Отговори
# 60
  • Мнения: 1 715
Запис  Simple Smile

# 61
  • Мнения: 141
Ронка, много сладка снимка , мнг мило ми стана като я видях и си представих как и аз ще си кърмя бебчето Hug
Аз скоро си мислих за люлеещ стол- видях в един магазин и ми се стори много удобно да си успокоявам бебето , да го приспивам и кърмя в люлеещ стол.Проблемът е,че са доста обемисти и трябва да му намеря място в спалнята някъде...
Кака Дора, направо ми се прииска да се преселя в Канада...Тук това никога не може да стане....Понякога се отчайвам като се замисля в каква държава живеем.
А за възглавниците за бременни и кърменето - и аз мислех да си поръчвам такава, не предполагах , че този шум ще е дразнещ, защо са измислили такъв пълнеж, ако е дразнещо newsm78

# 62
  • Мнения: 1 341
Да ама няма зърна на гърдите бре Ронка - не точно нямам ами не са добре изразени и бебето не може да ги захапе и бързо се изнервя и отказва. Това със сина ми, а иначе дъщеря ми лежа в неонатологията за килограми ( беше недоносена след прееклампсия ) и там вече я бяха научили с биберон. Въобще и не поиска да погледне цица - пищеше и си обръщаше главата на другата страна. А сега след точно 11 години е 155 / 45 -магаре направо
Ох, как бързо тече това време  newsm78


Доре, споко и аз бях така, даже дясната ми гърда още е с неоформено зърно, защото кърмех Ема само от лявата. Crazy Трудно е с такива зърна, но се получава, споко!
Сега се моля малкото да иска да суче и от неоформената, иначе, ако и отва бебе го кърмя само от една гърда, незнам какво ще става с размерите им... Joy Като му дойде времето ще давам идеи. Който има да пита нещо, стига да знам, ще съм насреща! Hug

Герчо, вярвам ти разбира се! Peace
Борбена натура си ти и личи по повечето ти постове! Опитала си и си направила всичко което е било по силите ти. Hug
За гърдите напълно те разбирам, защото аз с не големи и ако не ги придържах в началото имаше вероятност от задушаване, представям си какво е с голям бюст. Confused
Хубаво е, че се водиш по детето, а и по собствените си възможности. Като дойде момата на бял свят сама ще покаже как ще действате. Peace

# 63
  • Мнения: 1 668
Дано имаме повече успех с това бебче!

# 64
  • Мнения: 71
Рони страхотна поза като на малко агънце. Добре че ми напомни за лимоните мойта много обича лимони с мед на сокче разредено с водичка. Още довечера се заемам. Аз съм за прополиса използвам го за малката сутрин и аз си пийвам по една лъжичка -  клеева тинктура със сок, заедно.
Меричлери83 пише, че си от Варна и затова не съм разбрала, че си от Стара Загора, аз ходя при Енчева, някой каза, че е завеждаща на АГ-то, но знам че д-р Дяков е завеждащ  newsm78 това няма значение.
Какви са ти впечетленията, ако искаш пиши на лични, да не занимаваме момичетата.
Кака Дора заглавията са страхотни
и хапването си го бива, кой отказва всеки ден да го хрантуткат.

# 65
  • Мнения: 141
Нинче, писах ти на лични!
От Стара Загора съм родом,но живея във Варна , тук се омъжих  Simple Smile

# 66
  • Мнения: 1 341
Искам и аз в Стара Загора! Simple Smile Много любим град, както и Трявна и още няколко китни градчета.

# 67
  • Мнения: 152
Ронка, и аз искам съвет как да суче бебето от гърда, на която зърното влиза на вътре, вместо да излиза на вън. А Дясната ми е ок, но пак не е много голямо. Кити не искаше да суче. Гърчеше и се извиваше като змийче. Рев и чудо. Затова аз бях с помпата, а тя с шише. Но сега много искам да кърмя. Този кошмар с помпата не искам пак да го изживявам.

# 68
  • Мнения: 103
нито ни изплащат неизползваните отпуски всяка година, нито ни задължават на всяка цена да ги използваме, макар така работодателя да се набутва. изплащат ги при напускане вероятно.
работата ми е такава, че трудно бихме могли да се заместваме и освен летния отпуск от 10 дни- малко трудно можеш да ползваш дълъг друг отпуск през годината- по скоро по 3-4 дни (ако се организираш можеш и повече, разбира се). но не се оплаквам- знам си твърдото работно време, уикендите, мога да си отсъствам сега за прегледи и т.н без проблем, осигуряват ме на реалната заплата и така...
миналата година имах една бременна колежка, която си работи до майчинството, но в последните месеци идваше към 10-11ч и никой не й казваше нищо. работим в банка и някак си е по- различно отколкото в частните фирми- ако собственика с личния си интерес от бизнеса му ти виси на главата... това естествено не важи за всички частни фирми (да не обидя някой), но е често срещано... а и ако колегите ти не влизат в положение...

# 69
  • Мнения: 1 341
Ронка, и аз искам съвет как да суче бебето от гърда, на която зърното влиза на вътре, вместо да излиза на вън. А Дясната ми е ок, но пак не е много голямо. Кити не искаше да суче. Гърчеше и се извиваше като змийче. Рев и чудо. Затова аз бях с помпата, а тя с шише. Но сега много искам да кърмя. Този кошмар с помпата не искам пак да го изживявам.


Аз лично действах с помпата, издърпвах зърното и след това давах на бебето. А ако не става така, силиконовите зърна на първо време също са полезни, след това зърното си се оформя! Peace
Гърченето на бебето може да е било по много причини не само зърното. Кърмаческа стачка примерно, изразява се точно в това което си описала. Гърчене, рев, дръпване няколко пъти от гърдата и пак същото. Сменянето на позите също много помага, както и на тъмно, също кърменето в полусънено състояние, тогава бебето суче инстинктивно и не претендира особено. Peace
Има и още, но това ми идва на прима виста.

# 70
  • благоевград
  • Мнения: 164
Ронка тази снимкиа трябва на конкурс да иде  Heart Eyes страхотна е !!!
А иди ги разбери дребните как им е удобно така  Thinking
Таман и аз щях да спомена силиконовите зърна щом заговорихте за кърмене , и аз смятам да ги ползвам 4е моите са мн мънички Embarassed
Доволни ли сте от тях ?
И да кажа 4е все още не съм усетила дребното или поне незнам 4е го усещам което много ме нервира  #Cussing out понеже незнам аз ли съм толкова проста  да не го различавам  ooooh! или то наистина не се усеща  newsm78

# 71
  • Мнения: 103
вие, мами, много знаете за кърменето- има да давате съвети 24 часа в денонощието наесен, живот и здраве  Peace.
аз все си мисля, че това нещо кърменето е голям зор и изпитание, но като ви слушам (чета) и се вдъхновявам. изглежда наистина е велико усещане! дано го изпитаме и аз, и бебчо  Praynig .

# 72
  • Мнения: 3 641
Да попитам запознатите, избор на лекар за нормално раждане в Тина Киркова  550 или 900 лева? Rolling Eyes

# 73
  • Мнения: 311
*Jeny* и аз там ще раждам, здраве и живот на есен. Моята лекарка е д-р Жанна Колева Heart Eyes много мила и внимателна жена. Не сме обсъждали все още цената, но моята кума роди преди година и 5 месеца при нея с/у 600лв.

# 74
  • Мнения: 1 668
*Jeny*, ето го списъка им с услуги - от сайта им го взех. Правят дни на отворените врати и можеш да отидеш да видиш за кво иде реч - аз лично не бих раждала в общата зала... 4 магарета срещу вратата и всеки влиза излиза, а аз разчекната чакам чудото на живота - нямам думи просто. Та избор на екип, татко и зала май са 900 лева... Ивай предвид, че твоят лекар ще получи 50% от тези 500 лева. Демек 250 - затова и повечто ми познати си доплащат под формата на подарък.

Аз да питам - има ли някоя девойка от темата при д-р Дочев от Тина Киркова?

САМОСТОЯТЕЛНИ VІР УСЛУГИ

Избор на лекар 500 лв.
Самостоятелна зала за раждане 100 лв.
Присъствие на мъжа по време на раждането 100 лв.
Раждане във вода 250 лв.
Болничен престой в самостоятелна VІР стая 75 лв.
/за леглоден/
Болничен престой в двойна VІР стая 30 лв.
/за леглоден/
Болничен престой във VІР апартамент 120 лв.
/за леглоден/
Болничен престой в самостоятелна VІР стая в отделение „Патологична бременност” 40 лв
/за леглоден/

ПАКЕТНИ VІР УСЛУГИ

VІР пакет за раждане
/избор на лекар, VІР зала за раждане, раждане в присъствието на мъжа, раждане във вода, следродилен престой във VІР стая с две легла/ 900 лв.

VІР пакет за раждане чрез цезарово сечение по желание на пациентката
/избор на лекар, следродилен престой във VІР стая с две легла/ 1 100 лв.

VІР пакет за гинекологични операции
/избор на лекар, престой в самостоятелна VІР стая/ 900 лв.

При настаняване в стая с едно легло, към цената на пакета се доплащат по 30 лв. на ден.

При настаняване в апартамент, към цената на пакета се доплащат по 80 лв. на ден.

Общи условия

Активация на акаунт