Какво давате при ЗАПЕК?

  • 5 159
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 39
Нашия бебчо беше на кърма до 6тия месец и акаше веднъж седмично. Никога не съм се притеснявала за това, защото той си акаше рядка кашичка без никакво усилие, усвояваше си всичко. Не се поддадох на паниката на роднините, които "съветваха" да ползвам мушкатото например.
Сега се захранихме и дойде проблема с акането. Почнах със сладки картофи и се запече. Ака на 3-4 дни, твърди акита и то с много мъка. Пробвах само с круша и слива, нищо не се промени и за това спирам захранването, продължава само на кърма.

Исках да кажа, че щом акото е рядко и не го боли докато ака няма проблем и няма защо да го фурсираш, не бързай с захранването и си хапвай ти круши и сливи Simple Smile (нали кърмиш)

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
B52 и ние сме така.Докато бяхме само на кърма , бебето акаше на няколко дни веднъж, но нормална консистенция и без напъване. От известно време давам по няколко лъжички  плодово пюре  , но  се получи зверски запек.Акото е много твърдо и болезнено за малката  , в чудо се виждам вече какво да правя newsm78

# 32
  • Мнения: 2 521
Анели щом даваш плодово ,нека да круша-тя доста разхлабва.От зеленчуковите е добре тиквата-не запича като картофа и моркова.Можеш и да спреш пюрето за няколко дни и ти да ядеш разхлабващи храни докато се оправи малката.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
galina_743 ами аз давах тиква. След това синя слива и резултат имаше само еднократно.Умишлено започнах да давам круша или слива няколко дни , но положението не се подобри и  преди два дни спрях пюретата .

# 34
  • Мнения: 39
B52 и ние сме така.Докато бяхме само на кърма , бебето акаше на няколко дни веднъж, но нормална консистенция и без напъване. От известно време давам по няколко лъжички  плодово пюре  , но  се получи зверски запек.Акото е много твърдо и болезнено за малката  , в чудо се виждам вече какво да правя newsm78

Точно една седмица без твърда храна и бебо се изчисти, беше кошмар. За един ден ака 5 пъти, твърди ужасни акита, колко рев изплакахме ... На следващия ден вече се изака нормално, както беше преди да се захрани. Единственното, което помогна беше спиране на твърдата храна изцяло. Ще трябва да почна отново със захранването и направо ме е страх ....

Общи условия

Активация на акаунт