Накъде след 7 клас - във Варна?

  • 14 909
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 587
Да побутна темата малко...............знаете ли резултатите от матурите тази година за средните училища. Да видим как са се представили , за да изберем правилното училище Embarassed

# 31
Сега, след като минаха изпитите се чудим къде да кандидатстваме.Искаме да учим "нещо с компютри". В електрото има такава специалност, но не знам нищо за нея. В Математическа Гимназия ги обучават с информатика, но и за там нямам никакви впечатления. Някой ако знае нещо по въпроса, моля дя пише.

# 32
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
"Нещо" може да учи и вкъщи. И то дори може да  е повече от това навън Simple Smile
Математическата е по-добрия избор. Особено ако иска после да продължи да учи пак за компютрите. НО това съотношение е от поне 20 години и не знам да се променило.

# 33
И аз си мисля, че математическата е по-добрия избор. Само че непрекъснато чувам, че децата, които учат там нямат никакво свободно време. И понякога си казвам: "Кое е по-добре?Да учи много и като завърши да има много добри знания или да не се напъва чак толкова и да си изкара лесно училището като повечето свои връстници?".Защото имам много познати, които с не чак толкова добър успех постигнаха много повече от такива, които наистина бяха отлични ученици.
Моя позната казва, че ще остави детето си в по-обикновено училище, за да изкара отличен успех и след това да може да кандидатства във ВУЗ. Ако го изпрати в елитно училище може да си намали успеха и така няма да може да се класира в някой ВУЗ след време. Вече не знам дали и тя не е права.

# 34
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Права е за дипломата, но не и за изпита. С математика от математичска изпита по математика е съвсем различен от този с математиката от кварталното СОУ. Аз обаче смятам, че добрите ученици са добри навсякъде, а не толкова добритепонякога са добри само в неелитни училища..., та е хазартно.

# 35
Труден избор.  newsm78 Особено когато се отнася за моето дете. Все си мисля, че каквото и да решим може да сбъркаме.
Говорих с едно детенце от МГ-то. И то като моето било отличник преди да влезе в МГ, но сега вече си е намалило много успеха. Казва, че са изключително много натоварени и много, ама много учат. Вярвам в детето си и силно се надявам, че ще може да се справи с каквото и да е натоварване. Но си мисля дали това трябва да е на всяка цена.

# 36
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Дилемата май е знания или оценки Simple Smile Не е лесно като се има предвид какво учат децата.
Успех!

# 37
# 38
  • Мнения: 3 410
В Климент имат паралелка с компютри след 7 клас. Училището е с традиции, ама точно при специалистите им по информатика чувам че има такива дето издишат. newsm78

# 39
  • Мнения: 587
TВърдо за математическата гимназия съм. По - добре да учи, вместо да мисли за глупости. Лошото е , че моята дъщеря няма афинитет към математиката Peace

# 40
  • Мнения: 23
Моят син е в МГ, 8 клас приключва сега. Почти по всичко има четворки./Ще видя бележника другата седмица и ще дам отчет/. И, искам дебело да подчертая, учи за толкова. Догодина ще имат повече предмети, не знам как ще бъде, но учителите са си съвсем нормално взискателни. Тези оценки, клонящи към "добър", той сам си е изкарал, без допълнителна помощ, но и без да се натоварва, напротив, смятам, че може да отделя повече време за учене. И пак ще му остава време за компютъра /той е основното занимание в момента/. Така, че на всички, които имат желание за МГ - спокойно, ученето е съвсем нормално. Дори и на амбициозните ще им остава време за свободни занимания.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 924
Здравейте! Flowers Rose
Виждам,че имате и/или познавате ученици в езикови гимназии.
Ще бъда много благодарна,ако ми кажете колко часа седмично се учи математика в горните
класове(9-12) на езиковите гимназии.

# 42
  • Мнения: 43
Лора, всяка от езиковите гимназии има сайт, в който е качен учебния план на училището. Мисля, че оттам можеш да се ориентираш за това, което те интересува.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 924
Аз първо опитах да потърся информация в сайтовете на езиковите гимназии(І,ІV и V).
Открих броя на часовете по езиците,но не и по математика. newsm78
Затова се обърнах към участниците в тази тема.Стори ми се,че тук има мами на
ученици от ЕГ.

# 44
  • Мнения: 3 410
Моята дъщяря завърши пета гимназия - те имаха по 2 часа седмично математика плюс един час ЗИПматематика
Други класове имаха по два часа ЗИП - зипа си е въпрос на избор, общо е три часа и тя си беше избрала 1 час матаматика и 2 часа немски.

Общи условия

Активация на акаунт