Гоблени-55

  • 54 913
  • 437
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 803
зависи от схемата. обикновено лица се шият 1 към 1, останалото може и 1 към 4 или 1 към 2, но всичко е в схемата. ако е направена за 1 към 1 няма кво да се мисли, ако е 1 към 4 цялата няма как да го направиш само лицето 1 към 1. най-добър вариант е да е 1 към 4 схемата с детайл 1 към 1

# 16
  • Мнения: 65
Схемата е 1:1. Много ти благодаря, Дъмпер   bouquet

# 17
  • Мнения: 2 924
Хипатия, и аз видях, че пише за Аида 14, но не намерих информация с какъв бод се шие. Затова се чудех кой ще е най-подходящ.
в схемата, която свалих от сайта пише, че се шие с кръстчета, с две нишки на Аида14, бяла

 toni_nikolova,
гобленов е полукръстче ли?
Т.е. това?



С вилеров ще стане продълговатo според мен.
Този бод го знам като вилеров

# 18
  • Мнения: 7 803

ето и нещо от мен

Последна редакция: чт, 07 май 2009, 23:26 от Дъмпер

# 19
  • Мнения: 65
Хипатия ,  
бях започнала да шия с вилеров бод, но си права. Наистина няма да се получи добре.
 Е, какво да се прави. Ще поразшивам малко. Добре че още съм в началото.
Още веднъж БЛАГОДАРЯ.   bouquet

# 20
  • Мнения: 7 803
тогава не ти е схемата 1 към 1, а е 1 към 4, иначе няма да ти стигне панамата

# 21
Повече боцкане по  панамата и по малко тропане по клавиатурата !

# 22
  • Мнения: 720
За бистрото - отнякъде бях свалила това архивче - има снимани конците :
http://tranz.it/load.php?id=EplvBvvR3bRqD2i2288525

# 23
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Правя в момента това
Не мога да покажа етап от работата по гоблена, тъй като вчера изпуснах фотоапарата върху един камънак и последиците за него бяха фатални Simple Smile

# 24
  • Мнения: 260
Благодаря, Хипатия!   bouquet Както и предположих жената си го е писала явно, но кой да види. Започвам го тогава.  Grinning

Unknown_lady,  нямам търпение да видя следващ етап от твоя гоблен! Той е един от следващите ми проекти.  Grinning

# 25
  • Мнения: 86
здравейте и от мен Hug
кетри   bouquet
моята жертвичка си има подарък още от понеделник, ама ще почака Wink
билкова, това и аз съм го запланувала, та ще помагаш, нали Laughing
и накрая - стола с рози засега го оставих заради девойката на Вервако, ето етап от нея, извинявам се за омачкания вид Embarassed

# 26
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте и от мен.
И аз имам нужда от малко консултация. Някои беше шил този гоблен
Аз го имам готова комплективка на "Казанлъшки гоблен", но при него сянката на кучетата е в розово, а на тази картинка в сиво (и така ми е по-естествено някак). Та въпросът ми е с каква сянка е по-добре да го шия? Готовия комплект или да си го окомплектовам? Благодаря Ви!
Май картинката не се вижда. Ето линк https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

# 27
  • Мнения: 434
Лилия Проданова,блазе ти.Много хубав подарък ти е направил брат ти.
 Аз показах в предишната тема и сега няма какво.Уших една малка бъзикня,но ще я покажа по-натам.
Пак сте показали разкошотии на първа страничка.

# 28
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Здравейте момичета  Heart Eyes
Аз да се врътна тук с етапче от конете:
http://picasaweb.google.com/dops01/PNkwGI#5333337133673482354
Много се радвам, че напоследък имах време за тях та успях да понапредна. Беше ме притеснило това че най-крайния кон е много тъмен, но като снимах и сравнявам с готовите не изглежда никак зле според мен. Wink
Вчера дадох бебето на рамка и другата седмица ще го снимам вече съвсем готово. Мечтая да видя и кончетата в рамка. Ще се постаря да ги сложа така както ги е дал дизайнера, но ще видим тука дали ще има подходящи рамки.
Няма смисъл да споменавам колко красота има в темата   bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 618
И от мен един зимен етап   Grinning

Общи условия

Активация на акаунт