Смуче си палеца

  • 9 387
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 167
Мойта беба си смуче палеца от 3 месечна възраст. Голяма й е страст. В началото бая настървено го смучкаше, чак свекърва ми се притесняваше да не се задави нещо. Но аз бях спокойна. Сега като е будна си рови из устата с всички възможни пръсти на ръцете и краката, но то е защото си търси зъбоците. Като й се доспи се обръща на една страна, бута палеца на дясната ръка (определено има предпочитания) в устата и до там беше. Като заспи дълбоко обикновено сама си вади палчето. Понякога аз й го издърпвам внимателно.

До 3тия месец си харесваше залъгалката - изведнъж отказа всякакви форми, материи и размери  плюе с отвръщение.
Имам обаче 2 биби на Чико, които са изцяло каучукови - идеална работа вършат за чесалка - могат да се гризът от всякъде, а са и удобни за хващане. Peace

# 16
  • Мнения: 173
И моята дунда си смуче палеца, и тя започна от около 3тия месец.  Wink Само че аз не съм спокойна и непрекъснато го вадя от устата и. За заспиване и слагам бибата, която тя напоследък започна да вади от устата си и да се опитва да я слага пак, като не винаги улучва и се изнервя. Естествено досещате се кой трябва да и я подаде пак, или си намира пръстчето.  Close Аз съм установила, че го смуче или когато и се доспи, или когато е време за ядене, или когато нещо и доскучае.
През нощта обаче е кофти, защото като си изплюе бибата и по някое време започва едно мляскане на пръстчето и въртене, от което се събуждам. Тогава /нощем/ вече нямам контрол и не мога да и ограничавам смукането.  Tired

# 17
  • Мнения: 162
Когато дъщеря ми започна да пъха палеца си в устата, аз я научих да смуче залъгалка. Всеки път когато я изплюеше я връщах отново и постепенно се научи. Идеята ми беше, че когато порасне ще изхвърля залъгалката, но пръста й няма как да изхвърля. Все пак имам племенник, който до 14-15 години си смучеше пръста, скриваше се някаде когато имаше проблем и по половин час си смучеше пръста. Не бих се учудила и до днес да има този навик, но е твърде голям да  си признае.При дъщеря ми се получи, на 1г. 10 м. се направих, че изхвърлям бибероната през терасата. 3 дни плака при всяко заспиване, после свикна. Все пак няма две еднакви деца и това, че при дъщеря ми подейства не значи, че действа всеки път, но съм се нагледала и наслушала на бабини идеи за намазване на палеца с лют пипер, мастило и какво ли още не, не бих искала да причинявам такова нещо на децата си.

# 18
  • Мнения: 1 558
А моята дъщеря е с напредък - миналата седмица си смучееше или единия или другия юмрук, дори се опитваше и двата едновременно.... А сега си смуче показалеца ooooh! и то с такова настървение, че се чува оглушително мляскане, а да не говорим че над горната устна се зачервява. На моменти си бърка толкова навътре в гърлото, че започва да й се гади, но това не я спира Sick Залъгалката я плюе през 2 секунди. Изобщо в чудо съм се видяла.

# 19
  • Мнения: 529
и моето момче си смуче палеца,за да се приспи,после си го маха

# 20
  • Мнения: 253
И моята вече доста взе да свиква с това смучене на палец, заспива задължително с него (ако цицата я няма) или пък ако се размърда в съня си пак може да го пъхне. В началото правех някакви опити да я откажа, но без успех и се отказах. Много се притеснявах от смукането на палци понеже аз самата спрях да си смуча пръстите чак на 8-9 години! Дано при дъщеря ми да не се случи така, но определено не знам как точно да подходя в случая. Трябва все пак да се внимава, детето на една съседка толкова усърдно си смуче палеца, че кожата на пръстчето е постоянно разранена.

# 21
  • Мнения: 329
Аз от няколко дни го започнах пак да го повивам докато спи и да му слагам ръкавички. Това засега редуцира пъхането на ръцете в устата....

# 22
  • вкъщи
  • Мнения: 704
дай някаква залъгалка да не го смучи

# 23
  • Мнения: 173
rikk, как точно го повиваш? Става ли да повивам 5-месечно бебе? А и тя е толкова подвижна вече...

# 24
  • Мнения: 1 558
На мен в родилното категорично ми казаха да не слагам ръкавички. Можело да ги изхлузи от ръцете докато ги лапа и да се задуши Confused. Да съм слагала само като е в количка с лице към мен, но никога когато не мога да го наблюдавам.

# 25
  • Мнения: 329
__EtnA__ , ръкавичите му ги слагам всъщност, защото много се отвива, а нощем е хладно. Също и заради това го повивам, защото иначе рита и се отвива. Спи по-добре така, не се върти и не се събужда. Повивам го с голяма пелена, тоест едно парче плат 1.20х1.20м, с ръчичките плътно до тялото, след като заспи. Той не си смуче ръцете насън, но онази вечер го заварих нахилен, събуден и с упоение си примляскваше долната устна. Беше повит. Ако не беше, можеше и ръка да е. Днес си смучеше ръцете преди да изкъпя (точно звучно си гу сучеше), след като прекара близо час на гърдата ми. Да не би от третия месец "сукателните им потребности" да се увеличават, или са си зъбки. Забелязвам, че напоследък много по-често просто си суче, и по-продължително време. Просто посукването е различно от сучене за храна, то се усеща  newsm78

# 26
  • Мнения: 173
Пробвала съм с ръкавички и през нощта - не е имало проблем и наистина по-малко си смучеше пръстчето, докато не се научи някак да си ги маха и тогава почва.. Laughing
Това с повиването нещо не мога да го направя  newsm78. Прибирам ръчичките към тялото и е опакована, така ли? Защото тя като мърда и се измъква.

# 27
  • Мнения: 329
Измъква се, да... особено ако много шава. Но все пак поне временно решава проблема с отвиването при нас. А някои нощи и през цялата нощ.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 78
И аз да се запиша - ами нашият мъжага е вече на 3 месеца и половина и от около 2-3 седмици също се борим със сукане на ръчичките, палеца и показалеца. Определено палецът на лявата ръка е много сладък. Почти постоянно иска да суче нещо, а иначе на гърдата суче колкото го оставя - има случаи в които с часове може да стои така докато дойде ред за следващото хранене. ОПределено си суче за удоволствие и успокоение, не изсуква кой знае колко много повече. Но има случаи в които след 5 минути сукане и вече се нервираме и не искаме да стоим. Чудя се дали е възможно за толкова кратко да се нахрани? И все се чудя дали му стига кърмата. Обикновено ако не го закачам чак след минимум 2 максимум 4 часа вече почва едно сериозно хънкане и мрънкане, което сме разбрали, че е от глад. В началото като започна да си суче ръчичките мислех, че е признак за глад, но явно не е.

Опитвам със залъгалки всякакви - купих 2 от тези за зъбки, но едната му е по-голяма и не му е много удобна, втората върши работа, но често губи интерес. А биберон - сука съвсем малко като много малък. Сега го засуква с отвръщение и изключително бързо го плюе. Вечер понякога като го слагам в леглото и се разсъни, понеже съм го отделила от гърдата и му го давам за 3-5секунди и това е.

Инче при нас е имало вечери, в които се е събуждал, засуква си пръстчето след 5 минутки сукане на пръста си заспива (аз не съм го чула, баща му ми е казвал - имаше една седмица, в която бях много изтощена и тогава не го чувах особено). Така ес събужда чак след 4 часа.
Честно казано малко се притеснявам от идеята да си смучем пръстите и като по-големи. Опитваме се да му се караме и определено се получава - разбира страшно много. След 2-3 повторениия и вади ръчичките от устата, при което обаче след 2 минутки, дали има и толковоа, палецът е отново в устичката. Мъжът ми се притеснява, че е още много малък, за да му се караме, но знам ли ....

# 29
  • Мнения: 19
 И ние сме със същия проблем със сукането на ръчичките... Rolling Eyes Никак не ми харесва, но явно ще трябва да свиквам. А за зъбки не е ли рано още? и време ли е за залъгалки и чесалки?  Thinking  Ако някои е наясно нека сподели )))

Общи условия

Активация на акаунт