Строги или меки родители сте. Вашето лично усещане какво е

  • 4 697
  • 137
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 013
Зависи от ситуацията,но по-скоро съм мека Мария що се отнася до дъщеря ми.Усещам как ще ми се качи на главата по-късно. Crazy

# 16
  • Мнения: 108
Аз не се стремя да съм строг или мек родител, а любящ родител. За детето това е най-важно според мен, а останалото идва според ситуацията.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 227
Средна работа. Нито много твърда, нито много мека и най - вече си зависи от ситуацията.

# 18
  • Мнения: 4 555
Мека.
Има много забрани, свързани със здравословното състояние на детето, които не мога при никакви обстоятелства да и позволя да наруши и за останалите неща, ако не застрашават живота и здравето, гледам да отстъпвам. Иначе животът на детето ще се превърне в низ от заповеди и забрани, а това не е приятно на никого.

Забелязала съм, че колкото по-малко неща забранявам, толкова по-склонно е детето да спазва забрани. Ако има 10 разрешени и едно забранено нещо, тя няма да се поколебае да се съобрази със забраната. Но ако са 10 забранени и едно разрешено, ще започне на пук да прави забранените, за да ми покаже, че не се чувства добре от ситуацията.

Аз като цяло гледам животът ни да е по-скоро взаимодействие, отколкото налагане на волята на единия над волята на другия.

# 19
  • Мнения: 566
И от двете по малко,но май повече съм мека  Mr. Green,но за момента съм доволна от това което съм постигнала с възпитанието  на децата си.(малкото е почти на 3 месеца де Mr. Green,но за каката става въпрос повече)

# 20
  • Мнения: 805
Строга с пристъпи на мекушавост.
Мъжът ми е мекушав с моменти на строгост.
Лошото в случая, че Изабела знае точно кога при кого да иде...

# 21
  • Мнения: 1 650
Строга.

# 22
  • Мнения: 9 814
Строга с пристъпи на мекушавост.
Мъжът ми е мекушав с моменти на строгост.
Лошото в случая, че Изабела знае точно кога при кого да иде...

Все едно аз съм го писала. Grinning

# 23
  • Мнения: 9 776
Мека-строга - явно ме бива, щом дъщеря ми е послушно дете. Мога да бъда много лоша, но и много да глезя също. С малкия може и да се разлигавя повечко, не знам. Ама като си знам чепатия характер Mr. Green...Той още не е видял лошата ми страна Laughing.

# 24
  • Мнения: 69
По скоро строга съм , въпреки това усилията ми понякога отиват "по дяволите"и  на вси4кото отгоре се оказвам и "най лошата майка"  Thinking

# 25
  • Мнения: 2 334
По скоро съм строга но файдата е никаква  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 4 292
Мека, но все пак съм по-твърдата аз. Определено обаче имам доста да поработя над ''строгостта" си.

# 27
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
От по мекушавите съм,но когато наистина трябва когато става въпрос за сериозни неща съм много твърда,мисля че долу горе ми си получават нещата,общо взето не винаги дъщеря ми ме слуша.

# 28
  • Мнения: 1 341
Мека-строга - явно ме бива, щом дъщеря ми е послушно дете. Мога да бъда много лоша, но и много да глезя също.
И дъщеря ми е послушна. Но това май си е до дете.
Строга съм когато трябва и не отстъпвам...става въпрос за ред и дисциплина. Разбира се, че и много я глезя и лигавя, но кой родител не го прави. Всичко има мярка и се опитвам и строгостта ми към малката да е с мярка. Peace

# 29
  • плевен
  • Мнения: 644
На моменти съм ужасна,особено когато съм изнервена,но когато си го глезя няма равна на мен. Peace

Общи условия

Активация на акаунт