ДЕКЕМВРИ е далече, пролет пукна вече

  • 12 027
  • 295
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 277
bebenceto и ние сме толкова кила, но педи нищо не ми е казала. Дори напротив, каза че сме екстра. Аз мисля че кърмаче не трябва да се ограничава с хапването. То детето си знае.

# 61
  • Мнения: 2 149
Дидо заспа и аз сядам да се отчета.
Днес трябва да е на консултация, но гледам кръщелницата и не знам как ще стане тая работа, а педиатърката е чак др вторник на линия отново, пък тогава Тони може да ми е лепнал пореден вирус от яслата и се чудя, дали да не направя някаква хватка днес да заведа бебето надвечер.
Завиждам ви за сушилните  Tired аз нито имам място, нито имам таква, но пък щеше да ми дойде дюшеш да имаме:) Не че съм се утрепала да гладя, но със сушенето зимата се закопавам направо ooooh! Добре, че вече е топло и всичко се простира на двора.

Беше се запекал от банановата каша най-вероятно  и вчера като му дадохме круша следобед  вечерта напълни 2 памперса. Grinning Ама не иска пюре картоф+пъщернак, пищя като на заколение, затова получи кърма на обед, крушата също не я иска с АМ смесена, но гола круша му дойде добре. Вечерта получи бананова каша и кърмене, но пък нощес 2 пъти съм го кърмила това дете Wink

# 62
  • Мнения: 12
Добро слънчево утро  Nature Sunny

Кока- айде  къде се загуби, пиши по често Hug

Зиги- много се смях на поста ти, така ме развеселяваш ти Laughing

San4es- вярно е, че са много неудобни тези така наречени "модни" дрехи, ама какво да се прави нали трябва да сме красиви Grinning

Чаена- и ние се запекохме от кашата, дали не е защото съм и я направила по-гъста и затова. Последните пъти реших да не меря а на око е разредих, сигурно затова съм го запекла детенцето Sad

Добре дошла на MELISSA's mom- наистина на снимката си много секси мама!

# 63
  • Мнения: 551
Привет  Hug
Зина много сте сладки мадамки  Heart Eyes
Мира блогодат е това кафенце, благодаря   bouquet
Санчес и ние сме така с обличането. Като я разсъблека си мисля, че и е хладно, но пък като я измъкна от количката е леко изпотена. Обаче не я събличам, а напротив намятам я с едно тънко елече да не изтине. Голяма съм шматка ама какво да се прави. От както беше болна съм леко наплашена и гледам да внимавам, но май се престаравам.
Славяна спи вече само в къщи и то по 2 часа след ядене направо незнам какво и става, тя като новородена не е спала по толкова. На вън обаче се кокори и ни иска да спи даже и количката и се вижда скучна, че се налага да си нося и кенгуруто, защото ми е трудно с едната ръка да я нося, а с другата да бутам количката.
Като ви слушам за килограмите, ние май сме най- слабички (6 кг), но педи казва, че си е в нормата и за това не се притеснявам. Май ще бъде фина мадама като майка си  Mr. Green. За протокола преди да забременея не можех да кача повече от 47 кг. Сега имам друг проблем не мога да ги сваля ( сега съм 58 кг)
Е хайде стига толкова от мен сега си пийвам от кафето на Мира и изчезвам по улицете, че трябва да се слабее  Mr. Green Преятен и слънчев ден  Hug

# 64
  • София
  • Мнения: 357
Добро утро и от мен!!!

Да се похваля, вече си имаме показало се ЗЪБЧЕ!!! Вчера го видях и не можах да повярвам, как ще се кърмиме сега не знам, засега само леко драска, ама като се покаже още не знам. Ама здраве да е! Явно затова напоследък ми се буди мишлето по 5-6 пъти на нощ...

Вчера бяхме на консултация и сме качили само 200 гр и 1 см и резултатът е 7200 и 69 см, висок и фин младеж Simple Smile Та колкото и да ми се искаше да изчакам със захранването до навършени 6 месеца май вече трябва да почвам  newsm78 Щото качва малко, ака рядко, има зъбче, проявява интерес към нашата храна, това са си все признаци, че е готов май... Мамите , решили да захранват след 6 навършени какво мислите по въпроса???

За обличането и аз съм в голяма чуденка, ту го обличам, ту го събличам.

# 65
  • Мнения: 2 149
Биби, не  е защото качва малко, а защото  има първо зъбче - знак, че е време да започнеш да захранваш. И щом детето е ок, и е здраво, пък имаш още кърма, която дори намаляла е още налице, тогава започвай, за да имаш вариант за спасителен пояс, че ако спре кърмата ще видиш зор Peace
Орлина, че то кашата на око я правя и аз - редичка да стане, тип боза.

# 66
  • Мнения: 30
Здрасти мацки!!

Засупвам си глада докато драсна 2 реда и после ще чезна да маам пици. Хубава работа ама свинска. 50 кила съм и няма смъкване браточка. Е поне няма да приличам на изсмукан толстолоб...

Я аз да ви споделя, бях решила на 4 месеца да захранвам. Така и направих. И аз по принцип като вас бях навитак да почваме със зеленчуците и казах и на педи а тя настоя да е плод. Естествено аз веднага забих кофти въпроса "Ами що?" и тя тогава ми обясни че по принцип в зеленчуците имало компоненти които били по -трудно смилаеми за стомахчето и за това се започвало с плод /например скорбяла в някои и т.н. просто ги забравих, зеленчукологията не ми се отдава така да се каже..../ та за това послушах педи и се захранихме с плодови пюренца и сокче. Обаче ся пък нова мода, сока почна да го плюе. Плюе си нашта пръдла, прави си сокови балончета и се хили като някой хахо! Пачанга, да ти скъса оскъдните нервички ама кво да се прави...

А за обличането аз още я лашкам с дълги ръкави. И като излизаме мятам на гръбчето едно спално чувалче без ръкави, по време на скитнята ако се унесе и ако закърти, само пъхам краката в чувала, дърпам ципа и си свиркам самодоволно... ама май скоро ще се фръцкаме и ние с къс ръкав и гол бедър.

мимина успокои ме с твоя факт за водицата и дъщерицата че като гледам и ние няма скоро да лочим и нещо бях започнала да се притеснявам... не знам...

Melissa's Mom чета си аз твоята схема за захранване и нещо нередно ми се срува. Та като се замислих осъзнах че нещо и липсва. ПЪРЖОЛИ /ся да не се обидиш, шегувам се само..../

KOKA не знам дали си давала само това което си писала обаче така като те чета ми се струва, че мъника просто не харесва моркови. Защо не пробваш с друго? Може да тръгне а след време пак ще опиташ с морковче

ГОТ ДЕН НА ВСИКИ

# 67
  • Велико Търново
  • Мнения: 76

заглавия-предложения
С бели цветове кестените майски се покриха, декемврийските бебета  нашите сърца покориха!
Пчеличките жужат и слънце грее, а декемвройска майка сладка песен пее!
Декември е далече вече, но ти си тук до мама, мъничко човече!

много хубави заглавия  Peace

# 68
Здравейте!
След известна пауза аз пак влизам да ви видя как сте - надявам се весели и в добро здраве!
Добре дошли на новите мами - много ми е драго, че компанията на декемврийчетата се разраства  Laughing!
Зиги, междувременно виждам, че си се завърнала сред нас ... ужасно се радвам, липсваше на всички ...  hug
Нина, темата е разбира се прекрасна!
Чаена, нямаш равна в заглавията, спор няма  Grinning!
Тъкмо навреме влизам за да си "сверя часовника" за облеклото на бебка, защото и аз доста се чудя, признавам! То май една чуденка докато отмине и хоп, нова такава, с бебчета е така, да са ни живи и здрави!
Нашата мома не иска да лежи изобщо, само се напъва да сяда, от което пък повръща ... хем се смея, хем ми идва да ревна! Опитва се да говори, гледа всички в устата как става тази работа  Wink и после тества - само че понякога тества и силата на гласа и като се развика по улиците, събирам погледите на хората  hahaha! Започнахме захранването със сок от ябълка, сега сме на морков и да ви кажа той се ползва с по-голям успех ... Така че аз все така си мисля да продължа после със зеленчуково пюре, а не с плодово както настоява педиатърката. Това е по-важното за нас!
Цункам всички мънички петички, а на мамите желая приятни разходки и хубаво настроение!

# 69
  • Мнения: 468
Ето ни и нас. ние имаме големи проблеми с храненето, не иска никаква пюре  Crossing Arms сърди се плюе и стиска уста. яде само оризовата каша,но и нея не зная докога  Sick моето дете не признава пюрето за храна иска само кърма ама не може. вече не зная какво да правя и си мисля и аз като invisible да и дам почивка дано прощде след това.  Praynig
вчера извадих летните дрехи на Галка и сега имам цял тон за  1ironing
и аз от вчера съм спортистка  newsm39 татито  ми подари кростренажор и вече и аз ще стягам трътка  Mr. Green

# 70
  • Мнения: 18
Здравейте мами и от мен
 Адашке Ками-по-хубаво от кърмата няма стига да имаш в достатъчно количество.
Не знам дали си пробвала пюретата на Hipp, но ние ги ядем с апетит.
 Момичета, имам чувството, че от недоспиване и от жегата съм се отпуснала яко, даже се чудя дали не ме тресе някаква депресия.
Вие как си поддържате формата и тонуса-споделете моля.
хубав свледобед и до скоро

# 71
  • Мнения: 2 149
Мерси, мерси! bowuu Даже не бях в кондиция.

На Дидо какви дрешки купих от една бургаска майка, ум да ми зайде Whistling Само чакам да се стабилизира времето и го мятам в новите одежди! Всичко реших да се комбинира, щото с Тони ядове берях с това кое с кое да комбинирам, затова сега залагам на червено-бяло-синьо и зелено.

# 72
  • Мнения: 14
dju-dja тонуса е в ръцете ти, гушки и игри и всичко почва да се смее и грее Laughing Laughing

Върнах се от пазар, накупих й какви ли не джунджурийки и харесах една играчка за 25лв. и не я взех и сега ме е яд, не че някой ще я вземе, ама е много джиджана.... Едно оранжево портокалче, дето се дели на резенчета и отвътре излиза друго портокалче, плюжена и мека и разни дрънкулници по нея....  Ачката много ще й хареса, сега като излезем ще я купя. На тате цигарите за една седмица Laughing Laughing

Айде лека

# 73
  • Мнения: 468
dju-dja само на Hipp купуваме, вчера мъжлето купи няколко на Semper и Gerber да видим и тях, но вече се отчаях. Кърма имам ама мацката качва малко и  тежи само 6.100 (преди месец) и се притеснявам. Ох ще изкрейзам вече  #Crazy  Crazy

# 74
  • София
  • Мнения: 318
Геви, 10x  Flushed

BIBI, сега се връщаме от консултация и при нас положението е същото - качили сме само 200 гр. "Стига сте се правили на американци, време е да го захраните детето!" - рече и отсече педи  Thinking От утре започваме със зеленчуковото пюре. Препоръча готовите пюренца, като за начало - комбинацията морков и картоф, а към края на месеца може да се въведе и каша.
Ето това е книжката, по която ме посъветва да се водя :  http://www.book.store.bg/c/p-p/m-278/id-12854/hranene-na-bebeto- … na-trifonova.html
Схемата, по която ще се захранваме е следната:
1-кърма
2-кърма + сок
3-кърма + зеленчуково пюре
4-кърма
5-кърма + сок
6-кърма
За соковете още се чудя дали да ги давам 2 пъти, както е по схемата, или само следобед ... да не и дойдат вповече на малката и сокове и пюрета наведнъж newsm78  Както и да е, утре ще му мислим  Confused

Общи условия

Активация на акаунт