Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 81

  • 34 296
  • 368
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 157
Дими,аз също ползвам СМС и доколкото съм 4ела СМС=Тилоза и се яде.

# 91
  • Мнения: 38
Аз използвам CMC за лепило и по половин лъжичка на 200/300 гр. фондан за цветя. Ядлив е и не съм имала проблем засега.

# 92
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Подготвих ви малка фотосесия от почти 200 снимки от днешната демонстрация на Алън Дън.
Проблема е, че има доста недобре фокусирани снимки тъй като всичко беше в постоянно движение но се надявам да са ви полезни и така.
Направи Parrot Tulip - нямам идея за името на български аз съм ги кръстила рошави лалета. И към лалето направи една камара допълнителни елементи за украса.
Не знам дали да пиша по-подробно или ако имате питания да отговарям на тях - ако може обаче към въпроса слагайте и номера на снимката, за която се отнасят.

Рая за спрея нямаше информация даже и неговия беше свършил аз се надявам моя да дойде в близко бъдеще и ще пиша подробности.

# 93
  • Мнения: 7 091
Шемет, случайно да забеляза каква марка прахчета ( dust)  ползва за оцветяване?   bouquet

Аз почти приключих с моята торта и съм бясна на себе си. Съвсем забравих, че е топло...и като изкарах студената торта от хладилника и хоп, конденз. Дано да не си личи до утре...има време, ама каквото такова.
Утре ще сложа цветята и свещта, иначе другите неща ги направих. Дето и се плашех толкова много на кърпичката, тя беше най-лесна май.  Rolling Eyes

# 94
  • У дома
  • Мнения: 1 741


Извинявам се, че се натрапвам със същите рози, но снимката е доста по-добра. Благодаря ви за милите думи  Hug
Рая, няма торта. Щерката подари по една роза на трите си учителки. Не-американките най ценят красивото, на другите им дай лапане на корем без оглед за естетически качества.

Аз нямах интернет последните дни, ужас!!! Да се похваля, че мъжо ми купи като миксера на Tandoori  за деня на майката в неделя. Ще пристигне до няколко дена с доставка.
Tandoori  , ти си виновна, че се хвърлих на най-големия размер  ooooh!  Hug Чудесни рози BTW, нямам търпение да видя тортата.

# 95
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Между другото, вижда се как съм започнала да ги завивам като Tandoori  , но се отказах, защото смесих много стар гъм пейст с нов и се пукаха листата. Тва уж от икономия... но качеството на материала е много важно, за да ви се получат нещата както трябва.
Много съм люта и заради пластмасовия комплект за цветя на Уилтън, лош, та лош. Ръбчетата стават все едни такива наръфани. Само метални формички му е майката.

shemet_neveroiaten , май си пуснала нови снимки, отивам да гледам.  Hug

Забравих и друго да кажа.... телта ми беше тънка и едва удържаше розите, та ги лепих отвътре с нот глу, горещо лепило, но само защото не бяха на истинска торта  Grinning

Последна редакция: сб, 09 май 2009, 08:21 от Atalanta

# 96
  • Мнения: 668
Здравейте,
искам да помогна на всички от Бургас.Офиса и шоурума на фирма Алимко  http://alimco-bg.com/bg/index в Бургас е зареден
с доста неща,някои даже не бях и чувала.Има един сладур с гола глава дето обяснява всичко подробно(знае доста явно хехехе;) ). Адресът им е в комлука срещу ДАИ това е по пътя за корабостроителния завод има една складова база от лявата страна първия или втория склад е техния
Дано да съм Ви покогнала Wink
Пускам го тук, че е от по-стара тема...
Много хубави неща сте натворили, дано по-късно мога да се включа подробно.  Simple Smile

# 97
  • София
  • Мнения: 1 164
Ванчеее, прочетох разказа на паячето,то ли ти диктува, какво да пишеш Mr. Green, много те бива в писането, направо там се пренесох, толкова труд си положила, за да усетим духа на семинара,и то за такива като нас  дето не са дошли.
Тандури, Аталанта , розите ви  сами по себе си са уникални
Дарилка , поздравления за рибаря
Вечерница, как докара белия цвят на машмерлоуза за очите , нали розавее по принцип, или си се занимавала да го отделяш белите от розовите части

# 98
  • Мнения: 11 339
Вечерница, как докара белия цвят на машмерлоуза за очите , нали розавее по принцип, или си се занимавала да го отделяш белите от розовите части
При нас има бял маршмелос, но аз използлвах за тях точно бял фондан, че си взех за днешната торта, която творя за себе си.

# 99
  • Мнения: 411
здравейте моми4ета.
страхотни неЩа пак сте направили,аз малко бях попаднала в дупка та дори на малката за рождения ден нямах никакво желание.купих торта Шоколадов мус и само направих фигурки от Шоколад за децата и ги кльопнах върху тортата.
http://nrdd.multiply.com/photos/album/8/TORTI#45

и ето това
http://nrdd.multiply.com/photos/album/1/INTERESNI#9
http://nrdd.multiply.com/photos/album/1/INTERESNI#10

# 100
  • Мнения: 29
 thedragonbg следващата седмица съм на демонстрация на тази фирма тук в София,ако покажат нещо интересно ще докладвам,може и снимков материал да има Grinning.Доста интересни неща предлагат!

# 101
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Tandoori  прахчетата бяха в шишенца без име дори цвета не го пишеше но той го съобщаваше всеки път с какъв цвят ще работи. Подозирам че просто ги разсипват от голяма разфасовка - той на няколко пъти каза че работи с http://www.apieceofcakethame.co.uk/ та вероятно се снабдява оттам, те са и организатори на курсовете му в Англия.
Нееднократно мешаше по два цвята за да получи някакъв преливен тон - много често добавяше бяло към съответния цвят за да го изсветли.
 
Atalanta пуснах аз снимки - като попитах дали мога да снимам едва ли са си представяли че ще правя стъпка по стъпка в снимков материал - накрая сигурно ме мразеха щото тъпия обектив се фокусираше на всеки 2 секунди и бръмчеше ама важното е че си поснимах пък те да гледат страшно колкото си искат.  Crossing Arms

Рая ето тук се вижда по-точно спрея - той вчера си каза че е швейцарски.

Последна редакция: сб, 09 май 2009, 13:39 от shemet_neveroiaten

# 102
  • Мнения: 310
Шеметче благодаря за снимките   bouquet После ще ги гледам, че сега нямам време.

Ето я последната ми торта


Разбира се след правенето на торта идват и въпросите  Laughing  Първо след като намазах картинката отгоре с фарситура, тя се набръчка.Каква може да е причината?Попринцип картинката я сложих върху вече стегналата торта, да не би това да ми е била грешката  newsm78  И още нещо: като разбих сметаната си беше хубава.Направих един-два опита в една чинийка и сметаната си беше гладка.Като започнах да шприцовам върху тортата и изглеждаше като пребита (то се вижда на снимката)

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325

Разбира се след правенето на торта идват и въпросите  Laughing  Първо след като намазах картинката отгоре с фарситура, тя се набръчка.Каква може да е причината?Попринцип картинката я сложих върху вече стегналата торта, да не би това да ми е била грешката  newsm78  И още нещо: като разбих сметаната си беше хубава.Направих един-два опита в една чинийка и сметаната си беше гладка.Като започнах да шприцовам върху тортата и изглеждаше като пребита (то се вижда на снимката)

1. след престой картинката ще се оправи
2. при пребита сметана се прибавя малко водичка и нещата се оправят.

# 104
  • Мнения: 310
Мерси, Пепи  smile3525  Ама странното при сметана беше, че първо нищо и нямаше и след десетина минути изглеждаше ужасно. Занапред ще знам как да я оправя  Hug
А картинката - колкото повече време минаваше толкова повече се набръчкваше  Sad Представям си на какво е приличала когато я е видяла рожденничката

Общи условия

Активация на акаунт