Как родихте/Как бихте искали да родите - 2

  • 8 160
  • 228
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14 654
Ами все едно ми е. Нямам предпочитания.

# 46
  • Мнения: 6 713
Раждала съм нормално, пак така бих искала Simple Smile

# 47
  • Мнения: 6 274
Раждала съм нормално, пак така бих родила (като втория и третия път), ако някога пак ще раждам.Peace
Без упойки, без окситоцини, без епизиотомии, без нищо.
  Peace

# 48
  • Мнения: 3 372
Бих искала да родя нормално без упойки Peace

# 49
  • Мнения: 189
                                Родих със секцио и така бих искала да родя пак.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 932
Нормално раждане  . И двамата . И трети номер , като дойде един ден , пак така . Не давам да ме бодат , интубират, правят клизма , слагат катетри . Бременея си , имам контракции на 3 - 5 мин , отивам , раждам , имам бебе . Това е.

# 51
  • Мнения: 9 451
Родих секцио и за второто пак бих предпочела този начин.

# 52
  • Мнения: 108
Родих нормално, без упойка. не беше толкова ужасяващо преживяване, точно обратното. Поради това следващите пъти пах бих родила по естествен път.

# 53
  • Мнения: 1 134
Не мога да гласувам, защото:

Страшно много исках да родя нормално и втория път. Ужасно ме беше страх от операции, възстановяване, дълъг престой в болницата, съответно най - продължителната раздяла с дъщеря ми и пр., и пр.

Но така или иначе, след като веднъж ме приеха за планово секцио, заради седалищно разположение, и ме изписаха след 2 часа, защото бебето се беше обърнало. Накрая все пак се наложи секциото, заради увита пъпна връв.

Поне при мен, обаче, възстановяването след секциото беше в пъти по - лесно и бързо от първото ми естествено раждане. Там бяха едни разкъсвания, едни болки, едни шевове седмици наред.
Така, че мога да отговоря само по следния начин: важно е кое раждане е най - добро и подходящо за детето, а възстановяването и изживяванията са индивидуални за всяка майка. Няма гаранция кое ще й се стори по - зле и обратно.

# 54
  • Мнения: 332
Родих нормално и сега пак така искам да родя. Без упойка.
Много бързо се възстанових  Peace

# 55
  • Мнения: 2 334
Раждах планирано секцио и пак бих искала да родя така.

# 56
  • Мнения: 3 695
Раждала съм нормално, пак така бих искала, евентуално без упойка втория път.  Grinning

# 57
  • Мнения: 2 376
бързо, нормално и лесно без упойка Simple Smile Пак така бих родила, но следващия път ще се подготвя по-добре.

# 58
  • Мнения: 103
Раждала съм със секцио, пак така бих искала  Simple Smile

# 59
  • Мнения: 826
Първо раждане ми е, термина ми е след четири дена  Wink и предпочитам да родя естествено, безболезнено, бързо, леко, без разкъсвания или епизиотомия, без системи и ръчкане в корема.  Mr. Green Много ли искам?!? Blush
 Пожелайте ми успех и здрава бебка да гушкам след няколко дни.

Общи условия

Активация на акаунт