Примерна схема за захранване (15)

  • 49 666
  • 507
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 204
Здравейте момичета!    bouquet
Няма проблем да даваш каши,особено,ако са смесени с плод.Моят син яде каша всеки ден и качва съвсем нормално.Пък и много момичета са споделяли същото за техните деца.

# 31
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Здравейте, аз захраних с безмлечна каша. Сега ще включа и пюре. Въпроса ми е освен пюрето колко пъти на ден да давам каша и в какви количества?

# 32
  • София
  • Мнения: 6 697
Olive, нещо не ми е ясно-милилитри=грамове само за течности.За твърда храна не би трябвало да е така, зависи от плътността все пак  newsm78.
Това, че продължителното даване на една и съща храна алергизира, също не го разбрах.Моят син е с алергии и съм решила да въвеждам всяка храна по 10 дена.   
Да не се изказвам като идиот, много съм зле с математиката, но предполагам, че в началото, когато храната е в пюриран вид /и се смесва много често с кърма/, едва ли е фатална разликата мл - грамове. Възможно е и да бъркам Blush, но поне за мен това беше ориентир колко горе-долу изяжда.
Относно алергиите - да, добре е при захранване, особено на предразположени към алергии деца да се въвежда бавно и постепенно - по 5-7 и дори ако искаш - 10 дни, но в случая говорех за друго - когато постоянно /всеки ден/ се дава 1 храна на вече захранено дете, и то не по 2-3 лъжички, а пълна порция, то има риск от натрупване и съответно алергизиране. Но в конкретния случай с банана едва ли е проблем - той не се води алерген. Но в случай с нещо, което силно алергизира /напр. риба, ядки, яйца/ - ако го даваш всеки ден в голямо количество, би могло да възникне проблем. Естествено, не е задължително - дъщеря ми обожава сурови ядки и й давам почти всеки ден /вярно, сменям орехи, бадеми, кашу/ - нищо й няма.

# 33
  • Мнения: 200
Защо не се отварят примерните схеми??????? Дава грешка ....................... Sad Sad Sad
Abutikon аз давам зеленчуково -на обяд , а следобяд -каша с плодово .През останалото време АМ.

# 34
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 547
Аз имам малко електронно кантарче и си меря с него  Laughing

# 35
  • София
  • Мнения: 2 381
Искам да питам някоя от вас знае ли пюре с черен дроб, в което обаче да няма домати, защото Марти се обрива от тях?
Или какъв дроб мога да използвам и да му прибавям в пюретата, имам предвид от какво животно?
Мерси.

# 36
  • Мнения: 2 401
Здравейте момичета!    bouquet
Казвам се Елена и имам дъщеричка на 3 месеца и 3 седмици.
Записвам се за първи път в темата и се надявам, живот и здраве, процесът на нашето да захранване да върви безпроблемно за бебка.
Аз ще изчакам може би до 4-4 и половина месеца. Първо мислех да захранвам по-късно, към 6-я, месец, ние се кърмим и следобедните часове, понеже кърмата ми намалява, дохранвам с АМ по 50 мл. на хранене. Има дни в които това е само един път, преди сън.
Но преди дни педиатърката ми обясни, че практиката и показва, че късно захранените бебета, по-често проявявали анемия. Та сериозно се замислих да се захраним по-рано.
Чета доста различни мнение - първо с плодово пюре, на други места първо със зеленчукови. Каши май не мисля да давам, че Александрина си е едро бебе, а ми се струва, че те са по-калорични.
В общи линии не съм много наясно още със стъпките на захранването, но ще се заема с четене на старите теми, та да се" ограмотя"   Wink  и разбира се, ще се включвам в темата.
Ами това е засега от мен, ако имам въпроси, ще питам.
Хубав ден на всички!  Hug
Важното е захранването да започне след като бебето дава признаци че е готово, това че можело да развие анемия не е сериозен аргумент за по-ранно захранване.
п.с.вместо дохранване по-добре бебето да суче по-често за да се стимулира производството на кърма

# 37
  • Мнения: 312
easy, аз използвах едни чаши на Авент за съхранение на кърма - има изписани мл. на тях.
angel81, щом не се запича, можеш да даваш и всеки ден, мисля, че банана трудно алергизира, но пък е добре да разнообразяваш и да въвеждаш нови плодове, идеята на разнообразното хранене е:
1. ще въведеш нови вкусове
2. ако много потваряш един продукт, рискуваш да алергизираш и
3. което за мен важи и за възрастните - колкото по-разнообразно се храним, толкова повече избягваме възможността от натрупване на токисини в организма.

smile3525

# 38
  • Мнения: 1 153
Аз пак да отворя темата за сухарите - бебешките, които намерих са със сол, захар и какво ли още не (често и мляко!), пък и Goldies май не са много чисти. Една мама беше споделила за "оризовки", но те пък не са от пшеница, а на мен точно това ми трябва - за въвеждане. Има ли майки, които сами си приготвят сухарите? Само се препича хляб или какво? Извинете предварително за идиотския въпрос, ама идея си нямам що е то сухар:)

# 39
  • Мнения: 1 062
Olive, нещо не ми е ясно-милилитри=грамове само за течности.За твърда храна не би трябвало да е така, зависи от плътността все пак  newsm78.
Това, че продължителното даване на една и съща храна алергизира, също не го разбрах.Моят син е с алергии и съм решила да въвеждам всяка храна по 10 дена.   
Аз също поставям храната в контейнеретата на Авент и съм забелязала, че примерно ако сложа там готово пюре от 190 г, количеството достига 170 мл в контейнера, т.е. разликата е 20 мл. Така че когато сипя в контейнерчето храната, прибавям още 20мл "на ум" и знам приблизително колко грама изяжда  Crazy Peace

# 40
  • Мнения: 122
Относно грамажите- аз пък правя пюрето в празно стандартно бурканче на Хип (125 мл.) и на ум (или по-скоро чисто визуално) си го разграфявам и така знам приблизителното количество на изядената храна. Е не е перфектно точно, но ми върши работа.

# 41
  • Мнения: 11 136
Olive, нещо не ми е ясно-милилитри=грамове само за течности.За твърда храна не би трябвало да е така, зависи от плътността все пак  newsm78.

Е, то е ясно, че плътността на пюрето е малко по-голяма. Лично аз ползвам също празно бурканче, само че на Гербер - моята дъщеря повече от 80 грама не яде, а и не бързам със заместването.
Не се кахъря толкова за грамовете  - мигар ги знаем колко кърма изяждат Wink

# 42
  • Мнения: 122
Момичета, имам въпрос.
Днес купих био просо на зърна и от утре почвам да правя каша. Въпроса ми обаче е как точно се приготвя кашата- зрънцата мият ли се, накисват ли се от предната вечер и ако да в колко вода. На сутринта преди варене водата от кисненето изхвърля ли се или не, добавя ли се нова и колко трябва да ври? Все такива едни неща ме интресуват. А и също как желязото от кашата се усвоява по-добре- ако предварително зрънцата са били накиснати или не?
Предполагам, че не е проблем да правя кашата от цели зърна, а не от брашно (разбира се след сваряване ще я пасирам). Просто не можах да намеря био брашно от просо.

# 43
  • Мнения: 693
Аз пак да отворя темата за сухарите - бебешките, които намерих са със сол, захар и какво ли още не (често и мляко!), пък и Goldies май не са много чисти. Една мама беше споделила за "оризовки", но те пък не са от пшеница, а на мен точно това ми трябва - за въвеждане. Има ли майки, които сами си приготвят сухарите? Само се препича хляб или какво? Извинете предварително за идиотския въпрос, ама идея си нямам що е то сухар:)

Да, само се препичат. А, какви са съображенията да неможе да се дава хляб, а сухари да може?

На моята хубавица не и харесха сухарите и се принудих да взема пшеничната (безмлечна) каша на SUVAL.

# 44
  • Мнения: 782
Mamche81, заповядай ...просо

Момичета и аз имам тъпо въпросче, че нещо зациклих   Rolling Eyes Косе Босе , помагай и ти  Hug
Отскоро въведох закуска - попара, кус-кус, зърнени каши, грис и т.н . Обаче сега вечеря и закуска ми се дублират, защото и за вечеря давах каши. Та, моля ви дайте ми идеи, какво да приготвям на бебчо за вечеря, освен супи  Thinking Готвя му , готови пюрета и каши не давам  Peace

Общи условия

Активация на акаунт