Ето и АПРИЛската дружина,започна да изпълва месечина!

  • 16 317
  • 286
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 12 273
  Jylieta  дано малкия скоро се оправи и не се стига до болница  Praynig
  Предния път както и този раждах секцио. Определено не ми беше комфортно и също се отказах първите няколко пъти когато се опитахме да правим секс, нищо че не съм раждала нормално. Постепенно нещата се нормализираха, като остана само проблема с овлажняването и по-голямата сухота във влагалището, което е нормално обаче ако кърмиш, но затова има лесни решения  Simple Smile А при поставянето на катетеръ е нормално да те заболи, нищо не пречи обаче да се консултираш със специалист  Simple Smile

# 256
  • not found
  • Мнения: 581
Aila много благодаря за бързия отговор , найстина много се притесних , а аз пак казвам , че ще отида на преглед  Hug

# 257
  • Бургас
  • Мнения: 347
Добро утро Simple Smile
И аз като Enigma, чета, но не ми остава време да пиша.
Да благодаря за съветите за кошчето за кола   bouquet , ние също сложихме веднага едно одеялце където е най-извито, за да не се прегъва така мъничката ми.

Jylieta, много съжалявам че още не сте се оправили  Hug с Т на тази жега Sad дано го отпусне вече мъничето  Praynig И аз съм със секцио, но не усещам парене, задължително се консултирай с лекар.

Aila, най-хубавото е, че си родила както си искала  Hug ... Аз също се чудех за цикъла кога трябва да ми дойде, значи с кърменето да не го очаквам много скоро. Благодаря за информацията   bouquet

Вчера се осмелих да я съблека малката по късо ръкавче, за съжаление се оказа доста по-хладно и ветровито от уикенда, затова набързо я наметнахме с една тъничка камизолка  Heart Eyes
emanuela88, наистина изглеждаш много добре Simple Smile Аз също се надявам таза да се събере скоро, защото почти нищо от дрехите ми не ми става  Blush

Ние вече пропускаме храненето в 24ч., но  миличката ми след яденето в 2-3 до сутринта, само спи с мрънкане... хич не е спокойна  Rolling Eyes

Педката ни беше казала да и давам Лактулозата 7 дни, но днес (на 5тия) го спирам, защото вчера май само е акала Simple Smile Давам и само по един път на ден Инфакол, малко е неспокойна, но като че ли се нормализират нещата...

Без да съм го планирала, да ви се похваля, вчера я кърмих навън, на една страничка пейка в морската... тя се разплака за папо, на мен ми слезе кърмата... и решението беше взето бързо  Crazy Party Доволна съм Simple Smile

И тя като вашите бебоци вече има доста будни часове... направо ме изуми... стои си будничка и си кротува милата Simple Smile пу пу.. но май лошо я научих, че като я оставя да не ми е в ръцете се бунтува, а иначе си блее  Heart Eyes

И ние в неделя правихме погача Simple Smile Май това сме правили масово Simple Smile Малката както винаги прави добро впечатление... обикновено после това ми излиза през носа като си тръгнат гостите, но сега направо излязохме навън  Mr. Green А за плача след разходка... и на мен в началото ми го правеше този номер, само да се приберем и започва един рееееев, сега вече не Simple Smile

Исках още неща да ви кажа... а да Жабче, и на мен ми се лигави много детенце, понякога цялата ме олива  Mr. Green ... и я забелязах като си гледа от повивалника играчките над леглото, които се полюшват и тя клати глава заедно с тях  Crazy

Последно, че стана дълго пак: С въпросче към Aila дали не бъркам някъде... яденето ни протича така... Не ги редувам гърдите, защото едната ми е по-пълна от другата и аз започвам с по-празната, защото Лина се сърди на нея и ако е яла вече съвсем няма да я зачете  Mr. Green Та давам и от по-празната винаги. след това от другата, после и давам млякото от колекторите около 40 мл (всеки път е различно) и ако е още гладна (което обикновено е така... иска си детето) и давам и АМ, около 40мл пак... Понякога въобще не и давам АМ, но тогава имам повече събрана кърма... явно от гърдите кърмата въобще не и стига...
Та да се включа и аз с успокоението на притеснената маминка  Hug Важното е детенце да е добре и да е сито и спокойно, правим най-доброто за тях  Hug
Дано не се отбие скоро, за сега само малко се обърква от време на време между захапките на зърното и биберона...  Wink

Дано всички бебчовки с болежки да се оправят скоро  Hug Hug Hug

# 258
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Здравейте мами , аз първо искам да ви почерпя виртуално че днес стваме на 2 месеца :

ето малко   снимчици от нас :
http://www.prikachi.com/files/843108y.jpg

http://www.prikachi.com/files/843109o.jpg

http://www.prikachi.com/files/844006m.jpg

Аз преживях малък инциденидент  - получих анафилактичен шок, за мaлко да ме изтърват , бях няколко дни на системи в токсикологията , но слава богу всичко приключи благополучно.
Иначе Елица   расте и хубавее  Heart Eyes,вдругиден сме на консултация и ще ни мерят и теглят.. Но от една седмица насам , коликите ни връхлетяха със страшна сила и денем  нощем реве, ама ще търпим какво да се прави
Искам да пожелая много много бързо да се оправят болничките слънчица , горкичките душички  Hug Hug Hug



ПП. И аз така и не разбрах какво се случи, след като я накърмих другата гърда започна да ми се зчервява да ме сърби и да усещам нещо твърдо вътре , нещата се развиха мълниеносно едни обриви по цялото тяло, цялото лице ми се подду ,задушаване и стягане в гърдите , от там бърза помощ и така....казаха ми че ако съм закъсняла с 5 мин може да е било фатално....но както се казва - сега се благодаря че съм добре и дано никога повече не се повтаря че е голям ужас  #Puppy dog

Последна редакция: вт, 19 май 2009, 12:53 от zinaida

# 259
  • Варна
  • Мнения: 11 340
zinaida, честити ви два месеца!  bouquet Все така да расте и хубавее Еличка!
А ти какво си преживяла, ужас! От какво ти се получи?! Пази се!
Промени си поста, моля те, и пусни снимките като линкове, че са много по-големи от допустимото съгласно правилата на форума и някой модератор ще ни смъмри! Peace

Емануела, на снимките от изписването изглеждаш все едно си на абитуриентския си бал, а не няколко дни след раждането, направо невероятно! Hug

Дена
, много сте сладки!

И аз напоследък само чета, а не ми се пише, после пък като тръгна да пиша, не помня какво съм искала да кажа... Crazy

За днешната среща - аз ще дойда, но за кратко - както писах преди няколко дни, днес Мони ще я награждават за рисунката й, в 17 часа, ето защо ние с Пипо в 16.00-16.15 часа ще трябва да се приберем, за да хапне, преди да тръгнем към Общината.

Днес му изрязах за пръв път ноктите с ножичка, досега все чаках да се запърши нокътчето и да го откъсна, но снощи се одра много зверски до окото и се реших.

И Пипо вече будува по няколко часа - със сигурност между храненията в 9-10 часа и 12-13 часа. Гледка си наоколо, слагаме го в шезлонга, там много му харесва. Ето малко нови снимки:
http://i82.photobucket.com/albums/j265/chockolina/Phillip/RR0110.jpg
http://i82.photobucket.com/albums/j265/chockolina/Phillip/RR017.jpg
http://i82.photobucket.com/albums/j265/chockolina/Phillip/RR003.jpg

# 260
  • Мнения: 568
Благодаря ви за хубавите думи Hug
zinaida малката вече голяма Еличка наистина хувавее,а това което ти се е случило е много кофти и дано не се повтаря.
chockolina ах тези каки  Simple Smile какъв мерак имат .Нашата постоянно иска да го носи ,виси над него и го целува,а той много и се радва.Виждам ,че и Пипо я гледа  с интерес.Браво на Мони поздравия от мен,представям си колко е горда,навремето сложиха моя рисунка на една изложба и ми се искаше целия свят да знае Hug
emanuela88 наистина изглеждаш много добре.Оплакваш се от таза,а какво да кажа аз като навсякъде имам да свалям Simple Smile
И Ники има часове в които будува,но аз много му се радвам като спи,че преди да започнем с АМ милото нямаше изобщо по-дълъг и здрав сън.
Всички болни дечица да оздравяват бързо и други да не се разболяват Hug
Хубав ден Hug

# 261
  • Мнения: 581
Здравейте и от нас . Днес тука е  задухал един вятър и не сме се наканили да излезем. Но като се събуди бебчо, хапваме и ще излезе ем да се поразходим.
Разгледах снимкете които сте качили . Всички сте много хубави.
Вчера направихме 40 дена и ходихме на църква.
Забелязвям че навън на бебето му излизат непрекъснато пъпчици по лицето. Незнам с какво да го мажа? У дома кожата се успокоява, мажа с Веледа , но навън пак избиват Sad Сигурно не се е адаптирал малкия. А и с преварена вода му измивам лицето.
Снощи и аз се опитах да му отрежа ноктите с нокторизачката но не успях, и му ги отчупих със зъбки. Добре че са им меки ноктите и лесно се чупят.
Хайде, чао за сега

# 262
  • Мнения: 0
Здравейте, утре ще ходим на консултация да видим колко е надал бебчо за една седмица , молете се всичко да е наред , половината роднини ме успокояват че всичко е наред и няма проблем че е наддал само 400 гр, а другата половина ме тормозят че го държа гладен  ooooh! ще се побъркам, главата ми ще се пръсне, мисля че имам кърма  и според мен тези силиконови зърна са виновни ,но още не мога да ги махна заради едното зърно което липсва Crazy Много се разстройвам и незнам кое е правилно , относно дохранването  Confused  Добре ние излизаме на разходка когато мога ще пиша

# 263
  • Мнения: 75
Шоколина! какви снимки само! Каката цялата на тати! А Пипо как я разглежда само!  bowuu
Дена! Ники е голям сладур!  Heart Eyes Моята кака също иска да вземе бебе на ръце, ама аз засега не давам.
Зинаида! Пази се! Установиха ли каква е причина на този анафилактичен шок? Ние такъв ужас преживах ме с баща ми. Пи едно хапче от настинка, и така му се поду гърло и лицето, че едвам не се задуши. Много е страшно. А Еличка вече е голямо бебе стана!  Heart Eyes
Жулиета, вчера бях на консултация при гинеколог. Той ми откри някое възпаление във влагалище Sad Аз се пошегувах,че това било от неправене на секс  Laughing Обаче, това е от ослаблен имунитет в този кърмящ период. Каза,че по време на секс може да се усеща парене, тогава ще взимаме мерки. А ,по принцип, по-добре да не слагам лекарства докато кърмя. Така че, по-добре да се консултираш с лекар.  Peace

# 264
  • Мнения: 581
Ходихте ли на преглед при гинеколога след ражденето? Аз суе чудя  кога да отида . От 9 дена съм в м-ция и болки и всичко. Да чакам да ми спре и тогава ли да отида? Така в това състояние хим не ми е удобно, ако ме преглеждат.

# 265
  • Мнения: 444
зинаида, честита ви месечинка! Hug

Нагледах се на поредната порция прекрасни снимчици. Мами, имаме си най-хубавите бебета. Party

chockolina, ние сме със същата ваничка и хавлиена приставка.  Wink

Аз досега сигурно 3-4 пъти съм рязала ноктетата, иначе се прави на Винету в лицето.

Имамама, лекарката, която ме изражда каза след 3 мес. да ходя на преглед. С баткото отидох доста по - късно, но пък ми гориха малка раничка.

Снощи от 20ч до 22:30ч будува и в 23ч. едва си изцока млекцето, толкова беше уморен. Обаче нашия батко е хремав и нощес се събудих от ужасно шмъркане, горкият не можеше да диша. Но отказа капки да му сложа, започна да плаче, нарочно да говори силно и събуди бебо към 3:45ч, а сигурно щеше да откара до 4:30 - 5ч. Тази вечер пак ще го пробвам с вечерно  будуване пък ще видим. Забелязвам го, че ако е спинкал добре между две хранения, на следващите само придремва по малко накрая. Утре и на нас дядо поп ще ни чете молитва. Казаха ми нищо да не нося, само свещи ще купя и ще оставя дарение за църквата.

lina10 Praynig fingerscrossed


# 266
  • not found
  • Мнения: 581
С тази болест на детето непрекъснато се караме с приятеля ми , първо за антибиотика , на листовката на който пишеше , че се разрежда с вода , но отдолу подчертано " Прилагане при кърмачета : Предписаното количество се дава на кърмачетата без да се разрежда, като след приемането им се дава мляко или чай . " Така това аз го разбирам , че по принцип трябва да се разреди , но  на кърмачетата трябва да се даде на прах и си помислих , че не случайно го продават неразреден  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Когато започнах да давам антибиотика от пръста си майка му влезе и само дето жената не припадна , каза , че не се дава така , но аз не я послушах и продължих от пръста си , после й показах черно на бяло какво пише , погледа й беше точно такъв  Shocked , звънях на лекарката , която всъщност не си вдига телефона , беше неделя , звънях в тях - нямаше я ... После се скарахме каква лекарка съм била избрала на детето след като няма да си вдига телефона ... Бясна съм  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Вчера като говорихме с нея тя каза , че на прах не се давало лекарството , трябвало да се разреди , ами хубаво , но защо пише така на листовката и защо не продават антибиотика готов направен  Thinking Така после пък моите простотии , вчера му го дадох в 14.00 часа , на 12 часа се дава , но вечерта се събудих в 2.30 часа  Embarassed , а днес как стана не знам чакам да стане 14.30 и през това време гладих , прах ... то станало 15.30 часа и закъснях с час ... Капнала съм малкия почти не спи през деня от както е болен или яде непрекъснато или плаче  Tired Или ако заспи то е за 15-20 мин.
Температурата му е 37.3 градуса , давам му Панадол през 4 часа , утре сме на преглед при лекарката му ... Тя каза , че още било рано да действа антибиотика , но мен ме притеснява друго от 5 дни непрекъснато има и не му спада под 36.9  най-малко толкова беше за този период ...

Хайде да не ви занимавам повече , че много досадна ставам ... 

# 267
  • Мнения: 0
Исках да изрежа ноктите на Йоан , а съм купила някакъв смотан несесер на Campol  Rolling Eyes- ножичка пила и нокторезачка за бебета които не могат да режат Shocked, то разбирам по безопасно е .................... но чак пък толкова и да не режат ,живеем в Сл.бряг и тука няма почти нищо ooooh! ще чакам бабите да купят и да ги одрежем, до тогава ще гледам как се дере  Confused

# 268
  • Мнения: 7 128
Jylieta, без да прегледат Тони ли му предписаха антибиотик?   Rolling Eyes На толкова дребен човек някак ме плаши ако е така. Всъщност температурата къде я мерите? Ако е в дупето, нали знаеш, че се вадят 5 десети от показанието?  Peace
lina10, и аз ползвах първия път такъв пишмян ноктогризач, но после се сетих, че си имам една неизползвана ножица и я спиртосах хубаво. С нея режа нокти. Не че фръцлата се драска. Пипа си лицето само с опаката с горната страна на ръчуците.
За преглед при гинеколога - 5-6 седмици след като ми свали конците ми каза да се явя на преглед. Дотогава никакъв спорт и спорт по двойки Laughing. И нищо по-тежко от гюлето Мария да не вдигам.

Готово, прочете ни попчето чистата литургия и сега без угризения ще миткосваме улиците.
Обаче се усетих какъв келепир съм изтървала. До 40-тия ден съм била лехуса   Simple Smile и трябвало да не ставам от леглото, а само отмък-домък. Само бебето за хранене да ми се давало. Проста съм. ПроЗта ooooh!. Що ми го каза милото преди 2 дни?
Диването се научи да спи с цица в устата. И на чуждото легло и е по-драго да дремуца. Не ще да си спи в нейното легло. Щом я оставя там, ококорва очи и започва диалози с мечетата от обиколниците. Вчера реших да проверя дали наистина с тях си хортува и й приблъсках мечетата насам-натам. Така притихна ...  Simple Smile И играчката върху леглото много обича да си гледа, но когато е на посиралника. Оттам вижда много по-добре.
Вчера реших да я пробвам как седи по корем за мъничко. Таратанци остана. Попъшка няколко секунди и си се търкулна на гръб. Вече не смея да я оставям без надзор на тясно място.
И краката си качва на повивалника от леглото си (то вярно, че малко й го подкъсихме заради стандартната ни къща, но чак пък толкова).

Сега два бързи въпроса
Как се справяте с гимнастиката? Шилото въобще не дава да й се прави. Така натяга мускулите ... Без бой се не дава.
Акането -писахте повечето, че сте разредили смяната на натропани памперси значително. Да, но аз си имам стрелящ вандал. Взех да се замислям доколко нормално е това да стреля (все по-неточно) при всяко събуване редичко. То и докторката й ще питам в други ден, когато ходя да си оправям болничния, но са справка се допитвам и до вас.

# 269
  • Мнения: 2 090
Здравейте маминки Grinning,завъртам  се набързичко тук да похваля мойта мома,вчера бяхме на консултация и за един месец е порастнала 5 см,и 1.200 кг. Party.Т.е. вече е 57см,4.300 кг.
Доволна съм  Flutter.
Вчера правихме погача,много подаръци получихме(вкл. и баткото),а беба нали беше обградена отвсякъде с внимание вечерта спа като къпана(въпреки моите съмнения че може да се превъзбуди и да стане раздразнителна)
И понеже вече е открит сезона на гостите,тази вечер пак ще се събираме,с приятели обаче.Имам съмнения че ще стане голяма лудница(3 семейства ще идват,с по 1 дете всяко +нашите две,в двустайния ни апартамент Crazy),ама да видим
Като имам повечко време ще кача снимки  Wink.

Много хубави снимчици сте качили всички Heart Eyes.Наистина нашите бебчета са най-хубавите!

Зинаида,честити ви два месеца   bouquet  ,а за инцидента който си преживяла-Пази Боже fingerscrossed,добре че всичко е о.к Hug.

На болничките по-бързо оздравяване Praynig,Julieta много неприятно,дано вече бебчо смъкне температурата и се оправи и успокои милото Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed

Изчезвам да се приготвям за довечера ,доскоро и много целувки на бебчовците и беболинките

Общи условия

Активация на акаунт