ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 62 008
  • 1 596
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 886
Цоп да чета тука

# 61
  • Мнения: 2 280

Това означава, че граничните групи ще бъдат подредени и класирани още при първоначалното класиране. Процедурата ще е сигурна и прозрачна.

Няма да се изискват допълнителни действия от родителите! Обявената дата 25.05 за заявки за входящ номер отпада. Заявки няма да са необходими.


Малко се обърках.
Доколкото разбирам случайните номера от системата ще се раздадат някъде между 21 и 23 май, така ли?


СПОКО...
Въпросните случайни числа, могат да се задават когато...г-н Джонев е в настроение Peace
Може дори днес Peace
Лично аз имам едно...подозрение..., че всеки ден се прави класация..и...списъците вече са готови...и...на 23-ти само ще ни информират..
..
Впрочем...при случайни числа...такива може да се генерират всеки ден..
... ако се налага...
Аз имам въпроси към г-н Джонев:
1. Ще има ли дата към въпросното случайно число, или ще е възможно,бащата на  парашутист Х сетил се на 20 октомври (примерно), че иска отрочето му да тръгне на ДГ " от понеделник" да кандидатства и да получи по-малко случайно число от.... майката на средностатистическо дете У, която се бори със СИТЕМАТА от 04.02.2008 ? (говорим при равен брой основни точки и допълнителни подточки...каквото и да означава това за баща на парашутист Х, който ... просто трябва да му бъде прието детето?)
2. Какво става с децата в граничните групи..
АКО разгледаме хипотетичен случай:
- 3 деца в една и съща гранична група в 3 различни детски градини се борят за 1-2 места..
КАК системата отчита всяко от децата по кое желание кандидатства ..при случайните числа?
Ако...:
- дете 1 е по 3-то желание "прието" според случайното число,( а дете  3 е кандидатствало по първо желание в тази ДГ)
- дете 2 е по 3-то желание "прието" според случайното число,( а дете 1 е кандидатствало по първо желание в тази ДГ)
- дете 3 е по 3-то желание "прието" според случайното число,( а дете 2 е кандидатствало по първо желание в тази ДГ)
..
...
Реално и трите деца са приети...(много важно,че не по първо желание...- късметлии..)
НО...в същото време...е могло всяко от тях да е по своето първо желание..
 newsm78
Системата прави ли някаква подобна проверка?
Има и начин да "размени" децата така,че :
- дете 1 да е в ДГ 2
- дете 2 да е в ДГ 3
- дете 3 да е в ДГ 1
т.е..всяко да си е прието по 1-во желание...след като така и така е прието... newsm78


..


# 62
  • Мнения: 4 465
                 Щурчо  Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet
                 И аз се включвам в групата на оценилите уменията на г-н Джонев да МАНИПУЛИРА и то най-нахално мнението на родителите и да  представи СВОЕТО след това за тяхно.А блестяща карпиера не се и съмнявам,че ще има ....защото имам едно на ум и знам едно нещо повече. Mr. Green

Дидиа, манипулират се хора, които се поддават на манипулиране. Нито аз, нито ти сме такива, но пък и не съм съгласна някой да си гласува за Вариант 1 с мисълта че по-лесно ще се "уреди", а не защото е убеден в способностите на ПС да вземат обективни решения за класирането. Виж, ако съм сигурна че гласувалите са имали предвид точно второто - ще се съглася с всички които считат че Джонев ги манипулира.

Манипулация е да кажеш че ПС на ДГ ще класират децата в граничните групи, а в последствие да се окаже че ПС нямат думата, защото някой вече е решил кои точно да са децата или смята да използва тази опция за вратичка за супер специални хора на които не може да се откаже. Това на мен ми е притеснението. И не само на мен.

Изчезна колоната с "общо места" по нечие искане, за да не се "объркват" родителите. Защото принципно са си малоумни и малко им трябва да се объркат. Преди това яслените групи в ОДЗ достигнаха невероятни висоти в "уплътняването" по незнайно чия вина. И как после да не се съглася с тълкуванията на Джонев на резултатите от анкетата. С две ръце ги подкрепям.

# 63
  • Мнения: 168
запис да следя и тук Crazy

# 64
  • София
  • Мнения: 1 578
 ooooh! запис и тук

И анкета направили, точно когато хората са на почивка.  Wink

ИраМира, мерси, това за бутона извести не го знаех Simple Smile

Последна редакция: пн, 11 май 2009, 23:22 от bazel

# 65
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Вие, които само се записвате, натиснете бутонът извести , за да не се налага останалите да отваряме темата, само за да видим поредното изхрачено ЗАПИС. Темата е достатъчно актуална, за да е на 1стр.

# 66
  • Мнения: 2 280
Ели, и аз не се поддавам на манипулиране и...въпреки това мога да оценя кое е манипулция..  Peace
Права си, че "Манипулация е да кажеш че ПС на ДГ ще класират децата в граничните групи, а в последствие да се окаже че ПС нямат думата, защото някой вече е решил кои точно да са децата или смята да използва тази опция за вратичка за супер специални хора на които не може да се откаже. ", но...също така, манипулация е да кажеш, че се бориш с това...с цел да се пребориш с.... вече приетото и....да го подмениш тихомълком...пък и "всички" да си мислят, че така иска мнозинството.. Peace
Да ти кажа честно...и тия, които са гласували за случайно число генерирано от системата едва ли са си мислили, че гласуват за жребий в чист вид..

т.е..това, че аз и ти сме видели какво стои зад думите, не променя факта, че повечето не са и..продължават да не го виждат..


Иначе...аз също съм против субективния фактор, който не може да се точкува...т.е..не възразявам срещу Х допълнителни критерия, но..да са обективни..доказуеми и..прозрачни..
..
Знаеш ли сега какво ми е притеснението?
Ще ходим на 15-ти и 22-ри да следим прозрачността..
Ще видим как тихо и кротко си работят сървърите и..изплщват информация..
Ти...можеш ли да запишеш всичката?
А да гарантираш,че тъкмо тя ще се появи на 23-ти ? А кой може да гарантира, че няма ЕГН-та които предварително е зададено да получат минималните "случайни" числа? А .. да гарантира,че няма "запазени" ..."Случайни" числа?

Аз не..
Почвам сериозно да се чудя... доколко е искрен г-н Джонев...
Защото...10 дни пред икласирането опашките все още не са разделени..
НЯКОЙ сериозно се притеснява да не би родителите да сигнализират за "грешни" предимства..
Кому е нужно да се провери всичко ПРЕДИ да се разделят опашките?
Нали директорките няма да записват, ако не се докаже предимството?
И..какво пречи някой да си пише предимство, а системата като провери..да му светва с червено,че не е вярно?..Има ли такива случаи?..Едва ли..
Вече замислям да генерирам ЕГН и да направя регистрация на ..измислено дете..Да му "насвяткам" разни неверно данни и..да чакам...класирането...(Само се притеснявам да не се окаже,че такова ЕГН реално има..и да навредя на реално детенце..)

# 67
  • Мнения: 42
Защо, след като направих промени в кандидатурите, в рамките на цял един ден, тези промени не се отразиха в реда на моето дете по опашките.Това не става ли автоматично??? Нали това е идеята на единната система???Натискам бутонче--->отразява се в списъка веднага-автоматично. Днес наистина се изумих-що за "система" ( програма) е това. Почти си представих как дежурният служител на Сирма 4ете кандидатурите и после ръчно ги въвежда в списъците......  Shocked

# 68
  • Мнения: 3 993

Култова реплика!   Peace Присъединявам се!  Hug

# 69
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 998
Г-н Джонев, кога се очаква списъците да се изчистят от имена, изписани на латиница? Т.е. има ли срок за коригирането им и изписването им на кирилица? И все още ли съществуват деца, които си "нямат" име?

# 70
Имам няколко въпроса тъй като днес е 12 - ти, а до 23 - ти има няма 10 дни :

1. Кога ще бъдат махнати от опашката имената изписани на латински, липсващите имена и др. подобни не попълнени както трябва ?
2. Кога ще бъдат направени проверките за предимствата /по всички критерии за таз годишният прием/  и отразени "некоректно попълнено предимство" ?
3. Кога ще бъдат разделени опашките ?
4. Кога ще сте готови за класирането най-после ?
... и още много кога има  ...

След като промени в последният момент е "опасно" да се правят, кога ?
И кога е последният момент, като има 10 дни и много не свършена работа, ще се оправдава ли някой пак накрая, че вината е не там където ние смятаме, ама и да ни се обясни пак няма да сме разбарали, та поема вината и се прави на жертвеник, а ние да се чувстваме виновни и съпричастни вместо да търсим отговорност.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 715
Запис

# 72
  • Мнения: 156
а след като ни дадат това число и се наредят по някакъв начин местата, какво следва?
ако съмевентуално вътре се записвам веднага така ли? а ако не съм, си чааакам ли чаакам newsm78
ох много сложно станааа... #2gunfire

# 73
  • Мнения: 18
Имам няколко въпроса тъй като днес е 12 - ти, а до 23 - ти има няма 10 дни :

3. Кога ще бъдат разделени опашките ?
На няколко пъти срещам това разделяне на опашките. Може ли малко инфо за това разделяне, че съм пропуснала.

# 74
  • Мнения: 3 926
Мдааа, изчетох цяяялата тема. И със сиурност вариантът със спане пред ОДЗ-то ми харесва най-много Mr. Green
Не за друго, но поне ако се стигне до юмручен бой знаеш лично кого си отстранил и на чие място си влязъл Crossing Arms
Мноого ми е интересно как ще се класират децата чрез генерирането случайни числа Thinking Или аз нещо не разбирам, или ...
Давам конкретен пример - моето дете кандидатства само за едно ОДЗ. Имам само едно желание. Дъщеря ми е в тази ДГ и нямам никакво, ама никакво намерение да обикалям София... Както и да е. Тегли се "случайното" число и моето дете трябва да бъде класирано. Да обаче, по "случайност" всички обявени места са заети...
Или може би вариантът е следният - казва се така - сега ще "разиграваме" свободните места в ОДЗ Х. И първият печеливш е... Най-вероятно системата ще джурка само децата, кандидатствали за това ОДЗ. Обаче ако моето дете, което е само с едно желание бъде изпреварено от друго, чието желание за това ОДЗ е трето поред... Как ще се чувствам удовлетворена Thinking
Така де, мъжът ми каза така - Хм, когато Кока Кола правят игра служителите на компанията нямат право да участват...
Но когато Столична община правят "игра", служителите получават +3 бонус точки Mr. Green

Последна редакция: вт, 12 май 2009, 10:24 от Асенцето :)

Общи условия

Активация на акаунт