Бял и черен списък на бракоразводни адвокати

  • 426 752
  • 503
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 1 127
Момичета,моля ви за помощ спешно търся адвокат за тежко дело за развод,съгласна съм и да е по моя вина само да свърши този ад.Искам още утре да подам молба и да приключа този ад.Моля ви за помощ.За София става въпрос.

Веднага ти казвам Снижана Спасова 0898214223 , на мен ми я препоръчаха момичетата тук и вече с нейна помощ съм щастливо разведена от 02.12.13 много е точна .УСПЕХ

# 256
  • Мнения: 897
Момичета,моля ви за помощ спешно търся адвокат за тежко дело за развод,съгласна съм и да е по моя вина само да свърши този ад.Искам още утре да подам молба и да приключа този ад.Моля ви за помощ.За София става въпрос.

Веднага ти казвам Снижана Спасова 0898214223 , на мен ми я препоръчаха момичетата тук и вече с нейна помощ съм щастливо разведена от 02.12.13 много е точна .УСПЕХ
Снежина.  Grinning И аз съм щастливо разведена с нейна помощ. Голям човек. Иди, честито.  Grinning

# 257
  • София
  • Мнения: 1 127
Момичета,моля ви за помощ спешно търся адвокат за тежко дело за развод,съгласна съм и да е по моя вина само да свърши този ад.Искам още утре да подам молба и да приключа този ад.Моля ви за помощ.За София става въпрос.

Веднага ти казвам Снижана Спасова 0898214223 , на мен ми я препоръчаха момичетата тук и вече с нейна помощ съм щастливо разведена от 02.12.13 много е точна .УСПЕХ
Снежина.  Grinning И аз съм щастливо разведена с нейна помощ. Голям човек. Иди, честито.  Grinning

Благодаря Joy

# 258
  • Мнения: 1
[ СОбясни ми, че минималното възнаграждение по някаква наредба било 500 лв и тя нямало как да ми вземе по-малко, дори и да иска.

Това не е вярно , аз платих 300лв. на адвокатката , делото ми е на 02.12.13
[/quote]
Факт е, че повечето адвокати взимат поне по 600, до 1000 лв. за бракоразводно дело, ако е по вина и се очакват съдебни битки. Не избирайте адвоката само по цената му или само по името му. Понякога и "големите имена" допускат грешки, те нали са хора. А за тези, които взимат по-евтино, имайте едно наум. Понякога и от офиса на адвоката можете да си направите изводи. Не прибързвайте, първо поговорете очи в очи с адвоката и тогава вземете решение дали да му се доверите. Препоръчвам адв. Мариана Трифонова от Бургас, ЗА БЯЛ СПИСЪК Е! Има информация за нея в интернет, има сайт на кантората - Адвокатска кантора "Трифонова и партньори", но ако искате повече инфо, пишете на ЛС

# 259
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706

Това не е вярно , аз платих 300лв. на адвокатката , делото ми е на 02.12.13
............[/quote]
Не винаги лъскавият офис ти гарантира качествена услуга.
Аз лично бих избрала млади адвокати, защото те са по-нахъсани и старателни. И взимат по минималните хонорари, защото не са лакоми и искат да се утвърдят. Най-важното за мен е голямото им желание за работа. Влагат страст и сърце.

По-възрастните и "утвърдени" имена разчитат главно на името си, взимат в пъти повече и работят през пръсти. Въобще не следят новостите. Не са чували за семинари и обучения по актуални теми.
Това е твърдото ми мнение, на база на опита ми!

# 260
  • Мнения: 425
Здравейте момичета,
Искам да ви питам дали някой е ползвал услугите на адвокат Джамбазова от Варна? От кантората на Ралчеви е. Знаете ли какви са цените за консултация първо?   bouquet

Честита Нова Година на всички!

# 261
  • Мнения: 303
Грушенка, не си права и няма да се съглася. Тревожна тенденция е, че много млади колеги излизат от университета с големи пропуски в теоретичните знания, направо понякога се чудя как се дипломират! В момента за да си добър адвокат трябва да четеш много, защото след приемането на новия ГПК, основание за обжалване пред ВКС е противоречива съдебна практика или допринасяне за развитие на правото (в теоретичния му смисъл и запълване на празноти в  закона с практика), т.е. не четеш ли - лошо! Образованието преди години беше по-добро, аз лично писмен изпит съм нямала, по 2 часа са ме въртели на устен изпит, а сега си ходят с готови "пищови", което е потресаващо! Хубавият офис определено е показател, че колегата има уважение към работата и клиентите си, че се справя добре на пазара и може да даде качество на услугата! Личното ми мнение е, че на клиента звезди не трябва да му се свалят, а да му се обясни точно и ясно как стоят нещата, това в общия случай, не се харесва, но рано или късно клиента се връща, за съжаление "ошушкан" от колеги, които са му обещали това, което иска да чуе.
Иначе за грешките, случват се да - хубавото е, че в бракоразводният процес, пропуските са отстраним и поправими, защото там преклузията не важи, виж по-другите дела, може да е фатално!

# 262
  • Мнения: 0
Грушенка, не си права и няма да се съглася. Тревожна тенденция е, че много млади колеги излизат от университета с големи пропуски в теоретичните знания, направо понякога се чудя как се дипломират! В момента за да си добър адвокат трябва да четеш много, защото след приемането на новия ГПК, основание за обжалване пред ВКС е противоречива съдебна практика или допринасяне за развитие на правото (в теоретичния му смисъл и запълване на празноти в  закона с практика), т.е. не четеш ли - лошо! Образованието преди години беше по-добро, аз лично писмен изпит съм нямала, по 2 часа са ме въртели на устен изпит, а сега си ходят с готови "пищови", което е потресаващо! Хубавият офис определено е показател, че колегата има уважение към работата и клиентите си, че се справя добре на пазара и може да даде качество на услугата! Личното ми мнение е, че на клиента звезди не трябва да му се свалят, а да му се обясни точно и ясно как стоят нещата, това в общия случай, не се харесва, но рано или късно клиента се връща, за съжаление "ошушкан" от колеги, които са му обещали това, което иска да чуе.
Иначе за грешките, случват се да - хубавото е, че в бракоразводният процес, пропуските са отстраним и поправими, защото там преклузията не важи, виж по-другите дела, може да е фатално!

Аз не знам какво означава `преклузия`, както и не разбирам какво имате предвид, че в бракоразводния процес пропуските са отстраними и поправими. Може ли да ми обясните?

# 263
  • Мнения: 897
Цитат
СОбясни ми, че минималното възнаграждение по някаква наредба било 500 лв и тя нямало как да ми вземе по-малко, дори и да иска.

Това не е вярно , аз платих 300лв. на адвокатката , делото ми е на 02.12.13
Факт е, че повечето адвокати взимат поне по 600, до 1000 лв. за бракоразводно дело, ако е по вина и се очакват съдебни битки. Не избирайте адвоката само по цената му или само по името му.  
Понеже с Иди сме били при един и същи адвокат, аз водих дело не по взаимно съгласие и таксата беше над 500лв. Хубаво е Иди да се включи и да обясни, че е било по взаимно съгласие.
Грушенка, не си права и няма да се съглася. Тревожна тенденция е, че много млади колеги излизат от университета с големи пропуски в теоретичните знания, направо понякога се чудя как се дипломират! В момента за да си добър адвокат трябва да четеш много, защото след приемането на новия ГПК, основание за обжалване пред ВКС е противоречива съдебна практика или допринасяне за развитие на правото (в теоретичния му смисъл и запълване на празноти в  закона с практика), т.е. не четеш ли - лошо! Образованието преди години беше по-добро, аз лично писмен изпит съм нямала, по 2 часа са ме въртели на устен изпит, а сега си ходят с готови "пищови", което е потресаващо! Хубавият офис определено е показател, че колегата има уважение към работата и клиентите си, че се справя добре на пазара и може да даде качество на услугата! Личното ми мнение е, че на клиента звезди не трябва да му се свалят, а да му се обясни точно и ясно как стоят нещата, това в общия случай, не се харесва, но рано или късно клиента се връща, за съжаление "ошушкан" от колеги, които са му обещали това, което иска да чуе.
 
И аз съм на същото мнение. Адвокатът, който избрах, беше докато моя приятелка разказваше за делото на родителите й. И само си повтарях- това е моят адвокат. Нито знаех къде й е офиса, нито как й изглежда бюрото и има ли компютър... Отделно е с дългогодишен стаж в брачна колегия. А по-голям учител от практиката няма. Независимо в коя професия.


# 264
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Един съвет за ориентиране......
 но не бързайте да ангажирате адвоката за цялото дело преди наистина да сте направили избора си. Късмет на всички!
Може ли да ми обясниш какво значи да ангажирам адвокат, подписва се договор или какво?

# 265
  • Мнения: 0
Един съвет за ориентиране......
 но не бързайте да ангажирате адвоката за цялото дело преди наистина да сте направили избора си. Късмет на всички!
Може ли да ми обясниш какво значи да ангажирам адвокат, подписва се договор или какво?


Аз подписах един лист от двете му страни - договор и пълномощно. Сигурно има предвид да не бързаш да си вземаш адвокат за пред съда преди да знаеш дали съпругът ти е съгласен да се разведете по взаимно съгласие или ще се развеждате в съда - ти искаш, пък той не.

# 266
  • Мнения: 863
Здравейте, момичета!Можете ли да ми препоръчате добър адвокат от Бургас за дело за увеличаване на издръжка? Hug

# 267
  • Мнения: 1
аз искам съвет .От 9.09.2013г водя дело за развод по невзаимно съгласие, призовките на ответника се връщат неподписани назна4ен е служебен адвокат на ответника който аз съответно платих декември месец .Днес е 3.02 2014година(половин година от както съм запо4нала дело), все още нямам призовка и се въртя в един омагиосан кръг .Адвокатката ми казва 4е, това е нормално но аз дълбоко се съмнявам в това .Адвокатката ми е цитирана тук като най- добрата в Бургас .Бих искала мнение по въпроса мислите ли 4е едно дело по невзаимно съгласие би се прото4ило  с години

# 268
  • Мнения: 303
След като не са успели да го призоват на адрес, допълнително се бавят нещата, защото адвокатската колегия трябва да определи адвокат, после да уведоми съда, съда съответно да му пусне исковата молба и доказателствата за отговор, като получи колегата призовката, има едномесечен срок за отговор, а съда няма да насрочи делото преди да е изтекъл едномесечния срок от получаване на съобщението от адвоката на бъдещият ти бивш дори и адвокатът да напише и депозира отговор 5 дена (примерно) след получаване на призовката.
Та колегата е прав, тези разводи се бавят доста!

# 269
  • Мнения: 1
За мен Десислава Черкезова е за черния списък. До сега не съм коментирала, но тъй като конкретно се споменава, бих искала да предпазя други от моята грешка.
Първоначално доверих делото си на тази адвокатка.
Тя не  погледна документите по делото ми,
бави ме със седмици,
накрая ми изпрати стандартен иск, в който дори данните на места не бяха съобразени с конкретното дело.
Но най-лошото в случая беше, че насочи делото в посока многогодишни съдебни битки. Скъпо, трудно, с много ядове и с непредвидим край.

Направо се задъхвам при мисълта в какъв кошмар щях да живея, ако и се бях доверила до край. На всичко отгоре поиска и баснословна сума за "свършената" работа. Едно непрофесионално отношение, от където и да го погледнеш.

Иначе да, с нея се говори приятно и приятелски.




адвокат Черкезова е категорично за белия списък.....

абсолютен професионалист и човек, готов да помогне и да се отзове на минутата!
адвокат Черкезова е готова да съдейства и да се яви в съда не само за клиенти си от Варна...каквото и колкото и да и е трудно, тя е до тях там където е необходимо
За много хора, тя може би не е удобна поради факта, че е пряма, не се поддава на интриги и лъжи ...адвокат който казва истината на клиентите си и не обещава невъзможното!!!

Много ви моля, проявете необходимото уважение и не правете такива абсурдни изказвания за човек който явно не познавате ....

аз лично съм се доверявала на повече от 100% на адвокат Черкезова, знам какво е направила за мен и семейството ми ... за в бъдеше съм готова да и се доверя и на 200%...




Общи условия

Активация на акаунт