Какво давате при ЗАПЕК?

  • 5 161
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Дуфалак.

# 16
  • Мнения: 804
При запек лекарят може да изпише нещо за детенцето,пробвай с пюре от сини сливи,става и с вода от овесени ядки.Много мнения прочетох за меда - аз давах мед на децата си от първата седмица,стига с този ботулизъм,говоря обаче за провереният и чист мед,като в случая аз ползвам мед от пчелите на баща ми,които не са подхранвани със захар и антибиотици.Смея да твърдя,че от този мед-изследван в лаборатория,съдържащ 32 витамина и полезни съставки,децата ми не са имали здравословни проблеми,нито запек,нито млечница като бебета.Всеки сам решава какво да дава на децата си,но аз никога не съм съжалявала ,че съм им давала мед на бибата,или съм подслаждала чая им.Относно сокчето от ябълка - при всички деца е различно,но по принцип разхлабва.

# 17
  • Мнения: 2 521
Аз давах Лактулоза-Мип и чайче на Хип-ябълка и маточина.Не можах да намеря в момента Блевит и затова взех този.Овесената вода разхлабва,но съдържа глутен а е малко бебето.Затова и аз като zuki не я препоръчвам.Прави и масаж на коремчето-в кръг.Щом кърмиш яж и ти по-разхлабващи храни-сини сливи,круши,киви,овесени ядки.Аз понякога като не се изхожда малкия съм изяждала едно шоколадче комфорт-действа и на него,обаче лошото е че и на теб нямя да ти е лесно Mr. GreenМед не давай.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 524
почти не ми се е случвало но когато е имал запек съм давала чай Blevit L. за лекарства или други неща по-добре се консултирай първо с лекар.
и спри със сока поне временно Peace

# 19
  • Мнения: 212
Благодаря на всички за съветите!
Да се похваля: с 3 лъжички от пюре от круша и масажче по коремчето, нещата за 30 мин. си дойдоха на мястото.  smile3501  newsm32

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Благодаря на всички за съветите!
Да се похваля: с 3 лъжички от пюре от круша и масажче по коремчето, нещата за 30 мин. си дойдоха на мястото.  smile3501  newsm32


Браво Party

# 21
  • Мнения: 162
На моето дете действаше пюре на Семпер от сини сливи. Има вкус на сушени сини сливи, вкусно е, половин бурканче я отпуши от тридневен запек. Оттогава винаги държа по едно бурканче вкъщи. Но пюрето да е на Семпер, другите нямат същия ефект, не знам защо. При това детето ми беше на около 4 месеца и още не беше захранено с пюрета. За това пюре ми казаха родители на бебе, на което никакви медикаменти, нито дуфалак, нито каквито и да били други не са помогнали. Иначе смятам, че трябва да спреш сока от ябълки, той също може да запича.

# 22
  • Мнения: 1 174
Благодаря на всички за съветите!
Да се похваля: с 3 лъжички от пюре от круша и масажче по коремчето, нещата за 30 мин. си дойдоха на мястото.  smile3501  newsm32

Само да попитам - като се изака детето - по - гъсто ли беше акото от обикновено ? Мисълта ми е дали е било запек или просто се е изакало като си му помогнала ? Много често се случва дете да не ака по няколко дни и след като му се "помогне" се изаква, но това не значи, че е имало запек  Naughty Ако акото си е с обикновена консистенция, значи е нямало проблем  Peace Виж тук:  http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=1003

# 23
  • Мнения: 212
Благодаря на всички за съветите!
Да се похваля: с 3 лъжички от пюре от круша и масажче по коремчето, нещата за 30 мин. си дойдоха на мястото.  smile3501  newsm32

Само да попитам - като се изака детето - по - гъсто ли беше акото от обикновено ? Мисълта ми е дали е било запек или просто се е изакало като си му помогнала ? Много често се случва дете да не ака по няколко дни и след като му се "помогне" се изаква, но това не значи, че е имало запек  Naughty Ако акото си е с обикновена консистенция, значи е нямало проблем  Peace Виж тук:  http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=1003

Акото беше с обикновена консистенция!

# 24
  • Мнения: 3 929
Благодаря на всички за съветите!
Да се похваля: с 3 лъжички от пюре от круша и масажче по коремчето, нещата за 30 мин. си дойдоха на мястото.  smile3501  newsm32

Само да попитам - като се изака детето - по - гъсто ли беше акото от обикновено ? Мисълта ми е дали е било запек или просто се е изакало като си му помогнала ? Много често се случва дете да не ака по няколко дни и след като му се "помогне" се изаква, но това не значи, че е имало запек  Naughty Ако акото си е с обикновена консистенция, значи е нямало проблем  Peace Виж тук:  http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=1003

Акото беше с обикновена консистенция!
Значи не е било запек, а просто детето усвоява напълно кърмата. Така повечето мами се подлъгват, че детето има запек и започват да го "тъпчат" с какво ли не.
Много се радвам, че всичко е добре.

# 25
  • Мнения: 1 174
Акото беше с обикновена консистенция!

Значи друг път ще знаеш как да се оправяш и няма да се шашкаш толкова  Peace Масажче и ако много се притесняваш някое разхлабващо пюре да му помогне, а най - добре  ти да хапваш / пийваш нещо разхлабващо - сок от круши например и през кърмата - действа и на детето  Peace

# 26
  • вкъщи
  • Мнения: 704
лактолоза давахи сок от кайсии

# 27
  • Мнения: 60
 HugЩом бебето е на кърма при мен действа следното:Изпий 1 кутия нат.сок от круша ти и ще видиш,че бебето ще се изходи. Peace

# 28
  • жителство на место
  • Мнения: 81
При мен помагаше тиква /когато ги имаше/, аз хапвам, детето суче и оп, пълен памперс. Сега при нужда ползвам Биогаия- много съм доволна от тези капчици.  Peace Кажете и вашето мнение за тях!

# 29
  • Мнения: 11
И аз да споделя.Моето момиче е вече на 1 г и 2 м,но когато беше само на кърма - до 6 м и на мен ми се случи да се притесня за това акане.Не разбрах на колко месеца е въпросното детенце,но ако е под 6 месеца най-добре действа храната на мама-при условие че кърми ,разбира се.Аз пиех сок от круши и сини сливи.Давах и водичка.Но в крайна сметка разбрах,че е нямала запек(акото беше меко).Моят съвет е да не се бърза с лекарства и добавки.Храната е най-добрия лек при нормални обстоятелства,разбира се.Меда също разхлабва,но аз го въведох след годинката и е лично производство.Следвайте инстинктите си.

Общи условия

Активация на акаунт