Подарък за Български емигранти!

  • 6 988
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 18
Френското вино не струва

 : Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing великата поредна глупост.Боже господи Joy Joy Joy Joy Joy

# 31
  • Мнения: 12 683
Френското вино не струва

 : Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing великата поредна глупост.Боже господи Joy Joy Joy Joy Joy

Какво се хващате за глупости, велики познавачи. Пила съм и скапано френско вино и много хубаво.
Поредното клише - щом е френско...И всеки френски парфюм е божествен.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 064
На нас винаги ни носят ракия и нещо, много и се радваме.

На моите приятели, които са далеч от България също ракията много им липсва. В Лондон 200гр Пещерска струва 4 паунда  #Crazy

# 33
  • Мнения: 1 352
Както каза Биляна, български магазини вече има навсякъде. Там продават подправки, лютеница, кисело зеле и луканка............. но книги досега не съм виждала да продават. Та според мен един българин, живеещ в чужбина, най-много би се зарадвал на книги.

# 34
  • Мнения: 216
Да аз много се зарадвах на традиционна БГ готварска книга.
Ина4е съм полу4авала много подаръци тип икони, мускал4ета, грозни и груби 4ипровски килим4ета, цървулки  еделвайси и куп простотии. Винаги от свекърва ми искам 4убрица, 4е при нас няма близко магазин и трябва да поръ4вам онлайн и не винаги имат, те пращат шише дом. ракия но тук има пещерска, сливова, дори плиска коняк и траминер и за $20-$30 не си струва да вла4иш. Полу4их и много хубава книга на Бърнев за стара софия. 

# 35
  • Мнения: 2
Диск с най-доброто от поп фолка за 2008!  Peace

 Олеле Laughing
   

Ами да...и най-фините, деликатни, интелигентни, културни и духовно възвишени български емигранти, след някоя и друга годинка изгнание и след някоя и друга чаша българска ракия прослушват чалга...хич да не се правят на ощипани госпожици и да правят кисели и гнусливи физиономии като им го подарят!   bouquet
Много си прав, ама в повечето случай си ги дърпат сами, така че по-добре ракия, за да могат след фино, деликатно, интелигентно, културно и душевно възвишено събиране всички да се напият и да покажат умения в изкуството на кючека.

# 36
  • Мнения: X
На мен пък ми поръчаха да нося семки! Обикновени слънчогледови за люпене!  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 7 837
На мен пък ми поръчаха да нося семки! Обикновени слънчогледови за люпене!  Mr. Green


Пакетчето Пенелопа (или както там беше името) е около $2, все пак. Феновете на люпенето и чопленето, доста се оплакват  Laughing

# 38
  • Мнения: X
Както каза Биляна, български магазини вече има навсякъде. Там продават подправки, лютеница, кисело зеле и луканка............. но книги досега не съм виждала да продават. Та според мен един българин, живеещ в чужбина, най-много би се зарадвал на книги.



Подкрепям за книга. Другото го има в изобилие. За домашната ракия: едва ли всеки харесва домашна или въобще ракия.
На мен например, ако ми донесат ракия, отива директно в коша.
И не взимай историята на България. Та това си е велик ужас, да мъкнеш тези старовремски тухли. Едната е сигурно 6-7 кила. Та друг багаж май няма да можеш да вземеш. Grinning

# 39
  • usa
  • Мнения: 2 113
освен на ракия, аз бих се зарадвала на дърворезба или книга с хубави снимки на българия. бутилка вино не си струва да се носи - няма да стигне дори за вечеря, семки има в магазина за хранителни стоки, чалга би ме ужасила.

# 40
  • Норвегия
  • Мнения: 115
Книги  Peace

Наскоро ми донесоха няколко заглавия от съвременни български автори, непознати за мен, адски им се зарадвах.

Ако в семейството има деца можеш и на тях да им вземеш по някоя книжка или учебно помагало  на български.

(ракия също не отказвам ни-ко-га  Mr. Green)

# 41
  • Мнения: X
ето какво съм решила да си донеса тук след пътуването до БГ лятото

направи ми впечатление, че се продават големи картички и календари в туристическите бюра, репродукции на БГ художници, картини, с изгледи от Търново напр
та една такава репродукция, сложена в стилна рамка, би бил ненатрапчив и желан (надявам се) подарък

даже от тук ще нося същото за подарък, репродукции на тукашни художници, рисували тукашната природа

книгите също са ни в списъка, както всяка година

и не, чалга не слушаме, въпреки десетилетието ни извън БГ, мерси

# 42
  • Мнения: 1 630
Странно ти е питането,
Все едно да питаш какво да занеса за подарък в България.

Ако имаше еднозначен отговор, вносителите на български стоки, отдавна да са го намерили.

Свят голям, хора шарени.    Mr. Green

# 43
  • Spain
  • Мнения: 3 750
може би е мноко късно ве4е , но какво ме сгря мен например
 - подариха ми голямо гюве4е
 - исках и малки гюве4ета , но ми беше трудно да ги пренеса
 - комплект4ета от тези глинените за ракия и 4ашките към тях
 - покривка или салфетки от тези 4ервените бродираните
  -купих си от практикер на смешна цена  малки картини (разбира се не рисувани ) на възрожденски  български къщи  - обожавам ги! и са малки и не заемат място и все си ги гледам !
 - подариха ми книга с бг рецепти - 4есто я "препро4итам"
 - купувах за подарък отново малка картина с изглед от В.Търново - нарисувана на кожа и с такава форма -все едно разпъната кожа в рамка - много оригинална ми се стори
- от Варна - синия пазар си взех много красива дървена 4иния и нарисувана отново възрожденск къща - явно това ми липсва
дискове , музика , храна - по някакъв на4ин се набавят  .....

# 44
  • Мнения: 0
Луканки,саламурено сирене,мускалчета с бг роза,бродирани покривчици Flutter

Общи условия

Активация на акаунт