Подарък за Български емигранти!

  • 6 987
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Диск с най-доброто от поп фолка за 2008!  Peace

 Олеле Laughing

 
Бих се зарадвала на " История на България" по възможност всички издадени томове


 Няма и да ги погледна!За българската история информация в интернет колкото искаш.Никакъв смисъл гостенина ми да се товари с излишен багаж!Не мислете, че българите в чужбина са откъснати напълно от Родината.Магазини с български стоки има навсякъде, що ли да не ми носят от БГ буркани с лютеница и разни вафлички.Би ми станало смешно.БГ ТВ също е в домовете ни, не ми трябват никакви дискове с българска музика.

 Може би гювечетата са по-добър вариант, въпреки, че и тях ги има почти навсякъде.Не са трудност при пренасяне, нашите не пострадаха.

 Вземи някакъв символичен подарък, ние не сме в изгнание!

   

# 16
  • Мнения: 24
Диск с най-доброто от поп фолка за 2008!  Peace

 Олеле Laughing
    

Ами да...и най-фините, деликатни, интелигентни, културни и духовно възвишени български емигранти, след някоя и друга годинка изгнание и след някоя и друга чаша българска ракия прослушват чалга...хич да не се правят на ощипани госпожици и да правят кисели и гнусливи физиономии като им го подарят!   bouquet

# 17
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Диск с най-доброто от поп фолка за 2008!  Peace

 Олеле Laughing
    

Ами да...и най-фините, деликатни, интелигентни, културни и духовно възвишени български емигранти, след някоя и друга годинка изгнание и след някоя и друга чаша българска ракия прослушват чалга...хич да не се правят на ощипани госпожици и да правят кисели и гнусливи физиономии като им го подарят!   bouquet

  Аз съм от тези в "изгнание" които спряха да слушар фолк след като пристигнах тук.Причината, писна ми еднообразието не музика и изтъркани текстове.В младежките си години ходех по такива заведения в БГ.

# 18
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Сложен въпрос! Зависи какво могат да си набавят във Франция. Например в Белгия има кисело мляко "Пършевица", сирене, кашкавал, лютеници и туршии каквито искаш, подправки на "Меркурий", та дори и царевичните пръчки "Кроки" внасят. И затова като дойде някой от БГ винаги казвам да не носят храна...
Може би на книги ще се зарадват...

За фолка...явно аз не съм в "изгнание" отдавна, защото все още не съм почнала да слушам фолк...А и бих се обидила на такъв подарък...Въпрос на вкус, казало кучето и си лапнало маркучето....

# 19
  • Мнения: 3 098
Би ми станало приятно ако ми донесат някоя хубава книга,диск с фолклорна музика,билки,розова вода.
Българското вино го обожаваме,но така или ина4е сме заредени с него винаги.
По повод на френското вино,аз също мисля,4е прехвалено.И българско и испанско са ми по_предпо4итани.

# 20
  • Мнения: 2 032
Е, зависи, ако са войнстващо неграмотни като девойката, зачертала от раз френските вина, може фафли и вестник Труд да им занесеш.

Иначе, някоя добра книга на български автор и онези ръчно-изработените кожени подвързии за книги; диск с български песни от тяхната "младост" или стари/антикварни снимки от техния град.

Сбъдваща мечти, не е по темата, ама опитай, например, бургундски вина от 2003 и 2005, от Côte d'Or: прочети, после опитай, и най-накрая кажи. (Ако те мързи да търсиш, а мен не ме мързи да пиша, ще ти напиша за отделните райони, прозводители и appelations.)

# 21
  • Мнения: 2 018
Е, зависи, ако са войнстващо неграмотни като девойката, зачертала от раз френските вина, може фафли и вестник Труд да им занесеш.

  Laughing Оставям на вас миролюбивата грамотност, мадам.
Иначе, как щяхте да блеснете?  Peace

Благодаря за "девойката". Между другото, ако сте сомелиер, може да се обръщате към мен с колежке.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 099
Бо_, ти си най-лекомисления сомелиер, който съм срещала. Не ни казвай къде придоби тънките умения на този занаят - бас хващам, никой не иска да знае...

По темата: суджук и някоя книжка.

# 23
  • Мнения: 24
Добавям предложение - шпек Леки....Ако "чужбината" е по-близка държава, може и малотрайни колбаси....кренвирши Леки, примерно.
Така ще убиете всяка носталгия и смътни желания за връщане.

И не забравяйте акцента" Shpeck Leki for you, Mr. Ivanoff!"

# 24
  • Мнения: 2 018
Ок, колкото си искайте си обсъждайте мнението ми.
Извинявам се на авторката за спама и този път наистина пиша последно.  Peace
На никого не натрапвам вкуса си. А, за сляпата дегустация и, че самите французи не са си харесали виното е също факт, който е доста показателен.

От мен толкова.

# 25
  • Мнения: 2 032
Може ли твърденията да се подкрепят с първоизточник, все пак?

# 26
  • Мнения: 24
Може ли твърденията да се подкрепят с първоизточник, все пак?

воала: http://www.vbox7.com/play:cca7c0d4

....а, или ти не говореше на мен?  Embarassed

# 27
  • София
  • Мнения: 3 099
Може ли твърденията да се подкрепят с първоизточник, все пак?

Слепешката се доверяваме.

# 28
  • Мнения: 0
благодаря мн за предложенията Simple Smile све още мн се колебая ,дано стигна до правилния избор ,че няма никакво време Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 032
Боже, Селтакис, откакто казахте с Марадона, че играете на федербал в Борисовата градина, започнах във всичко да се съмнявам.
Ето, сега ме гложди защо пощальонът гледа другия момък с такъв пламък в очите, струва ми се, че изпускам нещо неписано, но важно.

Общи условия

Активация на акаунт