СТРАСТИ - Градините в СОФИЯ

  • 54 904
  • 1 808
  •   1
Отговори
# 60
  • гр.София
  • Мнения: 4 165
Един хубав коментар по темата с детските градини във в. "Сега". Интересно ще е и да се следят коментарите под темата.
"Попадането в детска градина вече е като шестица от тотото" - http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=3611& … =5&id=0000902

Не знам коя е дамата, написала статията, но от доста време следя одисеята с ДГ и това е най-компетентното писание на което съм попадала до момента. Да не говорим че някои от изводите в статията са изключително близки до моето мнение. Поздравления към авторката - доста е поровила и прочела преди да пише.

 Диана отдавна им пусна инфо за протеста и кандидатстването.
 Най-сетне направиха материал Peace Peace

Литъл,радвам се,че " Джонев й се бърка". Той има ресурсите да го прави. Ние пък им се бъркаме на всички тях и така-нещо се побутна. Каквото и да ми говори Ф за 2006-та г-ЧА-АК сега се размърдаха (по-точно след срива на 4 февруари)
 

# 61
  • Мнения: 4 465
E значи поздравления към Диана.

# 62
  • Мнения: 223
Хайде и аз с инфо от кухнята. Преди малко говорих по телефона с Мотивация. Говорили са си доста с Ф. след предаването, Ф. била бясна на Джонев...много й се бъркал в работата... Rolling Eyes (както предположих от преди 2 седмици, Общината и Джонев водят война и използват родителите в нея като пешки).
Ф.казала на Мотивация, че може ние родителите да си измислим анкета и тя щяла да я пусне на сайта, за каквото си искаме...също така щяла да участва лично в проверката на 10 произволно избрани от нас случая от системата (идеята е на Нушето, разбира се), с камери, медии и т.н. както се полага.

Между другото не знам дали някой от вас е видял но в сайта на ИСОДГ в новини имаше изявление на Джонев в който той искаше да каже много неща които е трябвало да премълчи именно за разногласията между него и столична община.И тамън тръгнах да го чета и ми изби програмата.Влезнах наново но вече го нямаше неговото изявление,а на негово място излезе,че продължаваме по план.Та явно войната между тези двамата я има ,но за съжеление е за наша сметка.Така,че трябва да очакваме още изненади.

Последна редакция: вт, 12 май 2009, 11:03 от nivina

# 63
  • Мнения: 601
Резултати от анкетата

В анкетата за избор на метод на подреждане на граничните групи с равен брой точки участваха точно 7400 семейства на деца, родени 2006 г. и по-малки, които кандидатстват за прием от септември тази година. Анкетата бе активна за над 12900 семейства в продължение на повече от седмица. Отговорили са 57.4% от запитаните.

Резултатите от анкетата са следните:

1.   Има мнозинство за номер от системата (3904 гласа - 52.8%) спрямо избор от педагогическите съвети (3496 гласа - 47.2%). Разликата е 408 гласа или 5.5%.

2.   Има преобладаващо мнозинство за номер на случаен принцип под граждански контрол (4625 гласа – 66.1%) спрямо номер с обратен брояч ‘бързи пръсти’ (2370 гласа – 33.9%). Разликата е 2255 гласа или 32.2%.

Ако решението на Дирекция „Образование” всички градини да приложат номер от системата за третично подреждане се запази, със сигурност този номер ще се генерира на случаен принцип под граждански контрол с публичен регистър. Окончателното решение на Дирекция „Образование” ще бъде съобщено в петък 15.05 след консултация с педагогическите съвети. Нашето очакване е, че решението ще се запази непроменено за всички градини.

Това означава, че граничните групи ще бъдат подредени и класирани още при първоначалното класиране. Процедурата ще е сигурна и прозрачна.

Няма да се изискват допълнителни действия от родителите! Обявената дата 25.05 за заявки за входящ номер отпада. Заявки няма да са необходими.

Благодарим на всички участници в анкетата!

Екип ИСОДГ


П.С. Ето детайлните резултати:

Неопределени   229
Вариант 1   3496
Вариант 2   1356
Вариант 3   2548
   
Избор между Вариант 2 и 3 на отговорилите "1. Класиране от педагогическите съвети":
Вариант 1-2   1014
Вариант 1-3   2077

Обобщени резултати:

Педагогически съвети 47.24% (3496) <> Номер от системата 52.76% (3904)
Номер с обратен брояч ‘бързи пръсти’ 33.88% (2370) <> Номер на случаен принцип 66.12% (4625)



Тъй, тъй г-н Джонев,

Някак си подозирам как смисъла от тази анкета ще  е подобен на онази от времето преди приемането на правилата. Според, която "Вашите отговори спомогнаха за значително подобрение на правилата за прием, които бяха приети от Столичния общински съвет!". Бла-бла-бла малко прах за недоволстващите майки.

Над 60% от "онази анкета" са отговорили с: "Съгласни ли сте с предимство да се приемат деца, които имат поне един родител или баба/дядо, които работят в детско заведение на територията на Столична община? (Съществува сериозен недостиг на персонал в детските градини и заплащането не е атрактивно.)
Определено НЕ"

Иначе обаче се стараем перфектно да симулираме вземане на решения под строг граждански контрол.

Най-смешно е твърдението, че наличието на повече информация /онази за общите места в детските градини/ водело до манипулация и объркване. Или нас подценявате, или вие твърде много се надценявате. Това последното твърдение не го повтаряйте пред пресаташето на СОС, че ще получи конвулсии от потрес. 

# 64
  • Мнения: 3 993
Днес следобед няма да се срещаме в парка, изникна ми друг ангажимент. Съжалявам.  Confused
Отлагам го за утре. Дотогава, щурчо, blanc, Мотивация, lawRY, помислете дали да не добавим още нещо в писмата. Аз лично смятам да ви предложа да добавя все пак онази таблица, която Петенцето изготви с проблемните детски градини, макар и несъвършенна в голямата си част, липсва подробно инфо за много от случаите, но поне ще сме я пуснали на Общината, т.е. предупредени са, да мислят. Ще включа още една точка в писмото за Ф. с молба за коментар по случаите в таблицата. За второто писмо, сигнала, смятам да добавя, че към днешна дата 12 май опашките все още не са разделени на квоти, както трябваше да се случи в началото на май, нито са публикувани т.н. индикации за шансовете за прием, което също Джонев обещава за началото на май.
Какво ще кажете?  Приемам още други предложения.

# 65
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 426
Как ще се чувствам удовлетворена Thinking
Ами, "тотото" е чудесна възможност всеки да провери късмета си. Mr. Green Колкото по-малък е шансът, толкова по-голям е рискът и съответно удовлетворението от победата. Wink Пък и по-лесно човек се примирява, ако загуби.

Вариантите са кой от кой по-абсурдни, но за мен лотарията е най-приемлива, 'еле па, че става дума само за граничните случаи, демек, вече потвърдени 10-15% от всички кандидатстващи. Тъй че, какво сме тръгнали да го мислим отсега? Не се знае кой остава на границата и кой е под и над нея. Naughty

# 66
  • София
  • Мнения: 537
Важното е, че после няма да има такива случаи като едно време - с това-онова за директорката и детето ще влезе....

Личи ти, че от скоро те занимава темата... Директорките са тези, които приемат документите, доказващи предимствата и продължават да си затварят очите срещу "това-онова". Така че, който трябва, ще си влезе с голям брой недействителни точки и хич няма да го е грижа за нашите гранични групи. Тези дни ми се похвали една непозната леля на детенце, че директорката ще признае 3т за племенничето, защото лелята преди е работила в тази градина. Пък ако дойде проверка, няма да е за всички 15 парашутистчета примерно, а за 1-2; родителите сигурно ще почерпят и проверяващите и така...  И аз преди имах твоите илюзии, че сега ще стане по-прозрачно и т.н., но вече не го вярвам.

# 67
  • Мнения: 60
И аз смятам, че вариантът тази година е по-справедлив. Нека да видим как ще стане подредбата след като се разделят кандидатстващите със социални предимства и останалите. Уж пишеше, че ще стане в началото на май, но както се очертава ще остане за окончателното класиране.



# 68
  • Мнения: 2 280
Определено е добра идеята за таблицата..
Дори, ако има неща, които не са в таблицата- да се допишат..(в темата на Фандъкова се появиха някой питания за конкретни Дг и конкретни терени..ако липсват, може да се добавят в таблицата..)
За сигнала...
Това според мен е най-важната точка- липсата на две реални опашки, по които родителите да имат представа къде точно са подредени..
И този безумен надпис : че мястото в опашките не дава реална индикация за шансовете на децата..
Изобщо..
 ooooh!

# 69
  • Мнения: 48 031
Ей, стига вече!!!!
Обхванала Ви е такава параноя, че не се търпите....
Всичко може да бъде ОК, ако поспрете да мрънкате и постоянно да недовоствате.
Не може 5000 деца да са с връзки и да им се присъединят случайни малки числа....досадни сте вече с тия коментари.
И друго - няма как да въведете случайно число за ЕГН - това е алгоритъм, който проверява дали има такова ЕГН.Няма човешка силя, която да го манипулира -надявам се да е ясно на майките-хакерки, които и идея си нямат от програмиране.... #2gunfire
Моето дете също кандидатства и също е в гранична група, но гледам оптимистично - нямам връзки и не искам да имам - надявам се детето ми да бъде прието, а ако не е - после ще му мисля.
Но за Бога сестри - стига сте драматизирали излишно - още нищо не е решено.Спокойно и изчакайте класирането - тогава мрънкайте и искайте проверки, ако се съмнявате.
Аз лично смятам, че има достатъчно време до Септември....
И още нещо - кой кога е кандидатствал - това няма значение-аз не съм от първите, но не съм и от последните, но не смятам, че всички сме толкова "предвидливи" та да си запишем детето на 04.02.2008 при условие, че става въпрос за детска градина от 09.2009г. Голяма глупост е да търсите права по дата и час на кандидатстване-стана ясно още предходната година, че това не е начина.
Според мен хората се опитват да внедрят една система, която да бъде полезна и да работи и занапред - ясно е, че тепърва ще се оптимизира и ще се чисти от грешки - за тази цел оставете хората да РАБОТЯТ и не ги занимавайате, а исебе си с излишни математики и варианти, с които да си губят времето.Всяка една система има нужда да бъде тествана и след това в процес на работа да се коригират възникнали грешки.Който не е работил, не го разбира.
Това, че ние попадаме в групата на опитните зайчета не е тяхна вина, просто късмет.Важното е, че после няма да има такива случаи като едно време - с това-онова за директорката и детето ще влезе....
Важно е и че Общината го е видяла и преценила вече, че това не е вариант.
Моля Ви, спрете с глупавите коментари и излишни въпроси....
Г-Н Джонев, не е нужно да пишете анонимно, когато сте по- емоционален, всички сме хора, изпушваме, пишете си спокойно...
Иначе аз кандидатствам заради МАЛОУМЩИНИТЕ на общината за градина за 09.2009, а реално трябваше от 09.2008 да сме на градина, еми съжалявам, но година и половина от живота на семейството ми е свързан с нерви и ежедневни простотии около този сайт, общината, г-жа Фандъкова, г-жа Минчева, експертчетата, програмистчетата и изобщо един голям цирк.Ако бяхме по старата система, по която беше другото ми дете, щяхме да изкараме няколко часа пред градината, и всичко щеше да приключи с просто "да" или "не".Вместо това сме като опитни маймуни, а децата ни се разиграват я на лотария, я на кило.

# 70
  • Мнения: 735
Мислех си, във връзка с протеста на 1 юни /жалко, че не се падна събота или неделя!/, дали все пак не би било добра идея, ако паралелно на шествието в центъра, в Южния парк, Борисовата градина, НДК има "представители" на протестиращите, които да събират подписи или да раздават балони с надписи /на мен идеята на Щурчо ми хареса/....
От друга страна, дали има смисъл да се продължава с "мирен протест"? Видя се, че от мир и дъра-бъра с Й.Ф. и компания няма файда...

# 71
  • Мнения: 2 280
Ей, стига вече!!!!
Обхванала Ви е такава параноя, че не се търпите....
Всичко може да бъде ОК, ако поспрете да мрънкате и постоянно да недовоствате.
Не може 5000 деца да са с връзки и да им се присъединят случайни малки числа....досадни сте вече с тия коментари.
И друго - няма как да въведете случайно число за ЕГН - това е алгоритъм, който проверява дали има такова ЕГН.Няма човешка силя, която да го манипулира -надявам се да е ясно на майките-хакерки, които и идея си нямат от програмиране.... #2gunfire
Моето дете също кандидатства и също е в гранична група, но гледам оптимистично - нямам връзки и не искам да имам - надявам се детето ми да бъде прието, а ако не е - после ще му мисля.
Но за Бога сестри - стига сте драматизирали излишно - още нищо не е решено.Спокойно и изчакайте класирането - тогава мрънкайте и искайте проверки, ако се съмнявате.
Аз лично смятам, че има достатъчно време до Септември....
И още нещо - кой кога е кандидатствал - това няма значение-аз не съм от първите, но не съм и от последните, но не смятам, че всички сме толкова "предвидливи" та да си запишем детето на 04.02.2008 при условие, че става въпрос за детска градина от 09.2009г. Голяма глупост е да търсите права по дата и час на кандидатстване-стана ясно още предходната година, че това не е начина.
Според мен хората се опитват да внедрят една система, която да бъде полезна и да работи и занапред - ясно е, че тепърва ще се оптимизира и ще се чисти от грешки - за тази цел оставете хората да РАБОТЯТ и не ги занимавайате, а исебе си с излишни математики и варианти, с които да си губят времето.Всяка една система има нужда да бъде тествана и след това в процес на работа да се коригират възникнали грешки.Който не е работил, не го разбира.
Това, че ние попадаме в групата на опитните зайчета не е тяхна вина, просто късмет.Важното е, че после няма да има такива случаи като едно време - с това-онова за директорката и детето ще влезе....
Важно е и че Общината го е видяла и преценила вече, че това не е вариант.
Моля Ви, спрете с глупавите коментари и излишни въпроси....


Призивите в червено...просто ще ги подмина като коментар..
Болднатото... newsm78..От къде точно знаеш,че попадаш в гранична група? След като на всяка опашка пише: "подредбата на децата по опашките не дава реални индикации за шансовете за прием" ?
А това в синьото... Mr. Green Mr. Green Mr. Green..НИКОЙ не е в състояние да попречи на някой да работи..НИКОЙ Не е длъжен да ни чете .. нито да се "разсейва"... АКО го прави някой, то това е :
1. за да се информира за настроенията ни ( и да си коригира поведението)
2...
А това в зеленото...определено е ГОЛЯМ КЪСМЕТ!!!
Направо се чувствам така, все едно съм спечелила от тотото,че съм се родила точно в тази държава, точно в този град и точно в тази година...и..съм имала късмета детето ми да има късмета да го родя 2006г..  Hug Благодаря ти,че ми отвори очите..

  bouquet

# 72
  • Мнения: 2 280

Така де, мъжът ми каза така - Хм, когато Кока Кола правят игра служителите на компанията нямат право да участват...
Но когато Столична община правят "игра", служителите получават +3 бонус точки Mr. Green

  bouquet

Абсолютно..

# 73
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Мотивация  Hug  bouquet

момичета, ще помагам с каквото мога, макар и предимно за разгласяване на информации онлайн.  Confused

отивам да изчета тази тема, ако имам идеи или коментар ще пиша допълнително  Peace

# 74
  • Мнения: 562
До 15-ти казва ... Само на 15-ти да не стане "сутринта до 8-9 часа", "до обяд", "по-късно днес", "до 15 часа", "до края на работния ден" ... "УТРЕ"!!!  Joy hahaha #Cussing out

И, г-н Джонев, как така още когато казахте каква е "волята" на родителите и докато прекратите анкетата, поне около 1000 гласа повече имаше за класиране от педагодическите съвети, а сега изведнъж нещата са се обърнали??? (не че претендирам, защото аз НЕ гласувах за това субективно класиране, но все пак ... ) МАНИПУЛАЦИЯ!!! Правите каквото искате, а после инасяте някакви си резултати, с които или не се съобразявате, или не са отразени правилно (така стана с двете анкети)!!! И защо включихте изобщо педагогическите съвети, като не това е решението на СО???

Последна редакция: вт, 12 май 2009, 11:52 от Pavlina Nikolova

Общи условия

Активация на акаунт