Впечатления от Торони

  • 19 355
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Здравейте.

Споделете впечатления от Торони на Ситония.Заведения за хранене,цени,магазинчета,плажа.
Тази година си направихме резервация за едно студио там.Изглежда страхотно.

Последна редакция: нд, 17 май 2009, 20:40 от nuni75

# 1
  • София
  • Мнения: 2 952
Не сме отсядали в Торони, но харесваме Ситония и сме спирали и в това селце.
Доста надолу е - там вече е изключително спокойно. На може би 20-тина минути на север е Неос Мармарас, което е по-голямо градче. Торони е нещо между селце и вилна зона, наоколо е хълмисто и зелено.
Цените навсякъде на мен ми се струват еднакви - където и да прочетеш по темите, ще ти е ориентир. Около Неос Мармарас има достатъчно големи супермаркети, за да се зареждате с храна щом сте в студио. Храненето навън струва относително - от 2-3 евра за гирос (свински дюнер) или бюрек до 100-тина евро за четирима, ако вечеряте навън пре-богато и с риба. В района има много малки и по-големи плажове, струва си да обикаляте всеки ден кола по 5-10 км в някоя от посоките. Там туризмът е малък семеен бизнес, разчитат много на нашите туристи и като цяло аз поне съм доволна. Ще ви хареса, ако търсите спокойно и непретенциоозно място.

# 2
  • Мнения: 2 255
bib.bib общо взето е казала основното  newsm78
ние сме били в "Нестор" и в "Сакис" - ресторантчето на втория е с много добра кухня и не е скъпо  Peace
плажа е широк, с леко по-едър пясък, в началото на водата има малко камъчета, навътре не, водата е кристално чиста  Hug, градчето като цяло е спокойно и чисто, има малки семейни хотелчета, някои с място за хранене, цените не са високи според мен  Rolling Eyes миналата година например плодовете и зеленчуците бяха по-евтини от тук  Thinking
друго засега не се сещам, ако имаш въпроси свиркай  Joy

# 3
  • Мнения: 934
И ние само сме се отбивали там, но между Порто Карас и Торони има разкошни плажчета Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 504
Миналата година бяхме там и страшно ни хареса и плажа и чистата вода и вкусните риби в ресторанта на Сакис, единственото което не ни допадна много много беше солената вода в хотела, но явно там си е нормално водата да е соленка.....

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 2 474
Миналата година бяхме там и страшно ни хареса и плажа и чистата вода и вкусните риби в ресторанта на Сакис, единственото което не ни допадна много много беше солената вода в хотела, но явно там си е нормално водата да е соленка.....

Дали можеш да споделиш информация къде сте били и може би някакви координати на хотела в който сте отседнали   bouquet

# 6
  • софия
  • Мнения: 25 931
И аз ще ходя на почивка в Торони, а съм пропуснала тази тема  ooooh!

Миналата година бяхме там и страшно ни хареса и плажа и чистата вода и вкусните риби в ресторанта на Сакис, единственото което не ни допадна много много беше солената вода в хотела, но явно там си е нормално водата да е соленка.....

Дали можеш да споделиш информация къде сте били и може би някакви координати на хотела в който сте отседнали   bouquet
Предполагам, че има предвид това.
По препоръка на *2K* Hug и ние заминаваме там на 15ти.
bib.bib, много ми е полезна информацията ти. Точно сутринта си говорехме с мъжа ми, дали да взимаме с нас пюрета за зверчето. Това ще ни е първо "чужбинско" море и ми е малко притеснено откъм храна за малката, въпреки че вече яде всичко.

# 7
  • София
  • Мнения: 749
Миналото лято бяхме там с 5-месечно бебе. Плажът е хубав, но селото е пусто, диво и водата от чешмата не е питейна (пише го изрично). И на хотел не случихме. Банята беше смрадлива, собственичката - груба. Беше пълно с македонци, които крещяха като обезумели през отворените си врати. 
Не бих отишла пак там  Peace

За протокола - бяхме в студия Кастро - най-накрая на селцето, почти до крепостта.

# 8
  • София
  • Мнения: 504
Ние бяхме в Торони в едно студио точно до Хотел Нестор и Сакис - хазяите бяха много готини, стаята беше тесничка, но проблема с водата си го има - солена и не става за пиене. Иначе плажа си е хубав и в ресторант Сакис готвят вкусно. Но точно заради лошата вода тази година сме резервирали във Вурвуру - надявам се там да е ОК водата, че не ми се къпе малката с минерална вода както миналата година.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 604
Искам да попитам ходилите вече там за Сакис хаус- как си правите резервацията, директно на сайта им ли и има ли вероятност да ни изпързалят в последствие, че досега никога не сме резервирали онлайн и малко ме притеснява факта. Мислех с агенция да организираме почивката, обаче това местенце много ми хареса, а и цените му са доста добри. Ние ще сме 4-ма човека, апартаментите дали са 2 спални или спалня и дневна, защото ако е така, някакси няма да е удобно да спим всичките там.

# 10
  • Мнения: 2 255
няма проблем да се направи резервация по телефона или по мейла  Peace смятам, че вероятност за изпързаляне надали има  newsm78 поне доколкото ги познавам са точни и коректни хора  Hug а и досега винаги в Гърция сме ходили с резервация по интернет и слава богу никога не е имало проблем  Praynig
иначе за студиата незнам, спали сме веднъж там, но бяхме без децата в двойна стая с доп.легло - най-добре попитай направо по мейла да ти кажат имат ли отделни  Rolling Eyes

Иначе пресни впечатления от Торони - снощи се прибрахме  Cry времето е супер, селцето се "събужда" за сезона вече  Joy плажа си е все така широк и чист  thumbsup в Сакис готвят все така вкусно и почти са научили храните на български  hahaha
Ако имате въпроси - тук съм  Wink

# 11
  • софия
  • Мнения: 25 931
*2K*, много хубаво звучи! Почти нямам търпение вече да е понеделник! От това, което си написала оставам с впечатление, че за малката няма да има проблем с храната, така ли? Имам предвид, че мога смело да й поръчвам готвено (супи, манджи)? Чадър нали можем да си носим и няма да правят проблем с ползването му? А къпането със солена вода би ли могло да е проблем? Колко е солена?

smile29, ние си направихме резервация по Нет-а. Преди около 2 месеца. Не са искали дори и капаро да им превеждаме. Не съм сигурна какво сме резервирали - двойна с доп. легло или студио, че мъжът ми си контактува с тях. За сега всичко е наред. Дори вчера им беше писал да пита дали може да плаща с карта и те с милион извинения са му отговорили, че не може. Живот и здраве, като се върнем към края на месеца ще споделя и моите впечатления.

Последна редакция: пт, 12 юни 2009, 14:54 от zvanche

# 12
  • Мнения: 2 255
ами ние сме яли само в Сакис и в една таверна в Порто Карас /при Никос/ и никакви проблеми не са имали нито децата, нито баща им  Joy а и 3-мата са с "мъжки калпави стомаси" както се изразява свекърва ми  Mr. Green
при Сакис винаги на обяд има готвено - различни видове, някаква супа, фасула също им е страхотен /малко по-различен е от нашия - едър и с картофи  Wink/, ориз / картофи - за гарнитура, някакво месо, зеленчуци, паста / спагети ... има хубави пици ...абе изобщо винаги може да си харесаш нещо  Peace а можеш да си поръчаш напр. риба, октоподи, калмари и т.н.  thumbsup

Няма проблем да си ползвате чадър - място има достатъчно а и никой не те закача къде си седнал  Rolling Eyes

За водата - че не е за пиене е ясно ...въпреки, че малкия ми син си попивайва като си мие зъбите  Mr. Green, ама за къпане няма проблем - поне в Нестор и в Сакис - не е солена като в морето  Joy

ако те интересува още нещо свиркай без проблем  Grinning
имам доста снимки този път и обещавам да кача до понеделник  Thinking

# 13
  • софия
  • Мнения: 25 931
*2K*, благодаря ти за всичко Hug Hug Ти безкрайно много ми помогна да организирам тазгодишната ни почивка  Hug Hug

# 14
  • Мнения: 2 255
*2K*, благодаря ти за всичко Hug Hug Ти безкрайно много ми помогна да организирам тазгодишната ни почивка  Hug Hug
няма защо  Peace надявам се да ви хареса и да останете доволни  Praynig според мен това е точно място за спокойна, непретенциозна, семейна почивка  thumbsup

Общи условия

Активация на акаунт