Пак е болна

  • 3 173
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 581
 Заради алергичната кашлица аз съм водила дъщеря ми и на пулмулог, който страшно много ни помогна за овладяването на честите боледувания.

# 16
  • Мнения: 284
Не се притеснявай, Oliana Kaapana!Детето ти не  е пило АБ по-вече от година.Не си мисли,че боледува често.Сезона е такъв,има много болни деца.Голямата ми дъщеря е на 12 години и половина,не беше пила АБ от 5 годишна.Ами тази зима се скъса да боледува,в момента пак е на АБ.И двете ми деца са с алергий,голямата е асматик.И не мисля,че е малко детето ти за изследвания.
Виж до утре как ще е детето щом й е зачервено гърлото,и ако можеш я заведи на консулт и с алерголог ,и с УНГ.Направи й изследвания-ПКК и урина,и гърлен и носен секрет.

# 17
  • Мнения: 7 201
А гледали ли са я за 3-та сливица?Заден ринит?Според мен я заведете на УНГ-специалист.
Моят син е от често боледуващите и има горепосочените неща. Confused

# 18
  • Мнения: 483
Браво  Hug
Моят син, не е виждал лекар, защото не е имало нещо което да не му мине с изброените средства.

۰۪ ۫٭۪۫۰ Сливница ◊ , не съм съгласна, с тази психоза, че докторите знаят всичко, а всичко друго е плява.
Аз лично точно благодарение на безкрайното човешко знание, събрано предимно от интернет, съм на път да излекувам тотално екзема на себе си и синът ми.
Излекувах алергия на дъщеря си. Моето здраве става, все по-добро.
Поради нещата научени в интернет (тоя лош интернет), преди няколко дни за един ден елиминирах ИНФЕКЦИЯ на венецът и гърлото на мъжът ми със сребърна вода.

Oliana Kaapana , искам да ти кажа да даваш пробиотици на детето. 80% от имунната ни система е във формата на бактерии в червата.
Това е един от най-добрите начини да подсилиш имунната и система, особено щом си давала антибиотици. Те убиват флората в червата.
Давай и хубаво рибено масло!!!
Давай и витамин Д-3, ако не е Д-3 не давай.

Друго нещо което много помага в момент на болест е лъжичка мед с около 1/4 канела за 3 дни
Витамин А- създава на бариера срещу микроорганизми и помага за общото здраве на клетките.
Цинк- стимулира имунната система като генерира бели кръвни телца- те се борят с вирусите. Давай и с храна на 4-5 пъти дневно за не повече от 5 дни. не надвишавай 10мг дневно
Не и давай да яде никаква захар в момента, тя срива имунната система и товари тялото.
Май това е Mr. Green
Мисля, че ще се оправи без проблем. Не се плаши.

# 19
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Люлякови нощи може би си права за някои неща  Rolling Eyes
Но аз не съм имала намерение да споря с авторката,а просто изказах мнение  Simple Smile
Всеки си избира начина,по който да се лекува...аз не бих избрала този от нета Hug

# 20
  • Мнения: 7 723
Люлякови нощи може би си права за някои неща  Rolling Eyes
Но аз не съм имала намерение да споря с авторката,а просто изказах мнение  Simple Smile
Всеки си избира начина,по който да се лекува Hug
Не пожеш да погледнеш от позицията на майка.
Простено ти е Simple Smile

# 21
  • вкъщи
  • Мнения: 704


педиатър   те   личните не разбират много

# 22
  • Мнения: 483
А гледали ли са я за 3-та сливица?Заден ринит?Според мен я заведете на УНГ-специалист.
Моят син е от често боледуващите и има горепосочените неща. Confused


Има две неща които, ще излекуват детето ти от ринитът.
Сребърна вода и солен разтвор.
Вземи си сребърна вода и му капи по 4-5 капки по 3-4 на ден. Давай му и по една малка лъжичка да пие.
Това ще ликвидира бактериите, които държат лигавицата възпалена.

Прави и няколко промивки на ден със солен разтвор- хладка вода(най-добре трапезна вода или филтрирана), на 200млк вода сложи половин лъжичка морска сол и 1/4 сода за хляб.
Наведи му главата над мивката и изсипвай от течността в едната ноздра така, че да излиза през другата. И обратното, ето така http://www.christinas-home-remedies.com/image-files/sinus-nasal-irrigation.gif
не е неприятно, но водата трябва да е с телесна температура. тя ще отмие умиращите бактерии, ще разгради слузта и ще почисти кухините идеално.
Виж колко е просто Laughing

На теб също бих ти препоръчала да му даваш рибено масло и пробиотици. Максимално елиминирайте захарта. едно от нещата което най-много срива здравето на децата.
За сладко: мед и стевия http://www.gradinarstvo.hit.bg/stevia.html

# 23
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Не пожеш да погледнеш от позицията на майка.
Простено ти е Simple Smile
За съжаление наистина не мога за сега  Rolling Eyes Hug
Oliana Kaapana извинявай ако съм те обидила с нещо.

П.С.Йо личните не разбират,да,но те те насочват каде да отидеш Hug

# 24
  • вкъщи
  • Мнения: 704
на мен съседката е дестка лекарка и нямам проблем

# 25
  • Мнения: 483
Люлякови нощи може би си права за някои неща  Rolling Eyes
Но аз не съм имала намерение да споря с авторката,а просто изказах мнение  Simple Smile
Всеки си избира начина,по който да се лекува...аз не бих избрала този от нета Hug

 Hug няма проблем, като се напатиш от лекари и си достатъчно смела, да поемеш здравето на децата си в собствени ръце, може и да ти се промени мнението.
Разбира се, че всеки си избира.
Има ли нещо от нещата които казвам,което да не е логично?
не мисля, че има лекар, който може да обори режимът който предложих.
 Mr. Green

# 26
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
От алергия няма да вдига Т /от доцент Недкова - зав. педиятрита на окръжна болница гр.Плевен съм го научила/. Щом има висока Т значи има възпаление и вероятно ще се наложи да пиете АБ. След като се излекувате трябва да отидете на алерголог. На моя братовчедка  на детето /беше на 2г правиха кръвен тест за алергия .

# 27
  • вкъщи
  • Мнения: 704
ами друг път правят се на големи специалисти

# 28
  • София
  • Мнения: 5 074
Виж, не ми е необходим назидателен тон. Ако си чела внимателно, би трябвало да си видяла, че веднага щом вдигна температура я заведох при лекарката й.
И не си лекувам детето по интернет, а търся мнение от майки, които за съжаление за минали през това и могат да ме насочат къде и при кого да я заведа!
Аман от "перфектни" майки!!!
О,я стига!!!Аз това казвам,че мненията ще са винаги различни.
И тона ми си е съвсем нормален Stop Но на теб не ти хареса че казах "вместо да стоиш и да бездействаш,направи нещо"....
Хайде майките да ти го лекуват тогаз Confused
Късмет с лекуването и дано се оправи детенцето Simple Smile

П.С.И не съм майка все още  Rolling Eyes и това не означава че не мога да изказвам мнение  Peace
Да, не означава че не можеш да имаш мнение, но не бива с този тон.
Когато станеш майка, ще разбереш какво е да си такава.
По темата - мисля, че личния лекар трябва да те насочи към съответния специалист.
Ако не намираш от него помощ, на първо време потърси мнение от друг педиатър и след това се ориентирай за смяна.
Употребата на АБ е меко казано вредна. Това е мое мнение.

# 29
  • Мнения: 7 201
Люлякови нощи може би си права за някои неща  Rolling Eyes
Но аз не съм имала намерение да споря с авторката,а просто изказах мнение  Simple Smile
Всеки си избира начина,по който да се лекува...аз не бих избрала този от нета Hug

 Hug няма проблем, като се напатиш от лекари и си достатъчно смела, да поемеш здравето на децата си в собствени ръце, може и да ти се промени мнението.
Разбира се, че всеки си избира.
Peace Абсолютно!Благодаря за съветите ти,Люлякови нощи,само дето не са се изолирали никакви бактерии в секрета,а пък си има задната хрема? Rolling Eyes

На моя братовчедка  на детето /беше на 2г правиха кръвен тест за алергия .
Тест за алергия се прави на навършени 5 г.!

Общи условия

Активация на акаунт