Строги или меки родители сте. Вашето лично усещане какво е

  • 4 724
  • 137
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 757
kissables , моите прекрасно знаят кое може и кое не, ама не им пука. Не се отказват от намеренията и желанията, правят на инат, отмъщават, идват и ме бият. Това че им хващам ръцете и строго им казвам, че така не се прави предизвиква единствено смях. Ако ги плясна... много реват. По следващия път пак се пробват и така не знам до кога. Не ти се е налагало, не си я удряла. Можеш само да се радваш, че имаш разбрано дете.

ЛУРДЕС, баткото че ревнува, ревнува. Ама не заради това е непослушен. Така си се роди. И в детската не слуша. Даже днес бяхме на среща с някаква психоложка, която са пратили в детската да го наблюдава щото не могат да се оправят с него. Предложи да го водим при камара специалисти. За мен си е обикновено малко по темпераментно дете. Ама тук са друг темперамент и не са свикнали на неговото.
Ти гледай да не се случи като при мен. Исках още едно, а излязоха 2.
И моите до ден днешен си играят с храната, мажат, пускат на земята. Други деца не съм виждала така да правят. Само чакат да погледна на др посока и почват да правят забраненото. Хич не им пука от наказания и от нищо. Колко рев са изревали в леглата си, сърцето ми се къса. Ама те упорито не искат да се променят. Явно не им е голям проблем това наказание да си реват в леглата. Чудя се какво по въздействащо да измисля.  newsm78

# 106
  • Мнения: 19 365
Незнам, ако отговори майка ми или сестра ми - съм строга майка, но ако е свекърва ми - съм много мека с детето. Все си мисля, че съм според ситуациите - ту едното, ту другото. Но не посягам да удрям и не лигавя да изпълнявам прищевки.

Абсолютно същото чувам имаз от същите хора. Сестра ми вика, че съм цербер, а свеки, че много ги глезя затова ми се тръшкат и мрънкат непрекъснато. Нито една от двете не е права. Сестра ми има нереален поглед. А свеки - мисля, че тя просто иска да ме дразни, хоби и е и затова ме критикува без основание.
Ами, тя като критикува толкова да вземе да ги гледа, пък нека се псрави по-добре. Отстрани лесно се критикува.

# 107
  • Мнения: 245
Строг родител съм.

# 108
  • София
  • Мнения: 17 596
Мисля, че съм по средата...

# 109
  • Мнения: 2 757

Ами, тя като критикува толкова да вземе да ги гледа, пък нека се справи по-добре. Отстрани лесно се критикува.

Досега не се е случвало да ги гледа сама, с изключение на веднъж за около 1 час. Те при нея не реват ама като и се обадихме да я питаме как оцелява и каза само, че рушат къщата. За 1 час няма да и омръзне да им казва не тук, не там. Ама за повече не ще. До сега не се е случило да предложи да ги погледа поне за малко. Но фактът, че при нея не смеят да си изразяват емоциите и да се глезят преви задачата и далеч по лесна. И то е защото не я познават и защото тя си е цербер по начало. И синът и казва, че е била много строга майка и му се е налагало да я слуша. Тази строгост обаче не идва от това което прави, щото същото го правя и аз. Явно е от излъчването, защото резултатът при мен и при нея е буквално противоположен. Аз като говоря ме пренебрегват, все едно не говоря и продължават да действат. Ако ги спра почва тръшаке. При нея като каже Не пипай веднага си махат ръката и се запътват към следващата атрактивна цел.

# 110
  • Мнения: 2 149
Някои мои близаки с деца казват, че съм много обясняваща, а трябвало повече да пердаша Rolling Eyes
Смятам, че съм по-строга, отколкото трябва. Все по-често се опитвам да обяснявам, после пак казвам, правя забележка и накрая ако и това не помогне просто ставам груба с детето. На моменти се улавям, че погледнато от страната на специалистите-психолози най-вероятно ще бъдем оценени като родители, които стресират децата си Embarassed Все си казвам, че трябва да ги гледаме с повече обич, показана, защото тази заблуда, че детето знае, че е обичано въпреки действията ни е пагубна за личността му. На децата трябва да им показваме, че ги обичаме, че ги ценим, и че сме им благодарни, че са дошли в живота ни. Ама дали на практика се справяме с това не е ясно...
Да, оценявам се като строга.

# 111
  • Мнения: 310
Смятах са за строг родител, докато не се роди сина ми (3 г.). С него не мога да се справя - просто се предавам. Не знам аз ли съм се "изхабила" или малкия е по-различен от сестра си.

# 112
  • Мнения: 2 757
Смятах са за строг родител, докато не се роди сина ми (3 г.). С него не мога да се справя - просто се предавам. Не знам аз ли съм се "изхабила" или малкия е по-различен от сестра си.

Ми като не знаеш да ти кажа. Много ясно, че  е по различен. Децата са различни, не може да става дума за сравнение и прилагане на едни и същи методи за всички. Това не са роботи създадени по еталон. Има лесни деца, има и трудни и съответно степените между тях. Колкото и да го отричат някои хора и да се опитват да унифицират децата просто това е истината. А и няма логика дъртите да сме различни, а децата да са еднакви

# 113
  • София
  • Мнения: 2 181
Мисля 4е съм от меките,макар че детето ми вика че съм строга Mr. Green

# 114
  • Мнения: 3 268
Не съм от най-строгите родители,но пък случих с деца.Страшна късметлийка съм. Grinning

# 115
  • Мнения: 48
Цитат на: NikiFin
kissables , моите прекрасно знаят кое може и кое не, ама не им пука. Не се отказват от намеренията и желанията, правят на инат, отмъщават, идват и ме бият. Това че им хващам ръцете и строго им казвам, че така не се прави предизвиква единствено смях. Ако ги плясна... много реват. По следващия път пак се пробват и така не знам до кога. Не ти се е налагало, не си я удряла. Можеш само да се радваш, че имаш разбрано дете.

О, имало е моменти, в които ми се е искало да я ударя, но винаги съм се опитвала да овладея положението по друг начин. Макар че моите наказания са безобидни. Всъщност баща й я наказва много по-лошо и тя изпитва панически ужас като направи нещо лошо той да е наоколо... Защото е безкомпромисен, а пък и тонът му чак мен стряска (всъщност интересното е, че никога не съм го чула да вика...) Но си права, че е и въпрос до характер на детето.

# 116
  • Мнения: 2 110
Когато трябва съм строга, когато може мека. Но ,като наблюдавам държанието на другите майки около мен ,май съм по-строга от тях ! Thinking

# 117
  • Мнения: 136
Мисля, че съм по средата...

И аз така

# 118
  • Мнения: 613
Строга съм за някой неща. Например истерии, лигавене и от този ред не търпя и спирам.
Много рядко, обаче ми се е налагало да се намесвам. Може би, защото по принцип давам голяма свобода на дъщеря си сама да взима решения за много неща. Това пък, някой би изтълкувал като глезене по-скоро.
Също така има случаи, когато отстъпвам, ако е била наказана за нещо. Но и зависи за какво е било наказанието все пак.
Май съм по средата. Не обичам крайности.

# 119
  • Кюстендил
  • Мнения: 50
мека,много мека майка съм,добре,че е мъжът ми,че иначе.......,но пък смятам,че децата трябва да си ги глезим докато можем,защото като пораснат никой няма да ги глези

Общи условия

Активация на акаунт