Всички НОЕМВРИйки да изпъчим гърди,скоро,че сме мами и на външен вид ще проличи

  • 13 152
  • 293
  •   1
Отговори
# 240
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Добре Янечек. Прекратяваме спора.
В крайна сметка всеки търси тук разнообразие, а не натоварване.
Така че стига толкова, кой чел какво разбрал няма значение.   

Лека нощ на всички мамчета. sleepuu

# 241
  • Мнения: 165
Привет, момичета.
Благодаря за топлото посрещане!  Много сте милички, искам да ви нагушкам всичките!  bouquet

Поздравления за сините гащи, това е супер новинка, първият ергенин в списъка, а?!  Hug

По отношение на хомеопатията:
Миналата година мъж ми ме завде на хомеопат. Понеже 8 години си нямахме бебче (не по моя вина), оплаках се на хомеопата, а той каза, че с лечението, което прилага на двама ни, до една година ще забременея. И точно така стана!  И до момента не съм спряла с хомеопатичните капки. Когато нещо не се чувствам добре - психически или физически, пийвам си от капките и бързо ми минава. Така че аз съм с две ръце ЗА.

Момичета, да попитам и аз - има ли някоя от вас, която ходи на ЖК в Шейново? И изобщо - отзиви някакви? На мен ми е крайно време да се спра някъде, но още се мотая като голяма бяла птица  Tired

# 242
  • Мнения: 421
Хрисииии заради теб ще събирам прането по нощите. Тази тема е жестока, ще умра от смях  Joy Joy Joy

# 243
  • Мнения: 534
Аз смятам твърдо да се обърна към хомеопатията, миналата година лекувах една много неприятна алергия, която ми мина единствено след приема на хомеопатични медикаменти за много кратко време, сега най скоро време смятам пак да навестя хомеопата ми. newsm10
Незнам дали сте наясно, но прилагането й е много благоприятно през целия период на бремеността,раждането,послеродовия период,кьрменето и отбиването на кьрмачето.
Чела съм също, че има хомеопатични препарати за облекчаване на много от неприятните симптоми по време на бремеността, мен например ме мъчи сутрешното гадене,отвращение от миризмата на тютюн,усещане за празен стомах,което не се успокоява при хранене, безсъние и още какво ли не   Sick smile3518

Някой от момичета се облакваха от прекомерно изпотяване има и гранулки точно за този проблем, дано съм била полезна  Peace

Лека нощ от мен, ако успея да заспя де  Whistling

# 244
  • Мнения: 128
Ex,много пишете,кога смогвате Grinning
Искам и аз да разгледам албума,но нямам потребителското име,имам паролата Praynig

# 245
  • Мнения: 228
Добро ви утро,

Джема, аз мисля да ходя другата седмица да се записвам вторник или сряда, че ми е крайно време вече Crazy
Ходят някои мами там - те да си кажат.А някой ходи ли само при точно определен лекар(на ЖК в Шейново) - мен това по ме интересува.Ива, Комикс?

Джема, може ли да си кажеш пак термина и други подробности, да те запиша на първата страница.

# 246
  • Мнения: 1 014
Момичета, аз без парола и пак си разглеждам албума  newsm78

# 247
  • Мнения: 1 765
Добро утро   bouquet

Аз съм на ЖК в Шейново, Ива, мисля, че още не е решила дали да остане там, но нека тя обясни.

Джема, избрах да ходя там, защото гинекологът ми работи там и живот и здраве ще раждам в Шейново при него. Другата седмица, в сряда, съм за втори път на консултация, в понеделник ще ходя да пусна кръв и стерилна урина. иначе там лекарите се редуват, но ако искаш да си само при един сигурно би могло да се уреди, акушерките са едни и същи, а те според мен си работят последователно, сравнително внимателни са, възрастната е малко по-особена, но пък взема кръв като факир, невероятно леко ( това беше за БХС ), за сега нямам никакви оплаквания. ЖК там е с абонамент, 320 лв за цялата бременност, ще те излъжа точно какво включваше тази сума, но нещата не са никак малко, на вратата на кабинета имаше списък, ама кой да помни  Mr. Green. БХС не се покрива. В деня, в който ходих аз, бяха д-р Йончев и д-р Гагова, единия май е сутрин, другия след обед...

Друго не се сещам какво да ти споделя, като информация, питай, ако съм пропуснала нещо...

 smile3558 Честит петък, въпреки, че утре работните мами ще отработват.

Свет, знам това и мислех да повдигна въпроса да променим статуса на албумите от публични на лични, но реших да замълча, да не би да решите, че наистина ме тресе параноя  Blush

# 248
  • Троян
  • Мнения: 142
Добро утро,момичета-кокичета! Hug
Не мога да ви изчета бе,кога смогвате толкова да пишете Simple SmileПри мен е лудница на работа и не остава никакво време за забавления из форума.
Сега да ви се оплача-снощи се скъсах от рев CryШефката е решила да ми търси заместник на работа-което само по себе си няма нищо чак толкова лошо,обаче...в прав текст си ми каза,че в понеделник идва ново момиче да се обучаваме и след най-много 3-4 седмици да си хващам болничен и да ме няма WearyНе си мислете,че ми е много хубава работата и треперя да не я загубя (даже едвам изчаквам да се махна от тук) ама точно сега ми трябват парички и така изведнъж...А и като в повечето частни фирми (особено в провинцията) реалната ми заплата е значително по-различна от тази,на която ме осигуряват.Та като изляза в болничен и почна да взимам 80% от осигурителния доход...да ви не разправям newsm61З Така се бях притеснила,че изобщо не успях да реагирам докато шефката беше при мен в офиса,ама после като се усетих и като се прибрах,то рев и хълцане,чак майка ми се разтревожи.
Ох,извинявайте за дългия пост,ама още ми е едно...хем newsm45,хем smile3511,хем #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 249
  • Мнения: 274
Добро утро, момичета... то вече стана ден, аз като съм се събудила с кокошките  Laughing
zifri, спокойно де, помисли си, че ще е трудно малко сега, но после пък какво щастие те чака, не ги мисли парите в момента (колкото и да са важни). Аз също съм в болничен, но по мое настояване, мен пък не ме пускаха от работа, но аз съм "рискова", а и трудно забременях, та реших да си се гледам вкъщи поне първите месеци. И от тази гледна точка, някой наясно ли е как ще се изчисли майчинството на жена, която, примерно, е била през цялата си бременност в болнични!?  newsm78 когато си в болничен и получаваш 80 % от това, на което те осигуряват, после тези 90 % майчинство на каква основа ще са изчислени????? В моя случай, осигуряват ме на реална заплата, в смисъл на основната ми заплата по договор (т.е. не говорим за МРЗ, а когато те осигуряват на толкова, колкото трябва, как ще се изчислят 90%)

# 250
  • Мнения: 1 765
Зифри, сега беж при доктора да ти даде една бележка, че си бременна, която депозираш в "Човешки ресурси". Нямат право да те приднудят да излизаш в болничен, при положение, че нямаш противопоказания да си ходиш на работа, по закон си защитена, не и мълчи, а и дай да разбере, че си знаеш правата. Ако се наложи спомени и, че ако се наложи ще се оплачеш където трябва....

Какви са тия хора бе.... #Cussing out

Кетуъмън, майчинстовото после се изчислява на база това, което е получавала, което ще е 80% от осигурителния доход, нека ако греша, някой ме поправи, но положението никак не е розово...

# 251
  • Мнения: 274
е, аз предполагам, че точно за такъв болничен е ставало въпрос да си вземе - че е бременна. Те не я гонят, а един вид я принуждават да си излезе в болничен, защото е бременна. Поне аз така разбирам, Иначе естествено, че е защитена! Нямат право да я пипнат, само трябва, ОБАЧЕ, наистина да представи болничен за бременност, пък дори и за седмица. Така че болничен от гинеколог за десетина дни, с диагноза "следене на бременност", "проблем при бременност" нещо си от рода, а после не могат да я пипнат. Така един вид ги е информирала, че е бременна и те знаят, в другия случай важи правилото, че тя не ги е информирала и те я гонят без да знаят, че е бременна.
Комикс, искаш да кажеш 90 % от предходните 80 %!? Ако е така, си е направо БЪЛГАРСКА РАБОТА  Close

# 252
  • Мнения: 1 765
Значи, не....бележка от доктор за потвърждаване на бременност, не болничен. Нямат никакво право  да я принуждават да излиза в болничен, при положение, че е напълно трудоспособна....

Ами мисля, че така се изчислява, заровила съм се сега в Майчинството счетоводно и чета някакви доста плезни неща, но концентрацията ми куца и май ще ми отнеме повече време... ooooh! Mr. Green

# 253
  • Мнения: 11
Добро утро, момичета... то вече стана ден, аз като съм се събудила с кокошките  Laughing
zifri, спокойно де, помисли си, че ще е трудно малко сега, но после пък какво щастие те чака, не ги мисли парите в момента (колкото и да са важни). Аз също съм в болничен, но по мое настояване, мен пък не ме пускаха от работа, но аз съм "рискова", а и трудно забременях, та реших да си се гледам вкъщи поне първите месеци. И от тази гледна точка, някой наясно ли е как ще се изчисли майчинството на жена, която, примерно, е била през цялата си бременност в болнични!?  newsm78 когато си в болничен и получаваш 80 % от това, на което те осигуряват, после тези 90 % майчинство на каква основа ще са изчислени????? В моя случай, осигуряват ме на реална заплата, в смисъл на основната ми заплата по договор (т.е. не говорим за МРЗ, а когато те осигуряват на толкова, колкото трябва, как ще се изчислят 90%)


Добро утро мами!До колкото съм запозната майчинството се изчислява  90% на база осигурителен доход през последните 12 мес.(в които са вкл.и мес когато си била болнични).Ако някой има повече инфо нека сподели Praynig
Аз да се похваля-видяха сини гащи stork-boy мисля,че не съм споменала термина си-20.11  [smilie=smile3504.gi
Лек ден на всички  Hug

# 254
  • Мнения: 499
despovche добре дошла във футболния отбор на момчетата  sling. И аз мисля че
ще съм със сини гащи ама има още 1 седмица да мине и тогава би трябвало да разбера тогава ще съм 16г.с и трябва да се види нали?
Хрисси нямам думи за това което го прочетох за свекървите. паднах от стола на бюрото smile3532 ако щеш вярвай  hahaha
Ей момичета или да ви казвам мами няма значение. Днес сестра ми ще празнува рожденния ден който  smile3510беше на 11,05 и ще ходим на кръчма но незнам дали да се развихрям в танците  newsm68

Общи условия

Активация на акаунт