Как си търсите работа??

  • 5 155
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 44
Здравейте, много интересна тема и затова ще се включа и аз. Какво да кажа аз като нямам навършени още 20 г., студентка съм задочно, нямам трудов стаж (миналата година завърших средното си образовоние и веднага ме приха студентка). Свърши ми сесията, приключиха ми и изпитите за Първата година и от 2 месеца съм се заела със сериозно търсене на работа. Всеки ден си пускам СV-то за разни обяви и нищо от никъде. Сигурно съм пуснала на 50 места и само си чакам. По принцип имам някои квалификации и умения като компютърна грамотност и владеене на чужд език, завършила съм икономическа гимназия, а и продължавам да изучавам това в иниверситета. Незнам на какво се дължи това. Всеки си търси млад персонал, но с опит на подобна длъжност или поне някакъв стаж. Е, кажете аз как ще си намеря работа, като никой не ми дава възможност. А и работодателите като видят, че съм и задочна студентка, сигурно им бъркам в здравето. С една дума всичко се свежда до познанства, които могат да те уредят някъде. Дано имам късмет.

# 16
  • Мнения: 2 556
В периода, в който съм търсила работа като служител - първо казвах на всичките си познати, че търся работа. Задължително оттам изскачат поне 2-3 полезни неща. После пусках СВ-та на всякакъв тип фирми, на които мисля, че мога да бъда полезна. В интерес на истината последната работа, на която съм се явила и са ме наели от обява без препоръка от никого е била, когато бях на 22 години. След това - само чрез познати.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Търся главно в Джобс (в другите сайтове се преповтарят). Не кандидатствам по всяка обява, дори не по всяка в интересуващата ме сфера. Подбирам ги все пак, защото от много ходене по интервюта съм се научила да разкодирам "замаскираните" обяви до голяма степен. В никакъв случай не пускам "където ми падне", защото това значи да се принизявам, но пък може би и защото слава Богу още не съм останала гладна.

Не съм се принизявала  Stop Просто в един момент стана повече от наложително да започна каквато и да е работа...

Да, аз нямах предвид тебе, извинявай Hug За себе си говорех- като имам висше и магистратура, някак си под достойнството ми е да кандидатствам за продавачка. Но като остана гладна, достойнството пада.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Е, кажете аз как ще си намеря работа, като никой не ми дава възможност. А и работодателите като видят, че съм и задочна студентка, сигурно им бъркам в здравето. 

А ако си пък редовна студентка, им бъкаш направо да не казвам къде.

Пробвай с летни стажове, само да е по специалността, пожелавам ти късмет и добри връзки Simple Smile

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
И аз съм с висше все пак, но явно имаме различни виждания. За мен не е под достойнството ми да работя като продавачка. В интерес на истината, повечето такива вземат доста по- голяма заплата от мен, а по цял ден буквално си клатят краката( говоря за продавачки на дрехи, обувки и подобни, не в хранителен магазин, защото там работата е тежка).

# 20
  • София
  • Мнения: 5 605
След като пусках на търсещите, хора с моята квалификация...и никой не ме потърси,вече пускам наред.Въпроса е,че работодателите са малко некоректни напоследък.
E не е така. Ти всички, на които си си пуснала автобиографията ли искаш да ти се обадят? То е безсмислено.

# 21
  • Мнения: 47 990
Аз съм си намирала работа само по обяви, при това студентка, не с едно, ми с две деца. Ми не работата ми не е мечтата на живота ми, обаче и без работа не стоя. И не знам коя работа ще ми е под достойнството, при положение че храни семейството ми. Виж, за интервюта и индивиди, които са ми под достойнството- да, има такива.
Аз съм привърженик на кандидатсването на много места, пък човек никога не знае какви възможности ще му се открият

# 22
  • Мнения: 3 634
В момента искам да си сменя работата и общо казано е като в любовта - където аз искам, те не ме искатLaughing
Търся вече 5 месеца като подбирам, но най-често напоследък ме отказват изключително лошите битови условия. Преди винаги съм се колебаела между 2-3 много добри предложения, а сега трудно стигам до следващо интервю. Освен това когато последно си търсих работа преди 2 год. нямаше такова чудо като 4-5 предварителни интервюта в рамките на 2 месеца. Това е явно нова мода!  Tired

# 23
  • Мнения: 5 228
Нещо обърках темите.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 010
В момента съм студентка и си търся най-вече в jobs.bg, рядко по улицата има някакви обави, които сега биха ме заинтригували, но съм виждала преди доста време... Сега модерното е по интернет да се пускат обяви явно...
Работила съм едно лято в магазин за хранителни стоки - баща ми ме беше уредил.
И лято гледах две момиченца - през форума се намерихме Simple Smile

# 25
  • Мнения: 934
Едно време в кризата 92-93 година, майка ми жена с вече поотраснали деца, 2 висши, остана на без работа дълго време. Сега пак се задава стагнация. Слава богу мен още не е достигнала на 100%, макар и да си търся работа.
В сектора в който аз имам ценз, също хлопа яко мандалото. Малко ме е страх да си представя да остана без работа, макар засега да издържаме. Иначе пробвах се, още на 3-то интервю бях одобрена, работих обаче седмица и не ми хареса. Засега мога да си позволя да не ми хареса, но като ви чета, май скоро няма да имам тази възможност.

# 26
  • Мнения: 63
и аз търся в jobs.bg ,но основно чрез познати..

# 27
  • Мнения: 1 159
Ох,и на мен понякога много ми писва настоящата работа и започвам да чета обяви,да разпитвам приятели...Но досега не ми се е случвало да открия нещо,което да ме накара да напусна.В бранша,в който съм работила най-дълго и за който съм учила,се усеща кризата вече!
Имам две приятелки висшистки,с по 2 езика и стаж,но стоят без работа от началото на годината,вече са готови на всичко!Каквито и претенции да са имали,живота ги принуждава да си намалят изискванията.

# 28
  • Мнения: 1 427
Досега винаги съм избягвала оферти за които се кандидатства само по документи. Предпочитам личния контакт. Обаждам се само по обяви в които е посочен адрес и телефон на фирмата и питам дали мога да отида на място. Друго си е да те видят и чуят на живо.

# 29
  • Мнения: 25 623
Всеки си търси млад персонал, но с опит на подобна длъжност или поне някакъв стаж. Е, кажете аз как ще си намеря работа, като никой не ми дава възможност.

Някой има ли представа как изглежда идеалният служител? За жените питам, мъжете са друга бира.
Ако си млада и хубава, нямаш стаж, често и ценз.
Ако си млада, хубава и с ценз, нямаш стаж.
Ако си млада, хубава, с ценз и стаж, кусурът ти е, че някой ден ще родиш.
Ако си млада, хубава, с ценз, стаж и дете, проблемът е в детето.
Ако си с ценз, стаж, голямо дете - вече си прекалено стара и трябва да лягаш да мреш. Освен ако не искаш да продаваш вестници или на пазара. За което трябва да целуваш ръка с дълбока благодарност.
Извод: Българинът е мързелив и не иска да работи.

Общи условия

Активация на акаунт