Световна кухня – рецепти и превод 2

  • 317 778
  • 393
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 40
Здравейте момичета.Честита нова година-по много здраве и късмет.Моля ако някой реши да ми помогне.
.............
Това е Трайфъл , някъде имаше рецепти на български за този десерт

# 301
# 302
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Здравейте ! Моля за превод на една руска рецепта за торта ....аз се опитах да направя превода, но нещо не ми се връзва , нито с показаната снимка, нито с приготвянето...
http://www.1001eda.com/tort-bibik
Благодаря !   bouquet

# 303
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
а това е превода който направих аз.....но нещо не ми идва тамън  Tired
 
            ТОРТА БИБИК

ПРОДУКТИ:
За 10 порции:
10 яйца ( жълтъка само ), 400 мл кокосово мляко, 300 гр брашно, 400 г жълта захар от захарна тръстика , 1/2 чаена лъжичка смляно индийско орехче, 1 ч.л. кардамон черупки, 100 г смлени бадеми - по избор, 7 с. л. разтопено масло ( ако е необходимо, още)

ПРИГОТВЯНЕ:
Загрейте фурната до 220 ° C . В тава с диаметър от около 23 - 25 cм, се слага 1 - 2 с.л.масло.Тавата се слага във фурната, докато маслото се разтопи. Изважда се тавата от фурната и се накланя, така, че маслото да я облее цялата – и дъно и стени.Тестото се излива с черпак във тавата като е 1/7 или 1/ 6 от цялото количество тесто.Веднага се поставя във фурната. Това е единия блат от общо 6 или 7 блата , които трябва да се изпекат от цялото количество тесто. Кардамона се смила в кафемелачка. Отделят се жълтъци и белтъци. Жълтъците се разбиват със захарта на пяна. Слага се кардамона и индийското орехче.Продължава да се разбива, добавя се кокосовото мляко и след това се изсипва внимателно брашното, като се бърка с шпатула. Тестото трябва да е пухкаво. Ако се използват бадеми, количеството на брашно трябва да се намали!
   От това тесто се изпичат 6 -7 кори. Всяка кора се пече около 10 мин. – на 220 ° С . Преди да се сложи следващата смес, в тавата се слага отново 1 -2 с.л. масло да се разтопи и тогава изливаме тестото! При последната кора, в тавата се разтопява масло, излива се тестото и отгоре се наръсват смлени бадеми.
   Тортата се сервира топла, с топка ванилов сладолед.

Последна редакция: пн, 12 май 2014, 13:10 от danidji

# 304
  • София
  • Мнения: 10 835
Кажи кое не ти е ясно и те притеснява.

# 305
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Притеснява ме, че така както съм превела рецептата, няма да се получи това което е на снимката, със сигурност. На снимката изглежда като че ли има някакъв крем , много тънка положен между блатовете и в подноса се е отделил сироп....който по така преведената рецепта от мен, няма откъде да дойде. Молбата ми е , който има добри познания по руски( не като моите Laughing) да сравни дали правилно съм превела всичко, или съм изпуснала нещо. Също така не ми стана ясно, сглобяването на тортата.... newsm78 Thinking

# 306
  • София
  • Мнения: 10 835
Първото, което не си превела е, че се пече на грил, което според мен означава, че се пече само отгоре. Доколкото разбирам не ти е станало ясно, че всеки нов пласт тесто се сипва върху вече изпечения стар, като преди това се намазва с разтопено масло. За това на снимката изглежда все едно е с крем (запича се само отгоре). Пише също, че формата трябва да е дълбока, за да се събере цялата торта. На края, след като последният слой се изпече, се намазва с масло и поръсва с бадемите. Формата се обръща върху подноса, на който ще остане тортата.

# 307
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Ваняяяяя , много , много, много ти благодаря  bouquet  bouquet  bouquet
знаех си, че нещо съм омотала,.... сега вече съм сигурна, че ще стане така, както е показано на снимката.....ама наистина много ти благодаря Hug Hug Hug

# 308
  • София
  • Мнения: 10 835
Радвам се, че съм ти била полезна!  Grinning

# 309
  • Мнения: 48
Момичета, много обичам крем брюле и от години се опитвам да намеря хубава рецепта. Вие коя ползвате?
Моята е много близка до тази http://snurl.com/2910j92, но нещо не ми се получава - крема нещо не е такъв какъвто е в заведенията, а не мога да си го купувам всеки път Simple Smile

# 310
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 616
jujifin, това е рецептата за крем брюле, която ползвам : http://marmottesetchocolat.blogspot.fr/2012/03/creme-brulee.html

# 311
  • Мнения: X
Здравейте!    Grinning
Отдавна не съм се вясвала тук.Преди доста време една мама много ми помогна с превод от немски.... ще съм много благодарна, ако и сега някой даде едно рамо.     Hug

Скрит текст:









# 312
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 319
За 4-ма души
за палачинковото тесто:
25 гр. брашно, 400 мл мляко
3 яйца, 1 щипка сол,
мазнина за печенето
за пълнежа:
1 лук, 2 скилидки чесън,
1-2 супени лъжици масло,
250 гр печурки
сокът от 1 лимон
225 гр листа спанак
сол, смлян пипер
щипка мускатов орех
щипка лютив червен пипер
80 гр. шунка

За 4 души
1 средноголям патладжан
1 супена лъжица лимонов сок
300 гр сварени картофи
1 голяма тиквичка, 2 домата
125 гр нахут /консерва/
1 глава лук
масло за намазване
2 супени лъжици масло
1 супена лъжица брашно
250 гр мляко
по 2 клончета мащерка,  розмарин
и риган
сол, смлян черен пипер
3 супени лъжици галета
100 гр настърган eдамер
босилек

за 4 души
1 кг картофи
подсолена вода
2 глави лук
2 скилидки чесън
мазнина за печене и намазване
200 мл сладка сметана
300 мл мляко
сол, смлян черен пипер
щипка мускатов орех
1 щипка лютив червен пипер
нишесте
250 гр варена шунка
300 гр настърган тилзитер
Някакви зелени и чевени салатени листа
босилек

за 4 души:
8 малки телешки шницела 80-100 гр
сол, смлян черен пипер
1 супена лъжица свинска мас
200 гр пресен спанак
1 лук
2 скилидки чесън
1 шипка мускатов орех
600 гр. сварени картофи
2-3 домата
масло за намазване
за соса:
1 супена лъжица масло
1 лук
100 мл бяло вино
200 мл сладка сметана
Нишесте
200 гр горгонзола


За 4 души:
500 гр. сварени картофи
250 гр. моркови
125 мл зеленчуков бульон
250 гр тиквички
масло за намазване
сол, млян черен пипер
1 щипка мускатов орех
1 щипка лют червен пипер
150 гр настъргана гауда
клончета билки за украса

# 313
  • Мнения: X
Саморая , много, много ти благодаря!      Hug   

# 314
  • Мнения: 475
malzemeler :
-haşlanmış patates
-tuz ve kara biber
-sıvı yağı
-rendelenmiş kaşar

hazırlanışı : patatesler sıcak'iken bir bardak ile kabukları ile beraber 1-2 sm. kadar ezilir ,bunu yağılı tepsiye aldıktan sonra yapın , üst kabuğu alın ,üstüne tuz,kara biber ve kaşar rendesi sepelenir 200'fırında kaşarlar kızarana kadar pişer .

Онлайн преводачът ме хвърли в размисъл

материали:
-Варени картофи
Сол и пипер
-Liquid масло
-Настърган пармезан

Начин на приготвяне: Обелете картофите с чаша sıcak'ik 02.01 cm. смачкани, докато тя стигне до тавата след коригиране на структурата, горната кора се кача на върха, сол, черен пипер и настърган пармезан и чедър в 200'fır Sprinkle варени до златисто кафяво.

Та някой ще удари ли едно рамо?   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт