Вярвате ли в прераждането?

  • 16 563
  • 499
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 431

Иначе човек използва целия капацитет на мозъка си.

Toчно. Абсолютни легенди са за 10-те% от мозъка. Вече се знае всички части на мозъка за какво се ползват.

http://faculty.washington.edu/chudler/tenper.html - това е обяснение като за деца.

Има си скенери на мозъка, правят се изследвания. dodyniki , все се каня да те питам - ти владееш ли някакъв чужд език? Прави ми впечатление, че всичките ти линкове са на български, и то от достоверни сайтове като врачка.ком и феномени.ком. Знам, че форумът е български, обаче за съжаление ценната научна литература на български в Интернет не се намира. Въобще четеш ли линкове на английски, да знам дали да си правя труда да ги пускам. Rolling Eyes

# 466
  • Мнения: 54
Ей така е написана и Библията. Догадки, догадки... доказателства йок. 

 До сега няма твърдение в Библията, което да е опровергано от науката!  Naughty
Мъжът от кал, а жената от реброто му, сигурно е много трудно да се докаже, че не е така.

Както знаете науката още се развива и има да се развива.
1. За Ева, че е създадена от реброто на Адам. Чак сега в последните години стават известни стволовите клетки и техните свойства. Това твърдение също е базирано на този принцип.
2. За мъжа, че е направен от кал. Не е доказано все още, но не значи, че няма нещо вярно. Вчера, например даваха по Дискавъри, че веществата необходими за приготвянето на оптически избелител се добиват от кал, колкото и това да изклежда невероятно.

# 467
  • Мнения: 917
Беше споменато за ириса на човека, но не видях за ушите.

"Според някои миналите прераждания се отразяват върху външния вид на човека в настоящия живот.Особено внимание се отделя на ушите и очите,по които може да се съди колко пъти човекът се е прераждал.Според тази теорията хората,които имат силно развита и удължена мека част на ушите,са преминали през повече прераждания.Тези личности са вглъбени,по-разумни,интелектуални или мечтателни.Например Буда винаги е изобразяван с прекомерно дълги уши,които почти докосват раменете му,а създателя на даоизма Лао Дзъ са наричали Дългоухия.И обратното - хората с почти прилепнали ушни миди са агресивни и с изразени животински инстинкти - те вероятно са в първото си прераждане.Изтеглените към слепоочията очи също говорят за малко на брой прераждания,докато хоризонталните показват,че човекът е натрупал опит в много минали животи.Ръцете също имат какво да кажат по въпроса за предишното ни съществуване на земята.Хората, които са починали млади или като деца в предишния си живот,в настоящия имат малки и нежни ръце.
(от теорията на Пако Рабан) "


От други места също съм чела, за меката част на ушите. Колкото по-голяма е, толкова по-стар е духа. /Все пак пропорционално, а не да се търсят гигантски уши/
За очите всеки може да го направи лесно. Заставате пред огледалото и си поглеждате очите. Колкото по-нависоко е ириса, толкова по-стар дух сте.

# 468
  • Мнения: 1 394

Иначе човек използва целия капацитет на мозъка си.

Toчно. Абсолютни легенди са за 10-те% от мозъка. Вече се знае всички части на мозъка за какво се ползват.

http://faculty.washington.edu/chudler/tenper.html - това е обяснение като за деца.

Има си скенери на мозъка, правят се изследвания. dodyniki , все се каня да те питам - ти владееш ли някакъв чужд език? Прави ми впечатление, че всичките ти линкове са на български, и то от достоверни сайтове като врачка.ком и феномени.ком. Знам, че форумът е български, обаче за съжаление ценната научна литература на български в Интернет не се намира. Въобще четеш ли линкове на английски, да знам дали да си правя труда да ги пускам. Rolling Eyes
Чета разбира се,но се съобразявам с това,че пишем в български форум!  Peace За скенерите:съгласна съм с това,но те не могат да докажат способността на даден човек да вижда в бъдещето,например-за това говоря.Както и тази апаратура не може да чете мисли!Затова казах,че не може да се знае с точност ,какво мисли човек и каква част от мозъка си използва.То има и апаратура,която предвещава цунамитата,но най-интересното е,че се е "включила",в момента в който вълната вече е заляла Суматра... Wink...
А и ако сте чели книгата за Вера Кочовска,която е изследвана обстойно в Русия.Там учените заявяват,че апаратурата им буквално се е скапала,когато се опитали да я изследват и то няколко пъти-не само веднъж!Та,да не намесваме апаратурите с паранормалните способности на някои хора...А и тези светлини,които са видели около мозъка и и органите и,просто не могат да ги обяснят...Не било човешко това!

# 469
  • Мнения: 335
...тази апаратура не може да чете мисли!Затова казах,че не може да се знае с точност ,какво мисли човек и каква част от мозъка си използва...

Неподготвена се изказваш.
Може би наблягаш на литературата за прераждането.



ПП Как се фиксира активирането на определени участъци от мозъка може да се каже и набързо, но не е за тази тема.
Може да стане чрез регистриране на промените в кръвотока в съответния участък, може и друго, ама да не отегчаваме публиката...

# 470
  • Мнения: 1 394
Добре!Говорихме за прераждането.Това е психичен процес и паранормално явление,според повечето изследователи на човешката психика,които вярват в прераждането.Няма нищо общо с физическото тяло...А и за кръвоснабдяването на мозъка има много причини,които зависят от това какво мисли даден човек.Но никой не може да докаже,дали мозъка се кръвоснабдява от положителни или отрицателни емоции.Така,че това с кръвосднабдяването е бошлаф работа...Това,че мозъка започва да се кръвоснабдява при определени състояния е в резуртат на мисловна дейност.Но каква е тя???За какво мисли точно човек в такъв момент?Това никой не може да докаже.И какво всъщност е открила науката?Че човешкият мозък мисли! Laughing...И че реагира ,чрез кръвоснабдяване на различни гледки,спомени,реч и т.н...Айде апаратурата да докаже защо някои вярват в прераждането,а други -не!Ако толкова много знаеха,за какво мисли мозъка,щяха да знаят и какво се случва с него след смъртта му,нямаше да си задаваме този въпрос сега!С тези неща се занимават парапсихолозите и все още не са дали точен отговор на въпроса.Това,че мозъка реагира на външни дразнения,чрез кръвоснабдяване на отделни участъци,съвсем не означава,че се знае всичко за което мисли човек.Сега ще кажете-дясната половина отговаря за това,лявата за еди какво си,близко до акъла е да се сетиш...Да кажат тогава коя половина отговаря за вярата и коя за не-вярата...
Стига сме задълбавали в мозъците,а да говорим за прераждането!За това доказателства няма!Всъщност има,живи са,но  са обявени за "ненормални"!Е,как да се докаже тогава?Какво ще кажете за разказите на хора,които са се събудили от дълга кома например?...Никой не им вярва и науката не може да обясни,какво точно се е случило с мозъка им през това време!Но за да има той такива спомени от "отвъдното",и сънища,ако искате ги наречете,значи този мозък е работил на такива "честоти",които апаратурата едва ли ще може да обясни!И най-интересното е,че повечето разказани случки от "отвъдното" са в абсолютен разрез с мисленето на даденият човек,преди да изпадне в комата.И не рядко такива хора,тотално променят възгледите си за живота,след,като вече са получили някакво "просветление"...Апаратурата може ли да обясни тази промяна???...Чела съм много и продължавам да чета,но за пореден път се убеждавам,че науката не се занимава с това,което знае,че никога няма да докаже!И не защото не са правили опити,а защото те са били безрезултатни.В интерес на истината продължават да ги правят,но стигат...до кривата круша и не рядко се отказват!Ето затова няма да разберем нищо от науката за прераждането!...Защото няма как да бъде обяснено на тези хора,които вярват само на учените и експериментите /око да види,ръка да пипне/,с научни термини и доказателства,така,че да им повярват!

# 471
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Има, чела съм, съвсем обосновано обяснение за виденията на хората изпаднали в така наречената клинична смърт или кома. Не ми се търси обаче сега. Пускано е тук във връзка с други теми. Но няма нищо общо с прераждането. На такова обяснение съм много по-склонна да вярвам, защото мога да си го представя как би протекъл целия процес. Точно за тези разкази, които си приличат много. Ако имам време, ще търся по-късно.

# 472
  • Мнения: 51
Dodyniki,не си губи времето в спорове и обяснения,тези които знаят за какво става въпрос те разбират. Laughing                                                какви са тези глупости  за човешкият мозък бе хора?Нима сред вас има такива които вярват че функционират със 100%.?                           

# 473
  • Мнения: 51
Ей така е написана и Библията. Догадки, догадки... доказателства йок. 

 До сега няма твърдение в Библията, което да е опровергано от науката!  Naughty
Мъжът от кал, а жената от реброто му, сигурно е много трудно да се докаже, че не е така.

Както знаете науката още се развива и има да се развива.
1. За Ева, че е създадена от реброто на Адам. Чак сега в последните години стават известни стволовите клетки и техните свойства. Това твърдение също е базирано на този принцип.
2. За мъжа, че е направен от кал. Не е доказано все още, но не значи, че няма нещо вярно. Вчера, например даваха по Дискавъри, че веществата необходими за приготвянето на оптически избелител се добиват от кал, колкото и това да изклежда невероятно.
                                                                                                                                                                                                                Лелее,ама още ли има хора които вярват на това????????

# 474
  • Мнения: 335
...мисловна дейност.Но каква е тя???За какво мисли точно човек в такъв момент?Това никой не може да докаже.И какво всъщност е открила науката?Че човешкият мозък мисли! Laughing...

Не знаеш ли, че и сега има техника (не по-голяма от каската на някоя домакиня във фризьорски салон), с която можеш например да местиш робот, само като си помислиш за това?

Нали се сещаш:
Седиш си на стола, в една и съща стая с едно хуманоидно роботче и си помисляш "Я, оди ми дОнеси една чаша вода!"
И роботчето отива, взема вода и ти я носи...
Щом това е възможно днес, утре наистина ще може да ти визуализират мислите без всякакъв проблем - например на едно екранче на стената. Или просто така - в центъра на стаята, като висяща холограмна картинка...

Верно ли не си чувала поне за Asimo?
Като се има предвид, че това роботче все още е Пинокиото на днешните по-атрактивни творения, представяш ли си го утре в други ден?

# 475
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
... какви са тези глупости  за човешкият мозък бе хора?Нима сред вас има такива които вярват че функционират със 100%.?
Дай да не спамим темата излишно, че то това е съвсем друга тема на обсъждане и много нови страсти ще вземат да се разпалят. Просто е нужно да се чете повечко, не да се подхвърлят тука разни, случайни сайтове, на които да се осланят някои разбирания.  Peace

Последна редакция: пт, 29 май 2009, 15:13 от Pebibals

# 476
  • Мнения: 25 895
Просто е нужно да се чете повечко, не да се подхвърлят тука разни, случайни сайтове, на които да се осланят някои разбирания.  Peace

Да четат, ама чукча е писател, не е читател.
Друго си да попаднеш на нещо наготово сдъвкано и изплюто, нищо че е със силно съмнителна научна и фактологична стойност, отделно какво е психичното състояние на дъвкалия го, да му повярваш, без да се замислиш и да тръгнеш да го проповядваш по форумите.  Laughing
Дечица...  Mr. Green

# 477
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Dodyniki,не си губи времето в спорове и обяснения,тези които знаят за какво става въпрос те разбират. Laughing                                                какви са тези глупости  за човешкият мозък бе хора?Нима сред вас има такива които вярват че функционират със 100%.?                            
Аз пък се чудя нима още има хора, които вярват на митове и легенди като тази, че мозъкът работи с 1/10 (или по-малко) от капацитета си?!

Има, чела съм, съвсем обосновано обяснение за виденията на хората изпаднали в така наречената клинична смърт или кома. Не ми се търси обаче сега. Пускано е тук във връзка с други теми. Но няма нищо общо с прераждането.
И аз съм чела- дължат се на отделянето на определен хормон. Както "регресивната хипноза", така и виденията по време на мозъчна смърт са халюцинации.
Но някои от нас предпочитат да четат избирателно.

Како Сийке, пак си в десятката Laughing

# 478
  • Мнения: 51
Ако говорите за въпросната книга която споменах в няколко теми,аз написах също така че не е нужно човек да вярва на всичко което е прочел някога некъде.достатъчно е любопитството да бъде разпалено.После всеки сам си намира отговорите,Има купища литература за всичко.Просто въпросното четиво(защот не бих го нарекла книга въпреки заглавието)обощава много добре голяма част от темите които все повече се вълнуват хората.Много от приятелите и познатите споделиха че не вярват и на 50%),но въпреки това вече им се е отразило на мисленето.

# 479
  • Мнения: 25 895
Абе, те и за Библията разправят, че дава отговор на всичко, ама аз съм по-склонна да вярвам на Дъглас Адамс, щом става въпрос за Живота, Вселената и всичко останало...  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт