Вярвате ли в прераждането?

  • 16 555
  • 499
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 917
Много интересна тема. Вярвам.

# 451
  • Мнения: 335
Ахам, ясно. Значи Господ е генен инженер...
...Ако Бог е човек и си има съзнание, може и генен инженер да е...

Четох днес това инфо:
http://gazeta.ru/science/2009/05/28_a_3179730.shtml



Накратко го има на български тук:

Японски учени създадоха флуоресцентни трансгенни маймуни/ 28 май 2009
http://www.bbt.tv/news.php?item.5592.2

Иде ми да питам Фил, ако след "светещия ген", японците инсталират и разни други гени у маймунките, които да доближат мисленето им до човешкото, какво ли ще произтече от това?
Какво ще стане, ако тази генна революция за приматите се комбинира с още едно-две обстоятелства?

Например: след като инсталират светещия ген у животинките, хората вземат и им напишат една приказка за това, как преди време Човек е дал дълбок сън на маймуната, взел й е нещо от тялото, после го върнал пак там и е рекъл: "Нека светлина те озари"...

Дали след хиляди години (когато човек отдавна ще е отпрашил към някоя екзопланета, оставяйки земята на приматите) ще се породи дискусия между маймуните относно тези думи на човека.
Дали еволюиралите след човека маймуни ще се питат съществува ли изобщо Човек?

ПП Забележете - при експеримента, зеленият флуоресциращ протеин /GFP/, извлечен от медуза, е вкаран в ембриона на маймуната чрез вирус. Представяте ли си, ако вирусът беше преминал в организма на опитното животно, чрез изяждането на заразена ябълка напр.
А ако това влезеше в посланието на хората към маймуните чрез някоя книжка с легендата за тяхното "светване" в зелено...


# 452
  • Мнения: 2 361
  Маймуните ще кажат, че това са глупости, и че такова животно като Човека нема.

# 453
  • Мнения: 78
Напротив, тия маймуни след време ще си имат религиозно течение, което ще учи как светещите маймуни са били създадени от по-висша сила и колкото по-силно светят, толкова по-праведни са.

Ще си изберат една маймуна, ще я направят папа, ще й сложат голяма шапка, ще я нарекат папа Корки 23-ти и ще я считат за наместник на Човек на Земята.

След това ще решат, че всички маймуни по света трябва да почитат тая с шапката. Ще тръгнат на походи да убеждават другите маймуни, и която не се съгласи, ще я убиват на място. Освен ако не я закарат в столицата на религията си и там да я измъчват и горят за назидание на другите.

От своя страна, не толкова светещите маймуни ще си измислят тяхна си религия, която всъщност ще е абсолютно същата, но с други имена. Ще се водят войни между двете фракции, милиони маймуни ще бъдат изклани в името на Човек и в крайна сметка всички маймуни ще изчезнат, защото не могат да се разберат.


Интересна визия, Холограма, но пак не доказва, че Бог съществува. Доказва, че съществуват генни лаборатории, факт, който си се знае така или иначе. Освен ако не искаш да кажеш, че и ние сме създадени от генни инженери, което всъщност е много по-близо до истината, отколкото някаква невидима бащинска фигура в небето.

# 454
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Това с близките никак не се връзва.
кое не ти се вързва? Кои близки? родствената връзка нищо не означава, ако няма духовна такава.
Добре де, когато в някоя голяма трагедия загинат хиляди хора- и това ли е съгласувано? Предвид, това че душите се прераждат на групи... пълна каша!

Това със светещите зелени маймуни е много интересно Mr. Green

# 455
  • Мнения: 335
...Интересна визия, Холограма, но пак не доказва, че Бог съществува...

Как е редно да изглежда едно истинско доказателство според теб?
Като дойде и се "докаже" сам?
Някъде четох, че и това ще стане... А, в Библията!


ПП Вече споменах, че е очевидно как няма доказателства за Създател, за Бог на "всичкото" или само наш.
Аз казвам, че ти нямаш доказателства за това, как описаното в Библията е невъзможно, напротив.



# 456
  • Мнения: 431
Само да вметна, че ми звучи много цинично "избираме си родителите". Особено в случаи на насилие срещу дечица, с майки, които пребиват, изхвърлят, давят децата си. Защо да наказваме такива майки, осигурили са "забавление" и различни емоции на преродените души. Но някак жертвите, които оцелеят, не изглеждат очаровани от "урока".

# 457
  • Мнения: 1 394
Никой не си избира родителите нито пък къде да се роди,защото повярвайте,ако беше така само богаташите и знатните хора биха имали деца!....Примерно!...Прераждането не е доказано,това е на много високо психологично ниво...Самата психика на човека крие милиони тайни!Човек трябва да мисли и разсъждава,защото това,което научих от книгата,която ви посочих е,че чудеса не съществуват.Най-голямото чудо и магия е мисълта на човека.Тя може да повдигне планини и да пресуши морета-стига да знаем как да я използваме.Малко са били на времето и малко са сега тези,които ползват 90% от потенциала на мозъка си и знаят как да контролират мисълта си така,че да просъществуват във вековете...Тайни и загадки няма!Тайната е в нашата мисъл!
....Фил,сега мога да ти стисна ръката!Четох,препрочитах и разбрах,какво всъщност искаш да кажеш!  Hug
Да обобщя с една дума:Това,което не се вижда с просто око,се "вижда" с умна глава!  Peace
Цитат
ПП Вече споменах, че е очевидно как няма доказателства за Създател, за Бог на "всичкото" или само наш.
Аз казвам, че ти нямаш доказателства за това, как описаното в Библията е невъзможно, напротив.

Аз пък друго разбрах!Имаме си Създател,но това,което е описано в Библията не е точно това за което всъщност става въпрос!Всичко иначе е вярно,но...самите герои и светци,както и чудесата....са просто висша технология,която човечеството не познава!Има си обяснение и за това!Прочетете книгата и ще разберете много неща,които са ви озадачавали до момента.И ще разберете всъщност,че Бог съществува!Но кой е Той???

Последна редакция: пт, 29 май 2009, 10:33 от dodyniki

# 458
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Тази книга ли?
Фил,на теб горещо ти препоръчвам да прочетеш една книжка!Аз започнах да я чета да ви кажа и отчасти започнах да мисля,като Фил /само отчасти/...Може вече да си я чел.Ето я и нея :  http://star05.net/e-books/obshtestveni.nauki/conspiracy.ufo/ian. … ai.tazi.kniga.pdf
Отворих я и мернах някакви снимки. Ти вярваш ли, че в НАСА са толкоз прозти? Аз- не.

# 459
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
... Малко са били на времето и малко са сега тези,които ползват 90% от потенциала на мозъка си и знаят как да контролират мисълта си така,че да просъществуват във вековете ...
Shocked Shocked Shocked Ти имаш ли си на представа, колко са 90% от потенциала на човешкия мозък?! Научно доказано е, че човешкия мозък използва 5 - 6% от своя капацитет, а при гениите той е около 9 - 10%.

# 460
  • Мнения: 1 849
dodyniki, недей така бе жена... Не може човек да си сменя мирогледа на всяка прочетена книга. Много книги звучат правдоподобно, само защото авторите им са добри писатели, но това не е аргумент за истинността на написаното... Аз мисля, че за да се формира един мироглед, вяра и т.н. човек трябва да е изследвал и чел доста и не само нещата погледнати от едната страна.

# 461
  • Linz
  • Мнения: 11 619
dodyniki, недей така бе жена... Не може човек да си сменя мирогледа на всяка прочетена книга. Много книги звучат правдоподобно, само защото авторите им са добри писатели, но това не е аргумент за истинността на написаното... Аз мисля, че за да се формира един мироглед, вяра и т.н. човек трябва да е изследвал и чел доста и не само нещата погледнати от едната страна.
Peace
А има и други източници на познанието, аман с тия електронни книги Whistling

# 462
  • Мнения: 1 394
Именно защото съм изчела доста смея да твърдя това.А и айде кажете как се доказва колко % използва от мозъка си човека.Как го е доказала науката?Аз не съм гледала такъв филм.Как науката ще "бръкне" в мозъка на даден човек,за да знае колко % използва?Какво е "наука",според вас?Технологии?Бях чела отдавна за "чудото" саматхи и авторът на тази книга беше написал доста за тях!Ето тези хора използват целият си мозък!А ние не можем!Хиляди учени са ходили да изследват тези хора в Хималаите,но не са стигнали до тях,защото нещо ги е спирало,а то няма научно обяснение.Затова и не се говори,защото са учени,а светът от тях очаква точно такова научно доказателство за съществуването на тези медитиращи същества!Аз писах и в друга тема!Защо науката се опитва да изкара луд всеки,който е видял нещо с очите си,което тя не може да обясни?Защото има необясними за науката неща и колкото и да напредваме в технологиите,те ще си останат скрити,защото са някъде дълбоко закодирани в човешката психика.Четохте ли за кристалните черепи?Знаете ли какво казва "науката" за тях???Цитирам:"Това нещо изобщо не е трябвало да съществува!"...Защо ли са казали учените това?Защото не могат да го обяснят и не намират никакви доказателства,за съществуването им,но ги докосват и виждат!...Приемете,че понякога науката е безсилна и не може по никакъв начин да даде доказателства за нещо,което съществува и го виждат...А и не рядко възникват спорове и не може да се даде конкретно обяснение на всичко!Науката се променя,възгледите на хората също!И не само от една книга!...Някои неща не се доказват!Особено паранормалните явления!Защото науката търси магнит в тялото на жена,която привлича предмети,но не го открива,забравя за случая,не пише за него и насочва вниманието си към обяснимите неща.Още повече,че авторът на книгата се е постарал да обясни научно,как са ставали чудесата в Библията и наистина успява.Как са ставали чудесата ли?Много високи технологии за времето!Такива ,с които човечеството едва днес се сблъсква.Прочетете я цялата и тогава коментирайте.Авторът е дал много научни доказателства,за това,което се е случило преди и сега!...

# 463
  • Мнения: 54

Има и " нови" души- такива, които за първи път се въплъщават.те се отличават  с изключително красива външност, благородство,и пазят в съзнанието си спомена за Божественото царство, от което произхождат.  

  Така излиза, че колкото човек е по-грозен и груб, толкова повече пъти се е прераждал. А, не означаваше ли, че колкото повече човек се преражда толкова повече се приближава до съвършенството.

# 464
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Оф, ще я чета и тая книга Tired

Иначе човек използва целия капацитет на мозъка си.

Общи условия

Активация на акаунт