Отговори
# 240
  • Мнения: 2 447
Е то АД не е ли алергия с неясен произход...Иначе педи не каза нищо по различно от вчера..тя се притесняваше разпространението да не е много и да се налага биенето на инжекция.Иначе според нея за разлика от вчера,макар и с повече пъпки започнали са да се повлияват...Алергична реакция към нещо незнайно към какво...Можело от всичко да е...Малък бил още да се правят тестове,а и тестовете се правели на база"предполагаема алергия към нещо"Засега ще внимавам какво яде,интересното е че не ограничи кой знае колко менюто на детето...Общо взето малко са нещата които да не давам...
После ще ви пусна снимка да видите пъпчиците й по гръбчето,че сега отивам да приспивам малкия..

# 241
  • София
  • Мнения: 44 288
Не, АД най-често съпътва АБКМ....или други хранителни алергии....
при нас такива нямаше, въпреки че имаше атопични обриви...повече мисля от прекалено суха и чувствителна кожа....от както почнах да ползвам за него мед. козметика - която на него му пасна, спрях да къпя всеки ден със сапуни и т.н. доста се оправиха нещата...почти вече няма...само зимата имаше по крачетата, чак до рани....като при нас се появи още докато беше само на кърма.....
Баща му има такива атопични петна почти постоянно се появяват и изчезват...почнали са му от един алергичен пристъп от бисептол и от тогава ту се появяват повече, ту поизчезват...при него пък от горещината и някои матери му се засилват...и така....
в смисъл...обикновенно е конкретно към нещо алергията..въпроса е да се ръзбере към какво, като наистина най-често е към белтъкана кр. мляко.....
но при нас ето не е....но се и задържа в една такава по-лека форма....

не знам помисли пак - нещо промяна около козметиките(да ползваш олио в жегите...или пък да прави реакция нещо към крем за слънце ако от скоро ползвате), прах за пране, омекотител, някаква дреха нова която да е раздразнила...че ако е такъв външен дразнител - по-добре.....

# 242
  • Мнения: 251
 Grinning  Ади радвам се че всичко е наред.

# 243
  • Мнения: 2 013
За няколко дни бях в провинцията,а вие колко сте изписали...до сега четох. Grinning
Имам един въпрос,който много ме притеснява.Оня ден купих на мишката лента за главичката,като дори не съм обърнала внимание на шева по средата (който се пада точно на фонтанелата).Седяла е с нея около 8 часа май-от 9-до 17ч някъде...Когато я свалих за да я преобличам направо щях да получа удар от страх.Върху фонтанелката и имаше вдлъбнато (шева се отпечатал) и мястото беше червено и потно...Такъв ужас не съм изпитвала през живота си.
Добре,че братовчедка ми,коята е медицинска сестра ме успокои и каза,че щом няма рана да не се плаша.Мястото за няколко часа се оправи и сега всичко е наред,но аз много се притеснявам и реших да ви питам за мнения.

П.С. въпросната лента я изхвърлих и вече ще си отварям очите на 10 като слагам нещо на главата на детето си,но човек докато не си изпати не се сеща.... ooooh!

# 244
  • Мнения: 2 447
Ето и пъпчиците по тялото:
http://photo-zona.net/images/user62200/album16282/large/12433650 … 39_Picture305.jpg
http://photo-zona.net/images/user62200/album16282/large/12433653 … 39_Picture309.jpg
http://photo-zona.net/images/user62200/album16282/large/12433652 … 32_Picture310.jpg

Наистина мисля,мисля и нищо не мога да измисля...Прах..смених,ама то беше отдавна...така че,едва ли от него ще е..Омекотител не слагам...Не мажа с нищо...Наистина нищо по различно от досега...с изключение на темп и приема на лекарства...така че за мен е от някое от лекарствата,иначе би било голямо съвпадение,точно сега да избие хранит.алергия...ама знам ли и аз...Надявам се както дойде така и да си замине и повече да не се появява..

♣٠·˙♥Rbaby1♥˙·٠♣  щом мед.лице ти е казало че няма проблем,значи сигурно няма,но ако искаш питай и педи за да си по-спокойна...

# 245
  • София
  • Мнения: 44 288
да....въпроса е тогава от кое лекарство...за да не го ползваш за в бъдеще....както и тези с подобна активна съставка.... и т.н... че и това не е готино....

# 246
  • Мнения: 251
bebo 81  newsm59 ЧЕСТИТ 1 ВИ рОЖДЕН ДЕН НА ВЕлИЗАрчО Да ви носи само радост   bouquetДе е живо и здраво като дренче с усмихнати очички за радост на всички. happy bdВесел празник newsm44

# 247
  • София
  • Мнения: 1 809
Adi_v4 На мен по същия начин ми изглеждаха пъпчиците, когато се обринах от слънцето. Имам слънчева алергия от 3-4 години и изглежда точно така, като на места кожата е леко подута и освен това пари на допир. Да се е излагал на слънце повече време? Дано се оправи скоро и да не се повтори. Иначе и моята педи каза, че след 3 дена висока температура избива обрив, който се дължи на високата температура.
И моето дете, като на Angel има дерматит. Вече на годинка успяхме да потушим нещата и при нас не е АКБМ. И аз спрях да къпя всеки ден със сапун, при нас беше основно по лицето. Най-вероятно се дължи на по-сухата и чувствителна кожа.

Rbaby1 това, което ми хрумва е, че лентата е била по-стегната. Но щом детето не е плакало, по-скоро се е изпотило мястото и затова се е зачервило. Като беше по-малка много слагах ленти на моята дъщеря, и ако имаше някоя, която я стяга и не и е комфортно правеше всичко възможно да се сетя да я махна. Сега сама си ги маха  Laughing Консултирай се и с педи, за да си по-спокойна Peace

# 248
  • София
  • Мнения: 2 508
И аз имам слънчева алергия, при мен пъпчиците са много, много ситни и сърбят. Появи се чак като станах на 23.

Да ви питам нещо: Йоан нещо тотално откача тия дни и вече мисля, че са зъби. Нон-стоп се оплаква. Издава един такъв странен звук, жален: Мммм-мммм-мммм! Смуче си долната устна... Този звук е нещо ново... То като им растат зъби сърби ли ги, боли ли ги... Какво се прави?...

# 249
  • Мнения: 162
Здравейте момичета, аз съм нова във форума, днес го открих. Имам дъщеричка на 4 год. 9 м. и много от нещата, за които сте писали съм ги преживяла. Сега съм бременна в осми месец и скоро ще се включвам с въпроси, защото много неща са се променили от преди, пък се и забравя, като мине време. Прави ми впечатление, че по-късно захранвате с пюре, жълтък и други неща, ние почнахме много по-рано, може би защото кърмих само два месеца, а бебо не харесваше изкуствените млека. Дори по съвет на педиатърката от четвърти месец преминахме на квасено кисело мляко. Ако това бебе не е като кака си ще сте ми много от помощ.
Rbaby1, главата на бебето е все още мека. На годинка и нещо дъщеря ми си удари главвата в ръба на секцията, мястото хлътна и посиня. На другия ден се беше изгладило и по нищо не личеше, че е имало рана. После се е случвало още няколко пъти и винаги без последствия. Мисля, че няма от какво де се притесняваш.
Adi_v4 пъпчиците много приличат на дерматит, и дъщеря ми е имала подобни. При всички случаи ви трябва консултация с алерголог. Когато моята получи подобно нещо, педиатърката беше отпуска, друг педиатър ми предписа гентамицин на паста, нашата като се върна крем Линола или нещо подобно и бани със смрадлика. Накрая алерголожката каза, че е епидурален дерматит, да спра да къпя със сапун и специален мехлем. Така че ви трябва алерголог, а той ще каже от слънце ли са,от претопляне, от лекарствата или от дерматит.

# 250
  • Бургас
  • Мнения: 1 241
То като им растат зъби сърби ли ги, боли ли ги... Какво се прави?...
Да, и ги сърби, и ги боли. Би могла да вземеш от аптеката мазило за зъбки, те ще ти предложат, имат временен ефект. Можеш също да му предложиш някоя гумена играчка която например има по-голяма опашка или ушички които да гризе. От тук нататък ще е така. Въоръжаваш се с търпение.

# 251
  • Мнения: 162
Autumnsphere, и ги сърби, и ги боли. Моята я мажех с Calgel, то изстудява и обезболява, препоръча ми го стоматолог и почти не сме имали проблеми. Някои дават замразена гризалка  или нещо друго за гризане, но моята не ги харесваше. Гаден период е растенето на зъби, имунната система отслабва и детето се разболява много лесно. Може да имате хрема, а някои деца хващат и диария.

# 252
  • София
  • Мнения: 2 508
Благодаря ви!

А как да разбера със сигурност дали са зъби? Нищо не виждам... На вас на това ли ви прилича?

# 253
  • Мнения: 162
На колко е бебето?

# 254
  • София
  • Мнения: 2 508
4 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт