. Някой от тях си ги заплюх, то е ясно че няма да успея да ги докарам, ама поне да взаимствам една две идеи.
Диана добре дошла и много съвети да ни даваш...поне да тия дет не знаят Laughing кат мен.

Който си спомня моят рибар да питам къде ми е проблема, макар че го нямам сниман. Тортата измина 300 км път, носих я в колата, беше в кутия с капак, но въпреки това покритието се разтече. Покривах с ГММ на Ирида. Отдолу сложих конфитюр, НО НЕ я охладих, а покрих веднага. Преполагам че оттам е бил проблема. Фигурката се килна, направо рибаря влезе в езерото и цялата красота отиде по дяволите...предполагам грешката е била, че не съм охладила тортата newsm78Ето http://darilka.multiply.com/photos/album/2/Cakes#22
За беда хванах някъв гаден грип и сега се опитвам да се окопитя, дано скоро се оправя

# 78
  • Мнения: 38
little_sweet_didka™- хубава ти е овцата. По въпроса за ушите- http://www.laguna-bg.com/catalog/cake-13-5.html

# 79
  • Мнения: 202
Момичета,ей това,което ще последва, си е огромен,тлъст СПАМ.
Не мога да не се похваля....Явно много слушам,защото както си стоя и един ДЯДО МРАЗ от Америка да вземе да се изцопа право вкъщи......Посред лято... newsm44
И така,вече си имам цяла кутия с играчки и боички,не спя от радост,не ги и ползвам,само седят пръснати по диваните да си ги гледам... newsm12
РАЯ,ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ ЗА УСЛУГАТА И ЗА ТОВА,ЧЕ МЕ ТЪРПИШ..... newsm51

Ванче,,на теб само исках да кажа,че недай си боже някой литературен критик  прочете твоето Житие и Страдание Грешного Паяка,ще те изгубим като ценен източник на знания в тортоправенето.Страшна си.....
И  последно-СТРАХОТНИ ТОРТИ ПРАВИТЕ,БЕ....  bouquet

# 80
  • Мнения: 1 965
Ванче,,на теб само исках да кажа,че недай си боже някой литературен критик  прочете твоето Житие и Страдание Грешного Паяка,ще те изгубим като ценен източник на знания в тортоправенето.
Няма бе! Аз съм вярно куче. Не изневерявам.  Naughty
Отивам да се правя на вулканизатор. Ще правя гигантска гума на БМВ  Rolling Eyes

# 81
  • Мнения: 1 173

Отивам да се правя на вулканизатор. Ще правя гигантска гума на БМВ  Rolling Eyes
Ти понеже имаш слабост да правиш малки тортички  Mr. Green

Не знам защо съм останала с впечатлението че гъм пейст не се яде  newsm78 .Така ми е влязло в главата от самото начало на "тортоправенето ми"  .
Искре недей така , караш ме да се изчервявам  Embarassed Голямо удоволствие е да общува с теб човек . А ти недей пръска "играчките" че доста пари плати за тях  Laughing

# 82
  • Мнения: 7 091
Гъм пейста е ядлив, единствения прблем с него при ядене е, че става твърд като камък, затова и трудно се яде като изсъхне, но принципно не съдържа неядливи съставки  Peace

Да не говорим, че е и отвратителен на вкус  Laughing

Ванчеее, още не съм стигнала до темата от семинара... Embarassed Не съм ти прочела писанията..Sad Като попрключа с ужаса тука дано успея, че направо ще се пукна от любопитство Simple Smile Laughing

# 83
  • Мнения: 11 327
Аз не съм разбрала, че сте пуснали нова тема!  ooooh! Embarassed
Утре имам рожденик и поръчката беше за Спондж Боб - опитах пак с чаршаф от маршмелос и стана това.
Нямах нерви да я изкусорявам, както исках, щото днес ми беше много нервно.
Утре обаче ме чака поправителен - имам да си правя торта за мен, че тук е празника на майката. Laughing
Приемам всякакви критики.

# 84
  • София
  • Мнения: 255
Записвам се..

# 85
  • София
  • Мнения: 2 116
Рая, може би Тилозата не се яде...тя нали е синтетика, или? Аз с нея работя...както и да е, непосредствени реакции на организма не се наблюдават...освен това все още не съм сигурна СМС и Тилоза едно и също ли е, защото често съм срещала да дават рецепта за ядливо лепило със СМС...

# 86
  • Мнения: 29
Вечерница©  много добър Спондж Боб,а щом приемаш критики-едни крачета и ръчички също ще стоят добре към него.Иначе си хванала характера,а и цветовете са добри!!!

# 87
  • Мнения: 1 173
Дими СМС ?

# 88
  • Мнения: 2 185
Не знам какво е СМС, но Тайлозата принципно може да се яде, така че не е заради нея  Peace

# 89
  • София
  • Мнения: 2 116
Ами...сега се разтърсих и май започнах да си изяснявам...СМС (carboxymethyl cellulose) май е другото име на Тилозата или поне на някой вид такава...ще го доуточня, доколкото е възможно.

Общи условия

Активация на акаунт