Ето и АПРИЛската дружина,започна да изпълва месечина!

  • 16 314
  • 286
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 75
Десси, добре сте наддавате! И честито първия официален праздник! Heart Eyes

Рони! и нашата в началото не искала нито гимностика, нито масаж, само рев за цица. А сега вече взе да й хареса. Особенно масажа  Sunglasses За акането се нормализираха нещата. 1-2 памперса на ден само напикани.

Жулиета, антибиотик се да ва на 12 часа, но ако +- 1 час не е страшно. Обаче, при нас действа за сваляне на температура веднага! Странно, че при вас толкова дълго се държи. Това, според мен, не добре. Колко дни даваш антибиотик?

Лина, използвам ножичка на Чико с заоблени краища. Ама пак всеки път ми треперят ръцете и едвам се справям. Много е мънички тези пръстчета  Simple Smile

Нани,
не ли задължителен гинекологичен преглед след 40 дни след раждането? Трябва да се види как се прибра матката и т.н. три месеца ми се виждат доста много. newsm78

# 271
  • София
  • Мнения: 5 079
И на нас днес "дядо" беше сигурно по - млад от нас с миУото поп ни чете молитва. Горкото човек и горките му уши.  Mr. Green Нашата мома така огласи църквето, че нито разбра някой от Молитва, нито нищо.  Embarassed Имаме един пет-минутен клип как се дере, а аз люлям, друсам и шшшшш-ткам. Crazy
А брат и пак не сметна за нужно да уважи събитието, диването му с диване. Правеше дежурни обиколки с дядо/баба по люлки и коли и се тръшкаше за последните, та и него го чувах как "пее" в далечината...  ooooh! ooooh! ooooh!
Ето ни цялата менажерия в най - голямата ни прелест и хубост:
http://media.snimka.bg/3060/012375554-big.jpg
http://media.snimka.bg/3060/012375554-big.jpg

Решихме да правим Погачата по - късно, вероятно на 31-ви и да е в клуб. Вкъщи нито имаме място, нито има кой да се разправя със слугинската част. Whistling
Елина днес очи не е затворила цял ден. Ето така  . И тя ако може да се срастне с мамината цица, грешка няма да има. Баща и се заканва, че ще и върже една крава на балкона и ще я залепи отдолу... Blush Лакомия страшна.  Laughing
Масажите не обича хич и нарочно Овнотията си сковава краците, но иначе добре "спортува" - т.е. клюкарува.

Страхотни снимки видях, страхотни. Пупуу мога да кажа само.
Мамочка, имаш невероятни щерки, красота!!! Heart Eyes
Пипо ми е слабост голяма този бузан бонбонест. Heart Eyes
Еличка една нежна, миличка, сладурка! Crazy

рони, и Мамасита има невероятен стил на писане, но и ти не и отстъпваш. Всеки път се хиля като зелка на писанията ти. Heart Eyes

Julieta, хайде да оздравявате вече де...  Praynig Аз бих сменила лекаря, демек мнението, ако трябва си плати и отиди на частен док, да му обърнат хууубаво внимание на дечко. Peace

*dessi*, пуупу, все така да расте и пълни бузета мамината гъбка сладка.

 lina10, чакаме те да кажеш каква е присъдата на родата. Grinning

П.С. А варненска срещичка имало ли е? Нещо такова, като снимки...? Blush

# 272
  • not found
  • Мнения: 581
рони лекарката го прегледа и му изписа Панадол и ако до 2 дни не започне да спада температурата тогава антибиотик , то хубаво обаче ние нали 1 ден не му давахме правилно антибиотик и бавим още повече  ooooh! ooooh! ooooh! А температурата му я мерим под мишничката ...  Rolling Eyes

Мамочка даваме антибиотика правилно от вчера сутринта т.е. 3 пъти до сега  Sad

# 273
  • Мнения: 343
Здравейте и от нас. Все не ми остава време да пиша. Използваме хубавото време и цял ден сме по разходки.
С какво мажете личицето и тялото. Нашите бузки са доста грубички от пъпчиците. Третирате ли ги по някакъв начин.
Много са ви хубави бебчетата, Пу-Пу.

На нас също ни четоха молитва за въвеждане в Църквата на 40-я ден. Ако сте се вслушали в същността на молитвата, в нея се споменава, че майката трябва след това да вземе причастие. Това означава, че поне 3 дена трябва да се пости.

А ходихте ли на ехограф и ортопед?

# 274
  • Мнения: 12
atlantica И ние сме с тези гадни пъпчици ,но не ни минават от много време .По принцип ги мажа с нахтхерцен балсам и минават ,но стане ли жега и пак се появяват. И аз се чудех дали не трябва сега да се ходи на ортопед .Питах лекарката ,тя каза към 4 -тия месец тогава
Искам да ви питам майките с по- големи проблеми по лицето с какво мажете .Вчера беше в колата ,но нямаме климатик и като се свари от жега това дете ,цялото боди беше мокро,цялото му лице е червено и в пъпки ситни и като го пипна реве от болка ,чудя се дали да го намажа с кортикостироидно кремче ,вие ползвали ли сте нещо и какво ще кажете за ефекта .

# 275
  • Мнения: 12
универтан винаги ни помага за пъпчици от претпляне, минават още на следващия ден  Peace

# 276
  • Бургас
  • Мнения: 347
Да си кажа и аз за нашите пъпчици... първо и бяха излези по бузките и педката каза че са защото я целувам много... е да, ама аз спрях, но пъпчиците не изчезнаха Sad
Цялото и личице е опсипано в много ситни пъпчици, има и по главичката (косата), по ушичките, шията и деколтето Sad ... Каза ми да я мажа  (по тел.) с Елуком, сигурно било алергия някаква, пък аз уж много се пазя да не ям какво ли не  Rolling Eyes . В аптеката ме предупредиха, че това лекарство е много силно и се маже само на малки пространства, също, че има странични ефекти и... препоръчаха ми да не го вземам... Sad
А тя е толкова жална, много е неспокойна, буди се с плач, не са колики, защото не се превива и се чудя какво и е Sad
zinaida, Честити ви два месеца! Дано не се повтаря това което ти се е случило  Praynig Hug
JylietaHug

# 277
  • София
  • Мнения: 243
Привет и от нас!
Бяхме на ортопед в Горна Баня и много се радвам,защото нищо ни няма. Grinning
бен78 и аз ползвах елоком за каката,тя имаше пъпчици и много ми помогна.Не видях да има странични ефекти само че много внимавай с количеството.По много малко и много тънко пластче ще мажеш.
Олче,Зинаида много сте сладки
Нашта погача е в четвъртък едната и втората в събота.Който има много познати и гости на два пъти прави. Joy Joy Joy
Жулиета да се оправяте бързо.
лека вечер от нас.  bouquet

# 278
  • Мнения: 8
Здравейте мили мами!
Не се включвам често ,че все сме по улиците,но съм редовна в четенето!
НИе сме добре в общи линии.Борис расте и пълни пампите. Разхподките му се отразяват много добре и никога не е плакал до сега.Е, има една малка подробност ,че спре ли да друса количката се ококорва и леко се разкиселявя,но пък и мама много не спира.Така хем бебе щастливо ,хем мама прави лек фитнес.А  и аз си нямам квартална компания и все сама обикалям . И кучетата вече не ме лаят,че са свиканали да ме гледат като тях да обикалям по цял ден  Laughing Laughing Laughing.В този ред на мисли идеята на emanuela88
за срещичка много ме радва- както винаги аз съм ЗА!
Банята също много я обичаме - такова щастие настава ,че думи нямам.Коликите  май ги отминахме ,пу-пу да не чуе Дявола ,но скоро не съм го виждала да свива крачета и да ръмжи.
От доста време ,както вече съм се хвалила ,спим по цял нощ,но пък през деня бодърстваме и мама се научи на прави много неща с 1 ръка  Mr. Green.
Жабче ,минаха ли ви очните секретчета ?И ние се прибрахме със стафилококов подарък от ТК ,и секретите не спират.Вече се притеснявам.Капя Офтамоло-Септонекс по 5 пъти на ден ,ама ефект никакъв.Сега в петък сме на консултация и ще се види какво се случва.
На 2 пъти го чувах и да се закашля и понеже стафилококите са от гърлото малко се притесних.Дано вс е ок.
За обличането - аз май съм майка -садист.Ще го прегрея това дете .Явно го обиличам доста ,нопък няма пъпки от прегряване.Снощи     за 1ви път спинка само по боди.Днес и навън ще го поразголя малко.

Относно главичките- нашия я клатушка на напред -назад и на страни.Забелязвам ,че като го сложа по гръб и предпочита да си държи главичката на дясно.Това трябва  ли да ме притенснява.Вашите бебета и на 2те страни лия държат?
Иначе обича гиманстика и започва да  му позаяква вратлето.
И аз вече правя гимнастика у дома .Мама ми подари един фитнес уред и  успявам да си открадна по 30 мин за себе си.
В този ред на мисли - emanuelka изглждаш повече от фантастично и си супер сладка.С бебо сте много готини .Просто си мама герой - толкова фина ,а такъв голям мъж роди.Браво!
Мами ,много са сладки всички бебета .Ще взема и аз да кача малко снимки.
Поем
,това е сравнително нормална реакция и емоция към татакото.Наистина потърси помощ или просто поговорете.За да решиш да създаваш дете с него ,значи го обичаш и го цениш като човек.Знаеш ,че един от най-големите избори ,които прави една жена е да избере баща на детето си .Подсъзнателно товае един дълъг и много прължителен процес.Не си позволявай да оставиш нещата така .Всичко може да се поправи и да сте щастливи заедно.Между другото ,то няма ниощо за поправяне ,просто товае едни период ,който трябва да преоодолеете ,но колкото по-рано му се обърне внимание толкова по-лесно ще се справите.Забележи ,че изпозвам мн.число, т.е трябва да се двамата един до друг в това спавяне.Успех  Hug Hug Hug
За погачата]-точно когато се падаше да я направя ,напи много близки приятели се жениха и всички бяха на сватба ,в това число и нашия татко,ние с Бобо не ходихме.Нямаше кой да поканя тончно тогава и я отложих.Още не съм я направила и се чудя бива ли да се прави ,след като е минало толкова време.Иначе на църква си го водих детето.

Ох и един последден въпрос .Вие слагхате ли си лак за нокти на ръцете.Винаги мниого съм обичала д съм с лак.През последните месеци на бремеността не слагах и сега като се роди бебето не смеех.Страх ме е да не се излющи парченце и бебе да гоглътне .Не знам защо ,но ме е страх.Обаче ,вчера реших да си сложа лак.Вие слагате ли?

мммм попрекалих с писането.
ЦЕЛУВКИ НА ВСИЧКИ И МНОООООООГ УСМИХНАХТ ДЕН  Hug

# 279
  • Бургас
  • Мнения: 347
Добро утро Simple Smile
EnigmaHug
На нас педката ни каза 2месец на ортопед.
magdalena, аз слагам лак. Simple Smile

# 280
  • Мнения: 182
ben78   на Емо пъпките бяха по същия начин,по главата ,цялото лице,вратлето,но си завяхнаха,може още да се чисти девойкатаОсвен това тя лекарката по телефона не може да каже с точност дали е алергия или не.
magdalena.savova аз също бях постоянно с лак на ноктите и сега искам да сложа ама не ми остава време,така че ако ти имаш повечко слагай спокойно.
Олче хубава семейна снимка,ние още нямаме,а и ти изглеждаш добре,аз като се гледам какво слонче съм и ме хваща срам  Embarassed

# 281
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 260
Ей забравихме се  Hug Домъчня ми за вас ма едвам смогвам а и ви бях позагубила нещо  newsm78 Много теми съм пропуснала и едвали ще наваксам затова почвам наново ! Ще пиша по късно пак . Ето я и мойта гордост !
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=367647&pid=12245578
Слънчев ден за всички  love001

# 282
  • Варна
  • Мнения: 618
Здравейте майчета.
Вчера се състоя срещата на варненки. Много съм доволна,че се запознахме и прекарах много хубаво на разходката. Всички бебоци бяха прекрасни и много послушни  Wink
И на Маги и излязоха доста пъпчици по бузките. Първо пробвах с кремче на Себа мед, не помогна, след това мацнах малко Здраве. Някъде бях чела и че мазане с кърма помага и реших да пробвам Embarassed Наистина помогна, няколко пъти леко и намазах бузките с кърма и те завехнаха много по-бързо от колкото с кремовете.
Мадлена, аз също слагам лак, стига да ми остане време за това Laughing
Лек ден на всички и приятни разходки!

# 283
  • Мнения: 521
Здравейте и от мен Simple Smile
Тия дни само ви чета понеже майка си дойде от Гърция и не можем да се наприказваме  Blush
И ние имаме пъпчици но не мога да разбера от топлото ли са или още се чисти.За преглед при гинеколога на мен ми каза около 40я ден.И ние си имаме малко проблемче май.Ципичката която свързва горната устна с венеца май е много дълга и като идем на педиатър ще видим дали ще го цепнат.
Всички снимки са много хубави  Hug
айде до после че ще излизаме  Hug

# 284
  • Мнения: 7 128
ох, вчера шефът ме извика и пропуснах Зинайда.
Добре че всичко е приключило щастливо. Голям ужас е било.  Confused

ще пиша пак, но сега един канибал ме глозга.

Общи условия

Активация на акаунт