ДЕКЕМВРИ е далече, пролет пукна вече

  • 12 020
  • 295
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 399
запис  Peace
Приятен ден на всички! Grinning

# 46
  • София
  • Мнения: 308
Здравейте мами!

Днес пак голяма жега настана. От сега ни е топло пък лятото какво ще правим не знам. ooooh!

Тъкмо приспах малчо. Днес извадихме преносимото легло, че човека не иска да спи пред деня в неговото иначе вечер си заспива и то сам Crazy Можеш ли да го разбереш, защо през деня не иска newsm78

Абел, ние със "Зайченцето бяло се приспиваме и мъжа ми вика да я сменим с някоя друга песничка, че като порасне ще иска да спи като я чуе в детската градина Laughing Иначе за текста и фалшивото пеене - добре, че малчо не разбира какво му пеем, че ще ни се смее Laughing

Да питам нещо за захранването - има ли значение с какво ще захраниш и как, в зависимост от това дали бебо е на кърма или на АМ? Че гледам тук във форума има подфоруми "Кърмене и захранване" и "Хранене с АМ и захранване", а там не пише нищо за захранване в библиотеката или поне аз не намирам newsm78

Още нещо щях да пиша ама забравих  newsm78 После ще пиша пак.

# 47
  • Мнения: 30
Юпиииииииииии!!!!

За малко някой да каже че съм несериозницата на темата и пак съм забегнала, нали? Усетих аз и за това викам чакай да драсна че вижте кое време станало вече а аз скитнята съм между 4 стени... направо не е за вярване...

Ние Събота и Неделя бяхме на едни бунгала на язовира на Батак. От бачкалницата на мъжкия се бяха събрали на агне уж за Гошовден и ние юруш с малката. Голям купон, арабия. Мини звяра си я изчипкахме на чешмата /дори лампа нямаше в кенефа, на тъмно и тва е/ и я хвърлихме на едното легло да спи. Та много държах да се похваля- моето бебе спа на легло за големи хора! Ние яко купон до 5 сутринта. Ония с пишката се изпонапи, по едно време вече яко в джаза с танци и като реши че трябва да се прави на латино танцьор, тежко ми и горко. То не бяха подмятания, премятания и хвърляния въвъ въздуха. Мен изхвърляше и мяткаше, ако не успях да се поясня... хубу че не си чупих празната чотора! Малката я проверявах горе долу през половин час а нашта пръдла спа като пън. И Гледам за второ бебе си говорите та продължението на купона- вечерта- сутринта в 5 с мъжкия лягаме след купона и той вика "Чакай да ти удара една пишка" и аз викам "Еми пиянка, щом се налага кво да та праа. Само внимавай да не пропища пак че ми закъснява че пак си здраво в джаза" и той ми вика "Ааааааа няма начин. Едно бебе стига" та пиян човек всичко си казва и за това май ние за сега поне няма да се хвърляме за номер 2.

Я аз да забия един въпрос. Малко е тъп ама... тая хава с кенгуруто, от кога можем да се слагаме напред? Аз още я мъкна с лице към мен. Горкото ми буболече, трябв да ми диша дрехите и да ми гледа циците...баси живота!

И още нещо. До кога се гладят тези дрехи? Че тва гладене ми бърка в мозъка.

О и още нещо! Малката не пие вода...гадно а? Проблемче нали? Или?

Сега е време за фръцкане! Моята пръдла, най- вероятно съвсем неумишлено, също казва мама. Има и 1-2 неща които ме кефат. Например като и кажеш къде е мама и се обръща към мен, сочи ме с поглед /и дори друг да я държи и аз да не съм и пред погледа но тя усеща къде съм/. Освен това и пея една измишльотина за крачето и като викам тък тък и тя си тактува с крачето. Спирам да пея- спира да тактува. Пак пея тък тък пак тактува! Цирк! Освен това като и каже майка ми "Я обичай мама" и тя протяга ръчичка и ме пипа по лицето, се все едно ме гали. И като си подадеш показалеца и и кажеш Боц и тя си дава показалеца и боцка! Тва са ни номерцата за сега. Не е много ама е купон голям!

Melissas's Mom добре дошла!

6u6inka аз давам половин бурканче от най- малките на HiPP на обедното хранене, и после докърмвам /ако има такава дума/ ама тя лапа не повече от 5 минутки...

San4es малкия паразит отказва вода. Аз и давам на сила по една глътка чай след хранене за изплакване на устата и използвам бебешка вода. Водата се казва Бебе /продукт на Бебелан и Thorn Spring/

verita76 Аз започнах с плодове вместо със зеленчуци. Така ще карам месец и половина /почти съм на финала/ и ще дам зеленчук!

Хайде гот ден и да излизам вече че още малко ще взема да цвръцна!

# 48
  • Мнения: 399
 Joy Joy Joy

Зиги,с лице напред в кенгуруто след 4-я месец!  Wink Гладиш до когато си искаш...някои изобщо не гладят! Mr. Green Не аз,де...аз обичам да гладя! Flutter За пиенето на вода...и моя пич не иска...давам му чай на Хип,но пие само ако е гладен  Laughing ! За справка-моята щерка пропи чиста водица след 1г и 4мес! Wink

# 49
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Аз не гладя, имам си сушилня и ги вадя топлички и изгладени.
Захранвам мъника от 2 седмици, започнах със зеленчукови пюрета, все още не съм заместила цяло хранене.Но схемата ми е каша на обед и плодово следобед или зеленчук на обед и каша следобед... все още ме е шубе да давам две пюрета на ден.Нещата със захранването все още са ми Х, започнах на сама глава докато бях в БГ за месец, след малко отивам на консултация тук и ще видим дали ще ми се карат или какви съвети ще ми дадат.
Водата малката я плюе... да се надяваме да пропие през лятото, иначе и давам специална бебешка.

# 50
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Ако на нокоя от вас и е интересно мога да напиша схемата за захранване, която ми препоръчаха на консултацията

# 51
  • Мнения: 277
пиши, пиши Wink
Аз още го умувам

# 52
  • Мнения: 46
Melissa's Mom, ще се радвам да споделиш вашата схема на захранване. Колкото до пиенето на вода, Рая също не пиеше и грам. Но от няколко дни разбрахме, че тя просто не иска от шишето, а пие вода от чаша newsm78

# 53
  • София
  • Мнения: 179
Привет мамчета.

Добре дошла Melissa's Mom    bouquet
Ние днес бяхме на консултация и ни сложиха последния Пентаксим. Калоян поплака малко, ама като го гушнах бързо се успокои. Вече сме 6 800 гр. и 65 см. Питах педи за захранването и ми каза да започна в края на 5-я месец с меки зеленчуци и плодове, а именно картоф, тиква и банан. Каза ми също да давам и оризова каша, а за сокчетата нищо не спомена. Така, че ще почакам още месец и аз ще започна захранването като междувременно ще прочета нещо повече по въпроса.  Wink

Мамчета имам един въпрос. Моят Калоян потреперва с цяло тяло. Преди се случваше по веднъж на ден, а сега по често. Мислех си, че може би му е студено през зимата, но сега вече времето е топло. Педи ми каза да го наблюдавам и ако след месец пак е така ще видим какво ще правим. Та въпроса ми е вашите бебчета потреперват ли, защото аз вече започвам да се притеснявам да не би да е нещо сериозно, че педи не ми каза за какво се съмнява.  Sad
А вода и моят мъник не иска да пие. Едвам успявам да му дам по 20-30 мл за 24 часа и се надявам в жегите да започне повече да пие.

Ами това е от мен. Лека вечер.  Hug

# 54
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Първо ще споделя как въведох пюретата и кашата, но искам да отбележа, че това е МОЯ начин, не казвам че това е начина Simple Smile
Въведох първо зеленчуците /морков/ давах по няколко лъжички продължение на 2 дни и на 3 почивахме и така със всички зеленчуци и плодове. Искам да отбележа, че също става въпрос за еднозеленчуковите и едноплодовите според мен двузеленчуковите и двуплодовите са за след 6-ти месец /пак мое мнение/.
Кашата в началото я давах по течна и постепенно увеличих гъстотата и..Всичко давам със силоконова лъжица.

А това е менюто което ми препоръча педиатърката:
Първо се въвеждали жълтите зеленчуци, а след това зелените.От плодовете: круша, праскова и банан
От 4 до 6 месеца:

Закуска- Каша и плодово пюре
Обед-зеленчуково и плодово пюре
Вечеря:Каша и зеленчуково пюре

Всяко хапване и между хапванията / ние се храним на 3 часа/ АМ или кърма в чашка....

сега.. на мен като цяло ми се струва прекалено много твърда храна на ден, незнам какво мислите вие по въпроса, но.. а и това за чашката.. не ми се иска напълно да премахна и бутилките.. струва ми се странно  newsm78

Малката до 3-ти месец потреперваше с краче или ръчичка, но знаех, че е нормално и трябва да изчезне до 3-ти месец..
Иначе на консултацията всичко мина добре, вече е 7 кг 100гр на височина е 57см.Биха и 4 ваксини /diphtheria; tetanus; pertussus; DtaP/

# 55
  • Мнения: 67
Здравейте!
От последната консултация резултата е: 7кг. 64 см. , което ме задоволява напълно, въпреки че ми се вижда малко пухкавка, надявам се да изтънеем с времето.
Да се оплача хич не ми върви със захранването: пробвах картоф с морков,картов с тиква, плюе и не ще, от морков с тиква хапна една-две лъжички и плюе ли плюе.Днес пробвах и каша пак не ще и не знам до кога ще е така newsm78 С баткото нямах никакви проблеми много бързо стигнахме до почти цяло бурканче, ама това стрелче ще ми разкаже играта.При вас от началото ли си започнаха да папкат с удоволствие?
И за капак баткото ни се разболя от варицела, хем се радвам, че вече я минахме и няма да я мисля,хем ме е страх  Теди да не я изкара тежко ако се разболее #Crazy #Crazy #Crazy
Аз също не гладя, имам сушилня пък и хич не обичам, само ако е супер наложително  Embarassed
Ние също вече сме с къс ръкав, ама и боси, защото непрекъснато се събува нашето мишленце, та се каляваме от сега.
Ами това е от нас, целувки за всички   love001  love001  love001
Приятни разходки и спокойни бебчета  newsm30 newsm51

# 56
  • Мнения: 39
Добро утро,от 3,30 съм на крак ще полудея smile3511 Ралица иска да яде и по това време,но аз не давам така ме посъветва педи,че сме почти 9кг а сме изцяло на кърма все още не знам кои ще наделе е накрая това се повтаря вече 3 вечер,а през деня спи 3 пъти по 30 мин,какво дете само с толкова сън се задоволява а аз както обичам да си поспивам newsm12. За вода си пие с охота още от новородена а сега около 80мл изпива на ден. За захранването започвам от понеделник с пюре от моркови даже съм накупила от почти всички зеленчуци и няколко плодови пюрета (то от мерак съм ги взела и си ги складирам в килера),даже мъжа ми се шегува че със зимнината сме готови вече newsm62. За обличането аз и слагам боди потник блузка чорапи и дънки,но май и с късия ръкав че почвам че то наистина голяма жега!
 Е хайде лек ден на всички поплаках се и аз!!

# 57
  • София
  • Мнения: 179
Добро утро мамчета.

Днес реших аз да ви почерпя по едно кафенце сутринта.  Hug


Моят бонбон спи от половин час, но всеки момент го чакам да се събуди. И той не спи много през деня, само ако сме на разходка в парка спи по 2-3 часа и вечер продължава да се буди, макар че не го храня откакто е навършил 1 месец. Надявам се да започне да спи повече през нощта нали вече пораства.  Wink

Лек ден на всички и приятни разходки днес.  Hug

# 58
  • София
  • Мнения: 318
Мира, какви изкушения само ........
Аз кафенце не съм пила откакто забременях. Само чакам да спра кърменето и ще се отдам на напълно нездравословен начин на живот  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Melissa's Mom, това с чашата много странно наистина  Thinking Иначе и аз започнах захранването със зеленчук. Въведох моркова, но малката на третия ден се запече и опитите за захранване приключиха до тук. Днес сме на консултация и ще видим педи какво ще ни посъветва.

Вода и нашата капризна госпожица не иска да пие. Само си играе с бибата на шишето и му се хили. Лошото е, че в тези жеги се налага да се кърмим по-често  Confused

Хубав ден! Ведри и усмихнати бебчета  Wink Ние отиваме на масаж и гимнастика  jump



# 59
  • Мнения: 14
Добро утро и от мен!!

Моета мишчица нещо се успа, а трябва да я приготвям за излизане, хич не ми спазва режимите тая Кума Лиска Laughing

За захранването да споделя, до сега не сме имали проблеми със зеленчуците, плодовете и кашите. Да речем ден да не ака, ама после свиква и се оправят нещата, откато обаче давам вечер АМ, спи си детето нощем, не иска да яде, ама и трудно ака #Crazy  Ние до сега такъв проблем не сме имали, и хич не ми се нрави. Ако продължим така, ще минем на кисело млекце, от него такъв проблем нямаме.

Иначе с обличането, не мога да уцеля, като я съблека ми се струва, че подухва и се притеснявам, като я облека и заспи, после й е потно гръбчето...   Днес ще щъкна по магазините да си снабдим, летни завивчици, че нещо не са ни подходящи наличните и някоя памучна пижамка за из вкъщи да си ни е рахат. Тези модните дрешлета много неудобни идват, в жегата  си трябва да ти е свободно и мекичко..

За сега леки и спокоен ден на всички!!


Общи условия

Активация на акаунт