Ето и АПРИЛската дружина,започна да изпълва месечина!

  • 16 318
  • 286
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 7 128
За мамите на по-големи деца от наше шопско село, си позволявам да пусна малко реклама на едно първо-юнско мероприятие. Целта е да се съберат средства за започнатите вече занимания на специалисти логопеди с дечицата от дома в Драгалевци. Децата са лишени от страшно много неща заради това, че живеят извън семейна среда. Особено видими са дефицитите им в общуването. Затова от предната Коледа група добри драги съфорумки създават организация за набиране на средства. Този път поводът е деня на детето - нашите деца (по-големите и разбиращи) да бъдат зарадвани, а дечицата в Драгалевци да бъдат подпомогнати в развитието си от група от специалисти. Организаторите са доказали, че може да им бъде гласувано доверие.



Ако все още не сте решили къде да водите каките или батковците на нашите априлчета, имайте предвид този вариант.
 Heart Eyes Hug
 

# 241
  • Мнения: 568
Здравейте и от нас!
Днес е 40-тия ни ден и ходихме в църквата за молитва.Почерпихме се с голяма и вкусна питка черпим и вас.Обичая погача няма да правим-близки и познати дойдоха да го видят и му подариха подаръци прeди 40-ия ден.Ето още няколко снимки от днес:
Ники
две Никита Simple Smile
мама и Ники
кака и Ники
Ние също вече открихме сезона на късите ръкави и гащи и се чувстваме по-комфортно.
След разходка спим още 30-40 минути в количката и реваме от глад,подуши ли манджата всичко е наред.Мисля ,че познаваме и шишето вече.
Нямаме повече време за писане ,че ще тръгваме навън.
Подарявам ви една от моите чаровни усмивки и ви пожелавам усмихнат ден Hug

Последна редакция: пн, 18 май 2009, 21:11 от dena_klv

# 242
  • Мнения: 444
Eх, че сладки бебоци. Party

Ние пък обожаваме банята, дори две вечери подред си подремва блаженно в нея. Мия главичката и само пъшка, без рев. Ако не е много гладен мрънкоти само докато му пъхам ръчичките в ръкавчетата. Но и другата краност ни е позната... smile3514
desi054224, дано се разминете само с лека и бърза хрема. Hug
рони Т. мерих само веднъж, защото предния ден дечурлигата имаха контакт с племенницата ми, а тя на следващия ден вдигна 39,2Т. Слава Богу ни се размина.
yana_kuncheva , какви са тия дълги и непробудни паузи без папо  newsm78, мойто зверче да се е самоизяло ако го оставя толкова дълго без цица.  Crazy Определено твойто бебонче се грижи за теб и твоя сън.
Нашата най-дълга пауза до този момент е 5ч.
Мамочка, и на мен не ми остава много време за книжка преди лягане, а Дани не заспиваше без приказка. Rolling Eyes Сега таткото го приспива с нова програма - масаж на крачетата и пръстчетата, докато мама кърми и приспива другото чаве.
Да ви питам, колко често чистите ушенцата?

# 243
  • Мнения: 65
Такааа, върнахме се от консултация. Малката е наистина малка.  ooooh!
Пак е качила допустимият минимум, но на дължина е добре. От изписването ни до сега е качила 660гр, което за 48 дена е средно по 14гр на ден. Аз започнах да си я кърмя на поискване след двадесетият ден от изписването, детето е видимо по-спокойно и сито. здравичко е. Лекарката предположи, че Т е била от претопляне. Все още не става дума за дохранване при нас, но на следващата консултация ще видим как ще е. Обаче все си мисля, че каквито майката и бащата, такова и детето. Ние и двамата сме били доста слабички първите месеци от раждането и детето няма на кого друг да се е метне.
Вие как сте с дрехите, които се обличат през главата? Днес разбрах, че Пресиана въобще не ги понася. Започва да реве и не спря докато не й съблякох бодито, което се облича през главата.

# 244
  • Мнения: 6 365
Цитат
Вие как сте с дрехите, които се обличат през главата? Днес разбрах, че Пресиана въобще не ги понася. Започва да реве и не спря докато не й съблякох бодито, което се облича през главата.

Много ме бяха наплашили с тия дрехи, дето се обличат през главата. Оказа се обаче, че има едни бодита с много широко деколте. Разтягам го, подлагам под главата и с бързо движение блузката или бодито минава над лицето. Има и начин да се нахлузят през дупето, ама после трябва да преминат под цялото тяло.

После обаче ръкавите са драма.

Иначе и мен, и бебето най-много ни дразнят старомодните камизолки с връзчици на врата. Първо изискват много обръщане, за да се облекат, второ ме е страх, че ще се удуши. Имам само 3-4 от тях, но не ги ползвам. Най-гот му е с камизолките тип кимоно, дето се кръстосват отпред.

# 245
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 996
И мен ме бяха наплашили, че много ще плачат като им обличам дрехи през главата, но не ми се е случвало още. Ако въобще има протести, те са при обличането на дълги ръкави. Камизолки не ползвам, адски неудобна дреха ми се вижда.  Embarassed

Дена, много сте хубави.  Hug

# 246
  • Мнения: 6
Здравейте!!!
Ние ходим на физиотерапия за пъпчето Cry и се моля да се разминем с това само Praynig да не стигаме до ножа Praynig Praynig Praynig Денем Дая спи в количката Grinning там си харесва най-много ,поне вечер спи в леглото си  Hug
Болните дечица да оздравяват ,че е ужасно гадно да гледаш как мъничето ти неможе да диша спокойно  Cry
Много ми е притеснено момичета ,но се надявам всичко да е наред  Praynig
Лека вечер от нас Heart Eyes Hug

# 247
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
qnika - и вие ли сте с херния

# 248
  • Мнения: 182
qnika дано се разминете само с това.
Аз нямам проблем с дрешките през главата,ама по удобни ми са бодитата с копчета отпред.
Nanny  Hug ,и моя Емко не изпуска ядене  Heart Eyes и при него 5 часа са рекорд.
 dena_klv много хубаво Ники.
emanuela88 ти била ли си бременна  Mr. Green Mr. Green

# 249
  • Мнения: 77
Ех, момичета нараво се засрамих! Вие казвате, че изглеждам добре, но.... аз като се сетя колко финна бях преди сега се чувствам многоо дебела! А всъщност имам само 3-4 кг за сваляне, но имам огромно широк таз! Надявам се да може да се възвърне предишния му размер! Мами, вие които сте раждали, кога се нормализират нещата?

Искам да ви попитам, вие дали давате биберон на бебчовците! Вчера на погачата беше една приятелка от педиатрията и каза да не му давам! Той не я дъвче много, но тя каза в никкъв случай. Вие на какво мнение сте?

# 250
  • София
  • Мнения: 12 273
  Знам, че вече ви е малко далечно, но ето и моя разказ за раждането ми  Simple Smile
  Хайде най-накрая и аз да разкажа за моето раждане.
  В понеделник на четвърти, когато беше и термина ми все още нямах никакви признаци за раждане. До обяд бяхме навън с каките и една приятелка, поиграха си хубавко. Прибрахме се, мъжът ми легна с тях да ги приспива, а аз бях планирала като успее да го прилъжа да си легнем, с цел стимилуране на раждането  Heart Eyes Докато чаках реших обаче да измия прозорците. Още след първия прозорец ми потече повечко, но все още смятах, че е малко по-обилното течение което имах към края. Отидох до банята, но реших че не са водите и се върнах да мия. Е след малко вече беше сигурно, че отново започвам с изтичане на околоплодните води, както и предишния път и както и лекарката ми каза, че може да стане отново. Отидох и казах на таткото. Каките тъкмо бяха заспали, беше три часът следобед. Обадих се на лекарката ми и и казах че са ми изтекли водите, но все още нямам контракции и кога да тръгвам към болницата. Тя ми каза, че мога да изчакам около два часа или ако почнат контракции по-рано. Исках каките поне малко да се понаспят  Simple Smile Към четири и нещо ги вдигнахме да стават и мен ме започнаха контракциите.
   Както и предния път в колата вече бяха сериозни на пет минутки, добре че беше празник и София беше ненаселена, че иначе незнам как щяхме да се доберем от Младост 4 до ТК  Simple Smile Приеха ме отново с 4 см разкритие към пет часа  Simple Smile. Бяхме се разбрали с моята лекарка, лекаря на смяна след като ме прегледа да и звъннем и да се разберем какво да правим. Според него бебето беше голямо и нямало да може да се роди нормално, но решихме да изчакаме моята лекарка. Тя каза че до час максимум ще дойде в болницата.
    Сестрата която ме приемаше беше много миличка и добричка, клизмата почти не я усетих. В предродилна само не ми допадна една навъсена лекарка, която точно по време на контракции ми слагаше абокат или правеше тест за упойка, но от всички останали съм доволна. Сложиха ме на запис на тонове, което беше най-неприятната част, защото трябваше да лежа. Контракциите си ми станаха доста начесто и признавам си доста болезнени. Когато успях да ги накарам да стана, беше малко по-добро положението, поразходих се, отидох и до тоалетната, дори усещах леки напъни, но смятах че от час имам контракции и не може да е това  Simple Smile За съжаление лекарката ми дойде към шест часа, около час след като се чухме и отново ме накара да легна. За съжаление не и хареса това което вижда. Матката ми се стягаше по някакъв странен начин. Ставаше като пясъчен часовник, лекарката го нарече пръстен на нещо си и всъщност бебето оставаше високо горе като топка. По време на контракция лекарката ми ме провери дали слиза надолу и каза че въпреки че съм вече с 8-9 см разкритие (това разкритие го получих за час и то без системи) бебето не слиза надолу и смята че е по-голямо за моите възможности. Притесняваше се от евентуална руптура от предишното секцио и ме питаше къде ме боли. В този момент обаче с тези чести конткракции единственото което успях да каже е че ме боли навсякъде  Simple Smile Според нея и останалите лекари най-разумното беше секциото и аз се съгласих. Всъщност постигнах това което исках, бебка беше тръгнала нормално да се ражда, когато тя самата си реши, и беше минало почти цялато раждане нормално  Simple Smile Бяха ме оставили да се опитам, без да правят секцио веднага само заради предишното.
   От тук нататък нещата се развиха много бързо, закараха ме в операционната, изчаках три минутки докато по спешност извикат анестезиолога, които ми се сториха много дълги, защото контракциите бяха на по-малко от минутка. Анестезиолога успя между две контракции да ми намаже гърба и между други две да ми сложи упойката, като накрая тъкмо ме хващаше нова контракция и той ме помоли още само секунда да не мърдам. Влюбена съм в този човек, изобщо нищо не усещах от тук насетне, за разлика от предишното секцио, като през цялото време ми говореше и ме успокояваше. Добре че чух Ели как изрева, за  да разбера че са я извадили. Показаха ми я набързо, че е момиченце и я отнесоха да я оправят. След малко ми я донесоха вече измита да си я целуна и казаха че е 3750 и 51 см, това стана в седем часа. Забелезах само големите и бузки, защото по това определено се различаваше от каките когато се родиха  Simple Smile Реално в три часа ми изтекога водите, контракциите почнаха в четири и нещо, в шест вече бях почти с пълно разкритие, а секциото приключи в седем  вечерта Simple Smile Бях доволна и щастлива  Simple Smile
     Преведоха ме в реанимация. След няколко часа когато започнах да си чувствам краката започнах да си ги местя. След шест часа вече се въртях в леглото си. Искаха на следващия ден късно следобед да ме раздвижват, но аз станах в седем сутринта, тосет 12 часа след раждането. Тъй като се чувствах добре настоях още този ден на обяд да ме преведат във Вип стая. Накрая вдигнаха ръце от мен и се съгласиха. Така че с малката бонбонка, по малко от 24 часа от раждането бяхме заедно, тя се роди в седем вечерта, а в 12 на обяд вече бяхме заедно във двойната вип стая  Grinning И от това съм много доволна, защото едно от основните неща заради които държах на нормално раждане беше за да не сме дълго разделени с нея.
      От тогава постоянно си я гушкам и и се радвам, а тя засега е едно много крокто бебенце което е много послушно  Simple Smile
      Няма как да не разкажа и малко за кърменето. Още в реанимацията на ръка започнах да изцеждам по няколко капки. От момента в който ни преместиха във Вип стаята, спрях да давам АМ което ми носеха, то беше по 20 мл и започнах да си я кърмя колкото по-често мога, например на всеки два часа и от двете гърди. Дори и аз се притеснявах, че стои гладна, но знаех че това е правилното  Simple Smile Само първата вечер се съгласих от 12 вечерта до 6 сутринта да остане в детската стая, защот още ми трябваше съвсем малко да се възстановя. На следващия ден вече по обяд усетих че почва да слиза преходното мляко, дотогава беше само коластрата и че малката започва сериозно да преглъща и хапва. Не закъсня и пълненето на памперсите, като до вечерта вече минахме през меконуима и стигнахме до почти нормално изглеждащото кърмаческо ако. Сутринта при детската консултация когато ги мерят, ми докладваха че малката на 1,5 дни е спаднала със 170 грама, което е нормално за бебе родено 3750 гр  Simple Smile. На следващия ден вече беше наддала 20 грама и спряха да ми носят и АМ, като казах че сме си само на кърма  Simple Smile Следващите дни наддаде още 50 и 20 грама и я изписаха само 80 грама по-лека отколкото се роди на петия ден  Simple Smile На третия ден минах през препълването на гърдите, което за два дни се нормализира, но при цеденето съвсем малко колкото да се отпуснат леко гърдите събирах по 400 мл някъде за денонощие, което каките с удоволствие изпиха от шишенце. Вече няма излишък така че това им беше  Simple Smile Описвам го това за всички мами на които им предстои секцио, при мен може би малко по-бързо се развиха нещата защото ми е второ ражадне и кърмене, но и предишния път беше много подобна ситуацията, само че тогава няколко пъти давах и добавка след като бяхме заедно с малките, но и кърмех много често и още на следващия ден ми беше слязла кърмата  Simple Smile
    Съжалявам за дългия пост, но нямам време да редактирам, защото малката гладничка се събуди  Simple Smile
   

# 251
  • София
  • Мнения: 231
Здравейте  мили  мами и дечица  Hug !

Не успявам да ви изчета  и  съм изпуснала доста ,че  много скитаме с  мъжа и  бебка  и  не си сядаме на  д - то  Mr. Green . Виждам  много пораснали  и прекрасни са станали всички бебчета  Heart Eyes ,да са ни живи и здрави милите  рожбички  Heart Eyes !
И Каролина  много расте - удвоила е  рожденото си  тегло вече  Heart Eyes .
 Вярно ли е ,че  това ,че не ми идва месечния цикъл се дължи на това ,че кърмя ? И  ,че ще ми дойде чак когато спра да кърмя ?
Ние още не сме открили  летния сезон  и късия ръкав ,че все ме е страх ,но тази седмица ако  е топло  ще  я  пробвам и аз  с  къс ръкав.
Засега толкова  от мен .
Прегръдки на  всички  Hug !  

# 252
  • София
  • Мнения: 12 273
Вярно ли е ,че  това ,че не ми идва месечния цикъл се дължи на това ,че кърмя ? И  ,че ще ми дойде чак когато спра да кърмя ?
   Да абсолютно вярно е  Simple Smile Не е задължително, но е напълно нормално докато кърмиш или поне известно време да нямаш цикъл  Simple Smile Аз лично бях от щастливките на които цикъла се възстанови едва 1,5 години след ражденето. Кърмих малките докъм две годишна възраст. Може и почти веднага да се възстанови обаче цикъла дори и да кърмиш, всичко е много индивидуално и зависи от организма на майката. Като цяло докато се кърми често и има малки паузи между кърменията цикъла не се възстановява. Това е защото хормона който се отделя по време на кърменето и който всъщност предотвратява възстановяването на цикъла е с малка продължителност на деиствие и при по-големи паузи, например ако бебчето започне да спи по продължително или след захранване и заместване на кърменията през деня е напълно нормално да се възстанови  Simple Smile Всичко е напълно нормално, това е естествения измислен от еволюцията начин да се отложи следващата бременност и раждане във времето, защото в момента вече имаш едно здраво човече, за което трябва да се грижиш и храниш  Simple Smile

# 253
  • София
  • Мнения: 243
Чета,чета и не остава време за писане. Rolling Eyes
Мамочка страхотен тоалет за погачата останаха ми очите Peace
Олчето и твоята принцеса ме върна към дните с моята малка красавица. Flutter
Болните дечица да оздравяват бързо Hug
Ние сме добре засега.Чакаме вече нашия тати да се прибере в четвъртък. Crazy
Погача ще имаме в петък и събота,че не мога да събера гостите на един път. Joy Joy Joy
Мамасита Бандита и Рони-оправяте деня ми винаго щом ви чета. hahaha
Аила красавиците са супер,исках и аз още едно момиченце Embarassed
Целувки от нас и пак ще пиша.  bouquet

# 254
  • not found
  • Мнения: 581
Мамчета , освен всичко друго сега имам още един проблем  ooooh!  ooooh!  ooooh!

Днес се опитахме да правим любов с приятеля ми за 2 път ( първия не се получи , много ме болеше ) , раждала съм със секцио и още когато ми поставяха катетара усетих някаква непоносима болка , но сестрата каза , че било нормално ... Което всъщност май в последно време се убеждавам , че може би не е така ... Няма да навлизам в много подробности , че да не ви занимавам с моите глупости , но имам следния въпрос мамите които са раждали със секцио , усещат ли парене или нещо подобно ... Аз така или иначе ще отида на лекар , но искам да знам и вашето мнение  Embarassed Embarassed Embarassed

Моя малък мъж и днес е с температура 37.3 не знам вече , от вчера сме на антибиотик ... Май накрая работата ще се реши в болницата , дано да не се стига до там  Praynig Praynig Praynig От 4 дни е непрестанно с температура , вече вземам да се плаша сериозно , милото почти не спи през деня  Cry Поне вечер си поспива , но тъпия антибиотик го даваме в 2 часа през нощта ...  ooooh! 

Общи условия

Активация на акаунт