Примерна схема за захранване (15)

  • 49 651
  • 507
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 185
Мерси за темата   bouquet, записвам се и аз  Simple Smile

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
И аз благодаря за темата , ще я слея   bouquet

# 17
  • Мнения: 567
Момичета в чудо съм вече..не знам какво да правя.Започнах захранване на 6 месеца без 3 дни с тиква. В началото се мръщише но после яде. Така 5 дни. ПОсле дадох картоф- по ужасно нещо не беше яла. 4  дни й давах и спрях. Едва изяждаше по 3-4 лъжички. Пак й дадох тиква, но тя и нея взе да отказва. След товай дадох морков и него не иска.  Днес дадох ябълка и нея не иска...абе нищо не иска това моето дяте  Sad SadНезнам какво да правя- дали да не спра поне за няколко дни newsm78 и после да й дам каша newsm78

# 18
  • Мнения: 1 153
elipepova, не се притеснявай, много деца са така в началото, включително и моето. Възможно е все още да свиква с различните вкусове и за това да не изяжда много - все пак сега задачата ви е запознаване, а не нахранване:) От опит съм заблязала, че постоянството помага - предлагай една и съща храна няколко дни, за да може детенцето да привикне с вкуса й и може би ще започне да изяжда повече. Поне при нас - колкото повече прескачам от една храна на друга - толкова по-зле става:) Успях нататък:)

# 19
  • Мнения: 2 741
 elipepova спокойно, моето прояде чак месец след като почнах да захранвам и то като почнах да я храня с пръсти, търпение, всичко ще се нареди  Peace

# 20
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 482
Eли и ние бяхме така в началото. Сега вече два месеца след захранването успява да изяде 180гр пюре на обяд и то ако е месно. Иначе изяжда доста по-малко и след това си дояжда с кърма Wink Така да се каже от една седмица съм заместила обедно хранене, ама частично, понякога става само с пюре друг път не става.

# 21
# 22
  • Бургас
  • Мнения: 129
Мерси за темата!

# 23
  • Мнения: 11
Галче благодаря ти за отговора и успокоението, за съжаление немога да го кърмя прди твърдата храна защото буден неиска да суче или суче мн.мн. кратко, няма и минута ужасно неспокойно въртейки се и опитвайки се да си играе с краката. Немога да опиша каква борба е понякога си мисля че ще го изпусна. Затова вече от доста вр. го кърмя основно преди заспиване т.е първо заспива и тогава го кърмя, но този ни проблем май не е за обсъждане в тази тема и все пак ако някой има опит с подобен пролем моля за съвет. 

# 24
  • Мнения: 3 743
А пробвала ли си да му дадеш в ръцете нещо, например да си играе с някоя играчка, докато суче. Тя и моята дъщеря не е от мирните. И така решаваме понякога проблема Peace
Можеш да питаш и в отделна тема, специално за кърменето какво можеш да направиш, а има и една тема "Опасни съвети за кърмене", която отдавна се е превърнала вече в съвети за кърмене Laughing

# 25
  • Мнения: 561
Момичета, един елементарен, предполагам, въпрос: как разбирате колко грама храна давате?Аз правя една домашна оризова каша-изяжда от нея 5-6 малки лъжички, но представа си нямам колко е това  newsm78

# 26
  • София
  • Мнения: 6 688
easy, аз използвах едни чаши на Авент за съхранение на кърма - има изписани мл. на тях.
angel81, щом не се запича, можеш да даваш и всеки ден, мисля, че банана трудно алергизира, но пък е добре да разнообразяваш и да въвеждаш нови плодове, идеята на разнообразното хранене е:
1. ще въведеш нови вкусове
2. ако много потваряш един продукт, рискуваш да алергизираш и
3. което за мен важи и за възрастните - колкото по-разнообразно се храним, толкова повече избягваме възможността от натрупване на токисини в организма.

# 27
  • Мнения: 693
Момичета, от кога мога да започна да давам пшеничен хляб?
Благодаря предварително!

Дано с Косе Босе всичко да е наред  Praynig

# 28
  • Мнения: 3 743
Момичета, от кога мога да започна да давам пшеничен хляб?
Благодаря предварително!

Дано с Косе Босе всичко да е наред  Praynig

Аз давам хляб Добруджа долу-горе от вашата възраст Peace

# 29
  • Мнения: 561
Olive, нещо не ми е ясно-милилитри=грамове само за течности.За твърда храна не би трябвало да е така, зависи от плътността все пак  newsm78.
Това, че продължителното даване на една и съща храна алергизира, също не го разбрах.Моят син е с алергии и съм решила да въвеждам всяка храна по 10 дена.   

Общи условия

Активация на акаунт