СТРАСТИ - Градините в СОФИЯ

  • 54 950
  • 1 808
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 562
Това, че ние попадаме в групата на опитните зайчета не е тяхна вина, просто късмет.Важното е, че после няма да има такива случаи като едно време - с това-онова за директорката и детето ще влезе....
Важно е и че Общината го е видяла и преценила вече, че това не е вариант.
Моля Ви, спрете с глупавите коментари и излишни въпроси....
Само дето това-онова няма да е с директорката, а с някой над нея   Confused
Блажени са вярващите, че нищо не е решено.....
След като непрекъснато се сменят бройки и нищо не излиза (след елементарни сметки) как да вярва човек, т.е. на какво да вярва по-точно newsm78

 Peace за цялото мнение!

А сега това-онова просто трябва да е в по-голям размер, съответстващ на "ранга" на "подпомогнатия".

Ако ББ имаше дете за ясла или градина, мислите ли, че точно неговото щеше да остане извън ДЗ? Мислите ли, че евентуалното му приемане щеше да е съвсем случайно? Мислите ли, че за него проверките щяха да важат в пълна сила или за ДЗ щеше да е чест, че неговото дете е сред редиците на възпитаниците???

# 76

Така де, мъжът ми каза така - Хм, когато Кока Кола правят игра служителите на компанията нямат право да участват...
Но когато Столична община правят "игра", служителите получават +3 бонус точки Mr. Green
Не, не получават +3 бонус точки, а получават 40% квота, така че, за да не ти пречат, да обикалят те из цяла София.
Върни се на старите теми да си прочетеш, достатъчно се дъвка това.

Г-Н Джонев, не е нужно да пишете анонимно, когато сте по- емоционален, всички сме хора, изпушваме, пишете си спокойно...
И много интересно как разпознавате нелогнатите потребители, сигурно с домашен профайлър.
Някои си изразяваме емоциите нелогнати, други, които се ползват с повече права тука, главно защото имат повече време да се разправят, си обиждат и оплюват директно логнати.

# 77
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 997
Не знам коя е дамата, написала статията, но от доста време следя одисеята с ДГ и това е най-компетентното писание на което съм попадала до момента. Да не говорим че някои от изводите в статията са изключително близки до моето мнение. Поздравления към авторката - доста е поровила и прочела преди да пише.
Присъединявам се!

Момичета, може ли линк към предаването, което сте гледали?

# 78
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 431
Г-Н Джонев, не е нужно да пишете анонимно, когато сте по- емоционален, всички сме хора, изпушваме, пишете си спокойно...
И много интересно как разпознавате нелогнатите потребители, сигурно с домашен профайлър.
newsm10
Не знам и аз как преценихте, че този гостенин е г-н Джонев. Неговият стил, ще потвърдят познавачите, е съвсем друг. Но сигурно нарочно "предрешава" стила си, за да може да не бъде разпознат и да върши манипулациите си под чуждо име.Laughing

# 79
  • гр.София
  • Мнения: 4 168

Така де, мъжът ми каза така - Хм, когато Кока Кола правят игра служителите на компанията нямат право да участват...
Но когато Столична община правят "игра", служителите получават +3 бонус точки Mr. Green
Не, не получават +3 бонус точки, а получават 40% квота, така че, за да не ти пречат, да обикалят те из цяла София.
Върни се на старите теми да си прочетеш, достатъчно се дъвка

 Не бъркаш ли?
 Това предимство не влиза в социалните критерии. Съответно си се редят на общата опашка-но с най-много точки.

 Слава богу,че не приеха мнението на родителите от онази анкета-децата на персонала( педагогическия!) трябва да влизат в градините с предимство!

# 80
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 997
Вече и в манастир се набутахме... като не можем в детска градина...  Joy това ме развесели...[/b]

стига сте драматизирали излишно - още нищо не е решено.
Какво драматизираме? Може би това, че повече от половината деца няма да бъдат приети? Тогава да се радваме ли? Та това не е ли една драма? Драма на всяко семейство по отделно; драма на всеки родител, принуден да не работи заради този абсурд; драма на града ни, че не се мисли за житлите му; драма на Държавата, че не се грижи за децата си (бъдещето си); драма на всяко едно неприето дете...[/b]

Спокойно и изчакайте класирането - тогава мрънкайте и искайте проверки, ако се съмнявате.
Спокойствие ли... от къде да го намерим? Някъде продава ли се? От 04,02,2008г (че и от преди това) всички сме под напрежение... а сега време не остана до класирането и е недопустино системата да не е готова!
Ба`ти и спокойствието...
[/b]

# 81

Така де, мъжът ми каза така - Хм, когато Кока Кола правят игра служителите на компанията нямат право да участват...
Но когато Столична община правят "игра", служителите получават +3 бонус точки Mr. Green
Не, не получават +3 бонус точки, а получават 40% квота, така че, за да не ти пречат, да обикалят те из цяла София.
Върни се на старите теми да си прочетеш, достатъчно се дъвка това.

Здравейте. Аз лично нямам нищо против да се дават допълнителни точки на децата на служителите в детските заведения, но се притеснявам от доказването на това предимство, което сега ще става само със служебна бележка. Това е меко казано смехотворно и оставя поредната законна вратичка за манипулации и измами. На мнение съм, че изрично трябва да се запише, че за доказване на родствена връзка, родителя трябва да представи АКТ за раждане и личната карта на бабата/дядото за да може да се направи сверка на ЕГН.

# 82
  • Мнения: 52
 +3 бонус точки е за баба дядо /това за роднините в томболата/, а  40%  квота /пак с някакви точки/е за соц. критерия. Naughty Това според мен имаше впредвид Асенцето smile3535 smile3535 smile3535

# 83
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 997
Мисля си аз отново за тая адресна регистрация, за постоянният и настоящ адрес. Било въведено такова изискване, за да се стимулират гражданите да се регистрират, че живеят тук. Просто нечии нужди и интереси, с нищо не пресяващи тези, които имат по-големи права да ползват такова предимство, поради липсата на срок на регистрация и степенуването й във вид на точки.
Та си мисля и малко предизборно и свързвам нещата и с критерия "работещ родител". Защото вече си мисля, че и той обслужва нечии интереси. С въвеждането на този критерии със сигурност има фиктивно работещи родители. Добър стимул. Това ми намирисва на нещо "сиво"... но в същото време ще намалее процентно нивото на безработицата в столицата... Колко удобно за някои...

# 84
Говоря за +3-те точки за служители в системата на ДГ. Ако сте прочели внимателно, не съм против тях, а против сегашния регламент за доказването им само със служебна бележка.  Peace

# 85
  • Мнения: 155
Щурчо, моля добавете в таблицата и за район Средец, мисля, че нищо не е писано за този район.

Копирам си поста, от темата на Фандъкова:
 
Да попитам Г-жа Фандъкова, тъй като община Средец, е с най малко ДЗ / за цялата община 1 ОДЗ и 3 ЦДГ/. Имали, вероятно някъде да бъде изградена нова ДЗ? Също така на ул. "Тича" има една стара ДЯ / в момента там е детската кухня , библиотека и курсове по музика /, не може ли да се ремонтира и да се използва също? Моля, Ви да коментирате. Също така преди години и ул. Шипка точно до Испанското посолството и срещу 38 ОУ у-ще имаше също ДЗ, но мисля че се реституирана, но не може ли да се откупи или да се обезщетени собствениците по някакъв начин. Също така имам едно предложение в парка / бившата зоологическа градина/, срещу БФС има заведение/с името "Баба Яга" е познато /, да бъде построена нова градина на това място. Все пак терена е общински!

# 86
  • София
  • Мнения: 2 437
Литъл, мейла  ми е от доста време, сигурно има корекции, пусни ми го отново   bouquet

Бланк, браво за идеята да го пуснем до Сега   bouquet

Добре е, че срещата се отложи. Нямаш да мога да дойда за повече време.

Протеста още не ми е узрял много, но засега не мисля, че 1-ви е добра дата. Rolling Eyes Ако обаче всички сте ЗА и аз съм ОК. В този ден повечето родители имат "по-важни" занимания и са на работа, докато 2-ри хем е събота, хем е свободен.

За символ ми идва идеята за метла Simple Smile
Или да си купим от тези малките, които продават циганите, или да направим символични от снопове клони.

# 87
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 997

Здравейте,

До сега бях на среща с директорите в Боровец, та не съм имал възможност нито да пиша, нито да чета тук. Като си свърша работата за деня, ще се опитам да отговоря на натрупаните върпоси.

Поздрави,

Я.Дж.

Привет, г-н Джонев!
Дали ще споделите на каква тема беше срещата и има ли някакви резултати, след като отговорите на въпросите?

# 88
  • гр.София
  • Мнения: 4 168
 Ще яхна метлата (харесва ми!). Какво ще кажете,инициативния комитет да си правим сбирките в...Боровец. Я,колко баровско!
( По повод събирането на дир-ките).
 Може и на Златни пясъци. Ще намеря връзки.

# 89
  • Мнения: 2 280

Така де, мъжът ми каза така - Хм, когато Кока Кола правят игра служителите на компанията нямат право да участват...
Но когато Столична община правят "игра", служителите получават +3 бонус точки Mr. Green
Не, не получават +3 бонус точки, а получават 40% квота, така че, за да не ти пречат, да обикалят те из цяла София.
Върни се на старите теми да си прочетеш, достатъчно се дъвка това.

НЕ, децата на персонала НЕ СА в социалните критерии , които се борят за 40% от местата, а са в общите критерии и 3т + са си АБСОЛЮТНА гаранция, че са първи в списъка..
Аз лично не съм против това, но..нека наричаме нещата със собствените им имена..
Децата, които получават 40% квота пак може да се случи да обикалят цяла София..ако в близката Дг се струпат повече от 40% а следващта близка е толкова далеч, че някоя далечна е по-удобна за родителите им..

Общи условия

Активация на акаунт